Duyuru

Collapse
No announcement yet.

heyecansız adam

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• delimavi_38
    adlı üyemiz heyecansız adam konusunu başlattı

heyecansız adam

13yıllık evliliğimde eşimin benimle gerçekten mutlu,hevesli,heyeanlı ve istekli olduğunu bir kere bile görmedim hayatımı yedi bitirdi,istek istiyorum ben,eve yeni bir şey alacağım zaman ondada heyecan görmek mutluluk görmek,çocukla ilgili sorunları konuşabilmek fikir birliğinde olmak,tatile gittiğimizde yüzünde kocaman bir gülümseme görmek istiyorum ama yok hep durgun içimi bayıyor,dayanamıyorum bu evliliğe dayanamıyorum daha doğrusu kocama dayanamıyorum,ilgisiz alakasız konuşmuyor,konuşmuyor,uyuşuk hep sakinmiş göya hayır bence enerjisini kaybetmiş,bıktım bu adamdan üstelik traş olmuyor kaç gündür uyuşuk,isteksiz,durgun çok durgun bıktım herşeyi tek yaşıyorum bu evde tek başıma mutluluğu örneğin kaç gündür temizlik yapıyorum yırtınıyorum resmen adamda bir tebessüm bir yorum bile yok güzel oldu yada kötü oldu filan diye bu kadar durgun adam görmedim yedi bitirdi beni kağnı gibi yaşıyoruz bu evde hareketleri yavaş kendi yavaş suratıma aylak aylak bakıyor boş boş

• by_chocolate
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ofpuf View Post

bu mesaj çok eskiden yazılmış ama cevap vermek istedim, belki birilerinin işine yarar

kadınlığı temizlik yapmak sanmayın ya. temizlik yapıyorsunuz diye bir erkeğin heyecan duymasını beklemeyin

"kadın"sınız, bunu kullanın. erkekleri nasıl heyecanlanabileceğinizi anlatamayacağım fakat "kadın"sınız işte, anlayın

bence Türk kadınının en büyük hatalarından biri, evdeki mutluluğu temizlik yaparak sağlayacağını sanmak. yav adam temizliği ne yapsın? tamam güzel bi şey de ev temiz diye adamın heyecana gelecek hali yok ya

EV İŞLERİNE KENDİNİZİ KAPTIRIP BAKIMLILIĞI BIRAKIYORSUNUZ.

az kadınlık öğrenin be kardeşim

adam nelerden hoşlanıyorsa beraber onları yapın bazen, erkekten beklemeyin bir aksiyon her zaman. az çocuk ruhlu olun, erkekler çocuk ruhludur. beraber bilgisayar oyunu oynayın mesela, maçları beraber izleyin, kurun şöyle cipsli kolalı bi sehpa. maç sırasında sırnaşın arada.

ne bileyim, yapılacak o kadar çok şey var ki, fakat burası yazmak için uygun yer değil

ama bunları 13 yılın üstüne yapmak olmaz, evliliğin başından sonuna kadar bu isteği öldürmemek için itina göstermek gerekiyor

Ama çoğu Türk erkeği, özellikle dar kafalı olanlar hakikaten odun gibi, ne isteklerinizi önemserler, ne yaptıklarınız bir anlam ifade eder onlara. ve sizin içinizdeki şevki de öldürürler. ben sizinkinin de öyle olduğunu düşünüyorum, 1 kere bile mutlu görmedim diyorsunuz çünkü. Öylesine yapılabilecek bir şey maalesef yok, baştan bunu bilip evlenmemeniz gerekiyordu. Yani üstte yazdıklarım sizin için değildi, tüm kadınlar içindi
    Maalesef Türk kadınında bu anlayış yok.. Erkekte hata olabilir ama kimi kadın var tartışma sonra erkek gelir sırnaşır.. Kafa çevirir bu 1 olur 2 olur sonra erkek derki seninle mi uğraşıcam.. Kadınlar erkekleri kendilerine cinsel yönden sürekli muhtaç görürler genelde..
    Ne bileyim arkadaşında dediği gibi cinsellikle, romantizmle çözemeyecekleri şey yok.. Ama bunu anlamıyorlar.. Evliliğin temeli bence cinsellikten ve saygıdan geçer..
    Ama kadınlar kendilerini cinsel obje gibi görüp sürekli gurur yaparlar genelde..
    Evlilikte bu doğaldır.. Heyecan bu şekilde gerçekleştirilir.. Adamı bu şekilde heycanlandırırsanız adam size gereken mutluluğu evin içindede dışarıdada bir akşam yemeğindede verebilir.. Önce kendinize sormalısınız neden heyecansız diye.. Herşeyden önce ten uyumu, beden dilini kullanmanız gerekir..

