Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tecrübeli anneler yardım ltf !!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tecrübeli anneler yardım ltf !!!

Arkadaşlar doğru yere başlık açmış olmayabilirim, kusurumabakmayın.
    15 aylık bi kızım var, hareketli ama sakin bir yapısı var. Kızım kendi yaşıtları ile bir araya geldiğinde arkadaşları onun saçını çekince veya vurunca ya da elinden oyuncağı alınınca sadece ağlıyor. Arkadaşlarına hiç karşılık veremiyor, kendini savunamıyor benden yardım istiyor. Ben de aksine bu konularda sürekli arkasında durup sadece bana güvenmesini istemiyorum.
    Kızıma saldırgan bir çocuk olmadan kendini savunmasını nasıl öğretebilirim.
    Acaba bu yaşanması gereken geçici bir dönem mi, yoksa kişiliğiyle mi alakalı çok merak ediyorum.
    Umarım ikinci düşündüğüm değildir...

sağol ilksencim, biraz olsun rahatlattın beni.
    evet onu huzurlu bir ortamda yetiştirmeye çalışıyorum. şiddet aslaaaa, sabrımın yettiği kadar sesimi bile yükseltmemeye çalışıyorum. zaten kızım çok duygusal, eğer yanında babasıyla tartışalım hemen yüz ifadesi değişiyor, ağlamaya başlıyor. ya da yanında biri ağlasın bu çocuk ya da büyük farketmez hemen o da ağlar.
    çok küçük bile olsa aslında herşeyin farkında oluyor çocuklar, iyi veya kötü herşeyi anlıyorlar.
    zaten içine kapanık bir çocuk olursa kesinlikle doktor desteği almayı düşünüyorum, çünkü ben öyleydim ve çok ezildim.
    annelik meşakatli ama çok güzel, ihtiyacımız olan sabır sabır sabır...

Yorum

Amanda aman .. bizim ufaklık büyümüşte ...neler yapmış

Canım aynı sorun benim kızımda da var ve ben ona neden vurmadığını sorduğumda: ama anne canı acır diyor :x iyide senin de canın acıyor neden karşılık vermiyorsun diye bu sefer iyice deli oluyorum...

Çocuk ailede ne görüyorsa aynen öyle tepki veriyor.. oğlumu; aman vurma , kavga etme diye büyüttüm.. hep dayak yiyen oldu.. kızımı ...sana vurana sende vuracaksın diye büyütüm... hiç farketmedi...oda hep hırpalanıyor..

Yani.. ilksenin dediği gibi.. çocuk zaten şiddetin ne olduğunu bilmiyor ki...uygulayabilsin...

Üzülme.. ben çok üzüldüm.. elde var sıfır... bizim çocuklarımızın tepkisi normal olan zaten

Yorum

Ben harzaman kendilerini savunmalarını söyledim, ne kimsenin canını yaktılar nede kendini dövdürttüler.kuzeye yalnız senin evladın ufak şüan sen onu korumalısın onun kendini koruyacak zamanı da gelecek.

Yorum

Ya arkadaşlar çıldırmak üzereyim. Bu akşam bi doğumgününe gittik orda da kızımın yaşıtları vardı. Kızım 18 aylık oldu, arkadaşı elinden oyuncağını alıyor sesini çıkarmıyor. Kızıma tekme atıyorlar ağlıyor ama tepki gösteremiyor, elini kaldırıyor pat diyor ama vurmuyor. Ne yapmam gerekiyor acaba yaaa lütfen yorumlarınızı bekliyorum...
          Acaba bir pedagogdan destek mi almalıyım ???

Yorum

anne değilim ama azçok anlarım önemli olan evdede aynımı yani onukızdırınca size karşı geliyormu dışardakinin aksine eğer sizede karşı gelmiyorsa bu yaşından kaynaklanıyordur ama size karşı geliyorsa ozaman ilerde çekingen biri olabilir demektir...çünkü kızma olgusu oluşmuş anlamına gelir bu...eğer size karşı gelmiyorsa ozaman endişelenmeye gerek yok...zamanla öğrenecektir...bunu ona öğreten aile olmalıdır tabi eğer dışarda öğrenirse size karşıda asi olabilir...çocuk büyütmek zor..ama sizin gibi dikkatli anneleri görmek beni mutlu ediyor...çoğu anne bu konuda tepkisiz ne kadar önemli birşey olduğunun farkında değil çoğu....

Yorum

İşleniyor...
            X