Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hayat arkadaşı (Karı Koca gibi değil)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: Legacy View Post
    Ya seninle aynı şekilde düşünen biri karşına çıkarsa evlenirsin. Herkes evlenirken başkalarının düşündüğü gibi düşünmek mi zorunda?
    Şişede elma suyu da aynı arpa suyu da , birisi içince sarhoş ediyor ama.
    Bence düşüncelerimizin benzer olanlarını paylaşınca nefsimiz mutlu oluyor gibi.
    Hani insan bencildir, aslında kendinle aynı düşünen olduğu için mutlu oluyor çoğu zaman.
    Her konu da aynı düşünmek asla talep ettiğim birşey değil ama bazı konularda farklı düşününce de yaşanmıyor.
    ---- aynanın diğer yüzü her zaman karanlıktır ----

Yorum

sen o zaman dost hayatı gibibişey istiyon istediğin zaman ayrılacan istediğin zaman beraber olacan v.s..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: akineton View Post
        sen o zaman dost hayatı gibibişey istiyon istediğin zaman ayrılacan istediğin zaman beraber olacan v.s..
        "Dost" kelimesi birlikte yaşayan iki insan için biraz "ahlaksız birliktelik" gibi yorumlanıyor, yorumlandığı şekliyle hayır ve asla.
        "Hayat arkadaşı" bana daha doğru geldi ...

Yorum

insannisana katılıyorum çünkü artık bir dostum var deyince insan larımız yanlış anlıyorlar. sevgili gibi anlıyor

insannisan sizin haytınızda geçmişinizde çevrenizde olmuşmuydu. saygılarımla. yanlış anlamayın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: avcımert View Post
            insannisana katılıyorum çünkü artık bir dostum var deyince insan larımız yanlış anlıyorlar. sevgili gibi anlıyor

insannisan sizin haytınızda geçmişinizde çevrenizde olmuşmuydu. saygılarımla. yanlış anlamayın.
            estağfirullah neden yanlış anlayayım, benim "dost" kavramının içini dolduracak karşı cinsten hiç kimsem olmadı, keşke olsaydı ama tahmin ediyorum asla olmayacak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insaNisan View Post
              ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,
              bu insan kalabalığında birçoğumuzun ne denli yalnız olduğunu farkedebiliyorum,
              benim tam olarak anlatmaya çalıştığım şey ; sevdiye saygısı olan, benim sevdama saygısı olan biri var mı ?
              hani ille de evlenmek zorunda değiliz, lakin malum toplumumuz henüz dedikodu iftira furyasından kurtulamadı
              bahsettiğim konuda anlaşılmak ve anlayış beklemek için karşı cins olması gerektiğini düşünüyorum
              teşekkür ederim
              klasik söylem vardır bilirsin hayatta ne zaman ne olacağı bilinmez diye, varsayımlar üzerine konuşuyorsak eğer, varsayalım bunu yaptın ve böyle birini buldun evlendin, varsayalım aradan 5 sene geçti, varsayalım hayatına biri girdi ve varsayalım hayatına giren bu insana düşüncenin tam tersi aşık oldun.
              o zaman ne yapacaksın, hayat arkadaşı diye birleştiğin ve 5 senesini seninle paylaşan bu insana o zaman ne cevap vereceksin?
              Elinden geleni yaptın, şimdi de ayağından geleni yap. Gitmek gibi mesela !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: İroni View Post
                klasik söylem vardır bilirsin hayatta ne zaman ne olacağı bilinmez diye, varsayımlar üzerine konuşuyorsak eğer, varsayalım bunu yaptın ve böyle birini buldun evlendin, varsayalım aradan 5 sene geçti, varsayalım hayatına biri girdi ve varsayalım hayatına giren bu insana düşüncenin tam tersi aşık oldun.
                o zaman ne yapacaksın, hayat arkadaşı diye birleştiğin ve 5 senesini seninle paylaşan bu insana o zaman ne cevap vereceksin?
                düşümde düş görür gibi birşey olur herhalde , bilemiyorum şimdilik

Yorum

eğer tarifini yapmakla "hasta" sayılıyorsam ve tarifini yaptığım kişi "hasta" oluyorsa ben kendim gibi biriyle yaşamak istiyorum
                  bugünlerde zor zamanlar atlatıyorum, en güzel duygularım ve en güzel yanlarım zamanın derinliklerinde kaybolacak,

Yorum

İşleniyor...
                  X