Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sevgilime küçükken tecavüz edilmiş. Ne yapmalıyım ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• T3PK1
    adlı üyemiz Sevgilime küçükken tecavüz edilmiş. Ne yapmalıyım ? konusunu başlattı

Sevgilime küçükken tecavüz edilmiş. Ne yapmalıyım ?

Biz sevgilimle 2 senedir beraberiz ben onu çok seviyorum oda beni. gelecekte evlenme planları yapıyoruz. ama seni kandıramam söylemek zorundayım dedi. 5 yaşındayken 2 tane şerefsiz tarafından tecavüze uğramış. annesi babası kimse bilmiyor utancından kimseye söyleyememiş. Çok büyük bi ruhsal sıkıntı içerisinde. ben böyleyim beni istemessen anlarım ayrılmak istersen anlarım dedi. ama ben bunu yapamazdım ona zaten hayat vurmuş bi tanede ben tokat atamam. o benim bitanecik sevgilim. onla nolursa olsun evlenicem ama anneleriyle konusmayı reddediyor yada psikoloji destek almak istemiyor. bu olayı içine gömmeye çalışıyor ben annenlerle konusalım diyorum ama o istemiyor ne yapıcam yardımcı olun yalvarırım

• DişiKurt
    replied
    bence yalan söylüyor eminim ki geçmişte sevgilisiyle ilişiye girmiştir sana tecavüz diyor

Leave a comment:

• durgun01
    replied
    kardeşim sen kimseye bakma , onun bir suçu yok seninde bir suçun yok eğer sen onu yalnız bırakırsan psikolojik bunalım seviyesi daha da artar bu olayı hep basite indirgeyeceksin hep ama devamlı kafana takmamasını öğreteceksin ; önce psikologa sen gideceksin durumu anlatacaksın sonra onu taşıyıp sen götüreceksin destek olursan çok mutlu bir hayatınız olabilir Allah kimsenin başına vermesin

Leave a comment:

• angel_of_darkness
    replied
    Orjinal yazı sahibi: bir umut View Post
    Umarim sevgilinin elini hala birakmamissindir..
    zor bir yol bekliyor travmayi asmak cok hemde cok zor. O kendini bile taniyamaz hale gelsede sen onu birakmazsin umarim..
    umarım bırakmamıştır..ama bence böyle adam gibi adamlar kolay kolay bırakmaz..
    dediğin gibi, o bile kendini tanıyamaz..bırakmamak, yanında durmak büyük cesaret ister.. adam gibi adam olunması gerekir.. inşallah da yanında duracak kadar güçlü ve cesaretlidir..
    Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
    Sevgilisinin yalan söylediğini yazan üyeler hata yapmış. Tanımadan bilmeden uzman olmadan yargılamak çok tehlikeli arkadaşlar.
    Bu başlığı açan üye buraya gelip yardım istemiş ama ona yardım yerine içine şüphe sokulmuş. Üye Eylül 2013 ten beri siteye girmemiş. Umarım kötü etkilenmemiştir.
    umarım kötü etkilememiştir... İnsan karşısındakinin acısını anlayabilmek için onunla aynı acıyı mı paylaşmalıdır bilmiyorum.... empati yeteneğimiz olmadığı gibi, baştan hüküm verme konusunda da uzmanız...

Leave a comment:

• iyimser
    replied
    Sevgilisinin yalan söylediğini yazan üyeler hata yapmış. Tanımadan bilmeden uzman olmadan yargılamak çok tehlikeli arkadaşlar.
    Bu başlığı açan üye buraya gelip yardım istemiş ama ona yardım yerine içine şüphe sokulmuş. Üye Eylül 2013 ten beri siteye girmemiş. Umarım kötü etkilenmemiştir.

Leave a comment:

• angel_of_darkness
    replied
    asil onlar hadlerini asmislar.
    kimin yalan kimin dogru soyledigini bilmeden etmeden karsidakini tanimadan neler yazmislar.

Artik bebeklere bile tecavuz ediyorlar 5 yasindaki kizi birak.. bazi varliklarda insanlik diye birsey yokki!
    Allah bin bir belalarini versin!
    kim kime istemedigi halde dokunuyorsa o kisiyi Rabbim bin beter etsin!
    yeter ya butun madur olan kizlar sirf onlari yalanlayan tipler yuzunden ne hale geliyorlar ne zorluklara tek basina gogus geriyorlar.
    Ne basit ne kolay olmus yalan demek.

Allah o kizi ve onun gibi bunlari yasayan butun insanlarin yar ve yardimcisi olsun! Insanlardan hayir gelmezmis. Burdaki yorumlarda bunun ispatlarindan biri.
    koskoca bir AMİN diyorum...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Umarim sevgilinin elini hala birakmamissindir..
    zor bir yol bekliyor travmayi asmak cok hemde cok zor. O kendini bile taniyamaz hale gelsede sen onu birakmazsin umarim..

