Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aranızda boşanan ya da bunu düşünen arkadaşlar var mı?!!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

evlilik bir bina gibidir. sağlam bir temel yaparsın, iyi demir kullanırsın, kaliteli çimento ile yaparsın binanın ama bir kolon ya da kriş eksik olursa en ufak şeyde yıkılır binan.
    Sen şimdi yoksun ya. Bende yokum aslında bu dünyada. Yaşamıyorum, sadece zaman dolduruyorum, o büyük gün gelene kadar...

Yorum

Evlenmek onu korkutmuş olabilir. İş ciddi bir boyut kazanmış ve o uykudan uyanmış gibi olmuş bir anda belli ki. Msn ortamında her şey sahte kalıyor. Üzülmenize hiç gerek yok. Sakin olun. Arayarak konuşmaya çalışın. Ses tonundan en azından bir şeyler çıkarabilirsiniz. Korkmayın. Henüz hiçbir şey için ne çok geç ne çok erken. Onu sevdiğinizi söyleyin. Biraz bu evlilik olayından uzaklaşın. Eskisi gibi başka şeylerden konuşun telefonda. Daha sonra evlilik olayını açtığınızda ses tonunda , konuşmasında bir değişiklik var mı dikkat edin. Korkmuş diye düşünüyorum. Ama işlerin çok hızlı ilerlediğini de düşünmüş olabilir. Onu sürüklememeye çalışın. Bırakın o adım atsın bu evlilik konusunda...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

temeli iyi olmayan bir evlilik sadece sorun olur. kendine kötülük yapmıs olursun.
        Sen şimdi yoksun ya. Bende yokum aslında bu dünyada. Yaşamıyorum, sadece zaman dolduruyorum, o büyük gün gelene kadar...

Yorum

bakın sevmek herseyin çözümü değil evlilik çok ama çok farklı, mutlu olmayacağınıza inanmadığınızı bir evliliği düşünmeyin kesinlikle, bir de bazı erkekler evlilikten çekinirler konusmak istemez ama anladığım kadarı ile bunu isteyen o ve şimdi bunu konusmak bile istemiyorsa, bir adım geride dur kesinlikle, ama mutlu olmayacağın bir evliliği sakın yapma, kimse değişmez çünkü, bir şey kötüyse aranızda baita herkes taviz verir ama sonra tekrar aynı şeyler başla. şuan beklemede ve bir adım geride kal.

Yorum

inan bana evlenipte ayrılmak daha zor. evlenmeden mutlu olabilirseniz o sekilde de birbirinizi sevebilirsiniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tre@sureBack
              degerli Hurricane tesekkür ederim.

Ama ben suruklemedım kendısını evlılık konusuna... bu konuda acele eden kendısı oldu
              hatta ona kalsa bu yaz soz nısan evlılık dusunuyordu.. benım aılem ızın vermedı bu konuya
              bu ıslerın dukkandan elma almaya benzemedıgını ve fıkırler ve dusunceler uyusuyormu bunların tetkık edılmesı gerektıgını
              bunun uzerıne ıyıce dusunulmesı gerektıgını soyledıler...

ve ıyıkı aılemın sozunu dınledım dıye dusunuyorum suan
              eger onun sozune bakıp ta soz kesılmesını nısan olmasını dıretseydım aileme suan gercekten pısman olacaktım sanırım... ve yada kendımı mecbur hıssedecektım devam edılmesıne.. boyun egmek zorunda kalacaktım belkıde..

bu durumda yapmam gereken tek sey zaman o halde oylemı?
              belkıde netbooku raflara kaldırmam lazım...
              acıp bakıyorum ıster ıstemez..
              ama sunu da soylemeden gecmek ıstemıyorum
              ınsan aklında bıtırırse ozaman donusu zor olur...

araya sogukluk gırdıgı an ben sogurum dıye korkuyorum.. ama yapacak bır sey yok sanırım.. beklemem gerekecek?

arama konusuna gelınce.. aramak ıcımden su durumda kesınlıkle gelmıyor... o bır erkek.. araması gereken kısı varsa
              yada gonul alması gereken kısı .. o da kendısı ben degıl.
              eger sevıyor sa yolunu bulur gonlumu alır.. elınden gelenı yapar zaten

eger sevmıyorsada sonra olacagına... ınceldıgı yerden kopsun ve... ne o acı ceksın ne de ben
              herkezın hakkında hayırlısı olsun
              İnternet sizi oyalayabilir aslında. Bu durumu fazla düşünmenizde zararlı. Msne girmeyin. Eğer çok merak ediyorsanız çevrimdışı girin. Ona bir şey yazmayın. O da yazmaz. Ya da çevrimiçi girin o da açık olursa bir şey yazarsa falan aramasını isteyin ya da arayın.
              Siz evlilik konusunda sürüklemeseniz de bazı erkekler bahseder bahseder ciddiye binince tokat yemişe dönerler. Bir anda ben nasıl böyle bir ilişkinin içindeyim evleniyor muyum gibi durumlara girerler. Bu yüzden fazla evlilik konusunda konuşmamaya özen gösterin. O açarsa konuşun ama o sıkılır gibi olduğu anda kapatın konuyu.
              Araya soğukluk girebilir maalesef. Ama ne yazık ki bu araya giren soğuk rüzgarlar asla dinmez bir kere girdiyse. Fazla uzak kalmamaya çalışın ...

