Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Acı çekiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Acı çekiyorum

Evet ben acı çekiyorum içim acıyor benim kalbim bin parça acı çekiyorum ne eve bakıyor ne kızımla ilgilenebiliyorum sadece acı çekiyorum ben çok büyük bir acı sanki çok sevdiğim bir insan öldü, ama yaşıyor bunu biliyorum ben çok acı çekiyorum tek bildiğim şey bu ACI tarifi imkansız içimi yakıp kavuran sonsuz bir acı beterin beteri vardır derler bunada inanırım ,insanlar yaşıyor türlü acılar çekip yaşıyorlar arkadaşım anlatıyor ben diliyorum halime şükrediyorum genede ama çok korkuyorum allahım bana yardım et herşeyden korkuyorum bu aileden kızımdan kocamdan korkuyorum.Evlilik çok zormuş bazan bakıyorum etrafıma insanlar nasıl evli kalıyor nasıl kolaylaştırıyorlar işlerini.Neden ben zorlanıyorum bu evlilikte neden allahım yardım etsin bana.Siz diyeceksiniz nedir bu .Bu şöyle bir şey eşim beni 5 yıl önce aldattı kötüydü ama ben sabrettim geçti aldattı ama izleri derin oldu her neyse bizim oradan tayinimiz çıktı buraya geldik o kadın yoktu artık rahat olabilirdim kocam çarşıya gidince en azından rahat nefes alabiliyordum öyle yada böyle yürüyordu.Neyse 2 ay önce gene bir kadınbulmuş telefonlarını yakaladım gene konuşuyor onunla bu olay benim 5 yıl önce yaşadığım travmayı tekrar yaşamama sebep oldu.YIKILDIM resmen.Ben yakaladıktan sonra kesmedi görüşmesini hala konuşuyor bence telefonla biliyorumki görüşemez yaşadığım yer ücra sınır denilebilir.Güneydoğu.Görevimizden dolayı buradayız kadın burada deilmiş.Yani görüşmeleri yüzyüze çok zor yani kocamın burdan ayrılması lazımki ben bunu zaten farkederim.Anladımki onunla telefonda konuşmaktan hoşlanıyor bunu kesmiyor bana konuşmuyorum diyor ama ben hissediyorum .Belki yolunu bulsa yanınada gidecek.O ne söylerse ben inanmıyorum.Bu olay beni derinden etkiledi.Aramızdaki diyalog berbat durumda hep tartışıyoruz.Ben ona karşı doğal olmak istiyorum.Okadını istemiyorum hayatımızda kocama kızamıyorum hiç mesela çünki kadını arar dertleşir diye düşünüyorum.Ona meyleder diye düşünüyorum kocamı o kadınla düşünmek benim delirmeme sebep ölmeme sebep onu çok kıskanıyorum.Yapay yaşamaktan nefret ediyorum yapım bu değil benim doğal bir insanım duygularımı saklayamam.Neyse odur benim için yalanı dolanı hiç sevmem yapamıyorum çünki.Çok dobracıyımdır herkez bunu bilir en başta kocam.Kocamdan nefret etmeyi hiç istemiyorum .Ama bu aldatılma olayını kaldıramıyorum.Evden gidemiyorum kızım okula gidiyor bu sene belki bütün hayatını etkileyecek bir sınava girecek.İşim burada izin alamıyorum.Ama şunu biliyorumki bu adam onunla telefondada olsa konuşuyor benden uzaklaşıyor benimde kendinden uzaklaşmamı istemiyor.Bende kocamdan uzaklaşmak istemiyorum onu seviyorum çünki.Ama dayanamıyorum .Sadece acı çekiyorum.Üzülüyorum.Ağlıyorum.Kendime zarar vermeyi düşünüyorum.