Leave a comment:

• ofpuf
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Alexis Sánchez View Post
    boşa o karıyı o zaman
    zuhaha ne biçim okuyon len, yazanın kendisi karı dicem olmıcak

Leave a comment:

• Alexis Sánchez
    replied
    Orjinal yazı sahibi: delimavi_38 View Post
    13yıllık evliliğimde eşimin benimle gerçekten mutlu,hevesli,heyeanlı ve istekli olduğunu bir kere bile görmedim hayatımı yedi bitirdi,istek istiyorum ben,eve yeni bir şey alacağım zaman ondada heyecan görmek mutluluk görmek,çocukla ilgili sorunları konuşabilmek fikir birliğinde olmak,tatile gittiğimizde yüzünde kocaman bir gülümseme görmek istiyorum ama yok hep durgun içimi bayıyor,dayanamıyorum bu evliliğe dayanamıyorum daha doğrusu kocama dayanamıyorum,ilgisiz alakasız konuşmuyor,konuşmuyor,uyuşuk hep sakinmiş göya hayır bence enerjisini kaybetmiş,bıktım bu adamdan üstelik traş olmuyor kaç gündür uyuşuk,isteksiz,durgun çok durgun bıktım herşeyi tek yaşıyorum bu evde tek başıma mutluluğu örneğin kaç gündür temizlik yapıyorum yırtınıyorum resmen adamda bir tebessüm bir yorum bile yok güzel oldu yada kötü oldu filan diye bu kadar durgun adam görmedim yedi bitirdi beni kağnı gibi yaşıyoruz bu evde hareketleri yavaş kendi yavaş suratıma aylak aylak bakıyor boş boş
    boşa o karıyı o zaman

Leave a comment:

• ofpuf
    replied
    Orjinal yazı sahibi: delimavi_38 View Post

bu mesaj çok eskiden yazılmış ama cevap vermek istedim, belki birilerinin işine yarar

kadınlığı temizlik yapmak sanmayın ya. temizlik yapıyorsunuz diye bir erkeğin heyecan duymasını beklemeyin

"kadın"sınız, bunu kullanın. erkekleri nasıl heyecanlanabileceğinizi anlatamayacağım fakat "kadın"sınız işte, anlayın

bence Türk kadınının en büyük hatalarından biri, evdeki mutluluğu temizlik yaparak sağlayacağını sanmak. yav adam temizliği ne yapsın? tamam güzel bi şey de ev temiz diye adamın heyecana gelecek hali yok ya

EV İŞLERİNE KENDİNİZİ KAPTIRIP BAKIMLILIĞI BIRAKIYORSUNUZ.

az kadınlık öğrenin be kardeşim

adam nelerden hoşlanıyorsa beraber onları yapın bazen, erkekten beklemeyin bir aksiyon her zaman. az çocuk ruhlu olun, erkekler çocuk ruhludur. beraber bilgisayar oyunu oynayın mesela, maçları beraber izleyin, kurun şöyle cipsli kolalı bi sehpa. maç sırasında sırnaşın arada.

ne bileyim, yapılacak o kadar çok şey var ki, fakat burası yazmak için uygun yer değil

ama bunları 13 yılın üstüne yapmak olmaz, evliliğin başından sonuna kadar bu isteği öldürmemek için itina göstermek gerekiyor

Ama çoğu Türk erkeği, özellikle dar kafalı olanlar hakikaten odun gibi, ne isteklerinizi önemserler, ne yaptıklarınız bir anlam ifade eder onlara. ve sizin içinizdeki şevki de öldürürler. ben sizinkinin de öyle olduğunu düşünüyorum, 1 kere bile mutlu görmedim diyorsunuz çünkü. Öylesine yapılabilecek bir şey maalesef yok, baştan bunu bilip evlenmemeniz gerekiyordu. Yani üstte yazdıklarım sizin için değildi, tüm kadınlar içindi
    Last edited by ofpuf; 10-08-2012, 11:25 AM.

