Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir kadının sevgisini nasıl anlarsın?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bir kadının sevgisini nasıl anlarsın?

Kadınlarda duygu değişimi, olaylardan hızlı ve çabuk etkilenme durumu onların bakış açılarındaki esnemeye etki ediyor sanırım. Sorun bir de zaman ve kitle iletişim organları ile alakalı. Bir filmin, bir dizinin sahnelerinde yaşananlar, kadınlar üzerinde, hayatın normal akışında var olan şeylermiş gibi etki ediyor. O yüzden kültürel bir çelişki ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu noktada sizi çok sevdiğini sandığınız kadından beklentilerinizle, mevcut durum arasında bir çelişki doğuyor.

Sormak istediğim şu: Peki kadının sevgisinin emareleri nelerdir? Bir kadının sizi gerçekten sevdiğini nasıl anlarsınız? Yukarıda bahsettiğim şeyler kadının sevgisi üzerinde etkili midir? En önemli soru: Sevgi tükenir mi?

Öküz ol kazanırsın.
    Ben hasta bir adamım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Arnika
      sevgi tükenebilir evet...
      Neden tükenir peki? O zaman evlilikleri nasıl koruyacağız..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Arnika
        eğer psikolojik bir rahatsızlığı varsa. zihninde kurguladığı, çevresel etkenlerle sürekli pekişen (anne kardeş vs) garip düşünceleri varsa, bu yanlış düşüncelerle karşısındaki kişinin normal davranışlarını yanlış şekilde bağdaştırıyorsa,...

sevgisi tükenebilir...

siz ağzınızla kuş da tutsanız yaranamazsınız...
        Evet haklısınız... Ama şu var ki tükenen bir şey var olabilir de yeniden? Mümkün mü?

Yorum

Evet ben de bu konuyu çok merak ediyordum açıkçası,sonuçta her zaman teklif eden taraf erkek olur,yani bir şeyler almalı ki insan kadından o teklifi edebilme cesaretinde olmalı değil mi?
          Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutunamayan_90 View Post
            Evet ben de bu konuyu çok merak ediyordum açıkçası,sonuçta her zaman teklif eden taraf erkek olur,yani bir şeyler almalı ki insan kadından o teklifi edebilme cesaretinde olmalı değil mi?
            Ben kadının çok değişken olduğuna inanıyorum. Sizi çok sevdiğini sandığınız bir anda bile karşınızda başka birisini bulabilirsiniz. Sevgiden önce dürüst, sadık birisinin varlığı çok önemli. Sevgi zamanla anlamını yitiriyor. Oysa kendine saygısı olan bir kadın ilişkisinin amacını sebebini bilir... Emarelere gelince; bence bakış, işaret vs. boş. Asıl sevgiyi ancak zaman içinde idrak edebiliyor insan. Konuşma, beraber vakit geçirme ve karşıtlıklarda bile konuşabilme durumu... Ben şuna inandım ki; konuşamadığımız bir kadın er geç uzaklaşır bizden..

Yorum

sadece konusamadigin bir kadin degil konusamadigin bir erkek de zamanla uzaklasir senden.kisiler birseyleri icinde yasamaktansa paylasmalilar.
              sevgi gercek bir sevgiyse tukenmez.hayat bazen zor seyler yasatir insana yorulur bikarsin adeta.bazen susmakta cozum bulursun.ama karakterin saglamsa sevginin bitmesine izin vermezsin.tabi karsindaki bunu hakediyorsa bitmesine izin vermezsin.ama haketmeyen umursamaz biriyse yol bellidir .tutmanin manasi yok.
              kadinlar filmlerde olan seyleri normal hayat gibi algilamaz.ya da şoyle soyleyim acikli romantik seylere hislenir duygulanirlar.bu genellemen yanlis.
              bence senin birlikte oldugun kadin biraz farkli.kalbi degil akliyla hareket ediyor sanirim.fakat mantik her zaman huzur mutluluk vermiyor.cunku bazi kararlarin kalbini yakabiliyor.konuyu biraz daha acarsan daha saglikli yorumlar getirebiliriz.
              Gözlerinin icine baska hayal girmesin:105:

Yorum

konuyu senin baslattigini yeni gordum.mevzuyu zaten biliyorum ben.pardon poet19
                Gözlerinin icine baska hayal girmesin:105:

Yorum

kadınlar karmaşık bir yapı sağ gösterip sol sallayabilirler uyanık olmak lazım

KuzuZade
                  Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                  BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                  Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zöhre yıldızı View Post
                    konuyu senin baslattigini yeni gordum.mevzuyu zaten biliyorum ben.pardon poet19
                    Konu kadınlar olduğu için öyle bir çıkarım da bulundum Yoksa kendisini dizi film kahramanları ile özdeşleştiren erkekler de çok...

Yorum

kadınları anlamak zordur eminim ama eğer doğru bakmayı bilirseniz diğil erkeklerde de aynı sevgiye gelince sevgi tek başına yeterli olmaz başka şeyerde sevgi saygı sadakat güven bunu bir yapboz gibi düşünebiliriz bir tek parça yeterli olmaz bütün parçalar olmalı
                      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

işte puzzlenin parçalarının yerleştirilmesini bilmiyruz. çok fazla ilgi sevgi bazen ters tepiyo...ya da ilginin tanımını nasıl yapar kadınlar onu çözemiyorum.. birisi farklı diğeri farklı bir tanım ortaya koyuyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: poet19 View Post
                          işte puzzlenin parçalarının yerleştirilmesini bilmiyruz. çok fazla ilgi sevgi bazen ters tepiyo...ya da ilginin tanımını nasıl yapar kadınlar onu çözemiyorum.. birisi farklı diğeri farklı bir tanım ortaya koyuyor...
                          ilk şuna karar ver sen burda bütün kadınları kastediyosun tek bir kadınımı eğer bütün kadınları diyosan bilemicem her kadın farklıdır tek kadın diyosan bu kişiye zaman yeterli olur senin kendin olman yeter ekstra bişey yapmana gerek yok eğer bir kadını sevmek istiyosan zamana bırak onu tanı neyi sever sevmez bil duygularınıda tabi hangi duygular olduğuna iyi bak bu gibi şeyler yeterlidir
                          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

aslında konunun başlangıcı somut bir soruydu? kadınların sevgisini nasıl anlarız? genelde insanlar olmakla birlikte kadınlar biraz daha kompleks bir yapıya sahip...küçük bir söz onları mutlu edebilir ama bu seven kadın için gecerli. bazen de dünyayı versen bi anlam ifade etmeyebilir. bu iki durum aynı anda olabiliyor.

Yorum

kadınlar bizi gayet iyi anlıyor aslında biz kadınları anlayamıyoruz. kadınların üzerinde herşey etkilidir. ama en etkili olan şey kadının kendi kimliğidir. her kadının kendine özgü değişim safhaları vardır. bunları iyi anlamalı o durumda zekamızı kadına hissettirmeliyiz. özetle kadın için emek harcamak şart..
                              Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

İşleniyor...
                              X