Olacakla öleceğe çare yok madem eşin düzelmiyor uslanmıyor ayrıl çocuk da zarar görecekse görecek. Senin psikolojin önemsiz mi sen de önemlisin. Ayrılırsan belki çocuğuna daha iyi bir annelik yapabilirsin.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

bence o yavşak kocandan ayrıl aldattı diyosun kocamı seviyorum diyosun sonrada bu çelişkiden kurtul . bence kocan cok yanlış yolda sendede belki eksiklik olabilir ama kızınız var ama sürekli başka kadınla görüşmesi normal bişey deil ben senın yerinde olsam direk boşarım herhalde yada son bir uyarı veririm net kesin tavırlarla konuşurum oluyomu olmuyomu ondan sonra yol veririm ama zannnederimki çalışmıyosunuzdur maddi olanaksızlıklar yüzünden belkide katlanıyosunuz bu türkiye gerçeği işte!
      İşin en kötü yanıdaaa bıraktığınn yerdeyim...
      hayat bana boş olmayan birşeyler söyleeee
      anlamaz kii hiçbiriii hiç bişeyyy....

Yorum

kızının çok kötü etkileneceğini düşünüyorsan sınavının geçmesini beklemelisin. yani eğer ayrılmayı düşünüyorsan. çok uzun zaman değil zaten, hem kendini de psikolojik olarak hazırlarsın. ama eşinden ayrı da mutlu olamayacaksın gibi görünüyor. kendin için hangisinin daha iyi olacağını düşün. bu şekilde devam eden evlilikler de var.

Yorum

fulia,seni o kadar iyi anlıyorum ki,
          ben aldatılmadım,aldatılacagımı da sanmıyorum ama seni emin ol arkadaşım çok iyi anlıyorum,yazdıklarına farklı cepheden de baksam ,farklı bir şeyler okumadım,gözyaşları içeriisnde okudum,
          ahh şu erkekler yok mu,.......yılanın başı onlar,kocanın konuştuğu o kadın da emin ol seni çok kıskanıyor,o da çok üüzlüyor,o da çok ağlıyor,eger gerçekten sevmişse o kadaın da o da çok üüzlüyordur,vicdan sahibi olduğu için senin yuvanı yıkma teşebbüsünde bulunmuyorsa,seni arayıp taşkınlıklar yapmıyorsa allah korkuus ve de vicdanı olduğu için yapmıyordur,
          işin zor arkadaşım,allah ım senin,benim,herkesin yardımcısı olsun,şu an aglayarak yazıyorum...
          bu siteyi yenilerde keşfattim ve bazen kendımden çok izler buluyorum,bazı olaylarda empati yeteneğimi kurup da hep kendimi karşımdakinin yerine koyardım ama bu sitede karşımdakiler yerine koydugum insan çok,...
          çok derrtliyim....

Yorum

yanlış oldu, delimavi olmalıydı hitap ettiğim arkadaşım....

Yorum

Sayın DİLARA ben bu siteye eskilerden üyeyim bu yazdıklarımı ağlıyarak okumanız beni etkiledi,ama bir yanlış anlaşılma olmuş.Benim yazım hatalarımdan olabilir. siz beni tanımıyorsunuz.Aslında buradaki hiçkimse tanımıyor.Ben o kadını kıskanmıyorum aslada kıskanacağımı zannetmiyorum.Benim kıskandığım tek kişi olabilir oda kocam.O kadın bozuntusu kimki onu kıskanayım benden güzelmi benden iyimi zaten öyle olsaydı şu an kocamın yanında ben deil o olurdu .Ben insan yerine koymadığım bir şahısı deil kıskanmak yüzüne bile bakmam seviyesine inmem düşün kocamın evli ve çocuklu olduğunu bilerek ona karşılık veriyor.Evlilik gibi kutsal bir müesseseye zarar veriyor böyle bir kadın kıskanılmaya değermi sizce.Muhatabım olamaz öyle bir insan.Ha birde siz neden hiç aldatılmadınız ve aldatılacağınızı sanmıyorsunuz bunu merak ettim açıkçası. birde benim yuvamı ancak ya ben yada kocam yıkabiliriz.O kadının asla yuvamı yıkmaya gücü yetmez keşke arasa bana taşkınlıklar yapsa keşke söylese derdini bende ona derdimi bir güzel anlatsam .Hodri meydan desem çık karşımada görelim endamını desem keşke şöyle bir oda benim endamımı görse. yaptığı doğru olsa dürüst olsa bunu yapabilirdi fakat korkak,basiretsiz ki zarar verdiği insanların karşına çıkamıyor.Hep gizli saklıyla işi alnı açık deil anlıycan.

