Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Karımın kıskançlığı herşeyi bitirdi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Karımın kıskançlığı herşeyi bitirdi

8 yıllık evliyiz.2 çocuğumuz var.Maddi durumum kötü değil.Eşimle sevdiğimi düşünerek evlendim.Fakat daha tanıştığımız ilk günden beri beni bunaltıyor.

Sürekli telefonumu,ceplerimi,maillerimi,çağrılarımı kontrol eder ve her şüphelendiği kişiyi sorar.Sosyal bir çevreye sahip olmam ve gazeteci olmam sebebiyle facebook,twitter ve mail üzerinden soru soranlar oluyor.Fakat yazışmalarım da en ufak bir şeyden nem kapıp maraz çıkarıyor.

İçki içmem,zina etmem,kumar oynamam,sigara içmem,çocuklarımı dövmem.Hatta her yıl ailesinin yanına şehir dışına otobüs yerine uçakla göndermişimdir.

Mütedeyyin bir yapıya sahip olmama rağmen,namaz kıldıktan sonra ve hatta namaz esnasında bile konuşmaya ve beni suçlamaya devam ediyor.Yıllardır hep başkaları ile kötü bir şekilde suçlanmaktan bıktım.2 kez randevu aldım fakat hastaneye gelmedi.Abisi bir üniversitede psikolog ve doçent olmasına rağmen ilgilenmiyor.Ailesi ile ve ailem ile konuştuğumda onlarda benim haklı olduğumu söylüyorlar.Ama haklı olmam beni mutlu yapmıyor.

Çocuklarımı ve evliliğimi sürdürmek istiyorum.Şuan ondan nefret etmeme rağmen onu tekrar sevebileceğime inanıyorum.Boşandığım zaman onun adına ve çocuklarıma çok üzüldüğüm için bu ihtimali düşünmek istemiyorum.Ben sorunumu çözemedim.

Bu konuda sizden bilgi ve yardım istiyorum.

evet eşiniz fazla kıskanç ama seven insan kıskanır dişini kıskanmayan tek mahlukat domuz dur ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bade sultan
      okurken daraldım vallahi bu kadar hayatınıza karışması hoş bir durum değil
      ne yapıp ne edip dr götürün aile danışmanına gidebilirsiniz yoksa sizin pskolojiniz bir yerde bozulup yeter dersiniz
      alttan alan hep siz olmayın eşinize hatasını anlaması için bişeyler yapın
      Allah kolaylık versin yakında evden de soğursunuz aile danışmanı bu konuda çok iyi
      bu sadece giriş yazımdı.Detay veya örneklendirmelere girsem okurken en az benim kadar bunalırsınız.Aile danışmanı ararken bu forumu buldum aslında.Normalde dışarıda birçok insana bir danışman kadar yardımcı olmuşumdur.Ama kendi sorunumu çözemedim.Zaten ev diye bir şey kalmadı fakat çocuklarıma bu haksızlığı yapmamam gerektiğini düşündüğüm için 1-2 saat bile olsa gidiyorum.Yoksa evin hiçbir bağlayıcılığı yok benim için.

Defalarca oturup konuştuk,sözler,özürler ve yalvarmalar var.Ama sadece 5 dk sonra az önce yalvaran kişi gitmiş o tavırları yapan kişi yeniden ortaya çıkıyor.29 yaşındayım ama saçımda ve sakalımda beyazlar çok rahat görülmeye başladı bile.

Tavsiye edebileceğiniz islami hassasiyetleri olan bayan bir aile danışmanına gitmek isterim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dert babası View Post
        evet eşiniz fazla kıskanç ama seven insan kıskanır dişini kıskanmayan tek mahlukat domuz dur ...
        bende kıskanıyorum,fakat telefonumdaki ve bana gelen hiçbir mesajı silmiyor ve gizlemiyorum.Halbuki kendisi hepsini siler.Ama bu birazda güvensizlik ve kendini eksik ya da yetersiz görmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.Teşhis var ama tedavi yok bende.

Yorum

abi eşin bir şeylerden işgillenmiş. Şüphe rahat bırakmıyor ve aldatıldığını takıntı yapmış. Evliliğini kurtarmak istiyosan tel.nu ortada bırak, facebook,twitter şifre bilgilerini eline ver. Tel. çaldığında eşine hanım getirsene ya da baksana telefona de. Bir müddet yap bunu, sonra senden bir iş çıkmadığını anlar ve vazgeçer. Ben bunu bizzat uyguladım ve sonuç başarılı olmuştu. ama sen var bir şeyler mazi çok temiz değil dersen onu da anlarım bu senin bileceğin iş özeline yorum katmak bize düşmez. Allah kolaylık versin
          ........

