Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sonunda geldi çattı:d

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• pesimistik
    adlı üyemiz Sonunda geldi çattı:d konusunu başlattı

Sonunda geldi çattı:d

Arkadaşlar bu pazar YGS(YÜKSEK ÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI) ye gireceğim dualarınızı bekliyorum ayrıca warsa tavsiyeleriniz onları da bekliyorum bi sosyal fobili olarak kazanamamak beni çok korkutuo psikoloji okumak istiyorum puanı çok yüksek ayrıca İstanbulda olunca daha da yüksek oluyor hayırlısı artık bakalım ölüm yok ya sonunda...

• Inevitable
    replied
    arkadaşım sınavda sakın stres yapma sakin ol, strese kaptırma kendini rahat ol.rahat olursan stres yapmazsan sınav çok iyi geçer. bu sınav dünyanın sonu değil sonuçta sadece hayatında yüzlerce fırsattan biri.
    anksiyeteli, sosyal fobili biri olarak ben de bu sınava girmiştim. ben stres yaptım sınavda ama toparladım kendimi ve sonuçta kazandım ankara-gazi yi.
    Allah yardımcın olsun.

Leave a comment:

• concealed
    replied
    Hadi bakalım hayırlsı olsun senin için iyi dileklerde bulun pozitif düşün kötü şeyleri aklına getirme kendine güven ve inan inşallah isteğin yerlere gelirsin bir psikolog olup karşımıza çıkarsın.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: sinnem View Post
    ewet iyimser hepsine girme hakkımız var.dualarınızı bekliyoruz
    Psikoloji mi hedefin?

Leave a comment:

• sinnem
    replied
    ewet iyimser hepsine girme hakkımız var.dualarınızı bekliyoruz

Leave a comment:

• aloneman
    replied
    Benim sana bir tavsiyem var..
    Sınavdan bir gün önce (Eğer hangi ilde oturuyorsan) en güzel yere git.
    Atıyorum İstanbul'daysan insanlardan uzak bir boğaz manzarası mesela.

Ve bir ay sonrasını düşün. Hayallerinle birlikte..
    Mesela ben bu boğaz köprüsünden son model arabamla geçmek istiyorum, veya şu karşıda gördüğüm yalı benim psikoloji ofisim olsun sıkılınca camdan boğazı seyrederim vs. kendini motive edici şeyler düşün hatta hayal gücün genişse kendini oranın içinde hayal et.

Bunu gerçekleştirmek için yarın bir şans olacağını düşün. Ne de olsa büyük veya zengin insanlar annesinin karnından tecrube ile çıkmıyor onlarda senin gibi sınavdan geçiyorlar. Sen de yapabilirsin birde onu düşün..

Seneye aynı şeyi bende planlıyorum 1 sene sonra senin yerindeyim kahretsin : ) .. !!

Leave a comment:

• pesimistik
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bypiso View Post
    Ben de bu pazar günü sınava gireceğim, ben de psikoloji istiyorum ama içimde zerre kadar heyecan yok çok şükür... Niye böyleyim bilmiyorum ama bayılıyorum bu huyuma. Tevekkül herşey. Çalıştım, uğraştım... Artık olursa olur, olmazsa ölüm yok ya ucunda?.. Herkesin kısmeti belli şu hayatta... Ne fazlası, ne de azı...

Ben lise giriş sınavına gireceğim gün herkes, "Aman sakın heyecan yapma." diye diye zorla heyecanlandıracaklardı beni... Okumuş pirinçler, sular...
    Annem bakkaldan 3 paket büskivi, 4 paket çukulata, 2 kutu da meyve suyu alıp, bohça gibi bir poşetle sokmuştu sınava. Savaşa gidiyoz sanki "Hangi ara yiycem ben bunları?" dedim. "Yersin yersin zihin açar." dedi.

İnan bana gerçekten telaş yapacak zerre kadar birşey yok. Sınavı gereğinden çok abartıyorlar. Hiçbir sınavın hayat kurma ya da yıkma, hele hele mutlu etme gibi bir gücü yoktur. Kazanıp da gittiğin üniversitede hiç mutlu olamayabilirsin. Belki hayat senin için çok daha başka, güzel ve daha mutlu olacağın bir yol çizecek... Bilemezsin... Bilemeyiz... Sıradan bir gün olacak... Okula gelince ailelerin kalabalığı, herkesin telaşı seni korkutmasın. Onlar sizin yardımcılarınız... Siz sınavdayken hepsi zaten Kur'an okumakla meşgul olacak Yaşlı teyzelerden birini görürsen, %90 torununu okuyup, "Tü tü tü tüh." diye yüzüne tükürürken göreceksin Ben geörmüştüm. İnan bana o kadar komik şeyler ortaya çıkıyor ki? Zaten kodlamayı yapınca gerisi pek de önemli olmuyor...

Ya ben de girmiş gibi anlatıyorum ama bu LGS maceram sadece... YGS için de bundan farklı birşey olmayacağı için yazıyorum. İlk sınavı liseyi bitiren herkes geçecek zaten. Elinden geldiğince rahat olup yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalış bu kadar...

Son birşey... Ben senin ve hepimizin iyiliği için dua ettim ve ediyorum da şimdi. Sen de et!.. Herşey gönlünce ve hayırlısıyla olsun...

bypiso öncelikle teşekkür ederim inşallah memlekete faydalı iyi birer psikolog oluruz Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Leave a comment:

• bypiso
    replied
    Başarılar...

