Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Boşanıyorum :(

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Boşanıyorum :(

merhaba arkadaşlar,benim uzun süredir evliliğimde sorun vardı..eşimle 9 yıl sevgili,3 yılda evlilik olarak 12 yıldır beraberdik..evliliğimizin son 1 yılında boşanmayı düşünmeye başladık..aslında bu boşanma işine ben pek yanaşmıyordum çünkü aramızda boşanacak kadar büyük sorunlar yoktu..her ailede olabilecek derecede kavgalar vardı sadece..onun dışında aldatma yada şiddet gibi boşanma sebebi olacak şeyler kesinlikle olmadı..birde ben evlilik açısından kafa olarak eski kafadanım..hani anneanne-dedelerimizin döneminde evlilikte çok aşırı sorun olmadıkça o evlilik mezara kadar yürürmüş ya ben de öyle düşünenlerdenim..yani evlilik kurumunu çok ciddi,sırtını dönüp gidilmemesi gereken bir kurum olarak düşündüm hep..ama eşim sırf bir ara kavgalarımızın dozu arttı diye yani sayı olarak daha fazla kavga ediyoruz diye boşanmak istiyor..ona her evli çift arasında kavga olur diyorum ama anlamıyor..birde bizim 9 senelik çıkma hayatımız oldu sanırım orada çok yıprandık..böyle işte sonuçta boşanıyoruz..ama benim bir kadın olarak 12 sene emek verdiğim bir şeyin hiç uğruna yok olması çok ağrıma gidiyor..

birde benim başka sorunlarım da var..bilen arkadaşlarım vardır benim aile yaşamım yani çocukluğum gençliğim çok kötü geçti..aile ortamımız çok huzursuzdu..alkolik bir abim var bize hayatı cehenneme çevirdi..işte bukadar aile sorundan cehennem gibi geçen çocukluk ve gençlikten sonra birde boşanma acısı hepsi üst üste bana çok ağır çok acı geldi..üstelik bu alkolik dediğim abim daha şimdiden 2 gecedir,çok geç saatlerde yani gece yarısında sarhoş bir şekilde beni arayıp konuşuyor saygısızlık yapıyor,bağırıyor.ben zaten yıllardır abimle görüşmüyorum..ve şimdi anlatmakla bitiremeceğim okadar kötü şeyler yaptıki ben onu sildim..onu sildiğimi defalarca kendisine söyledim..içkiyi bırak hemen affedicem dedim..içkiyi ailesine eşine çocuğunu herkese tercih etti..işte daha şimdiden yani ben daha hala eşimle boşanmayıp aynı evde yaşıyorken bukadar rahatsız ediyorsa boşanınca hayatımı zehir eder..buyüzden içim çok sıkılıyor ((

buarada annem ayrı evde oturmama ancak aynı binada olursa izin verdi..ben de annemi kırmamak için,üzmemek için peki dedim..ama ben aynı apartmanda olursam abim beni hiç rahat bırakmaz.bu bahsettiğim insan o kadar sınırını bilmeyen biiridrki geçmişte halamın ev kapısını yumruklayarak indirdi..yani bu adamın sınırı ahlakı yok..annem de 65 yaşında..buarada benim babam da yıllar önce vefat etti yani annemin destekçisi de çok yok..şuan küçük abim yanında kalıyor ama o da yakında ayrı eve çıkcak..oyüzden annemi de üzmek de hiç istemiyorum..ama beni tanıyanlar hep şey diyor sen hayatını ailene adadın zaten geçmiş yıllarını onlara feda ettin artık kendini düşünmelisin gerekirse anneni dinlemeyip ayrı bir yerde eve çıkmalısın yoksa abin rahat bırakmaz diyor..
    siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?.fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim..

