Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Artık sevemiyorum, mantık evliliği mi yapmam lazım?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

evlilik başlıbaşına bir saçmalık :lol: bir de aşksızlığı ekleyerek toptan saçmalama derim :lol: :lol:

Yorum

Herkes illa evlenecek diye bir kural yok. Sizde evlenmeyiverin. Zoraki yapılan evlilikten ne size ne de çevreye fayda gelir.

Yorum

sizin bağlanma problaminiz var.ilişkilerinizin nsl sonlanacağını bilinçaltınızda bildiğiniz içinde yeni ciddi bir ilişkiye başlıyamıyorsunuz.

Yorum

belki de evlilik fikrine henüz alışamadınız beklemenizde yarar var,bu kararı vermek gerginliğe yol açmış galiba

Yorum

hatırlıyorum, hocamız bir gün derste konu aşktan açıldığında, bize dönüp şöyle demişti : şayet 25 yaşınıza kadar aşık olmadıysanız, daha da aşık olamazsınız.
            belki de haklıdır. bilemiyorum, fakat nedense -kısmen haklı bulmakla birlikte- ben bu düşünceye tamamen katılmamıştım, hala da tam anlamıyla katılamıyorum.

Ancak, şu gerçekle de yüzleşmek gerek: tamamen olgunlaşmamış, nispeten genç bir insan daha kolay aşık olabiliyor. Mantıklı düşünmek, çok fazla kafa yormak, tefekkür etmek...bunlar genç bir aşığın pek yaptığı şeyler değil. Kendini doğanın akışına bırakır ve kalbinin sesini dinler, kolayca aşık olur.
            Olgunlaşmış, yaşı ilerlemiş, iş güç ve bin bir türlü sorunla çok fazla angaje olmuş yetişkin bir insan nedense bu kadar kolay aşık olamıyor. Kendimce böyle izah edebiliyorum. Ayrıca, bir insan ne kadar fazla ilişki yaşamış ve tüketmişse, yenilerinden alacağı haz ve heyecan o kadar az ve sıradan oluyor.
            Bu yüzden, her şeyi de tamamen tüketmemek te fayda var. Heyecan anlamında biraz cepte de bir şeyler kalmalı.

Yorum

bence kimse evlenmek zorunda değil

Yorum

ben evlendim bosandım. bu halimle daha mutluyum.

Yorum

banada şu an evlenmek nedense çok zor ve uzak geliyor 23 yaşındayım ama hiç içimde bi kızla tanışıpta evlenme gibi bi istek yok bekarlığa fazlasıyla alıştım ve bu beni acayip rahat hissettiriyor alışmış kudurmuştan beterdir hesabı bende bi ara 2 yıl bi ilişki yaşadım ve ayrıldıktan sonra bekar hayatı bana çok iyi geldi başıma bir daha dert almak ve o sıkıntı hiç çekmek istemiyorum açıkcası o şimdi nerde ne yapıyor işte ne bilim ilgilenmeliyim yanına gitmeliyim falan filan.... artık böyle şeyler düşünmeye başlıyorum ve boğuluyorum o yüzden bakalım şimdilik çok rahatım
                  Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

İşleniyor...
                  X