Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aşağılanmaya dayanamıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ayrılmak mı, bu şekilde deva etmek mi, ilişkinizi tekrar canlandırmaya çalışmak mı, bu konularda en doğru kararı siz verebilirsiniz. bu üç seçenek karşınızda duruyor. asıl arzunuz hangisinin gerçekleşmesinden yana? anlattığınız kadarı ile eşinizin tekrar size ilgi duymasını istiyor gibisiniz. haksız mıyım?
    ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

Eşiniz size ilgi duymuyor siz sadece kendinizi kadınlık gururunuzu ayaklar altına alıyorsunuz...
      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KATTRE View Post
        Eşiniz size ilgi duymuyor siz sadece kendinizi kadınlık gururunuzu ayaklar altına alıyorsunuz...
        insanları kendi doğrularımızla yönlendirmek doğru olmaz kattre, bu ilişkinin sekteye uğramasının çok nedeni olabilir. baktığımız persfektif yanlış bir çözüm olabilir. erkeğin bu şekilde davranmasının nedeni belki bir sitemdir eşine, "beni anlamıyorsun, senden daha farklı şeyler beklerken sen beklemediğim şekilde bana yaklaşmıyorsun" alt mesajı içeren bir tepkisi de olabilir.

aralarında ne yaşadığını bu konuyu açan ablamız bizden daha iyi bilir. ilişkinin bu hale gelmesinde her iki tarafında mutlaka hatası vardır. her ikisi de kendi hatalarının farkına varmalı.

bu gibi durumlarda kişiler kendilerini olduğu gibi ortaya koymalı, beklentilerini ima yolu ile değil açık bir şekilde dile getirmeli. her şey açıklığa kavuştuğunda durum neyi gerektiriyorsa onu yapmaları gerekiyor. akılda acabalar kalmadan alınan kararlar, karar ne olursa olsun her zaman doğru karardır.
        ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SAMİMİ
          Hakikaten bu hayat bazılarına karpuz yedirir, bazılarına kavun yedirir benim gibilere de kelek yedirir.

Şimdi hikayenizi bütün dikkatimi vererek okudum. Düşünüyorumda benim bir eşim olsaydı asla sizin eşinizi sevdiğiniz gibi sevmezdi beni ve asla sizin eşinize bağlı olduğunuz gibi de bağlı olmazdı bana. Hayatım boyunca karşılıksız sevdim. Hiçbir bayan tarafından beğenilmedim, hep sevilmek istedim ama hiç sevilmedim. Ve bu kadar sevgiye önem verirken şaşkaza birini bulsam [ki bu ihtimal 1000'de 1'dir] şaşkaza birini bulsam ve onunla severek evlensem, eşim bana asla bu kadar bağlanmazdı. Bir de ben onu aldatacam ve ben ona bir de kötü davranacağım, senin eşinin yaptıklarının aynısını ben yapsaydım; eşim beni terkederdi ve hatta eşimin babası veya abisi tarafından ciddi anlamda darp edilirdim. Hastanelik olurdum. Ama diyorum ya bu hayat hakikaten birilerine karpuz yedirir, birilerine kavun yedirir birilerine de kelek yedirir [örneğin bana yedirdiği gibi]

Eşin de karpuz kavun yiyenlerden. Sana gelince sende ısrarla ben kelek yiyeceğim diyorsun. Kelek yeme. Kelek yeme, sana haketmediğin gibi davranan eşin karpuz-kavun yerken sende benim gibi kelek yeme !

["Gitmekten başka fikirler verin" demişsiniz ama başka fikir yok verilecek]
          SAMİMİ ,kendini yerden yere vurmuşsun,bence kendine bunu yapma,muhakkkak sen harıka bir adamsın ama kıymet bilen çıkmamış,yanlış insanların peşine düşmüşsün zannımca,
          daha bu tarz bir şey başına gelmeden bu güne kadar olan şanssızlığından dolayı gelecek yordaması yapmışsın,karamsarlık iyi bir özellik değil,sen böyle düşünürsen zaten böyle olur...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esintili24 View Post
            insanları kendi doğrularımızla yönlendirmek doğru olmaz kattre, bu ilişkinin sekteye uğramasının çok nedeni olabilir. baktığımız persfektif yanlış bir çözüm olabilir. erkeğin bu şekilde davranmasının nedeni belki bir sitemdir eşine, "beni anlamıyorsun, senden daha farklı şeyler beklerken sen beklemediğim şekilde bana yaklaşmıyorsun" alt mesajı içeren bir tepkisi de olabilir.

