Duyuru

Collapse
No announcement yet.

"Eşim bu dünyadaki diğer yarım" mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• "Eşim bu dünyadaki diğer yarım" mı ?

Gerçekten en çok merak ettiğim evli insanların eşlerinin bu dünyadaki diğer yarıları olup olmadığıdır.Ama inanıyorum ki gerçekten çok samimi olunduğunda bu kadar candan birbirini sevecek iki insan parmakla sayılacak kadar az kez biraraya gelip yaşamaktadırlar.
    Umarım yanılıyorumdur.

Şimdi elinizi eşinizin kalbinin üzerine koyun ve cevap verin lütfen.
    Eşinizin bu dünyadaki diğer yarınız olduğuna inanıyormusunuz ?
    2
    a:3:{i:1120;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1120;s:6:"nodeid";s:6:"522252";s:5:"title";s:31:"Evet ( Allah'a şükürler olsun )";s:5:"votes";i:2;s:6:"voters";a:2:{i:0;s:5:"34026";i:1;s:5:"37516";}}i:1121;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1121;s:6:"nodeid";s:6:"522252";s:5:"title";s:5:"Hayır";s:5:"votes";i:3;s:6:"voters";a:3:{i:0;s:5:"11196";i:1;s:5:"23073";i:2;s:5:"29071";}}i:1122;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1122;s:6:"nodeid";s:6:"522252";s:5:"title";s:47:"Hayır ( Bulsam herşeyimi bırakır ona giderdim )";s:5:"votes";i:4;s:6:"voters";a:4:{i:0;s:5:"37261";i:1;s:5:"34600";i:2;s:5:"32332";i:3;s:5:"37026";}}}
    100.00%
    2

böyle bir şey mümkün değil.
    evlilik aşkı öldürür. kavga gürültü içinde geçer.
    mutlu bir evlilik diye bir şey mümkün değildir.
    evlilik insanın doğasına aykırıdır.

Yorum

Belki şu an benim yorum yapmam erken belki de. Fakat öyle uyumlu bir ilişkimiz var ve birbirimizi her konuda öyle güzel tamamlıyoruz ki. Sadece biz değil çevremizdekilerde böyle düşünüyor ))

Ben diğer yarımı bulduğuma inanıyorum.. En büyük arzum hep böyle devam etmesi.. Sevgimizin hiç bitmemesi...

Yorum

birbirimizi çok geç bulduk.fazla beklemeden birbirimizi tanımadan apar topar evlendik.6 sene oldu.her gün iyiki evlenmişiz dedik ikimizde.2 ay önce rahatsızlandı.şu an çok kötü durumda.onu yaşatmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum.2 yaşında minik bir oğlumuz var.eşimde büyük oğlum oldu.ve anladımki o olmadan hayatın tadı yok.iyi yada kötü onun nefesi bile benim için yaşama sebebi.yarım değil benim canım.

Yorum

evet benim eşim benim diğer yarım..
          çünkü birbirimizi anlayabiliyoruz...tabi zaman zaman anlaşmazlıklarımızda olsa...
          bazen düşünüyorumda acaba o olmasaydı bu hayat çekilir bir hal alırmıydıki...
          bir süre önce eşimle tartışmıştım ve evi terk edip baba evine dönmüştüm..
          orada sadece 15 gün kaldım ve de onsuz bir hayatın ne kadar sıkıcı olduğunu gördüm..

Yorum

Eşim aşkım diyenlere

İnsan bir tohumdur tomurcuktur ve sadece en sevdiğinde açar.
            Birlikte yaşlanmak yoktur aşıklar için birlkte yaşamak vardır.Ki onlar ölümü bile birlikte seve seve karşılarlar.
            Çünkü birlikte olmak vardır, her anı birlikte yaşamak.
            Eşiniz aşkınızsa gerçekten yeryüzünde en seçkin insanlar arasındasınız.
            O Allah(c.c) ki kulunu biribirini seven iki aşıktan daha çok seviyor ve o aşıklar arasında bir sevgi bağı yaratıyor.Bu aşıklar birbirlerinin kıymetini hergün doğan güneşin aydınlığında,yağmurdan sonra yapraktaki bir çiğdemin tazeliğinde buluyorlar.

Eğer eşim diğer yarım diyorsanız,Allah'ın size verdiği bu emaneti gözbebeğiniz gibi saklayın.

Yüreğinizdeki yangın hiç bitmesin.Bazen küçük bir kor kalsada saklayın onu küllerin arasında.O bir çiçek gibi açacaktır elbet.