Yorum

Tek kadın olayı değil çünkü ordan taşınmışsınız ama adam gene aynı şeyi yapıyorsa ya ilişkinizde bir problem var ya da adamın karakterinde...Evli adamlarla beraber olan kadınlara tepki normal de asıl problem o kadın değil sizin eşiniz...Bu kadın gider başkası gelir...Bence gerçek tepki eşe verilmeli kadından ziyade.Çünkü gerçek olan şu ki evli olan çocuğu olan insan sizin eşiniz,asıl sorumluluğunu taşıyamayan,size ve çocuklarınıza karşı saygısızlık yapan o...Eşimi seviyorum ayrılmak istemiyorum demişsiniz ama belli ki o sizi sevmiyor ve size saygı duymuyor.Çocuğunuza rağmen...Belki de siz onu kaybetmek istemediğiniz için öfkenizin tamamını ya da büyük çoğunluğunu diğer kadına yöneltiyorsunuz.Kaale bile almadığınız biriymiş ki zaten ne kadar kaale alınabilir öyle bir insan...Kızınızın sınavı varmış; bence de bazı şeyler için en doğrusu en azından bir sene beklemek...Evliliğin kağıt üstünde devam etmesi benim için yuvanın dağılmaması anlamına gelmiyor bu yüzden böyle bir yorum yaptım.Kocam geçici de olsa başka kadınlarla bu tip ilişkiler kuruyorsa büyük bir sorun vardır ortada...
                Last edited by kutup83; 08-01-2012, 01:43 PM.

Yorum

Ben hiçbir evliliğin sadece kağıt üzerinde devam ettiğine inanmıyorum.bir çok evli insan tanıyorum ama şuu biliyorumki benim evliliğimsadece kağıt üzerinde deil

