Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Oglum erkek arkadasimi kabul etmiyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Oglum erkek arkadasimi kabul etmiyor

Hepinize Merhaba,

ben bu satirlari Almanyadan yaziyorum ve kafami kurcalayan ve beni cok üzen bir mesele var. Ben 3 sene önce Alman esimden ayrildim. Iki cocugum var. Biri kiz 7 yasinda, digeride oglan 12 yasinda. 4 aydir bir türkle cok güzel bir beraberligim var ve boyutlarimiz oldukca ciddi. Kizim ve erkek arkadasimin arasi iyi ama oglum erkek arkadasimin suratina bile bakmiyor.Su ana kadar hic konusmadilar. Zaten dil sorunu da var. Benim cocuklarim türkceyi iyi bilmiyorlar, erkek arkadasim ise daha önce Iskocyadan Isvicredeki Üniversiteye bilim adami olarak geldigi icin henüz almancasi o kadar iyi degil fakat Üniversitenin almanca kurslarina katiliyor. Erkek arkadasim dil sorununa ragmen kizimla anlasiyor yani dil sorunu illaki bir sorun getirmiyor demekki. Gelelim benim ogluma.

Oglum erkek arkadasimin adini söyleyince bile agresiflesiyor. Hatta birkac gün önce hafta sonunda bize gelecegini söyledigimde bagirip evden cikti sonra ben onu disarda aradim da buldum. Birkeresindede bize geldiginde oglum bana "anne ben bu gece sende yatabilirmiyim?" diye sordu. Üstüne gelmemek icin tamam dedim. Bu hafta sonu kart arabalarina gidelimmi diye sordum ve cok sevindi. Sonra erkek arkadasimda cok sever bunu birlikte gidelim dedim ama gitmek istemedi bu durumda. Yemek yedigimizde odasinda yemek yiyor. Gercekten cok zor durumda kaliyorum.

Buna benzer bir durumda hic karsilasan oldumu?

Çocugun kıskanması bence çok normal,sizi yabancı olarak gördüğü biriyle paylaşmak istemiyor.bence sizin görmediğiniz anlarda,o evden çekip gitmelerde aglamakla geçiyordur.Burada bence büyük rol erkek arkadaşınıza düşüyor.O çocugu fethetmesi gerekiyor.
    Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

sizi bayağı bir kıskanıyor .... onula konuşun sizinde bir arkadaşa ihtiyacınız olduğunu ve çiddi düşündüğünüzü söyleyin ama şunu mutlaka belirtin kesinlikle babanın yerini tutmayacak çocuk açısından yani ...onu babasının yerine koymayacağını bilsin belkide onu bu rahatsız ediyordur altta yatan temel düşünce budur...babasıyla ilişkisi nasıl grüşüyor mu ?
      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Babasi 200km uzakta yasiyor ve her iki haftada bir hafta sonlari geliyor. Tabiki babasinin yerini alacagini saniyor ve bende biliyorum beni kiskandigini. Fakat her zaman söylüyorum ogluma onu ne kadar cok sevdigimi ve hep sevecegimi. Inanin cok konustum bu meseleyi onunla ama banamisin demiyor. Bakalim bu hafta sonumuz nasil gececek, gercekten tedirginim. 4 Aralik da piskolog da randevu aldim ve cok merak ediyorum piskolog ne tavsiyede bulunacak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SelinHanim View Post
          Babasi 200km uzakta yasiyor ve her iki haftada bir hafta sonlari geliyor. Tabiki babasinin yerini alacagini saniyor ve bende biliyorum beni kiskandigini. Fakat her zaman söylüyorum ogluma onu ne kadar cok sevdigimi ve hep sevecegimi. Inanin cok konustum bu meseleyi onunla ama banamisin demiyor. Bakalim bu hafta sonumuz nasil gececek, gercekten tedirginim. 4 Aralik da piskolog da randevu aldim ve cok merak ediyorum piskolog ne tavsiyede bulunacak.
          az önce yazdığım gibi erkek arkadaşınızın babasının yerini alacağını düşünüyor , ona bu konuda güven verin ve böyle birşey olmayacağını anlatın olaya bu yönden bakın ve oğlunuza buna göre yaklaşımlarda telkinlerde bulunun ....
          GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

uzun süre yurtdışında yaşadığınız için geleneklerimizi unutmuşsunuz. iki tane sille. tamamdır. mum gibi olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
              uzun süre yurtdışında yaşadığınız için geleneklerimizi unutmuşsunuz. iki tane sille. tamamdır. mum gibi olur.
              Ne kadar basitçe bir çözüm sundunuz , siz olayları böyle şiddetle mi çözüyorsunuz ?
              GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Sevgili Selin Hanım,