Eşini görünce yüreği titreyen çiftler aslında tek beden olmuş ruhlardır.

O şimdi yanınızda mı ? E hadi sarılın boynuna şükredin En Güzel Seven (c.c) e bir kez daha.Sizden mes'ut var mı bu dünyada.İnşallah sonsuzluk bahçesinde de beraber olursunuz en sevdiklerinizin arasında.İnşallah.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: astra
              birbirimizi çok geç bulduk.fazla beklemeden birbirimizi tanımadan apar topar evlendik.6 sene oldu.her gün iyiki evlenmişiz dedik ikimizde.2 ay önce rahatsızlandı.şu an çok kötü durumda.onu yaşatmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum.2 yaşında minik bir oğlumuz var.eşimde büyük oğlum oldu.ve anladımki o olmadan hayatın tadı yok.iyi yada kötü onun nefesi bile benim için yaşama sebebi.yarım değil benim canım.
              astra geçmiş olsun canım eşine Allahtan şifalar diliyorum.
              Sana da güç kuvvet ve sabır...
              Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
              Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

diğer yarını bulmak, ruh ikizinle mutlu olmak gibi romantik düşünceleri çok motive edici ve iyi hissettirici olması bakından sonuna kadar desteklerim. Ama bunları hayata uygularken gerçekliğin fantaziden farklı olduğunun bilincinde olmak lazım.

Yani düşünürken güzel de, eşim diğer yarım değil, diğer yarımı bulcam falan diye ilişkiden soğutuyorsa (yukarıdaki anket şıklarından biri) bence bunu 2 kere düşünmek lazım. Allahtan cevap verenlerin çoğu eşinden memnun

Ben de eşimle kendimi çok uyumlu buluyorum. Onun eksik yanlarını ben, benimkileri de o kapatıyor.
                Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
                -Buda-

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zeth
                  Yani düşünürken güzel de, eşim diğer yarım değil, diğer yarımı bulcam falan diye ilişkiden soğutuyorsa (yukarıdaki anket şıklarından biri) bence bunu 2 kere düşünmek lazım. Allahtan cevap verenlerin çoğu eşinden memnun
                  Arayarak bulunamayacağı kesin.
                  Ama inşallah cevap verenlerin hepsi sizin gibi en mutlu insanlardır.Allah herkese nasip etsin böyle sevgileri.
                  Mutluluğunuzu hiçbirşey bozmasın.

Yorum

Evlilik eşini diğer yarın yapmak için var..
                    Aslında diğer yarını bulup evlenmiyorsun..
                    Bulduğun adam mecburen diğer yarın oluyor.. :lol:
                    Biraz sen,biraz o fedakarlık yapınca..Oluyor işte.. :P

Yorum

Orjinal yazı sahibi: senaysemen
                      Evlilik eşini diğer yarın yapmak için var..
                      Aslında diğer yarını bulup evlenmiyorsun..
                      Bulduğun adam mecburen diğer yarın oluyor.. :lol:
                      Biraz sen,biraz o fedakarlık yapınca..Oluyor işte.. :P
                      Ay ile yıldız birbirlerine uymak için neden aramamışlardır.
                      Umarım eşinizle ay ile yıldız kadar yakışıyorsunuzdur birbirinize.
                      Gördüğünüz heryerden mutluluk alın, mutlu kalın.

Yorum

Eşim evde oturmayı seviyor, ben dışarı çıkıp huzurlu yerlerde dolaşmayı...
                        İlgi alanlarımız farklı, iki sayfa yazıyı ona zor okuturum, hatta okutamam.
                        Mutfakta bana yardım etmez, genelde yalnız yeme kısmıyla ilgilenir.
                        Pek romantik değildir, sürprizlerle arası yoktur.
                        Ve benzeri şeyler...
                        Ama o kadar çok iyi özelliği var ki ondan daha iyi birisini bulamazdım diyorum hep ve benim için Allah'ın bir lûtfu olduğunu düşünüyorum. İyi, güzel taraflarını düşününce farklılıkların getirdiği hoşnutsuzluk siliniyor o anda. İyi ki var benim sevgili kocacığım

Yorum

güncelleme ..ne gibi cevaplar gelecek merak ettim ...

Yorum

ben de merak ettim, tekrar guncelliyim

Yorum

Ben kendimi tam hissediyorum, kayıp bir diğer yarım yok
                              şimdi naapcaz?
                              Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur
                              -Buda-

Yorum

İşleniyor...
                              X