Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hayat arkadaşı (Karı Koca gibi değil)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hayat arkadaşı (Karı Koca gibi değil)

herkese merhaba,
    aslında merakımı gidermek gibi bir amacım da yok lakin yine de birşeyler paylaşıp öğrenmek istedim.
    3o yaşın biraz üzerindeyim ve bir tip hayat arkadaşı aklımdan geçiyor;
    şöyle ki ben çokkk sevdiğim insanla kavuşamayacağımızı düşünüyorum ve dertlerimiz sıkıntılarımı paylaşacağım biri ile evlenmek istiyorum. Ama bu evlilikte asla duygusallık, tensel yakınlaşma ve cinsel ilişki istemiyorum.
    Acaba buna katlanabilecek gerçekten saygıyı haketen bir hayat arkadaşı var mıdır ?
    Psikolojinin saçması asla olmaz, sadece garip gelir durumlar bize.
    Düşüncelerinizi ilgi ile takip edeceğim.
    Vesselam
    ---- aynanın diğer yüzü her zaman karanlıktır ----

bu ilişki nereye gidiyooo? diyor şu an reklamda zaten bu evlilikler hep o yöne gidiyor.
    ama mutsuz evliliklerde de mutsuzluğun sonu yok. endişelenmekte haklısın kötüye düşmeyeyim diye.

Yorum

öyle bir hayat arkadaşı yok tur fakat evliliğin ilerleyen dönemlerinde o dediklerin zaten bitiyor..

Yorum

en samimi arkadaşınla evlenmek gibi ilginç. o da sıkılır birgün dert dinlemekten . yalnız kalmamak için mi bu ? bunun yerine psikoloğa haftada bir uğrayıp konuşmak daha iyi değil mi? hem 7-24 yanında değil, ev arkadaşı gibi ilginç ya cidden ilginç. bu düşüncenin nedeni nedir?

Yorum

aradığın şeyin tam karşılığı

gerçek bir arkadaş.

bunu evlenmedende elde edebilirsin..

Yorum

Dertlerini sıkıntılarını paylaştıgın bir insanla aynı zamanda duygusal bir bağ kurmamak olanaklı mı sence?demek istediğini tam anlayamadım.
            Bence aynı evde yaşamak her şeyi paylaşmakla güzel..cinsellik olsun ya da başka bir şey,evlenmek bu demek.istediklerin daha farklı bir şey...

Yorum

ilginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,
              bu insan kalabalığında birçoğumuzun ne denli yalnız olduğunu farkedebiliyorum,
              benim tam olarak anlatmaya çalıştığım şey ; sevdiye saygısı olan, benim sevdama saygısı olan biri var mı ?
              hani ille de evlenmek zorunda değiliz, lakin malum toplumumuz henüz dedikodu iftira furyasından kurtulamadı
              bahsettiğim konuda anlaşılmak ve anlayış beklemek için karşı cins olması gerektiğini düşünüyorum
              teşekkür ederim

Yorum

Merhaba,
                O çok sevdiğin ama kavuşamayacağın insana karşı evlendiğini mi göstermek istiyorsun acaba?
                Sebep nedir?
                Ayrıca böyle bir evlilik olamaz. Evlilik kurumu böyle hafife alınamaz.
                Yalnız yaşamayı ve günün birinde seveceğin biri çıkacaksa onunla evlenmeyi düşünmelisin.
                Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                  Merhaba,
                  O çok sevdiğin ama kavuşamayacağın insana karşı evlendiğini mi göstermek istiyorsun acaba?
                  Sebep nedir?
                  Ayrıca böyle bir evlilik olamaz. Evlilik kurumu böyle hafife alınamaz.
                  Yalnız yaşamayı ve günün birinde seveceğin biri çıkacaksa onunla evlenmeyi düşünmelisin.
                  Hayatımızda sizin seçemediğiniz sevgiler ve sevgililer yaratılır. Öyle biri denk gelir ki ansızın "bu benim ve bu ben'im" dersiniz.
                  Ama şartlar sizi kavuşturmazsa ömür boyu yalnız mı kalanmalı ? Ben yalnız kalınmasından yana yürüyorum lakin konuyu açmama sebep olan tür ne kadar anlamlı ve ne kadar kabul edilebilir ? Bunu bilmek istiyorum. Benim doğruma değil en doğru olan doğruya bakmak istiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insaNisan View Post
                    Hayatımızda sizin seçemediğiniz sevgiler ve sevgililer yaratılır. Öyle biri denk gelir ki ansızın "bu benim ve bu ben'im" dersiniz.
                    Ama şartlar sizi kavuşturmazsa ömür boyu yalnız mı kalanmalı ? Ben yalnız kalınmasından yana yürüyorum lakin konuyu açmama sebep olan tür ne kadar anlamlı ve ne kadar kabul edilebilir ? Bunu bilmek istiyorum. Benim doğruma değil en doğru olan doğruya bakmak istiyorum.
                    İstenildiği taktirde herşeyin mümkün olabileceğini düşünüyorum...
                    Eğer ki maddi imkanlar belli bir seviyenin üstünde ise toplumsal baskıları en aza indirgemek mümkün.