Birincisi, bir sakıncaya dikkat çekeceğim lütfen dikkatli olmanızı öneririm... 7 yaşınızdaki kızınızın, bence sevgilinizle yalnız kalmamasına lütfen özen gösterin...(başıma başka birisi tarafından bu gelmişti) (bunu maalesef almanyadaki çoğu anne aklına getiremiyor....) (benim annemde alman gurbetçilerinden aklına gelmemiş)

İkincisi, oğlunuzu gayet iyi anlıyorum... Bende yaşadım bu durumu... 7 yaşımda annem ikinci evliliğini yaptı... O da ne? yabancı bir erkekle üstelik...... Kıskançlık mı? ufff ufff burunlarından getirdim tam 14 yaşıma kadar... Annemin eşinin kuyusunu kazdım basbaya... Neler yapmadım neler? Aldatıyor imajlarına getirdim... Zaten ortalarından kesinlikle ayrılmazdım. Onlar gece dışarı çıkamazlardı. Kapı önünde uyurdum gerekirse. Korkuyor numarası yaparak aralarına girerdim. Hiç çekinmeden sıkıntım varmış bahanesine yatarak basardım... Oyunlar oynardım hep bir şeyler fırlatırdım annemin eşine. Adamı döverdim bazen... Adamın sesi çıkmazdı... Annem bir bakışı olacak diye korkardı... Yüzünde benim tırnaklarımın izleri olurdu. Herkesin ortasında rezil ederdim... ÇOKKKKK KISKANIYORDUMMMM.. Her türlü afra tafrayı yapacak... Özellikle erkek çocuğunuzun şu yaşta bunu kabul etmesi imkansız. (henüz öyle) Bence evlenmeyi düşünmüyorsanız çok fazla birlikte olmamalarına dikkat edin derim... Çünkü nasıl rahatsız olduğunu gayet anlıyorum... Ben ewden kaçtım kaç kez? Aynı şeyleri yapmak aynı masada oturmak ve hele ki bunları zoraki yaptırıyorsunuz...

4 aydır bu arada bence çok kısa bir zaman... Annem 1 sene sonra beni tanıştırdı... Söz yüzükleri takıldı biz tanıştıktan sonra...Evlenme kararı alırsanız bence pedagog eşliğinde ifade etmenizde fayda var... Ve Sevgilinizin çok çok çok sabırlı olması lazım... Hani benimkisi 7 sene sürdü... Sizin çocuklarınızın nasıl tepki vereceğini kimse bilemez...
                hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

Konunun babası olduğunu zannetmiom... Babasının yanında kalıyor zaten "baba" kavramı kafasında yeterince oturmuştur... Konu sizsiniz.. Sizin başka bir adamla beraber oluyor olmanız...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: audio View Post
                    Sevgili Selin Hanım,

4 aydır bu arada bence çok kısa bir zaman... Annem 1 sene sonra beni tanıştırdı... Söz yüzükleri takıldı biz tanıştıktan sonra...Evlenme kararı alırsanız bence pedagog eşliğinde ifade etmenizde fayda var... Ve Sevgilinizin çok çok çok sabırlı olması lazım... Hani benimkisi 7 sene sürdü... Sizin çocuklarınızın nasıl tepki vereceğini kimse bilemez...

Bende zaten basindan beri erkek arkadasimi tanistirmadim fakat birbirimize 1 sene verdik. Yani iliskimiz 1 sene boyunca bu kadar iyi giderse bu bir senenin basinda elbette bizde söz yüzügü takacagiz. Fakat ben söz yüzügünden önce istiyorum cocuklarim erkek arkadasimi tanisin ki 1 sene sonra söz yüzügü takildiginda süpriz olmasin. Yani ben o zamana kadar alistirmak istiyorum zaten.
                    Almanyada da forumlar var bu tip konularla ilgili. Orayada baktim ve diyorki cocugun babasiylada konusulmasi gerekiyormus ve benimde eski kocamla iyi bir diyalog kurmam gerekiyormuski cocuk herseye ragmen birseyin degismeyecegini. Babasinin da hala babasi oldugunu ve babanin da cocukla konusmasi gerektigini yaziyor. Benim de zaten eski esimle diyalogum iyi. Yani medenice konusuyoruz ve arada hicbir kavga yok. Dolayisiyla belki gercekten durumu onuda bildirip oglumla konusmasini talep edecegim fakat daha öncede belirttigim gibi zaten bu konuyla ilgili pskologda randevum var ve inaniyorumki bunun bize cok faydasi olacaktir.

