Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ders çalışmak için

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ders çalışmak için

Bilgiyi ve bilgilenmeyi yüce bulmayın. Kutsal bulmayın. Bilgiye bakışınız yada bilgilenmeye bakışınızda sorun varsa ders çalışmak istediğiniz halde çalışamazsınız. Bu yüzden bilgiyi ya da bilgilenmeyi her zaman basit bulun,gözünüzde basitleşsin. Küçümseyin demek istemediğimi dilerim herkes anlamıştır. Kısaca özetleyecek olursak okuduğunuz herhangi bir bilgiyi basit, pratik ve kullanışlı parçalardan oluştuğunu düşünün. Aman yarabbi ne büyük şeyler ne soyut kavramlar okuyorum derseniz olmaz. Bak benden sölemesi bana yaradı size de yararsa sadece sevinirim ona göre...

valla hiç ders çalışmadım düz mantıkla çokta başarılı oldum...derslerim hep iyiydi...ama ders çalışınca hepsini birbirine karıştırır zayıf alırdım...iyi bir dinleyiciysen unutmazsın...

Yorum

Ya ben dinleyemiyorum dersi konsantrastonum sıfırdı baya. Ama biliyorum dediğini tanıdığım kızlar var sadece dersi dinleyip de iyi notlar alan.Kız milleti böyle sabırlı sabırlı ders dinlemeyi neden sever bilmiyorum Ama takdir etmiyorum da değil 8)
      Bu dediğim yöntemi uygulayınca da unutmuyorum baya baya. Ne bileyim belki bir faydası olur birisine diye yazdım. Öyle işte :lol:
      Saol cevap için gökçe.

Yorum

Bunun bana da faydası olurdu..Yani dersi gözümde büyütmeyip basit olarak görmek ve öyle çalışmak..Bu çok başarı getiren bir şeydir aslında..Ben de derste dinleyemeyenlerdendim..!0 dk dan fazla sözel derslere konsantre olamıyordum..sınavdan 1-2 gün önce çalışıp sınavları öyle geçerdim..Herkesin çalışma biçimi farklı işte..
        Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Haklısın MalTtTt çalışma biçimleri farklı olabiliyor. Kimisi hafif müzikle çalışmayı sever kimisi sakin ortamda kimisi heavy metal dinleyerek sever Sonuncusu şakaydı tabi) Dersi dinleyememek berbat bişey yaa. Merak ediyorum ben şimdi dinleyemiyorsam nasıl öğretmen olup dinleteceğim Bu da konsantrasyon isteyen bir şey sonuçta. O değil öğretmenliğe beni kim alacak? Hayatım kayık galiba

En iyisi serbest meslek benim için. Zaten düşüncelerim yeterince serbest değil, oldu olacak mesleğimiz serbest olsun :P

Yorum

of offf finaller var ama hic ders calısasım yok yaaa herkes ders calısıyo ben bos bos oturuyorum

Yorum

Walla dersi her zaman ön sıralardan takip edin.Konsantrasyonunuz daha iyi olur.Bn oyle yapıyorum

Yorum

İlk seneler ön sıralarda oturuyor insan. Ama yaşım geçti artık hala bitiremedim. Aynı üni. de bana abi diyenler var yaa. Kaçasım geliyor abi diyenlerden :lol:

Yorum

Finallerde başarılar personality. Umarım iyi geçer..

Yorum

İşleniyor...
                  X