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: angel_of_darkness View Post
    eyvallah, sağolasın.. umarım diyorum! haddim değil belki ama, insanların bu kadar at gözlükleriyle dünyaya bakmalarına, üstüne üstlük bilgiçlik taslayıp yargılamalarına hayatta tahammül edemiyorum..
    asil onlar hadlerini asmislar.
    kimin yalan kimin dogru soyledigini bilmeden etmeden karsidakini tanimadan neler yazmislar.

Artik bebeklere bile tecavuz ediyorlar 5 yasindaki kizi birak.. bazi varliklarda insanlik diye birsey yokki!
    Allah bin bir belalarini versin!
    kim kime istemedigi halde dokunuyorsa o kisiyi Rabbim bin beter etsin!
    yeter ya butun madur olan kizlar sirf onlari yalanlayan tipler yuzunden ne hale geliyorlar ne zorluklara tek basina gogus geriyorlar.
    Ne basit ne kolay olmus yalan demek.

Allah o kizi ve onun gibi bunlari yasayan butun insanlarin yar ve yardimcisi olsun! Insanlardan hayir gelmezmis. Burdaki yorumlarda bunun ispatlarindan biri.

Leave a comment:

• angel_of_darkness
    replied
    Helal olsun !! Ne guzel bir yorum!! Digerleride okusunda biraz insanlik ogrensinler!
    eyvallah, sağolasın.. umarım diyorum! haddim değil belki ama, insanların bu kadar at gözlükleriyle dünyaya bakmalarına, üstüne üstlük bilgiçlik taslayıp yargılamalarına hayatta tahammül edemiyorum..

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Orjinal yazı sahibi: angel_of_darkness View Post
    Tüm yorumları okumadım ama, ne kadar geri kafalı, salak saçma şeyler yazılmış öyle! Yok 5 yaşında tecavüz mü olurmuş, yok annesi-ailesi nasıl bilmezmiş... Ya siz nerde yaşıyorsunuz Allah aşkına!!! Tecavüzün yaşı yoktur! Aile bilemeyebilir, çünkü ailedeki bireylerin sosyal statülerini bilemezsin... Çalışıp-çalışmama durumları gibi.. Nasıl geçinip, evin içinde neler olduğu gibi... Nasıl bir insanı bu kadar kolay yargılar ve harcarsınız ya!!! Yazık size!! Yok kız yalan söylemiş miş... Siz kim oluyorsunuz da, kendi küçük beyinlerinizce olmaz öyle şey deyip, yargılıyorsunuz!!! Biraz araştırma yapın, görün Türkiye'de ve dünyada ne pisllikler oluyor... hayat sizin baktığınız pembe gözlükler gibi değil!

Ve yazıyı yazan arkadaşım, bence sen bu konu hakkında endişelenip fikir almak için gözünü kararttıysan, kız arkadaşın için dünyanın en şanslı kızı diyebilirim! Sahip çıkıyorsun, endişeleniyorsun, korumak istiyorsun.. Yaşın kaç bilmiyorum ama, bazı adam diye gezinen adamcıkların yanında, gerçekten adam gibi adamsın.. Helal sana! Şimdi sana düşen, kız arkadaşını terapi alması için zorla.. Bir şekilde bu olayın üstüne gidip, kendi içinde yüzleşmesini sağlamalısın.. Çünkü ileride bu sorun hep karşısına çıkacak.. Ve sen sen ol, sakın bu durumdayken terk etmeyi düşünme... Sana en ihtiyacı olduğu dönem, bu zaman... Sabret ve iyileşme sürecinde yanında durmaya çalış... Travma ve İyileşme diye konu başlığım olacak... Travmaya maruz kalan mağdurların nasıl bir ruh hali içinde olduğunu oku.. Bazı davranışları sana ters gelebilir.. Anlayamadığın pek çok şey olabilir... O yüzden, bu tarz mağdurların nasıl olduklarını araştır.. Ve anlamaya, onla konuşmaya çalış... Sana yaşadığı en berbat şeyi anlatan birine sakın sırtını dönme.. Umarım her şey ikiniz için de güzel olur... Allah yardımcınız olsun..
    Helal olsun !! Ne guzel bir yorum!! Digerleride okusunda biraz insanlik ogrensinler!

Leave a comment:

• angel_of_darkness
    replied
    Tüm yorumları okumadım ama, ne kadar geri kafalı, salak saçma şeyler yazılmış öyle! Yok 5 yaşında tecavüz mü olurmuş, yok annesi-ailesi nasıl bilmezmiş... Ya siz nerde yaşıyorsunuz Allah aşkına!!! Tecavüzün yaşı yoktur! Aile bilemeyebilir, çünkü ailedeki bireylerin sosyal statülerini bilemezsin... Çalışıp-çalışmama durumları gibi.. Nasıl geçinip, evin içinde neler olduğu gibi... Nasıl bir insanı bu kadar kolay yargılar ve harcarsınız ya!!! Yazık size!! Yok kız yalan söylemiş miş... Siz kim oluyorsunuz da, kendi küçük beyinlerinizce olmaz öyle şey deyip, yargılıyorsunuz!!! Biraz araştırma yapın, görün Türkiye'de ve dünyada ne pisllikler oluyor... hayat sizin baktığınız pembe gözlükler gibi değil!

