Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eş Seçimi Fikirleriniz benim için önemli....

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Eş Seçimi Fikirleriniz benim için önemli....

  ......................
  Last edited by M A S A L; 17-10-2010, 07:34 PM.

 • #2
  Merhaba Masal, öncelikle hoşgeldin tekrardan aramıza.. Ben bekarım hani çok fazla tecrübem yok, fazla fikir veremem belki ama çok aşırı inceleme, çok kurcalama ilişkini...Belli başlı şeyleri sana uyuyorsa, kafa yapınız uyuyorsa, aranızda etkileşimde güzelze çok fazla düşünme derim. Ama 2,5 ay az bir zaman dilimi, evlilik için biraz daha beklemelisin, hem biraz daha tanımış olursun onu..Hakkında hayırlısı olsun canım..
  Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

  Yorum


  • #3
   ciddi bir mesele... ewli değilim ama yine de bişeyler saçmalamak istedim dediğinz gibi su anda çok yeni zaten 2.5 ay olmus... Onu biraz daha iyi tanıyabilmen için bir müddet daha ilişkiniz böyle dewam etsin bence... çünkü ne kadar zaman geçerse o kadar iyi tanırsınız... hea 2 yıl 3 yıl olsun demiorum... yani biraz daha bekleyin... zaman her şeyin ilacıdır

   Yorum


   • #4
    ...............................
    Last edited by M A S A L; 17-10-2010, 07:34 PM.

    Yorum


    • #5
     anladım sen sewiosan istiosan biz ne desek boş yani sadece biraz dikkatli ol...hayırlsıı neyse o olsun inşallah yüzün güler

     Yorum


     • #6
      bence aradığın belli başlı kriterleri uygunsa mesela ne olabilir üzüldüğğünde seni mutlu edebiliyorsa senin bazı özelliklerini kavrayıp ona göre kendini ayrlayabiliyorsa vb. bence bu işe gir derim...

      Yorum


      • #7
       Orjinal yazı sahibi: M A S A L
       teşekkür ederim temennileriniz için. mantıklı davranayım istiyorum evet ama nasıl. nerede mantık neye göre mantık. beni çok seviyorç çok coşkulıu.ama bense bazen bunun geçici olabileceğini düşünüyorum. daha önce yaşadıklarmdanda kaynaklanıyor sanırım. daha önce yanlış insanlar seçtim hep hayatıma.bu sefer herşey yolunda olsun istiyorum ama sanki sürekli gırgır şamata ile geçiyor günlerimiz. sanki hiç ciddi şeyler konuşmuyoruz gibi. buda beni rahatsız ediyor. konu açsam neyi konuşacağımıda bilmiyorum


       şimdi gır gır şamatanın zamanı zaten bence ewlendikten sonra sıkıntılı bir döneme gireceksiniz zaten şu anda eğlenmek zaten hakkınız ama çok da cıvıkça değil yani şu anki aşama zaten bunu gerektirior stres atabilmeniz lazım....

       Yorum


       • #8
        Orjinal yazı sahibi: M A S A L View Post
        herkesin kriteri, yaşam biçimi farklıdır ama yyinede dikkat etmem gereken ve bana şunuda sorgula, şunada dikkat et diyebileceğiniz hususlar vardır diye düşünüyorum.
        M A S A L nişanlanıp ayrılmış birisi olarak yazayım; resmi nikah kıyıp evlenene kadar en az 1 sene zaman geçmesini bekle Birbirinizi sürekli pohpohlamayın; arkadaşına sendeki beğenmediği özelliklerin neler olduğunu sor Aynı şekilde onunkileri de makul bir dille belirt. Fazla önemsemesen bile canını sıkan her ayrıntıyı onunla paylaş ve fikrini al Bir de aile yapılarınızın uyumu da çok önemlidir Evlilik sadece iki birey arasında olmuyor; aileleri de kapsıyor Bu bağlamda ileride sorun çıkartabilir diye düşündüğünüz ne varsa en azından nişanlıyken karşılıklı diyaloglarla bunları gündeme alın ve fikir birliğine varın. Başta yazdığım şekilde evlilik için ani karar vermeyin ve sözlenip nikah kıyana kadar en az 1 sene bekleyin Herkes böyle yapıyor diye değil ama aşkın heyecanıyla bazen karşımızdakinin bazı özelliklerini görmezden gelebiliyoruz veya canımızı sıksa da pek önemsemiyoruz ama zamanla bu durumlar ummadığımız bir mahiyette tezahür edebiliyorlar. Allah tamamına erdirsin.
        Last edited by lonely_hearth; 07-09-2010, 09:37 PM.

        Yorum


        • #9
         seçmeyi başardığımızda fikirlerimizi söyleriz..
         şans ve kısmet işi birazda..

         Yorum


         • #10
          Lisedeyken bi kız vardı, böyle çok konuşan dediğim dedik baskın tiplerden biriydi, yeni öğrendim eli sopalı biriyle evlenmiş. Yine lisede tanıdığım bi arkadaş vardı, halim selim biriydi, yine kendi gibi sessiz sakin bi kızla evlenmiş.

          Allah herkesin gönlüne göre versin...
          Last edited by EthanHunt; 09-09-2010, 01:07 AM.
          "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

          Yorum


          • #11
           ne kadar zor birşey. onu gerçekten seviyorum. ama kendimi ona yetemeyecekmiş gibi düşünüyorum. kendimi beğenmiyorum

           Yorum


           • #12
            ..............
            Last edited by M A S A L; 17-10-2010, 07:33 PM.

            Yorum


            • #13
             "partnerinizle buluştugunuzda, onunla geçireceginiz (50) dakikayı düşünmek yerine, evlendikten sonra birklikte geçireceginiz (50) düşünürseniz hata yapma oranınız "minumum" olacagını unutmayın!!!

             Yorum


             • #14
              Bir insanı tanıyabilmek için ya seyahate çıkacaksın, ya da alışveriş yapacaksın ya da ...
              derler 3. ncüsünü hatırlayamadım. muzur bir şey yok yani

              1 sene de çıksan aynı evi paylaşacağın insanın huylarını pek anlayamazsın. Çocuk dogduktan sonra çocugun aglama sesine katlanabilecek mi? geceleri uykusundan uyanıp altını alabilecek mi kendisi de bilemez.
              Bu tip görüşmelerde genelde kız şöyle sorar, ütü yaparmısın, yemek yapar mısın, ev işlerine yardımcı olur musun? Erkek de seviyorsa yapsa da yapmasa da evet der.
              Bir arkadaşım var, eşi ev hanımı. Evlendikten sonra karısı sormuş hani yardımcı olacaktın diye, yaw diyor aksam eve yorgun argın geliyorum o ev hanımı ne diyeyim. tabi yaparım, yapmasını bilirim ama gerektiği zaman mesela sen hasta olunca yaparım dedim, ne diyeyim diyor.
              Arrkadaşları kimler onalara bak, iş arkadaşları ne diyor, komşuları ne diyor, ailesi görgüsü nasıl, nasıl bir çevrede yetişmiş. inançları sana uygun mu? Özellikle kendisinin ailesinin gelir seviyesi seninle aynı seviyelerde mi, ideali erkegin az miktarda fazla olmalı vs. vs.

              Yorum


              • #15
               Tek söyleyebileceğim şey, eğer kalbin mutmainse, evlen, eğer içinde en ufak bir şüphe soru işareti var ise, vede o kişi bunu cevaplayamıyor ise, kesinlikle evlenme. O küçücük görünen şüpheler daha sonra büyür...
               Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

               Yorum

               İşleniyor...
               X