Yorum

Hepinize Merhaba,

ben bu satirlari Almanyadan yaziyorum ve kafami kurcalayan ve beni cok üzen bir mesele var. Ben 3 sene önce Alman esimden ayrildim. Iki cocugum var. Biri kiz 7 yasinda, digeride oglan 12 yasinda. 4 aydir bir türkle cok güzel bir beraberligim var ve boyutlarimiz oldukca ciddi. Kizim ve erkek arkadasimin arasi iyi ama oglum erkek arkadasimin suratina bile bakmiyor.Su ana kadar hic konusmadilar. Zaten dil sorunu da var. Benim cocuklarim türkceyi iyi bilmiyorlar, erkek arkadasim ise daha önce Iskocyadan Isvicredeki Üniversiteye bilim adami olarak geldigi icin henüz almancasi o kadar iyi degil fakat Üniversitenin almanca kurslarina katiliyor. Erkek arkadasim dil sorununa ragmen kizimla anlasiyor yani dil sorunu illaki bir sorun getirmiyor demekki. Gelelim benim ogluma.

Oglum erkek arkadasimin adini söyleyince bile agresiflesiyor. Hatta birkac gün önce hafta sonunda bize gelecegini söyledigimde bagirip evden cikti sonra ben onu disarda aradim da buldum. Birkeresindede bize geldiginde oglum bana "anne ben bu gece sende yatabilirmiyim?" diye sordu. Üstüne gelmemek icin tamam dedim. Bu hafta sonu kart arabalarina gidelimmi diye sordum ve cok sevindi. Sonra erkek arkadasimda cok sever bunu birlikte gidelim dedim ama gitmek istemedi bu durumda. Yemek yedigimizde odasinda yemek yiyor. Gercekten cok zor durumda kaliyorum.

Buna benzer bir durumda hic karsilasan oldumu?
                      ben de 4 aylık süreyi kısa buldum, acele etmeyin bence. bir de tabi sizin de bir özel hayatınız olması hakkınız ama o kişiyle çocukların çok iç içe olması doğru gelmiyor bana. bundan rahatsız olmayacak çocuk yoktur herhalde. yani onunla daha çok dışarda bir hayatınız olsa, çocuklarla ayda 1 kez bir araya gelseniz daha makul olurdu. belki zamanla onlar da kabullenirlerdi, böyle üsteledikçe daha çok rahatsız olacak. ve eğer kabullenmezlerse bence evlenmemek gerek.

Yorum

Merhaba gayet net bir şekilde ifade etmişsiniz kendinizi kaygılarınızı bu bakımdan çok iyi anladım. Herşeyden önce çok sabırlı olmalısınız, oğlunuzun tepkilerinin normal olduğunun farkındasınız kafasında oluşan sorulara açık şekilde cevap verin. Erkek arkadaşınızın kendisini ifade edebilmesi için ortamlar oluşturun. Eski eşinizle madem ilişkileriniz iyi çocuklarınızın psikolojisi için yardım talep edin. Oğlunuz zamanla bu ilişkiyi kabullenebilecek ve sizin mutluluğunuza ortak olabilecek olgunluğa gelecektir ama şu da bir gerçek ki hiç bir zaman bu evliliği tam olarak onaylamayacak. Bu noktada siz de gerçekten doğru karar olduğunu ve mutlu olduğunuzu hissettirerek belki süreci daha yumuşak şekilde kabule yaklaştırabilirsiniz. öncelikli olarak huzurunuz ve mutluluğunuz.... Allah yardımcınız olsun
                        ........