buarda hem boşanma acısı hem aile acısı hem bu alkolik abimin durumu bütün bunlardan şuan çok acı çekiyorum..çok mutsuzum..
    :10:

keşke yardım edebilseydim sana anlatabilseydim ihtiyaç duyduğun şeyleri.. bazen bilmek okumak yyeterli olmuyor karşıdaki kişiyi anlamak için yaşamak olmak gerekiyor evli değilim eşinden boşanmanın ne demek oldugunu bilemem... yol göstermeye çalışsam gösteremem ama şu kadarını iyi biliyorum ki ve benim yaptıgım birşey beni benden daha iyi tanıyan dünyada beni en çok seven hiç bir zaman kötülüğümü düşünmeyen ve odan yardım istediğim zaman hiç geri çevirmeyen ve hep doğru yolu gösteren birine başvuruyorum.. diyeceksin ki benim hayatımda öyle biri yok... hayır var sen onu unutmuş olabilirsin ama o hiç tanımadığın birine mesaj yazdırarak sana kendini hatırlatmaya çalışıyor ve en güzelide onun güçü herşeye yetiyor..RABBİN SENİ İZLİYOR VE SENİ BEKLİYOR...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ++++++
      Çok zorlanırsan , ülkede güvenlik güçleri var mahkemeler var (yalnız değilsin)

Boşanıp boşanmamak senin bileceğin iş gibi , ne kadar detaylı anlatsanda o durumu en iyi sen bilirsin

zararla çıkacaksan bile güvendiklerinin görüşlerinide alarak minimum zararla çıkmaya çalışabilirsin

zamana oynamakta bir seçenek olabilir ,

her zaman b ve c planların olursa daha az kazayla atlatabilirsin gibi
      cevabın için çok sağol arkadaşım..doğru diyorsun olmazsa güvenlik güçlerinden yardım alırım..ve minumum zararla sorunlardan çıkarım inşallah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: istanbul21 View Post
        keşke yardım edebilseydim sana anlatabilseydim ihtiyaç duyduğun şeyleri.. bazen bilmek okumak yyeterli olmuyor karşıdaki kişiyi anlamak için yaşamak olmak gerekiyor evli değilim eşinden boşanmanın ne demek oldugunu bilemem... yol göstermeye çalışsam gösteremem ama şu kadarını iyi biliyorum ki ve benim yaptıgım birşey beni benden daha iyi tanıyan dünyada beni en çok seven hiç bir zaman kötülüğümü düşünmeyen ve odan yardım istediğim zaman hiç geri çevirmeyen ve hep doğru yolu gösteren birine başvuruyorum.. diyeceksin ki benim hayatımda öyle biri yok... hayır var sen onu unutmuş olabilirsin ama o hiç tanımadığın birine mesaj yazdırarak sana kendini hatırlatmaya çalışıyor ve en güzelide onun güçü herşeye yetiyor..RABBİN SENİ İZLİYOR VE SENİ BEKLİYOR...
        cevabın için sağol arkadaşım..haklısın Rabbimize sığınmak en güzel yol..buarada henüz evlenmedim diyorsun benim sana tavsiyem aman çok iyi düşünerek evlen

Yorum

boşanmadan önce kendinize zaman verin, 1 ay 2 ay süreyi bilmem ama ayrı yaşayın sanki tatildeymiş gibi ayrı gibi değil, birbirinizin kıymetini o zaman anlarsınız,özlersiniz ona göre tekrar düşünürsünüz. Bunun dışında ben kendimden biliyorum insanın kontrol edemeyeceği şeyler var, siz elinizden geleni yaptıktan sonra olacaklar için endişelenmeyin, malesef herşeyi kontrol edemeyiz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ördek View Post
            boşanmadan önce kendinize zaman verin, 1 ay 2 ay süreyi bilmem ama ayrı yaşayın sanki tatildeymiş gibi ayrı gibi değil, birbirinizin kıymetini o zaman anlarsınız,özlersiniz ona göre tekrar düşünürsünüz. Bunun dışında ben kendimden biliyorum insanın kontrol edemeyeceği şeyler var, siz elinizden geleni yaptıktan sonra olacaklar için endişelenmeyin, malesef herşeyi kontrol edemeyiz.
            cevabın için sağol arkadaşım

Yorum

İşleniyor...
            X