Yorum

sevgili delimavi,sen tanımadığın bir kadına hakaret ediyorsun,bakalım o hangi durumda bilemessin,bakalım kocan o kadına nasıl davranıyor,bakalım onu yolundan nasıl alıkoyuyor,o kadın da istemez evli biriyle devam ettirmeyi,demek ki eşin onun hayatında ne kadar önmeli ki ve adamı nasıl sevmiş ki kopamamışlar birbirlerinden,
                    bak hayatım,eger ki o kadın kötü niyetli bir kadın olsa muhakkak senin canını sıkacak şeyler yapar,sonuçta kocan hala o kadınla görüşüyor,silah zoruyla mı kunuştugunu sanıyorsun,erkekler böyle işte ne yuvalarından geçebılıyrlar ne de sevdikleri kadından,o yuvayı devam ettirmek ,mutsuzluktan geberseler bile o yuvada kalmak zorunlulugu varmış gibi düşünuyorlar,ama nedense sevdikleri kadını da gözden çıkaramıyorlar,her iki kadının da hakkına giriyorlar,ahiret diye bir şey var bakalım hesabını nasıl verecekler,
                    ha bu arada,senin sinirlerin çok gerilmiş,asla senı kırmak gibi bir niyetim yok,tanımadıgım bir insanı neden kırayım ki sanal ortamda ama( ben aldatılmadım aldatılacağımı da sanıyorum) demiştim,bu seni zannederim ki şu anki hassas durumundan dolayı kırmış,ben yine lafımdayım aldatılmadım,aldatılacagımı da sanmıyorum(fakat allah ım karşımıza ne cıkartır bılınmez,hayat bu her şey olabilir...),fakat benım eşim beni ugrumda ölecek kadar çok seviyor,dünyanın tüm kadınlarını karşısına koysalar benim dışımda hiçbirine bakmaz bile,bunu adım gibi biliyorum,çünkü ben onun için yegane mutluluk kaynagıyım,bir kadında olması gerekn tüm vafısları taşıyorum o da bunun farkında,tüm bunlara binaen bu cümleyi kurdum ama hayat bu tabi,hülya avşar da aldatılmıştı....
                    yalnız bir şey söyleyeyim,evliligimi kimseler yıkamaz demişsin,kocanın gönlü başka bir kadındaysa,(5 yıldır konuşmaya devam ettiğine göre basit bir gönül macerası oldugunu düşünemessin sen de....)sen hala evliliğinin devam ettiğini mi iddia ediyorsun,evlilik devam eder hiç merak etme,kagıt üzerinde ölene kadar devam eder,aynı evde ıkı yabancı olarak da devam eder,senin evlilik tanımın buysa şayet,senin evliliğin ebediyyen devam eder arkadaşım,hiç meraj etme....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: delimavi_38 View Post
                      Ben hiçbir evliliğin sadece kağıt üzerinde devam ettiğine inanmıyorum.bir çok evli insan tanıyorum ama şuu biliyorumki benim evliliğimsadece kağıt üzerinde deil
                      Sonuçta evliliğinizi siz yaşıyorsunuz biz sadece yüzeysel yorum yapabiliriz ama benim için işin içinde aldatma varsa ve bir değil birkaç defa gerçekleşmişse; saygı ve sevginin sarsıldığını ya da hiç olmadığını düşünüyorum.Kağıt üstünde derken kastım şu:Bazı insanlar ya sadece çocukları için ya da alıştıkları düzen bozulmasın diye evliliklerini sürdürürler.Rahatları kaçmasın diye boşanmayan ama başka kadınlarla ilişki yaşayan erkekler var.bakınca boşanmak istemiyorlar ama başka insanlarla eğlenmekten de geri durmuyorlar.Bunu karısını seviyor da ondan boşanmıyor olarak yorumlamıyorum ama her ilişkinin unsurları da farklı...Sonuçta siz bir umut görüyorsanız umarım ki evliliğinizi ciddi olarak kurtarabilirsiniz...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dilaradila View Post
                        sevgili delimavi,sen tanımadığın bir kadına hakaret ediyorsun,bakalım o hangi durumda bilemessin,bakalım kocan o kadına nasıl davranıyor,bakalım onu yolundan nasıl alıkoyuyor,o kadın da istemez evli biriyle devam ettirmeyi,demek ki eşin onun hayatında ne kadar önmeli ki ve adamı nasıl sevmiş ki kopamamışlar birbirlerinden,
