Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bu dersi nasıl halledebilirim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bu dersi nasıl halledebilirim?

Herkese merhaba,

Arkadaşlar benim coğrafya dersi ile inanılmaz derecede aram bozuk sevmiyorum bunun sonucu olarak çalışmıyorum ve neticede netlerim bu derste hep düşük... üniversite sınawlarına hazırlanıyorum.diğer derslerim iyi derecede ama coğrafya vasat...sayısaldan eşit ağırlığa geçtim onun da etkisi war belki de bilmiyorum...diğer derslerim ne kadar iyi de olsa coğrafya yüzünden istediğim puanı alamıyorum... ve sınawa da son iki buçuk ay...hiç bir şey bilmiyorum coğrafyadan açıkçası...sadece yerel saat hesaplamalarını biliyorum

sizce nasıl kavrarım bu dersi...coğrafya netlerim nasıl yükselir..yardımcı olurmusunuz???

dersi sevmeyi dene, bunu yapmadan başarılı olamazsın. çalışmalarını daha keyifli ve pratik hale getir. coğrafya bilgisi iyi olan arkadaşlarından yardım al ve onlarla birlikte çalış ki aklında daha rahat kalsın
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

bizim coğrafyacı hep harita harita deyip duruyor harita bilgini arttıra bilirsin? sonra pamuk buğday incir arpa... gibi türlerden 7 soru felan geliyormuş onlara bakabilirsin? ve özel ders almaya imkanın ve zamanın yoksa severek başına geç bu sefer yapacagım de ve oraya kadar çalış bence başarılı olabilirsin sen bunu yapabilirsin arkadaşım

Yorum

ben sana ücretsiz coğrafya dersi verebilirim. benim coğrafyam iyidir. haritaları ezbere bilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omerer View Post
          ben sana ücretsiz coğrafya dersi verebilirim. benim coğrafyam iyidir. haritaları ezbere bilirim.

omerer bunu gerçekten yapabilir misin? hem ben istanbuldayım sen nerde ikamet ediyorsun?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: rabiaa View Post
            bizim coğrafyacı hep harita harita deyip duruyor harita bilgini arttıra bilirsin? sonra pamuk buğday incir arpa... gibi türlerden 7 soru felan geliyormuş onlara bakabilirsin? ve özel ders almaya imkanın ve zamanın yoksa severek başına geç bu sefer yapacagım de ve oraya kadar çalış bence başarılı olabilirsin sen bunu yapabilirsin arkadaşım

zaten çalışmıyorum da açıkçası hep coğrafya derslerime dengesiz adamlar denk geliyor arkadaş...nefret ediyorum çünkü yapamıyorum...

Yorum

Bence bol bol soru çöz, ben bu şekilde bir şeyler öğrenmiştim coğrafyada . İlla konu çalışman gerekmiyor ama bol soru çöz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: platonik View Post
                dersi sevmeyi dene, bunu yapmadan başarılı olamazsın. çalışmalarını daha keyifli ve pratik hale getir. coğrafya bilgisi iyi olan arkadaşlarından yardım al ve onlarla birlikte çalış ki aklında daha rahat kalsın

platonik önyargım da war inanılmaz derecede bilmiyorum yapabilir miyim:S

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil View Post
                  Bence bol bol soru çöz, ben bu şekilde bir şeyler öğrenmiştim coğrafyada . İlla konu çalışman gerekmiyor ama bol soru çöz.

konuyu bilmeyince zaten önyargı katsayılarım fırlıyor bunu yapamam:S

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kafkef_92 View Post
                    platonik önyargım da war inanılmaz derecede bilmiyorum yapabilir miyim:S
                    anlıyorum çünkü benim de matematik fobim var. bunun için sözel bölüm seçip össde hiç matematik yapmamıştım..
                    başarılı olduğun bir alanı sevmezsin, sevdiğin bir alanda başarılı olabilirsin diye düşünüyorum. o yüzden sevmesen de seviyormuş gibi yap önyargı işe yaramaz, at gitsin..
                    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

son 45 yılın coğrafya sorularını içeren bir kitap çöz bence ben sevmediğim konularda genellikle soru tiplerine bakardım konu çalışmak yorardı bence sende öyle yap. netlerine aldırma zamanla sorulara aşina oldukça artacaktır.

Yorum

Ayni sinava hazirlaniyoruz..
                        Coğrafya ezber dersi biliyorsun..oturup calisacak ve mutlaka üzerine test cözerek bilgileri pekistireceksin..bol bol soru cöz yani..bn de ayni problemi geometriyle yasiorum..ve 2.5 ay..insan ürperiyor düsündükce..bakalim.. : )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: platonik View Post
                          anlıyorum çünkü benim de matematik fobim var. bunun için sözel bölüm seçip össde hiç matematik yapmamıştım..
                          başarılı olduğun bir alanı sevmezsin, sevdiğin bir alanda başarılı olabilirsin diye düşünüyorum. o yüzden sevmesen de seviyormuş gibi yap önyargı işe yaramaz, at gitsin..

alanımdan oldukça memnunum platonik orta kıwamda işte her şeyde orta yol makbuldür iyi ki eşit ağırlık öğrencisiyim bu konuda bir sorunum yok..ama coğrafya beni üzüyor sadece...inşallah halledeceğim,teşekkürler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: deniz perisi View Post
                            Ayni sinava hazirlaniyoruz..
                            Coğrafya ezber dersi biliyorsun..oturup calisacak ve mutlaka üzerine test cözerek bilgileri pekistireceksin..bol bol soru cöz yani..bn de ayni problemi geometriyle yasiorum..ve 2.5 ay..insan ürperiyor düsündükce..bakalim.. : )

geometriyi çok seviyorum ve yapabiliyorum gerçekten coğrafyada değil ama geometiride çok soru çözebilirsin,konu bilmesen de yapabilirsin birşeyler...coğrafya gibi ezber pek fazla yok.. hatta ben bir çok formülün ispatını bile biliyorum genellikle ezberden kaçınırım....

sana tavsiyem paralelkenar,yamuk,çemberüçgende benzerlik ve alan.... bu konulara iyi çalış 12 sorudan en az 7-8 yaparsın başarılar...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anathema13
                              yok be kasma o kadar. ben sayısalcı olduğum halde iyi coğrafya bilgisine sahibim. tek sebebi de bir kez öğrendiğimi kolay kolay unutamamam. ezberim de kuvvetliydi, bir şekilde öğrendik, öylece kaldı. hafızan kuvvetli değilse bile mecburen ezberleyeceksin. biraz ezber yapıp bir kaç tane test çözdükten sonra kendine güvenin de gelir. ancak önce şunu yapman gerek, öğrendiğin konuyla alakalı test çöz. bilmediğinle kendini sınarsan, ne bildiğinin de farkında olmazsın. ilk olarak harita, yüzölçümü, izohips çözümlemeleri falan onlardan başla, gerisi gelir. sen zeki birisin.

anathema öncelikle teşekkürler...ewet biraz ezber yapıp üzerine soruları çözeceğim...

ezberim iyidir aslında ama ilaçlar baya zekamı düşürdü ya da ben öyle hissediyorum:S

Yorum

İşleniyor...
                              X