Leave a comment:

• Yanlız38
    replied
    Bir erkek olarak sorunun erkekden kaynaklandıgnı tahmin ediyorum çünkü insanlar evliliklerini yaparken dikkat etmiyorlar bir anlık heves ugruna yada çıkarları doğrultusunda yapıyorlar aslında dıyorlar Kadınlar şeytandır bence alakası yok asıl şeytan erkekler kadınların nelerı yapdıklar hersey goz onundedır yolan gecen bir kac kişiye sorun kadın/kız herneyse nedir diye tehlikeli yanıcı madde yada bu anlama gelen saçma sapan cevaplar verırler halbusakı bir çok kadına sorun bu soruyu erkekler nedir diye öküz diye cevap verırler bu gözle görürler ama yanılıyorlar erkekler çok fazla daha fırıldakdır bunu anlatmamdakı sebeb sorunun sızden kaynaklı oldugunu sanmıyorum . Şahsen bir erkek olarak bir kere önce insaının kendını ve sonra karşı cınsın duygusal yapısını çözmesi gerekdiğini düşünüyorum ama erkeklerın %90 bunu bilir gibi konusur %1 i anca bilir . Kadınlar sürekli ilgi ister sizin onlarla ilgilendiğinizi bilmek hissetmek ister bazı durumlarda yaranmak ister. Cinsel ilişkiler kimi daha aktif rol almak ister duruma göre hafta 3-5 kez kimisi hafta 1 kez belkı 10 gunde 1 kez ilişkiye girmek ister . bence sorun gene dedıgım gıbı erkeklerde karşı cinsini kadınları yada evlıysenız evlendınız hanımın duygularını bilip zevklerini renklerini halvehareketlerını bılıp ona göre davranmanız gereklidir

Basit bir örnekle daha iyi açıklayım 1 çift yeni evli oldugunda erkegın cep telefonunda eşi aşkım diye kayıtlı olur
    aradan 3-4 sene sonra eşim diye kayıt düzeltilir
    aradan 10 sene geçer erkegın telefonunda karısnın nosu Ev diye kayıtlı olur komik ama üzücü bu böyledir

Kadınlar durum farklı sevgi olarak çoğunun duygusuz oldugunu düşünüyorum ama çoguda çokfazla duygusaldır sevgilerini çabalarını yıllarca muhafaza ederler
    20 deyıl 30 yılda geçse aşkım dıye kaydettıyse telefonuna öyle kalır :

Kişisel düşüncelerimdir .
    Last edited by Yanlız38; 14-07-2012, 07:09 PM.

Leave a comment:

• Kemanci
    replied
    Kalplerde yanan ateş küllenmiş umarım ki o küllerin arasında bir kor vardır ve sen bunu bulup onu tekrar ates halıne getırebılırsın. Hersey senın elınde yapıcıda yıkıcıda olabılırsın biraz fedekarlık isteyen bir durum ama zor bir sürec senin durumun

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    adamı bi kafa doktoruna götürün her olan onda olduğundan değildir karaktere bağlamayın ...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    yerine düşemeyince evlilik dünyanın en zor işi...

Leave a comment:

• crazy lady
    replied
    yok yok anlamayan adama anlatamazsın.sanki beni anlatmış.akşama kadar özlüyorum adamı geliyo öpüyo.ben sorarsam halini hatrını cvp veriyo.yemekten sonra uyuyakalıyo.her gecemi aynısı olur.sen seviniyosun akşam kocam geldi konuşayım dertleşeyim.sanki her defasında duvara tosluyosun.bazen bu adam beni sevmiyomu diyorum ooof of

Leave a comment:

• Zeth
    replied
    Re: heyecansız adam

Orjinal yazı sahibi: delimavi_38
    1) Eşinizi mutlu eden şeyler nelerdir? Bunları yapıyor musunuz (size zor, eğlencesiz, anlamsız bile gelse) ?
    2) Sizi mutlu eden şeyler nelerdir? Bunları eşiniz yapıyor mu (ona zor, eğlencesiz, anlamsız bile gelse) ?

Anladığım kadarı ile temizlik eşinizi mutlu eden şeyler listesinde yok. Dolayısı ile temizlik yaptınız diye size tebessüm etmesi mümkün değil

1 no lu sorunun cevabını bilmiyorsanız eşinize açıkca sorun

Benim görebildiğim kadarı ile sorunlu çiftler 1 no lu soruyu pozitif cevaplayamıyorlar. Ya basitçe eşinin gerçekten neden hoşlandığını bilmiyorlar, ya yanlış biliyorlar yada bilseler de yapmamak için pek çok nedenleri var.

Birincisini pozitif yanıtlayıp 2. soruya geçebiliyorsak hiç olmazsa evlilikte üzerimize düşeni yapmışız, artık karşıdan yeterli elektriği alamadığımızdan bahsedebiliriz demektir. Daha önce değil.