Ve yazıyı yazan arkadaşım, bence sen bu konu hakkında endişelenip fikir almak için gözünü kararttıysan, kız arkadaşın için dünyanın en şanslı kızı diyebilirim! Sahip çıkıyorsun, endişeleniyorsun, korumak istiyorsun.. Yaşın kaç bilmiyorum ama, bazı adam diye gezinen adamcıkların yanında, gerçekten adam gibi adamsın.. Helal sana! Şimdi sana düşen, kız arkadaşını terapi alması için zorla.. Bir şekilde bu olayın üstüne gidip, kendi içinde yüzleşmesini sağlamalısın.. Çünkü ileride bu sorun hep karşısına çıkacak.. Ve sen sen ol, sakın bu durumdayken terk etmeyi düşünme... Sana en ihtiyacı olduğu dönem, bu zaman... Sabret ve iyileşme sürecinde yanında durmaya çalış... Travma ve İyileşme diye konu başlığım olacak... Travmaya maruz kalan mağdurların nasıl bir ruh hali içinde olduğunu oku.. Bazı davranışları sana ters gelebilir.. Anlayamadığın pek çok şey olabilir... O yüzden, bu tarz mağdurların nasıl olduklarını araştır.. Ve anlamaya, onla konuşmaya çalış... Sana yaşadığı en berbat şeyi anlatan birine sakın sırtını dönme.. Umarım her şey ikiniz için de güzel olur... Allah yardımcınız olsun..

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    Bu saatten sonra bunu sadece ikinizin bilmesi yeterli. Birileriyle konuşmanıza, konuyu açmanıza lüzum yok. Mesele senin kabul etmendeydi. Senin açından da sorun yoksa hiç açmayın bence kimseye.

Leave a comment:

• 364takrep
    replied
    Ahlaksız ve yalancı. 5 yaşında tecavüze uğradım diyerek zekana hakaret etmiş üstelik. Ben soruyorum, ne yapman lazım?

Leave a comment:

• uglycrow
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
    Arkadaşım kızın ne dediği önemli değil.
    Kendine sor.
    Seviyor musun ?
    Sevmiyor musun ?
    Seviyorsan kızın ne dediği pekte önemli değil.
    Tut ki yalan söylüyor. Keyfinden söylemiyor elbet. Daha önce birini sevmiş, isteyerek veya istemeyerek biriyle beraber olmuş. Ne yapsın ? Olmuş bir hata (hata da yok ta neyse). Hani istese 300-400 liraya hiç söylemeden de halledebilirdi her şeyi.
    Her neyse.
    İşin özü;
    Senden öncekileri sittir et. Mesele seninle ilgilenmeye başladıktan sonra olanları.
    Şimdi "DİN" "NAMUS" olayına girecek çok insan var. Gören de bunlar, 5 vakit namaz kılıp namahremin "n"sine bakmıyor sanar...

Daha yazacak dünyalar var da, uzatmayalım.

BENCE gözlerini kapa, "ben bu kızı seviyor muyum?" diye sor kendine...
    süper yorumlamışsın altına imzamı atıyorum ekleyecek hiçbir söz yok

Leave a comment:

• Pasiflora
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
    Arkadaşım kızın ne dediği önemli değil.
    Kendine sor.
    Seviyor musun ?
    Sevmiyor musun ?
    Seviyorsan kızın ne dediği pekte önemli değil.
    Tut ki yalan söylüyor. Keyfinden söylemiyor elbet. Daha önce birini sevmiş, isteyerek veya istemeyerek biriyle beraber olmuş. Ne yapsın ? Olmuş bir hata (hata da yok ta neyse). Hani istese 300-400 liraya hiç söylemeden de halledebilirdi her şeyi.
    Her neyse.
    İşin özü;
    Senden öncekileri sittir et. Mesele seninle ilgilenmeye başladıktan sonra olanları.
    Şimdi "DİN" "NAMUS" olayına girecek çok insan var. Gören de bunlar, 5 vakit namaz kılıp namahremin "n"sine bakmıyor sanar...

Daha yazacak dünyalar var da, uzatmayalım.

BENCE gözlerini kapa, "ben bu kızı seviyor muyum?" diye sor kendine...
    Aynen katılıyorum
    Üstüne de; kız yalan söylese neden 2 kişi desin ki? Mantken bu olayı aklamak için tek kişi de kafidir.

Leave a comment:

İşleniyor...
X