Yorum

yalnız hala tutucu bi tepki gelmemiş, tutuyorlar kendilerini birisi patlayacak kesin )

Yorum

Bende zaten basindan beri erkek arkadasimi tanistirmadim fakat birbirimize 1 sene verdik. Yani iliskimiz 1 sene boyunca bu kadar iyi giderse bu bir senenin basinda elbette bizde söz yüzügü takacagiz. Fakat ben söz yüzügünden önce istiyorum cocuklarim erkek arkadasimi tanisin ki 1 sene sonra söz yüzügü takildiginda süpriz olmasin. Yani ben o zamana kadar alistirmak istiyorum zaten.
                            Almanyada da forumlar var bu tip konularla ilgili. Orayada baktim ve diyorki cocugun babasiylada konusulmasi gerekiyormus ve benimde eski kocamla iyi bir diyalog kurmam gerekiyormuski cocuk herseye ragmen birseyin degismeyecegini. Babasinin da hala babasi oldugunu ve babanin da cocukla konusmasi gerektigini yaziyor. Benim de zaten eski esimle diyalogum iyi. Yani medenice konusuyoruz ve arada hicbir kavga yok. Dolayisiyla belki gercekten durumu onuda bildirip oglumla konusmasini talep edecegim fakat daha öncede belirttigim gibi zaten bu konuyla ilgili pskologda randevum var ve inaniyorumki bunun bize cok faydasi olacaktir.
                            Sorunun babasıyla ilgili olmadığını ifade etmeye çalışıyorum bende. 1 sene sonra söz yüzüğü takacaksanız, şöyle düşünün ilk önce sizin ilişkiniz otursun bence... Sonra oldu da ayrıldınız.... çocuklar piyon değil...Bir çocuk için en önemli varlıksınız... Ve hiç bir çocuk kendisi için bu kadar önemli bir varlığı başkasıyla paylaşacağı düşüncesine, duygusuna tahammül edemez... Bazılarımız kardeşini kıskanır. Zaten en önemli sebepte budur... Ancak kardeşini bir çocuk daha rahat kabul eder... çünkü onunla her gün aynı evdedir..Kendisiyle aynı kanı taşıdığı bilincine varır...Aynı evde olmadığı birisinin ara sıra gelmesini kabul etmesini istiyorsunuz? Özellikle bir erkek çocuğunun bunu kabul etmesi hiç kolay değil...

Siz elbette psikologlara gidip kabul ettirmelerini sağlayabilirsiniz. Ancak benim size söylemeye çalıştığım şey bambaşka... Siz onların Annesisiniz... Şu anda en önemli önceliğinizin ben sizin sevgilinizi çocuklarına kabul ettirmek isteyen bir kadın görüyorum... Anne olun şu anda... Anlatmaya çalıştığım şey gönülsüz olarak çocuklarınıza erkeğinizi ve kendinizi kabul ettirebilirsiniz... size farkettirmeden istediğiniz şeyleri yaptıklarını göreceksiniz... Farkında bile olmadan çocuğunuz size sadece o sizdeki değerli varlığını kaybetmemek adına o insanla iyi geçinmeye çalışacak işkence çekerek...

Benim kabul sürem 7 sene sürdü... ha şu anda halimden çok mutluyum o ayrı... Ama 7 sene işkence gibiydi...

Neden sadece bu insanla ilişkinizi oturtmaya çalışmıyorsunuz çocuklarınızı sizin ilişkinizi yansıtmadan....4 ay..... Hani çocuklar bile kapıda birisini görmeleri için çok kısa süre... Siz sevgilinizle çocuklarınızın bir şeyler yapması için uğraşıyorsunuz.... Neden kapı girişinde ufak ufak konuşmalarla giriş yapmıyorsunuz...

Anlatmaya çalıştığım şey şu... çocuklarınızla paylaşımda bulunurken onunda direkt o bölümün içinde olmasını istiyorsunuz... Kusura bakmayın karşınızda anne babanız yok sevgilinizi tanıştırdığınız... Çocuğunuz var....

Baba değil sorun... Benim anlatmaya çalıştığım sizin yaklaşımınızda sorun...Çocuk şunu her zaman bilmek ve görmek ister... o mu ben mi? çocuk onu her zaman seçeceğinizi inanmak ister...

Ben anlatmaya çalıştım yeterince... Madem bu kadar ciddisiniz... Attığınız adımları iyi düşünmeniz gerekiyor bence... Sizi bilmem ama benim için veya Türkiye'de çocuk herşeyden daha önemlidir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalhobik24
                              ))) heran çıkabilir bir kıvılcım olabilir beklenen
                              hepsi pusuda, biri bi hamle yapsa ötekiler gelecek arkadan )

Yorum

İşleniyor...
                              X