aralarında ne yaşadığını bu konuyu açan ablamız bizden daha iyi bilir. ilişkinin bu hale gelmesinde her iki tarafında mutlaka hatası vardır. her ikisi de kendi hatalarının farkına varmalı.

bu gibi durumlarda kişiler kendilerini olduğu gibi ortaya koymalı, beklentilerini ima yolu ile değil açık bir şekilde dile getirmeli. her şey açıklığa kavuştuğunda durum neyi gerektiriyorsa onu yapmaları gerekiyor. akılda acabalar kalmadan alınan kararlar, karar ne olursa olsun her zaman doğru karardır.
            Merhaba esintili, ben kendi doğrularımla kimseyi yönlendirmiyorum, bir sene sonra boşanmayı düşünen bir eş var ortada işin içinde bir sitemin olduğunu hiç zannetmiyorum, inşallah her ikiside hatalarının farkına varırlar benimde temennim odur...
            GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Eşiniz sanırım evliliğin rutinlerinden sıkıldı ve artık hiçbir heyecanı ve çekiciliği kalmamış ilişkinizin.Evini fethedilmiş kale olarak görüyor ve otel olarak kullanıyor gibi geldi bana.Eğer bir erkeğin gözü dışarıya kayarsa bence hata kadındarı.Çünkü sizi beğenmese evlenmezdi.Bu beğeni dürtüsünü yeniden harekete geçirip onu şaşırtmalı, heyecanlandırmalısınız.Renkli çamaşırlar demişsiniz, bence iyi fikir.Onu daha fazla heyecanlandırın.Parfümünüzü ,saç renginizi takılarınızı değiştirin.Ev içinde giymek için uçuk kıyafetler alın.Onun her dediğine tamam demeyin ve alttan almayın.Kızdırın, asilik yapın, sonra da ona sarılın.Ne bilim, şimdiye kadar yaptıklarınızdan farklı şeyler yapın.Umarım yuvanız dağılmaz.Mutlu günler diliyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                Eşiniz sanırım evliliğin rutinlerinden sıkıldı ve artık hiçbir heyecanı ve çekiciliği kalmamış ilişkinizin.Evini fethedilmiş kale olarak görüyor ve otel olarak kullanıyor gibi geldi bana.Eğer bir erkeğin gözü dışarıya kayarsa bence hata kadındarı.Çünkü sizi beğenmese evlenmezdi.Bu beğeni dürtüsünü yeniden harekete geçirip onu şaşırtmalı, heyecanlandırmalısınız.Renkli çamaşırlar demişsiniz, bence iyi fikir.Onu daha fazla heyecanlandırın.Parfümünüzü ,saç renginizi takılarınızı değiştirin.Ev içinde giymek için uçuk kıyafetler alın.Onun her dediğine tamam demeyin ve alttan almayın.Kızdırın, asilik yapın, sonra da ona sarılın.Ne bilim, şimdiye kadar yaptıklarınızdan farklı şeyler yapın.Umarım yuvanız dağılmaz.Mutlu günler diliyorum.
                Neden kadın uğraşsın ? erkek kadını duygusal anlamda aldatsın kadın kadınlığını kullanarak yuvasını kurtarsın öylemi , hani bu kadının gururu ???
                GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KATTRE View Post
                  Neden kadın uğraşsın ? erkek kadını duygusal anlamda aldatsın kadın kadınlığını kullanarak yuvasını kurtarsın öylemi , hani bu kadının gururu ???
                  Kesinlikle katiliyorum. adam boşanmayı düşünüyorsa buyursun gitsin. kadın onun için elinden geleni yapmış, eşini sevmiş ve eşine sadık kalmış. eşi de onu aldatmış. bu adam daha çok ilgiyi ve sevgiyi haketmiyor.
                  Hayat Güzel..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SAMİMİ
                    "Birde eşime çok alışmışım" demişsin. Cehennem alışılacak bir yer değildir. Veya çok külüstür bir otomobil kullanmaktan zevk alamaz kimse. Ya ben kafayı yiyecem ya. Millette ki şansa bak ya. Biz hayatımız boyunca köpekler gibi sevdik ve hiç sevilmedik hatta yeri geldi köpekler gibi aşağılandık. Eloğlu kadını aldatır ve kadına kötü davranır ama kadında onu terketmez. Böyle birşey mümkün değil, teknik olarak mümkün değil. Bi de diyorsun ki "alıştım ben ona, nasıl bırakayım onu şimdi". Onu tatmin ettiğinden bahsetmişsin. Biz böyle bişey yapsak eşimiz terketmese bile hayatımız boyunca bırak tatmin etmeyi bir kere yanağımızdan öpmez. İnanılır gibi değil. Eloğlunun balı inanılır gibi değil. Böyle bişey yok ya. Hakikaten eşini feci derecede kıskandım ne yalan söyliyeyim.

