Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eş Seçimi Fikirleriniz benim için önemli....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: sevde_ View Post
    Tek söyleyebileceğim şey, eğer kalbin mutmainse, evlen, eğer içinde en ufak bir şüphe soru işareti var ise, vede o kişi bunu cevaplayamıyor ise, kesinlikle evlenme. O küçücük görünen şüpheler daha sonra büyür...
    Bence de dogru en ufak bir şüphe varsa o büyebilir ancak en ufak bir şüphe soru işareti dahi olmayan birisini bulması, insanların bulmaları imkansız. Herhangi bir şüphen soru işaretin varsa mahrem konular da dahil bunu mutlaka evli birilerine sormalısın, bekarken sorun olarak görmeyebilirsin ancak evliyken acayip sorun oluşturabilir.

Yorum

en ufak bir şüphe soru işareti dahi olmayan birisini bulması, insanların bulmaları imkansız.
      Haklısınız... Yalnız ben ufak tefek sorunlar için kullanmadım bu sözü, çok önemli konular için kullandım...
      Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Bende ilişkim 2.5 aylıkken hemen evlenmeye karar verdim evlilik planlıyordum o kadar çok kaptırmıştım ki kendimi onun sesini duymadan görmeden yapamıyordum 1 yıl bu şekilde sürdü ilişkimiz çok güvenmiştim ama tırt çıktı bence biraz daha bekle acele kararlar verme ailenle de konuş ben biraz daha tanımak istiyorum de. ama aklını kullan mantıklı ol hayal perest olma sonunda en çok üzülen yine sen olursun....

Yorum

böyle bi konuda tavsiyeler üzerinden seçmen eşini çok zor.
          Dünya, çıkabildikleri kadar yükseğe nasıl çıktıklarının önemi olmayan zorbalara mı ait ?

Yorum

İnsanoğlu kesilmemiş karpuzdur" dış görüşünüşünden hiç bir şey anlaşılmaz
            ancak zamanla tanıyarak kişiliğinin de nasıl biri olduğunu öğrenebilirsiniz.
            2,5 ay gibi bir zaman çok kısa bir zaman dilimi.
            Bazen 3 -5 sene birlikte olmalarına rağmen evlendiklerin de insanların birbirlerini yeteri kadar tanımadıklarına şahit oluyoruz.
            Ciddi düşünüyoruz demişsiniz , ciddi düşünen insan 3 sene sonra da aynı fikire sahip olur.
            Bence şimdilik birbirinizi tanıyın derim dediğim gibi senelerin yanın da 2,5 ay milim bile değildir .
            Önce metrelere ulaşın ki birbirinizi biçebilesiniz.
            Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

Yorum

11 senelik evli birisi olarak insanların sağlıklı eş seçimleri neredeyse imkansız diyebilirim.
              Bekarken insanların farklı bir hayatı evliyken farklı bir hayatı oluyor, sorumluluklar, ihtiyaçları karşılama, çocuk bakımı vs. Dolayısı ile insanların bekarken yaşamları ile 2 çocuklu yaşamları çok farklı olması normal.
              Geçim sıkıntısı ile iş yaşantısında problemler olması ile vs. hayatının rutin olması, heyecanını kaybetmesi, vs. gibi problemlerde erkek nasıl davranır?
              Kadın 2 çocuk ile üstelik gündüz de iş de yorulmuş ise erkek ev işlerinde hiç yardımcı olmuyorsa ev de, iş de sürekli yoruluyorsa nasıl davranır bilinmesi zordur.

Peygamber efendimiz evleneceğiniz kişilerin dindar olmasına bakın demiş. Dindar bir çift, geçim sıkıntısı olsa rızık Allahtan der mutlu olur, Allah tembel miskinleri sevmez der çalışmaya kazanmaya çalışır. Öldükten sonra geçim sıkıntısı gibi bir derdimiz olmayacak der. Kadının yüzünde kırışıklık olmaya başlarsa eşim cennette harikulade birisi olacak der, muhabbetle sevgiyle yaşlanırlar. Daha çıtırlarını aramaz çünkü günah der, zina büyük günah der. vs.Parasını içkiye kumara vs kaptırmaz ailesine harcar vs.

Bir problem olsa eşim le ben imtihan oluyorum sabredeyim der. Sana sabretmekle, senin sayende cenneti kazanacağım der. Allahın benden razı olması için eşime ekstra birşeyler yapmam gerekir diye düşünür. vs vs.

Yorum

İşleniyor...
              X