Ben de bu pazar günü sınava gireceğim, ben de psikoloji istiyorum ama içimde zerre kadar heyecan yok çok şükür... Niye böyleyim bilmiyorum ama bayılıyorum bu huyuma. Tevekkül herşey. Çalıştım, uğraştım... Artık olursa olur, olmazsa ölüm yok ya ucunda?.. Herkesin kısmeti belli şu hayatta... Ne fazlası, ne de azı...

Ben lise giriş sınavına gireceğim gün herkes, "Aman sakın heyecan yapma." diye diye zorla heyecanlandıracaklardı beni... Okumuş pirinçler, sular...
    Annem bakkaldan 3 paket büskivi, 4 paket çukulata, 2 kutu da meyve suyu alıp, bohça gibi bir poşetle sokmuştu sınava. Savaşa gidiyoz sanki "Hangi ara yiycem ben bunları?" dedim. "Yersin yersin zihin açar." dedi.

İnan bana gerçekten telaş yapacak zerre kadar birşey yok. Sınavı gereğinden çok abartıyorlar. Hiçbir sınavın hayat kurma ya da yıkma, hele hele mutlu etme gibi bir gücü yoktur. Kazanıp da gittiğin üniversitede hiç mutlu olamayabilirsin. Belki hayat senin için çok daha başka, güzel ve daha mutlu olacağın bir yol çizecek... Bilemezsin... Bilemeyiz... Sıradan bir gün olacak... Okula gelince ailelerin kalabalığı, herkesin telaşı seni korkutmasın. Onlar sizin yardımcılarınız... Siz sınavdayken hepsi zaten Kur'an okumakla meşgul olacak Yaşlı teyzelerden birini görürsen, %90 torununu okuyup, "Tü tü tü tüh." diye yüzüne tükürürken göreceksin Ben geörmüştüm. İnan bana o kadar komik şeyler ortaya çıkıyor ki? Zaten kodlamayı yapınca gerisi pek de önemli olmuyor...

Ya ben de girmiş gibi anlatıyorum ama bu LGS maceram sadece... YGS için de bundan farklı birşey olmayacağı için yazıyorum. İlk sınavı liseyi bitiren herkes geçecek zaten. Elinden geldiğince rahat olup yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalış bu kadar...

Son birşey... Ben senin ve hepimizin iyiliği için dua ettim ve ediyorum da şimdi. Sen de et!.. Herşey gönlünce ve hayırlısıyla olsun...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Evet 2. girişim bu. 415den aşağı yapmıyorum genelde onun altınada düşmemem lazım iyi bi puan için

Leave a comment:

• pesimistik
    replied
    Orjinal yazı sahibi: oguzBLT View Post
    Ben bakmıycam sonuçlarıma 2. sınava kadar moral olarak bi aksilik olmasın diye.Kendime güveniyorum ama yine de ne olur ne olmaz

aslında en iyisi bakmamak coğrafya hariç ben diğer derslerde güvenebiliom kendime sen mezun musun puanlar nasıl 400 üstü yapabilion mu

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: dancerboy View Post
    iyimser hepsine girme hakkın war tabii ki de ama ben eşit ağırlık olduğum için mat-geo ve edb-coğ bölümlerine gircem iki bölüme gircem yani. bu arada yazan herkese çok teşekkür ediyorum. walla elimden geleni yaptım günde 7-8 saat ders çalıstığım zamanlar da oldu hayırlısı artık bi tek coğrafyadan korkuyorum yapamıyorum çünkü hayırlısı ama ya ne yapam türkçe matematiğim sağlam onlar daha önemli zaten oğuzblt sana da başarılar diliyorum sınawdan sonra yazarım sonucumu sen de yazarsın buraya. bi psikolog olursam hepinize %50 indirim söz weriyorum
    Ben bakmıycam sonuçlarıma 2. sınava kadar moral olarak bi aksilik olmasın diye.Kendime güveniyorum ama yine de ne olur ne olmaz

Leave a comment:

• pesimistik
    replied
    iyimser hepsine girme hakkın war tabii ki de ama ben eşit ağırlık olduğum için mat-geo ve edb-coğ bölümlerine gircem iki bölüme gircem yani. bu arada yazan herkese çok teşekkür ediyorum. walla elimden geleni yaptım günde 7-8 saat ders çalıstığım zamanlar da oldu hayırlısı artık bi tek coğrafyadan korkuyorum yapamıyorum çünkü hayırlısı ama ya ne yapam türkçe matematiğim sağlam onlar daha önemli zaten oğuzblt sana da başarılar diliyorum sınawdan sonra yazarım sonucumu sen de yazarsın buraya. bi psikolog olursam hepinize %50 indirim söz weriyorum

Leave a comment:

• iyimser
    replied
    Bu yıl iki aşama yaptılar. Merak ediyorum Haziran ayında LYS sınavları 5 kategoride hepsine de ya da birden fazlasına girme hakkı var mı?

Hakkında hayırlı olsun dancerboy. Umarım arzu ettiğin bölüm olur.

Leave a comment:

• PİYANO
    replied
    Allah yardımcın olsun..eğer çalıştıysan yardım eder...
    İnşallah istediğin olur dualarım sizlerle

Leave a comment:

• deniz_eylul
    replied
    Bir gece önce uyuyamazsına takıldım bende. Ben Össye girerken bir gece önce rahat uyumak için adaçayına dayanmıştım. Doğal bir uyku yapıcı, sabahta dinlenmiş uyandırıyor.
    Yanında su olsun mutlaka. Yapamadıklarına fazla takılma. Sakın korkuya kapılma, çok iyi bilirim o duyguyu. Kazanamazsan dünyanın sonu değil tabiiki. Eline sınav kağıdını al, adapte ol, sorun kalmayacak emin ol.

Leave a comment:

İşleniyor...
X