Dipnot: Ama farklı sebepleri de olabilir eşin galiba çok aşırı derecede yakışıklı bir adam. Ne bileyim Brad Pitt veya Kıvanç Tatlıtuğ gibi bir herif herhalde veya çok zengin de olabilir bu eş. Sana iki soru eşinin maddi geliri nasıl bu bir. İkincisi de eşin aşırı yakışıklı bir adam mı ?
                    İşte,insanlara layık olduğundan fazlasını verirsen böyle sapıtırlar.Sende ondan kaybediyorun arkadaşım.Kaybedebileceğin şeylerin değeri vardır.Gidebileceğin izlenimi vermediğin sürece hep süründürürler.Hiçkimse vazgeçilmez değildir.Karşındakine bunu hissettirirsen o da hareketlerine dikkat eder diyorum

Yorum

Bu konuyu açmamın üzerinden 5 ay geçmiş günaydınlar ola .Yorumlar ardı ardına sıralanmış şimdi bu yorumlara ihtiyacım yokki benim o zaman vardı ayrıca saçma geldi bana yazılanlar o zaman öyleymiş şimdi farklı .Ama üzülmedim değil geçmiş insanın peşini bırakmazmış bu kesinlikle doğru.İnsan beyni acıları unutmaya programlanmış eğer öyle olmasaydı insanlar uyuyamaz yer içemez belkide ölürlerdi.Arkadaşlar ben unutmaya çalışıyorum kaç ay öncesinin konularına yorum filan yapmayın moderatör konuyu kilitlesin.

Yorum

SAYIN SAMİMİ;
                        Sizin cevaplarınızı göremedim sadece alıntılardan okuduğuma göre açtığım konuya yorumlar yapmışsınız.Kafamı karıştırdınız.Acaba bende bir tuhaflıkmı var ülkemizdeki diğer kadınlar kendilerine çokmu güvenli diye beni düşündürdünüz.Etrafımdaki evliliklerin görünen yüzleri bana hep iyi gelir ama birde herşeyin iç yüzünü görmek lazım.Her neyse kimsenin hayatı beni ilgilendirmiyor ama ben harbi tuhaf olduğumu düşünmeye başladım.Şöyle söyliyeyim ben aileyi kutsal görmüşümdür hep boşanmayı en son çare .Ailemde boşanan olmadı ve boşanmaya pek ılımlı bakılmaz muhafazakar alt yapımdan kaynaklı olabilir bu.Ben evli olmayı seviyorum.Ben bir anneyim bir ailem var eşimi çok sahiplenmişim.Boşanmayı şimdiye kadar hiç düşünmedim ne bileyim kendi hayatım olmadı gibi bir şey.Kendimi bu ailenin içinde erimiş hissediyorum.Sanki benim kendime ait bir kişiliğim olmamış gibi.Ben hep anneymişim ve hep bir eş.Şimdiye kadar böyle düşünmüş ve böyle yaşamışım.Ve işin tuhaf olan tarafı hayatın koşuşturması bu yaşananları bana unutturmuş.Kendimi eşimden ayrı yarım hissediyorum.20 yaşımdan beri her attığım adımda yanımda olan bir birey var.Bilemiyorum bu çok tuhaf bir duygu.Sanki onsuz kendimi yarım hissedecekmişim gibi geliyor.B en bunu eşimede söyledim bunca yıl sana olan bağlılığımı kolayca kesip atamam şartlarım var boşanmamız için önce evlilik terapistine gidip boşanmalımıyım diye soracağım çünki bu çok önemli bir karar hepimizin hayatı için diye.Sonra o terapiden sonuç alırsam seni hayatımdan çıkarmak için tekrar psikolojik yardım alacağım dedim oda kabul etti merak eden arkadaşlarada duyrulur.Ha bu arada çok yakışıklı değil o benim alnıma yazılan kısmetim.Allahın emriyle kurulan yuvamın erkeği.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Superficielle
                          herkes ayril, bosan,affetme kadinlik gururu falan demis ya...bunlari soyleyenlerin hepsi bekardir soyle bir arastirsan.

Bosuna dememisler bekara kari bosamasi kolay diye

Siz karı boşamıyorsunuz ama abla ahahaha
                          Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

İşleniyor...
                          X