Yorum

zaten problemde orada.Benim geçmişimde bayanlarla hiçbir cinsi münasebetim olmadı.hepsini denedim.Benim şifrelerimi bilir.Hatta ben okuma bile demiyorum.Okusun fakat yapmadığım şey ile suçlanmak artık beni yordu.Telefonda bir bayan ile konuşurken he ne var ne diyorsun yerine illa ki biraz daha kibar olur insan.Ama iş yaptığım vs onlarca bayan var.Ben hepsi ile akşam yemek yemiyorum ya Ama gelde anlat.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ahirena View Post
              zaten problemde orada.Benim geçmişimde bayanlarla hiçbir cinsi münasebetim olmadı.hepsini denedim.Benim şifrelerimi bilir.Hatta ben okuma bile demiyorum.Okusun fakat yapmadığım şey ile suçlanmak artık beni yordu.Telefonda bir bayan ile konuşurken he ne var ne diyorsun yerine illa ki biraz daha kibar olur insan.Ama iş yaptığım vs onlarca bayan var.Ben hepsi ile akşam yemek yemiyorum ya Ama gelde anlat.
              abi karını kuaföre gönder, yeni kıyafetler al, takı al taksın süslensin kendine güveni gelsin ve ona dünyanın en güzel kadını olduğunu hissettir bir de bunu dene ..Tam kıvama geldiğinde doktora götürmeye ikna et ama sen hastasın diye değil , birlikte gitmeyi teklif et. Uzaman gerekiyor gibi
              ........

Yorum

bu sadece giriş yazımdı.Detay veya örneklendirmelere girsem okurken en az benim kadar bunalırsınız.Aile danışmanı ararken bu forumu buldum aslında.Normalde dışarıda birçok insana bir danışman kadar yardımcı olmuşumdur.Ama kendi sorunumu çözemedim.Zaten ev diye bir şey kalmadı fakat çocuklarıma bu haksızlığı yapmamam gerektiğini düşündüğüm için 1-2 saat bile olsa gidiyorum.Yoksa evin hiçbir bağlayıcılığı yok benim için.

Defalarca oturup konuştuk,sözler,özürler ve yalvarmalar var.Ama sadece 5 dk sonra az önce yalvaran kişi gitmiş o tavırları yapan kişi yeniden ortaya çıkıyor.29 yaşındayım ama saçımda ve sakalımda beyazlar çok rahat görülmeye başladı bile.

Tavsiye edebileceğiniz islami hassasiyetleri olan bayan bir aile danışmanına gitmek isterim.
                Aklıma gelen,eğer İstanbuldaysanız, Mehtap Kayaoğlu var http://www.haber7.com/yazarlar/mehta...r-gibi-yasayin

Yorum

Eli bosluktan olabilir, eger calismiyorsa, ya da bir mesgalesi yoksa cocuklarindan ve evinden baska, kafasinda olmayacak seyleri kuracak cok zamani oluyordur. Kendini gelistirecek kurslara falan gitmesine on ayak olun, cocuklariniz cok kucuk degilse ve kendisi de istiyorsa calismasmasina izin verin ki kendine guveni yerine gelsin. Baktiniz olmuyor, cocuklarinizin hatri icin hemen bosanmayin, evinizi ayirin, hem sizin kafaniz dinlenir hem de esiniz aklini basina devsirir.

Yorum

Bence üzerine düşeni yapmışsın. Boşanmak senden daha fazla onu yıpratacaktır. Böylesine anlayışlı birine bile bu şekilde davranıyorsa işi gerçekten zor eşinin. Onu bazı şeylerden mahrum ederek, aklını başına toplamasını sağla bence. Sürkeli seni kontrol etmesi, seni kıskandığı ve sevdiğini gösteriyor aslında. ama herşeyin de bir dozajı var. aşırısı ters tepiyor.Allah yuvanızı huzurlu eylesin, ibadetlerinizi kabul etsin.
                    8 yıllık evliyiz.2 çocuğumuz var.Maddi durumum kötü değil.Eşimle sevdiğimi düşünerek evlendim.Fakat daha tanıştığımız ilk günden beri beni bunaltıyor.

Sürekli telefonumu,ceplerimi,maillerimi,çağrılarımı kontrol eder ve her şüphelendiği kişiyi sorar.Sosyal bir çevreye sahip olmam ve gazeteci olmam sebebiyle facebook,twitter ve mail üzerinden soru soranlar oluyor.Fakat yazışmalarım da en ufak bir şeyden nem kapıp maraz çıkarıyor.

İçki içmem,zina etmem,kumar oynamam,sigara içmem,çocuklarımı dövmem.Hatta her yıl ailesinin yanına şehir dışına otobüs yerine uçakla göndermişimdir.

Mütedeyyin bir yapıya sahip olmama rağmen,namaz kıldıktan sonra ve hatta namaz esnasında bile konuşmaya ve beni suçlamaya devam ediyor.Yıllardır hep başkaları ile kötü bir şekilde suçlanmaktan bıktım.2 kez randevu aldım fakat hastaneye gelmedi.Abisi bir üniversitede psikolog ve doçent olmasına rağmen ilgilenmiyor.Ailesi ile ve ailem ile konuştuğumda onlarda benim haklı olduğumu söylüyorlar.Ama haklı olmam beni mutlu yapmıyor.

Çocuklarımı ve evliliğimi sürdürmek istiyorum.Şuan ondan nefret etmeme rağmen onu tekrar sevebileceğime inanıyorum.Boşandığım zaman onun adına ve çocuklarıma çok üzüldüğüm için bu ihtimali düşünmek istemiyorum.Ben sorunumu çözemedim.

Bu konuda sizden bilgi ve yardım istiyorum.

Yorum

kardes bunlarin bir benzerini bende yasadim asla duzelmezler sorunlu insanlar seni yavas yavas bitirisler. birde bakmisin yillar akmis sen tukenmissin. aklina ne geliyorsa hemen uygulamaya koy sakin bekleme bekledikce olaylar icinde cikilmaz hal aliyor.

Yorum

İşleniyor...
                      X