Duyuru

Collapse
No announcement yet.

heyecansız adam

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    ilişki denilen şey,,
    birbirine göre ayarlanmaktır.
    evlilik ilişkisi biraz daha çok böyledir.

ayarlanmak derken,,karşı kişiyi size uydurmak değil demek istediğim.
    sizin uyum sağlamanızı kast ediyorum.
    laktoz" u bir kez daha anacağım,,
    açıklık ile ifade etmiş evlilik durumunu,,
    sizinkinden iyi mi ? değil.
    bir çok kişinin evliliğinden iyi mi ? değil.
    evlilik işte,,,
    bilinen,, tanınan,, yaşanılan , gerçek bir evlilik...

karar vereceksiniz,,
    eğer ilişkiniz yürümüyorsa ki bunun nedeni;
    birbirinizi ya da en azından taraflardan birinin diğerini kabul edemeyişidir,,
    yürümüyordur,, olmuyordur.
    çözüm ;
    o ilişkiyi sonlandırmaktır.
    üzmeyin kendilerinizi,, illa da o adam olacak diye bir şartlama içerisine girmeyin.
    çünki doğal iletişimleriniz yok. doğal bir paylaşımınız yok;
    başlarken de olmamış,, arada da olmamış,,birden bire iyi ilişkinin hortlayacağını mı bekliyorsunuz ?
    ilişki yürütmeye çalışıyorsunuz,,, bunun da asgari kabulleri vardır.
    sizin eşinizi bu kabullerinizin dışında değerlendiriyorsanız,, onu da üzmeyin,, kendinizi de üzmeyin,, boşanın.
    çünki anlaşılan asgari düzeyde bile bir ilişki yürütemiyorsunuz eşiniz ile.

kabul eden kendisini uyarlayarak devam edecek arkadaşlar,,,
    kabul edemeyen kendisi ve eşi,çocuğu için gerekli şartları düzenleyip ayrılacak.
    net bir karar alanı olması gereken , ilişkiler alanı bu kadar kaos halinde yaşanmamalı.

neden böyle olduğunun ise gerekçeleri çok;
    evliliğe bir kez yapıldığında kalıcı gözü ile-şartlanılarak- bakılması aslında bir hata,
    bu şartlanma hata,,
    becerebilirseniz diye bakmak gerekir ve bunu da sündürmenin bir anlamı yok.
    evlilikler için,, boşanmak o kadar doğal bir durum ki,, yaşayan birisinin ölmesi kadar doğal.

elinizden geleni yapın evliliğinizi/ilişkinizi yürür kılabilmek için,, ama olmuyorsa da kendinize ve karşınızdakine eziyet etmeyin,,
    sizin her talebiniz o insan için de bir baskı ve taciz aslında.

Leave a comment:

• simay
    replied
    sen de onu boşa ve başka biriyle evlen
    onu değiştiremezsin.

Leave a comment:

• depresyonzede
    replied
    Orjinal yazı sahibi: delimavi_38
    evlenmeden gayet iyiydi,neşeli candan alakadar,ama hep içine kapalı bir insandı,sorunlarımız oldu,bilemiyorum arkadaşları sever işyerinde gayet iyiymiş bilemiyorum çok sıkkınım
    Bence duyumlarla değilde gözünüzle şahit olmasınız neşesine....Bizimde ingilizcecimiz vardı Kadın içi geçmiş bir şekilde ders işliyordu Bende hayattan bezmiş ,içi geçmiş bu kadının diyordum.Sonradan karaciğerinde baya önemli bir sorun ortaya çıktı Bunları okuyunca aynı kadının ders işleyişi geldi aklıma....Konuşurken bile mıymıy bir yavaşlık vardı Beni geriyordu....Ama yapısından kaynaklanıyordu bence....

Leave a comment:

• oslemm
    replied
    bonıe dogru soylemıs dıgıturk de bı kanal var bır evlılık terapıstı program yapıyo o kanalda selın karacehennem ısmı..
    ve dıyor kı:esınızle bı problemınız oldugu zaman yanına oturun elını tutun (muhakkak bı temas olsun)sorununuzu anlatın mutsuz oldugunuzu onu cok sevdıgınızı eskı hallerını gerı ıstedıgınızı vs vs vs..
    bır de bu sekılde yaklas bakalım belkı bı faydası olur..

Leave a comment:

• delimavi_38
    replied
    evlenmeden gayet iyiydi,neşeli candan alakadar,ama hep içine kapalı bir insandı,sorunlarımız oldu,bilemiyorum arkadaşları sever işyerinde gayet iyiymiş bilemiyorum çok sıkkınım

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Re: heyecansız adam

Orjinal yazı sahibi: delimavi_38
    13yıllık evliliğimde eşimin benimle gerçekten mutlu,hevesli,heyeanlı ve istekli olduğunu bir kere bile görmedim hayatımı yedi bitirdi,istek istiyorum ben,eve yeni bir şey alacağım zaman ondada heyecan görmek mutluluk görmek,çocukla ilgili sorunları konuşabilmek fikir birliğinde olmak,tatile gittiğimizde yüzünde kocaman bir gülümseme görmek istiyorum ama yok hep durgun içimi bayıyor,dayanamıyorum bu evliliğe dayanamıyorum daha doğrusu kocama dayanamıyorum,ilgisiz alakasız konuşmuyor,konuşmuyor,uyuşuk hep sakinmiş göya hayır bence enerjisini kaybetmiş,bıktım bu adamdan üstelik traş olmuyor kaç gündür uyuşuk,isteksiz,durgun çok durgun bıktım herşeyi tek yaşıyorum bu evde tek başıma mutluluğu örneğin kaç gündür temizlik yapıyorum yırtınıyorum resmen adamda bir tebessüm bir yorum bile yok güzel oldu yada kötü oldu filan diye bu kadar durgun adam görmedim yedi bitirdi beni kağnı gibi yaşıyoruz bu evde hareketleri yavaş kendi yavaş suratıma aylak aylak bakıyor boş boş
    belki hastadir

Leave a comment:

İşleniyor...
X