Benim olaya yaklaşımım bu şekilde.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Re: heyecansız adam

Orjinal yazı sahibi: delimavi_38

Evlilikten ne bekliyorsunuz Delimavi?

Temizlik yapmak evliligin bir parcasi mi? Tras olmak evliligin bir parcasi mi? Guler yuz evliligin bir parcasi mi? 13 yil boyunca herseyi birlikte yasamak mi evlilik?

Sanki "hayat" ve "evlilik" olarak iki farkli sey var sizin icin. Hayatinizi unutmus, "evlilik" denilen bir baska hayatta yasamayi ogrenmek istiyor gibisiniz. Yasadiginiz an simdiki zamandir. Oncelikle siz kendinizi mutlu edin...... Kocaniz kendi hayatindan sorumlu, siz kendinizinkinden. Kendinizi eglendirmeyi, kendinizi oyalamayi ogretin kendinize.

Evlilik konunusu ise, kendinizle yasamayi kendinize ogrettikten sonra tekrar degerlendirin. Devam edersiniz, ya da etmezsiniz. O zaman secim sizindir. Su anda secim sizin degil gibi...... ya kocaniz, ya da tras olmayi daha fazla seven birinin sizi oyalamasi/eglendirmesi gerekli...... Kendinize degil, disa odaklisiniz gibi geldi bana basliginizi okudugumda.

Leave a comment:

• daydo
    replied
    eğer konuşularak halledilemiyorsa birşyler we iki taraftada bir çaba yoksa o ilişkinin devam etmesinde artık bi sebep yoktur.bir şeyler paylaşma konusu bitiyorsa o ilişki iii durumda deildr artık.
    evlilikde yürümesi zor olur her gün o asık suratla karşı karşıya kalnması gerekmior.sonuçta o kişiye snradan bağlandınz illa bir ömür olması gerekmio.tabiki bir ömür olsa ii olrdu der herkes ama olmuosa olmuodr;bişi bittyse btmştr.zorlamaya gerek yok dha fazla.
    eer ikinzde ewliliğinizi kurtarmk gerçkten istiosanz bir evlilk terapistinede başvurabilrsnz. bn olsam etrafınzdakileri dnlemem çk fazla sonç olrk ilşkiyi iknz yaşıosnz we o surata annenz,babanz yada arkadaşnz katlanmıo.bir ewde huzur yoksa çk zor olr.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    efendim ben "hem kel hem de fodul" um

"ilişkim" yok hiç bir türlü.-"iş ilişkim" bile yoktur benim,, kurmam,, kuramam,,nasıl içimden gelirse öyledir-
    ilişkiler zorlama alanı,,
    ben doğal paylaşımlardan yanayım,, beklentisiz,, kendilğinden yaşanan ve yaşayan,,"ne ise o" olan durumlardan.
    ilişki yürütemiyorum,,yapamıyorum,, kendimden sapamıyorum.

işte o "yaklaşım tutarlılığı" beni tutuyor.
    tutukum bu konularda
    tutukluyum.

Leave a comment:

• laktoz
    replied
    adamcağız evliliği rolantiye almış gidiyor
    sizde illa yüksek vites istersiniz
    aranızda yaş farkı var mı?
    mesela o 50 siz 30-35
    bu durum varsa sorun olması gayet normal
    mesela siz evde temizlik yaparken onun nasıl mutlu olmasını bekliyorsunuz :lol:
    siz yemek yaparken alışveriş yaparken kıpır kıpır yerinde duramaz bir heyecanla mı bu işleri yapıyorsunuz?çok mu keyif alıyorsunuz bu işlerden
    dürüst olun !
    siz ev hanımı eşiniz çalışan mı?
    bu sorulara cevap verirseniz size birtakım yorumlarda bulunabilirim
    ama değişim ve buna direnmek eşyanın tabiatında var
    şimdi desem size şunları şunları yapın belkide kendiniz hariç birçok bahane bulacaksınız
    elalem ne der,benim kocam böyle bir durumda hakkımda ne düşünür,hep diş etkenler var ya
    siz ve eşiniz değişmeli siniz ki adam heyecan duysun
    mesela başka bir bayanla dışarı yalnız yemeğe çıksın 8O
    yada siz çıkın bırakın o heyecansız adam olsun aman ya
    evliler en az evli gibi yaşarlarsa mutlu ve heyecanlı oluyor
    bu arada cupido bey siz evlilik üzerine çok tutarlı yaklaşımlarda bulunuyorsunuzda kelin ilacı varda başına mı süremiyor,ilaç mı yok,yoksa kel mi değilsiniz :lol:

Leave a comment:

İşleniyor...
X