Konunun başlığına dönecek olursak; Sizin için sakınca olmayacaksa, yurt dışından, ev işlerinde çalışmaya gelen bir çok bayan var..

Yorum

şartlar sizi kavuşturamıyorsa eğer, o konuyu beyninin en arkalarına atıp yeni ufuklara doğru yelken açmak iyi olur.
                      hiç kimse için kendi hayatını zehir etme derim ben.
                      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                        şartlar sizi kavuşturamıyorsa eğer, o konuyu beyninin en arkalarına atıp yeni ufuklara doğru yelken açmak iyi olur.
                        hiç kimse için kendi hayatını zehir etme derim ben.
                        Çok seviyorsam ? Bir duygusal bağ hiç kopmadan duruyorsa hep ?
                        Bu duygu canınızın içine sinmiş, her tarafını çepeçevre sarmışsa ?
                        Bağlılık bağımlılık saplantı alışmışlık gibi değil, özlemek tanıdık olmak benliğinde olmak gibi birşey,
                        Belki bir çözümü çok eskiden bildiğim "âlem-i ervah" olarak bilinen ruhlar âleminde tanışmış olma ihtimali
                        Hani onunla yaşamak istiyorum diye de hayatımı zindan etmiyorum lâkin yalnız kalmakta zor.
                        Birlikte yaşayacağım insan beni sevgimle kabul edecek mi ?
                        Anlatsam anlayışla karşılayacak mı ? Yoksa ne halin varsa gör mü diyecek ?
                        Biriyle yaşayarak ona mı ihanet edeceğim, yoksa onu birlikte yaşayacağım insana anlatmayarak yaşadığım insana mı ihanet edeceğim ?
                        Karamsarlık ya da kararsızlık değil benimkisi, ne kadar doğru düşündüğümün arayışı

Yorum

Çok seviyorsam ? Bir duygusal bağ hiç kopmadan duruyorsa hep ?
                          Bu duygu canınızın içine sinmiş, her tarafını çepeçevre sarmışsa ?
                          Bağlılık bağımlılık saplantı alışmışlık gibi değil, özlemek tanıdık olmak benliğinde olmak gibi birşey,
                          Belki bir çözümü çok eskiden bildiğim "âlem-i ervah" olarak bilinen ruhlar âleminde tanışmış olma ihtimali
                          Hani onunla yaşamak istiyorum diye de hayatımı zindan etmiyorum lâkin yalnız kalmakta zor.
                          Birlikte yaşayacağım insan beni sevgimle kabul edecek mi ?
                          Anlatsam anlayışla karşılayacak mı ? Yoksa ne halin varsa gör mü diyecek ?
                          Biriyle yaşayarak ona mı ihanet edeceğim, yoksa onu birlikte yaşayacağım insana anlatmayarak yaşadığım insana mı ihanet edeceğim ?
                          Karamsarlık ya da kararsızlık değil benimkisi, ne kadar doğru düşündüğümün arayışı
                          yalnız kalmamak için birileriyle yaşanabilir ama böyle anlaşmalı bir evlilik yapman imkansız (bence).
                          Ben diyorum ki; zamanla beyninde gerilere attığın bu kişiyi unutacaksın, gelecekte öyle biri çıkacak ki karşına onu çok sevecek, ne kendine ne de ona zaten ihanet etmemiş olacaksın

Yorum

ateşle barut yan yana durmaz bence

Yorum

Orjinal yazı sahibi: depresifbako View Post
                              ateşle barut yan yana durmaz bence
                              biraz esprituel olacak ama mazur görün lütfen :1:
                              ıslak barut hiç yanmaz bence de , ya da gazı olmayan çakmak tutuşturamaz

Yorum

İşleniyor...
                              X