Duyuru

Collapse
No announcement yet.

eşim sevgisinin azaldığını söyledi, çok üzgünüm...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ben eşime sana karşı olan sevgim azaldı dediğimde takmamıştı bile...ciddiye bile almadı...ama biz kadınlar böyle bir kelime duyduğumuzda?
    ne kadar farklı varlıklarız....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Buğra View Post
      Tartışmalarda her zaman sen özür dilediğin için onu şımartmışsın sanırım...

Duygusallığın alemi yok, hayatın gerçeklerine bakmak lazım. Eğer karşındaki kişi ile yaşadığınız her problemde, durum sadece sen özür dilediğinde çözülüyorsa, ortada büyük bir yanlışlık var demektir. İnsan psikolojisidir bu; cepte keklik olarak görülen hiç bir şeye önem verilmez. Karşındaki insana, o insan için cepte keklik olduğun hissini verirsen, sana olan sevgisinin de ilgisinin de azalması olağandır.

Nacizane fikrim şudur: Ona karşı kararlı bir tutum sergile ama bunu kabalaşmadan yap. Kendine olan güvenini ve geri adım atmamaktaki kararlığını ona açıkça göster. Unutma ki sürekli ağlayıp özür dileyen ve bir şeyleri düzeltmeye çabalayan insan, zayıf insan olarak adledilir ve zayıf insanlar kimsenin ilgisini çekmez.

İçimden geçenleri yazmışsınız aynen katılıyorum.
      Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tugram1 View Post
        Merhabalar, 3 yıllık evliyim. Bugüne gelesiye kadar hiç eşimden böyle kelime duymadım. 4 gündür musafir meselesi yüzünden tartışıyoruz. eve musafir geleceğinde bana sormadan kabul ediyor çalışan bayanım her zaman musait olamam bana da sor deyince olanlar odu bir tartışmadır ki gidiyor. olmadık konular açıldı dün tartışırken dayanamayıp çok ağladımsonra o da ağlamaya başladı sevgisinin azaldığını ona çok eziyet ettiğimi söyledi. Şu an maddi sıkıntılar da var biraz o da sebep oldu ama böyle olmamalıydı. Biz birbirimizi çok severek evlendik, bir oğlumuz var. eşim aslında çok iyi bir insandır ve ben onu çok seviyorum ama çok kırıldım, galiba ben de kırdım. Bu durumda ne yapabilirim? tartışmalarda ben özür dilersem aramız ancak o zaman düzeliyor. asla hata yaptım deyip özür dilemiyor. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
        Geçmiş olsun ,bir çok evliliklte oldugu gibi sizdede sorunlar çıkmaya başlamış bu çok dogal .Bunları aşmanın yolu sık sık ve açık açık darılmadan kırılmadan eşinizle konuşmanız sorunları beklentilerinizi tum çıplaklıgıyla eşinize anlatmanız .

Erkekler genelde kadınlara nazaran daha içlerine kapanıktırlar pek sorunlarını dışa vurmazlar vuramazlar ,buda onlarda aşırı baskı oluşturur ve hiç umulmadık zamanlarda öfke patlamalarına dahi neden olabilir.

Eşinizin size sormadan misafir çagırması elbette dogru degil ,uygun bir zaman da niye böyle yaptıgını size açıklamasını rica edin ,ondan hesap sorar gibi degil de bu davranışının sebebini merak ettiginizi tatlı bir dille anlatamaya çalışın ve ne derse desin aşırı tepki vermeden sadece anlattıklarını dinleyip ona gore degerlendirin .

Gerçekten severek evlenen eşler zaman zaman sevgisinin azaldıgından veya birbirlerinden nefret ettiklerinden bahsedebilirler ,ama bu dogru degildir .O anki tartışma gerginligin etkisiyle aslında istenmeden söylenen sözlerdir .

Gerçek sevgide kadınla erkek ,etle tırnak gibidir ve ne olursa olsun kolay kolay ayırlamazlar .Yeterki sevgi ve saygı konusunda hatalı davranmaya devam etmesinler .
        ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

bence eşiniz sevgisinin azaldığını söylerken aşkının azaldığından bahsetmek istemiş olabilir aslında. sevgi farklı bir bağdır, kolay azalacak yıpranacak birşey değildir. ama aşk daha narindir muhtemelen sizin mizacınız eşinize biraz ağır gelmiş ve içindeki heyecanı bir nebze söndürmüş. evlilik konusunda tecrübeli değilim ama ailem açısından iyi bir gözlemciyim. aşkla evlenip sonu biraz karamsar biten hikayeleri var. onlardan aldığım dersi paylaşmak isterim sadece. Megan'a kesinlikle katılmakla birlikte bu misafir ağırlama olayında bir nebze daha fedakar olmayı ve bunu yük değil ilişkiniz için bir katkı olarak düşünmeyi tercih etmeniz daha iyi olabilir. netice de erkekler daha içe kapalı ve kendini eşi yerine arkadaşları arasında pohpohlatmayı daha tercih edebilir durumdalar. annemle babam ben küçükken çok mutluydu birçok misafir gelirdi ve herşeyi birlikte yaparlardı çünkü misafirlerde çiftti. ne zamanki annem bunun kendisine ağır gelmeye başladığını ve istemediğini söyledi, babam bir tercih yaptı ve arkadaşlarını seçti çünkü onların arasında sorgulanmıyordu daha rahattı vs. tabi herkes farklıdır birçok başka faktör de var.

ama demek istediğim eşiniz misafirleri eve getiriyor çünkü sizinde orda olmanızı, birlikte misafir ağırlamayı vs önemsiyor ve ona iyi geliyor olabilir. size karşı azalan hisleri ise (bu sevgi değil bence yine aşk) bu şekilde tamamlamaya çalışıyor olabilir. neticede kimse keyif almadığı birşey yapmak istemez. ve evet bayan olarak yükün çoğu size düşüyor ama bunu ayarlamak da tatlı dile bağlıdır diye düşünüyorum. 3. sene risklidir derler bu dönemde mümkün olduğunca işi tartışma boyutuna getirmemeye çalışın. tahmininizden fazla kırmış ve kırılmış olabilirsiniz.
          :65:
          Orjinal yazı sahibi: V. HUGO
          İYİ OLMAK KOLAYDIR, ZOR OLAN ADİL OLMAKTIR.

Yorum

......................................
            Last edited by berra2; 23-05-2013, 07:46 AM.
            "Dün sabaha karşı kendimle konuştum
            Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
            Yokuşun başında bir düşman vardı,
            Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum" O.A.

Yorum

İşleniyor...
            X