Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Açıköğretim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Açıköğretim

Nedir? Ne değildir? Biri sıfırdan anlatabilir mi hiç anlamıyorum ben bunu. Şimdi ben bu yılı boşverdim, sınava giricem ama bi halt olmıcağını biliyorum o yüzden seneye hazırlanıp tekrar gircem. Bu yılki sınavda da barajı geçince diyorum bi açıköğretim yazayım zevkine okuyayım. Fotoğrafçılık falan diyorum okurum belki. Nasıl oluyor bu açıköğretim bi aydınlatıverin beni canlar.

üniversite mi okuyacaksın?
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luthe View Post
      üniversite mi okuyacaksın?
      Soruyo musun? Söyliyim yine de, evet. Okumıcam aslında, zevkine. Yani zevkine derken, bu 1 yıl sınava çalışırken açıköğretim durcak öyle bi kenarda.

Yorum

240 tl vermen lazım kayıt için: )) bunu söylemen senin zevkini krmaz umarım:d para sorun değil dersen anlatayım....Açıköğretim olayını azbuz bilirim...
        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luthe View Post
          240 tl vermen lazım kayıt için: )) bunu söylemen senin zevkini krmaz umarım:d para sorun değil dersen anlatayım....Açıköğretim olayını azbuz bilirim...
          Paralı olduğunu biliyom ya, anlat anlat

Yorum

Şöyle bilgi vereyim size, ben 2.üniversite olarak okuyorum.. Kayıt zamanlarını anadolu.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz..Eğer bir üniversiteye kayıtlıysanız, yeniden ÖSS sınavına (yada şimdikinin adı her neyse işte) girmenize gerek yok..Direk başvurabiliyorsunuz.. Eğer direk girecekseniz, ÖSS sınavından baraj puanı almanız yetiyordu (eskiden, şimdi nasıl pek bilmiyorum).. Size okul devam ederken şartları söyliyim.. Öncelikle vize (Nisan aylarında) ve Final (Mayıs sonu, Haziran başı) ve Bütünleme (Eylül aylarında) sınavlarından oluşuyor.. Tamamı test ve 4 yanlış 1 doğruyu götürür sistemi yok.. Geçme notunuz 50.. Bir üst sınıfa geçmek için, şimdi okuduğunuz sınıfın dersinden maksimum 2 tanesinden kalabilirsiniz..Eğer 3 dersten kaldıysanız, sınıf tekrarı yapıyorsunuz.. Diyelim ki, 3. sınıfsınız ve 2. sınıftan 1 dersten hala kalmış durumdasınız..2. ve 3. sınıftan başka dersten kalmamış dahi olsanız, yine sınıf tekrarı yapıyorsunuz yani 4. sınıfa geçemiyorsunuz.. Yani her okuduğunuz yıl, bir önceki yılın dersini vermeden bir üst sınıfa geçemiyorsunuz... Staj vs zorunluluğu yok.. Diplomada açıköğretim diye yazmadığını da biliyorum... Başka ne öğrenmek istiyorsanız, yardımcı olabildiğim kadar olurum..
            I've been alone all along

Yorum

İşleniyor...
            X