                        bak hayatım,eger ki o kadın kötü niyetli bir kadın olsa muhakkak senin canını sıkacak şeyler yapar,sonuçta kocan hala o kadınla görüşüyor,silah zoruyla mı kunuştugunu sanıyorsun,erkekler böyle işte ne yuvalarından geçebılıyrlar ne de sevdikleri kadından,o yuvayı devam ettirmek ,mutsuzluktan geberseler bile o yuvada kalmak zorunlulugu varmış gibi düşünuyorlar,ama nedense sevdikleri kadını da gözden çıkaramıyorlar,her iki kadının da hakkına giriyorlar,ahiret diye bir şey var bakalım hesabını nasıl verecekler,
                        ha bu arada,senin sinirlerin çok gerilmiş,asla senı kırmak gibi bir niyetim yok,tanımadıgım bir insanı neden kırayım ki sanal ortamda ama( ben aldatılmadım aldatılacağımı da sanıyorum) demiştim,bu seni zannederim ki şu anki hassas durumundan dolayı kırmış,ben yine lafımdayım aldatılmadım,aldatılacagımı da sanmıyorum(fakat allah ım karşımıza ne cıkartır bılınmez,hayat bu her şey olabilir...),fakat benım eşim beni ugrumda ölecek kadar çok seviyor,dünyanın tüm kadınlarını karşısına koysalar benim dışımda hiçbirine bakmaz bile,bunu adım gibi biliyorum,çünkü ben onun için yegane mutluluk kaynagıyım,bir kadında olması gerekn tüm vafısları taşıyorum o da bunun farkında,tüm bunlara binaen bu cümleyi kurdum ama hayat bu tabi,hülya avşar da aldatılmıştı....
                        yalnız bir şey söyleyeyim,evliligimi kimseler yıkamaz demişsin,kocanın gönlü başka bir kadındaysa,(5 yıldır konuşmaya devam ettiğine göre basit bir gönül macerası oldugunu düşünemessin sen de....)sen hala evliliğinin devam ettiğini mi iddia ediyorsun,evlilik devam eder hiç merak etme,kagıt üzerinde ölene kadar devam eder,aynı evde ıkı yabancı olarak da devam eder,senin evlilik tanımın buysa şayet,senin evliliğin ebediyyen devam eder arkadaşım,hiç meraj etme....
                        Lafta devam eden evlilikler hakkındaki yazdıklarına katılıyorum.Devam eden anlamsız evlilikler de çok fazla.Evli adamlarla birlikte olan kadınların birçok amacı olabilir.Sadece ego tatmini bile olabilir.Kadınların evli erkeklere daha çok ilgi gösterdikleri kanıtlanmış mesela ne kadar doğrudur bilemem.Evli ve çocuklu adamlarla vakit geçirenlere saygı duyamıyorum,hoş göremiyorum ama olur ya aşık olmuştur gerçekten sevmiştir ego tatmini dışında bir olaydır...Bilmiyorum sonuçta hayatta herşey olabiliyor.Bu başlıkta bahsedilen adama gelince bana göre gerçekten onu sevse ona giderdi en azından ilk adım olarak bunu yapardı...Böyle bir adım bile yokken o ilişkinin de basit bir ilişki olma ihtimalini yüksek görüyorum şahsen.Sadece bir heyecan belki...Katılmadığım bir nokta var...Bir kadında olması gereken özellikler herkese göre değişir mesela sizin kocanız sizi ideal biri olarak görüyordur ona göre öyledir ama belki başka birine göre öyle değilsiniz.Tabi sizin için önemli olan eşiniz olduğu için o zaman ne mutlu size derim.Ama aldatılan kadın illa kötü kadındır,hatalıdır,yanlış bir insandır diye birşey yok.Birbirlerine göre olmayabilirler ikisinin de hataları vardır ya da sevgileri sağlam değildir.Neyse sonuç olarak asıl önemli olan evli çiftin ilişkisi...Eğer yeterince sağlamsa ve saygı-sevgi varsa zaten öteki kadın nolursa olsun ayartamaz...
                        Last edited by kutup83; 08-01-2012, 06:39 PM.