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
              Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
              birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
              Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

arkadaşlar lütfen bana yardım edin..kendimi çok çaresiz ve mutsuz hissediyorumaslında peri masalı gibi başlamıştı herşey..bir buçuk yıldır evliyiz ilk 7-8 ay herşey mükemmeldi ancak eşim son aylarda birden çok değişti..anlayışlı,kibar,aile değerlerine önem veren kariyer sahibi birdiydi..ama birden ne olduğu anlayamadığım şekilde değişti..haftada 3-4 gece eve gelmiyor sabah 6 ta geliyor ve pavyonlara gidiyorr bütün kazandığımız paralaraı buralarda harcıyor haliyle maddi durumumuz bozuldu..bana söylemeden krediler çekiyorr..şaşırdım kaldım ben böyle bir adamla evlenmemiştim ..ben mi ne yaptım bu durumda konuşmaya çalıştım nedenini irdeledim psikolojım bozuk dedi neden diyorum tek verdiği yanıt bilmiyorum..terapiste gittik sadece dinliyor ve doktora bilmiyorum diyor..küstüm olmadı,iyi davrandımm olmadı,bitsin bu ilişki dedimm olmadı herşeyi deniyorum ama sonuç değişmiyor ..annesi devreye girdi (anne ve babası bu yüzden ayrılmış ve babasından nefret ediyor)sütümü helal etmem gitme oralara dedi söz veriyor gıtmıycem diyor bir bakıyorum gün sonra yıne yokk evde ne yapıcam ben bilmiyorum..ayrılırsam babamın evine dönmek istemiyorumm maleseff benım babam ve abımde böyleler bu nasıl kader allahımm ne yapıcagımı şaşırdım kaldımmmm(((8

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derın naz View Post
                  slm mavi mavi bende 2yıllık evliyim eşimle çok sıkıntılarım oldu boşanmayı düşündüm çok kez olmadı eşim boşanma konu olunca yanaşmıyo düzelcem dio ama nafile bilmiyorum böyle olması daha üzüyo beni derdimi anlatacagım arkadaşımda yok içime ata ata yoruldum yaşamaktan
                  aynı ikilem. düzelecek diyo ama sonuç yok. boşansak sebep yok boşanmasak huzur yok...

Yorum

evliliklerin bosanmayla sonuclanmasi dogaldir. insan yapisi boyledir. ben daha once 3 kez bosandim. yine evlensem bir sure sonra yine bosanacagimi biliyorum.

Yorum

Soyle okuyorumda sanki bosanmayi dusunen herkes ayni seyleri yasiyor.benim esimde 6 sene ciktik universiteyi biraktim onun icin ve evlendik.annesi tam bir zulum.ama onun icin yillarca hizmetciligini yaptim annesinin.once alkolle basladi haliyle eve gec gelmwler aldatma ustune gidince hakaret en sonda dayak..18senem gitti psikoloklara mi goturmedim annesine babasinami anlatmadim iyi davrandim kotu davramdim sustum bagirdim hic birsey kar etmedi.bitti birdaha yapmiycam demesiyle sonraki vukuatinin arasi en fazla bir ay gitti.olmuyor inanin.huylu huyundan vaGecmiuor.ciddi anlamda bosanmayi dusunuyorum uc cocuk bile bu sonucu degistiremedi iste

Yorum

allahım nasıl sabır bu
                        nasıl , dayanma gücü
                        tebrik ediyorummm
                        ben hayyatta duramazdım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalhobik24
                          sen zaten,, hemen gitme adayısın hacııı
                          hacı ben mutlu olmayı seviyom
                          belki bi kaçamağı 3 evladım için affetmiş görünürüm , ama 18 yıllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ll
                          offffffffffffffffffff

Yorum

seninkide bir tarz,, saygı duymak lazım )
                            he ya bi saygı duyuverrr

Yorum

istediğin nedir arkadaşım....
                              allahım bu nasıl bir yorum şimdi bir insan eşinden ne ister sen bir cevap veriver arkadaş hem yok

Yorum

ağzımdan çıkanı, kulağımın duyduğunu farkettiğim anda herşey için çok geçti,, yorumu yazmış bulundum,,

hadi kaynar dedim arada,, kaynıyorduda,, niye şimdi alıp çıkardın
                                kaçmaz hacıı

Yorum

İşleniyor...
                                X