Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir kaç aylık tanışmayla evlilik kararı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bir kaç aylık tanışmayla evlilik kararı?

İyi günler herkese.Evet arkadaşlar,bir kaç aylık tanışmayla evlilik kararı vermek ne kadar sağlıklıdır?Kişilerin birbirini tanıması ne kadar sağlıklı olmuştur?

Bu arada eklemeyi unuttum bu tanışma dönemi sadece telefon ve msn aracılığıyla düzenli olmasa da günlük yarım saatlik tel ya da msn konuşmalarıyla gercekleşiyor.Yüzyüze konusma gerceklesmeden saglikli midir?

Yorum

kendini niye görmediniz..?
      yüzünü görmediğim
      nasıl konuşur sesi nasıl sözü nasıldır nasıl oturur kalkar bunları bilmeden evlenme kararı almazdım şahsen..
      reelde tanışın görüşün sonra plan yapın derim..zor bişey değil tanışmak.

Yorum

İnsanları tanımak için ne kadar süre yeterlidir ve bunun bir kuralı varmıdır aslında. Senelerce beraber olan evlenince ayrılan o kadar çok çift varki.Sayıları çok fazla...Olay resmiyete dökülünce, ondan sonra kişiler birbirlerini tanımaya başlıyor.Yani birini tanımak için belli bir süre biçmek imkansız. Fakat size gelince mümkün mertebe bir arada vakit geçirmeye çalışın, görüşmek için fırsatlar yaratın. Yanyana gelmeden, onun mimiklerinden, oturuşundan kalkışından nasıl bir insan olduğunu, sana uygun olup olmadığını anlayamazsın.
        Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _dilemma_ View Post
          Bu arada eklemeyi unuttum bu tanışma dönemi sadece telefon ve msn aracılığıyla düzenli olmasa da günlük yarım saatlik tel ya da msn konuşmalarıyla gercekleşiyor.Yüzyüze konusma gerceklesmeden saglikli midir?

evlilik kararını nasıl verdiniz peki? neye dayanarak? karşılıklı oturup konuşmadan sadece ses ve görüntü ile mi?
          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Bir kaç ay çok kısa bir zaman dilimi gibi geldi bana. Sevip sevmeyeceğin ancak sonradan ortaya çıkan bir durumdur. Çünkü gerçek kişilikler en azından 6 ay , bir sene gibi süreler sonrasında ortaya çıkıyor bence. Bir insanı da internet üzerinde en fazla yüzde elli tanıyabilir insan diye düşünüyorum.
            Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

farkli sehirde bu yüzden henüz yüzyüze gelinemedi.Bir kac hafta icinde yüzyüze görüsülecek.Bakalim neler olacak?

Yorum

Evet sadece ses ve görüntü ile verilmis bir karar.

Yorum

Katiliyorum size.Su anda gercekleri görmek cok zor,saglikli düsünmek.Cok yeni iliski.Gercek kisiliklerin ortaya cikmadigi bir dönem.Bakalim ne olacak?

Yorum

KATILIYORUM robin sana

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _dilemma_ View Post
                      Eğer yüz yüze geçen bir görüşmeyse süre yeterli diyecektim ama böyle sadece internet ortamındaysa asla doğru bir karar olmayacağını söyleyebilirim. Sadece sanalda tanıdığın biri hakkında bu türden düşüncelerden uzak dur
                      Yillar sonra yapmadiklarinizdan duyacaginiz pismanlik yapip da pisman olduklarinizdan cok daha fazla olacaktir. Çünkü yapmadıklarınızın sonuçlarını hiçbir zaman bilemeyeceksiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Carpe Diem View Post
                        Eğer yüz yüze geçen bir görüşmeyse süre yeterli diyecektim ama böyle sadece internet ortamındaysa asla doğru bir karar olmayacağını söyleyebilirim. Sadece sanalda tanıdığın biri hakkında bu türden düşüncelerden uzak dur
                        Sonuna kadar bu yoruma katılıyorum. Bende ilk yüz yüze görüştünüz sanıp normal diyecektim çünkü bende on beş gün içinde evlenmeye karar verdim.
                        Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

noldu acaba ? tanıştılar mı ?

Yorum

Doğruyu söylemek gerekirse hiç mantıklı olmaz şuan için evlenmeniz...
                            Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

sevde, sen ne zaman evlenmeye karar verdin ..hiç haberim yok..

Yorum

İşleniyor...
                              X