Yorum

kutup83,yazdıklarına katılıyorum,
                          bazı kadınlar sırf ego tatmini olarak evli erkekle konuşuyor olabilir,ama böyle tipler azdır bence,çünkü o adamdan aldığı muhakak bir şeyler olmalı o kadının,farkındaysanız burda bahsedilen olayda kadınla adam buluşmuyor bile,o kadının sevmekten başka ne amacı olabılır sizce,
                          gerçek aşk varsa eger ne evlılik dinler ne başka bir şey,sadece kavuşmaları için şartlar elvermıyordur

Yorum

Kutup 83 iyi niyetiniz için teşekkürler.Ben sadece beni hakılı görün yada bana duymak istediğim herşeyi yazın diye bu konuyu açmadım.Aslında hata bile yapmış olabilirim burada çok özelimi paylaşmakla.Bu konularda biraz yüzeysel yorumlar yapmak gerekiyor haklısınız bu yorumlar benim canımı sıktı hali hazırda acıyan yüreğimi birde tanımadığım insanlar acıttı sinirlendim sanal ortam dedim rahat oldum fakat genede sayın dilara nın yaptığı yorumlara kızdım.Sayın dilara bahsettiğim olay 5 yıldır deil sadece telefonla 2 ay olan bir ilişki.Kocanız sizi hiç aldatmamış size tapıyormuş genel olarak bir kadındaki bütün özellikleri taşıyormuşsunuz ala .Ama ben aldatıldım.Bu benim eksik kadın olduğumumu gösterir.Bence hayır.Evlide olsak herkez bir yerde kendinden sorumludur.Eşim günahının bedelini elbetteki çekecek karşıdaki kadında çekecek.Ben olayın içinde aşk olduğunu düşünmek istemiyorum inşallah yoktur diyorum.İlişkimi oluruna bıraktım ve dua etmeye karar verdim çünki burada bir şeyler yazmak kötü niyetli insanların oyuncağı olmaktan başka bir şey deil .

Yorum

delimavi,senden çok özür diliyorum,yazdıklarını şimdi tekrar okudum da,ben zannettim ki 5 yıl önce konuştugu kadınla tekrar konuştugunu 2 ay önce ögrendin sandım,
                              bak canım,ben tamamen yanlış anlamışım,genelde okuduklarımı dogru okurum ve de dogru yorumlar yapmak isterim,demek ki yazdıklarını kendi içinde bulundugum durumla eşleştırmişim,2 ayı 5 yıl olarak okudum,tabı bu yaptıgım şu anki yorum senın yazdıgına göre,
                              eger ki yeni bir kadın bulup da konuşuyrsa kocan ,şu yorumu yapıyorum o halde8eger baştan böyle oldugunu dogru okuyup anlasaydım bu başlıga yorum yapmazdım ayrıca),senin eşinin duygu açlıgı var,bayanlara meyili var,eşinin profili gözümde canlanıyor az çok,sende eksiklik oldugundan kaynaklanmıyor,sadece eşiniz açgözlülüğü,ama onun da iç dünyasını bilmek lazım,belli bir sıkıntısı olmasa böyle işlere meyli olmaz,
                              sen aldatıldın ben mükemmmel oldugu için aldatılmadım ,analmında asla söylemedım,ben bu cümleyi şunun için yazmıştım ama siz de benım gibi yazılanları iyi okumadıgınz için yazdıklarımın şifresini çözemedinz;ben aldatılmadıgım hatta bana göre aldatılmayacagım halde yazdıklarınızı okuyunca sizi çok iyi anladım,.....benım yazdıgım,daha dogrusu yazmak istediğim tam anlamıyla buydu,ılk yazdıgımı lütfen dogru okuyun,o okudugunuz paragrafta çok şeyler yazıyor aslında kendimle ilgili,amacım burda milletın canını yakmak falan değil,can yanmasının ne oldugunu çok iyi biliyorum,sanalda bile olsa insanlar hakka girebilirler ve allah katında bu hakların da muhakakk hesabı sorulacaktır,buna inanıyorum ve de bu inançla teselli buluyorum....
                              yazılacak çok şey var esasında ama ben ne demeye çalıştıgımı anlattım zaten,
                              bu arada ,eger kı eşinin şu anki telde ıkı ay önce görüşmeye başladıgı insan 5 yıl önceki insansa işin zor,ortada gerçek bir aşk var,cinsel olarak aldatmaktan bile daha beter bence,gitsin yatsın kalksın o kadınla bı veya bırkaç defa ama seviyorsa,gerçek bir aşksa(ki 5 yıl boyunca devam edıyr olması buna delalet) işin çok daha zor demek...bana göre öyle bence....
                              allah yardımcın olsun,diyecek çok da fazla bir şey bulamıyrum,yanlış okumuşum tekrar özür...

Yorum

İşleniyor...
                              X