Duyuru

Collapse
No announcement yet.

eşim sevgisinin azaldığını söyledi, çok üzgünüm...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• eşim sevgisinin azaldığını söyledi, çok üzgünüm...

Merhabalar, 3 yıllık evliyim. Bugüne gelesiye kadar hiç eşimden böyle kelime duymadım. 4 gündür musafir meselesi yüzünden tartışıyoruz. eve musafir geleceğinde bana sormadan kabul ediyor çalışan bayanım her zaman musait olamam bana da sor deyince olanlar odu bir tartışmadır ki gidiyor. olmadık konular açıldı dün tartışırken dayanamayıp çok ağladımsonra o da ağlamaya başladı sevgisinin azaldığını ona çok eziyet ettiğimi söyledi. Şu an maddi sıkıntılar da var biraz o da sebep oldu ama böyle olmamalıydı. Biz birbirimizi çok severek evlendik, bir oğlumuz var. eşim aslında çok iyi bir insandır ve ben onu çok seviyorum ama çok kırıldım, galiba ben de kırdım. Bu durumda ne yapabilirim? tartışmalarda ben özür dilersem aramız ancak o zaman düzeliyor. asla hata yaptım deyip özür dilemiyor. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

bence eşinizle sıkıntılı bir dönemden geçtiniz için sevgisinin azaldığını söylemiş olabilir bence bunu kızgınlık anında söylemiş olabilir her zaman yapıcı olan siz olmayın eşiniz size karşı çoğu zaman hatalarını kabul eden birimi yoksa haklı yada haksız kabul etmıyen birimi yani hep kendini haklı gören birimi
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

3 yıllık bir evlilik var sonuçta Gayet doğal bir durum. Kardeşiniz var mı bilmiyorum ama varsa eğer anlarsınız. Evlenmeden önce kardeşinizle doğdu doğalı aynı evde, aynı ortamda yaşarsınız. Canınızdan çok seversiniz ama sürekli onu ne kadar çok sevdiğinizi düşünemezsiniz. Ben kardeşimden nefret ettiğimi düşüneli daha sadece bir iki gün olmuştur herhalde. Ama o benim hayatta sahip olduğum en değerli varlık. Sürekli yakın ilişkiler içinde olduğunuz birini ne kadar çok sevdiğinizin farkına varmak zordur. Belki de imkansız Eşinizde sinir anıyla söylemiş bunu. Doğru olabilir ama inanın bu kadar takılacak bir şey değil. Evliliklerde kırıldım lafını ben asla kabul etmem. Kırılmaya hakkınız yok çünkü. Özellikle severek evlendiğiniz birine nasıl kırılırsınız ki? Kendinize gelin bence. Eşinizle bi pazar gününü sadece birbirinize ayırın. Birbirinize düşüncelerinizi anlatın. Sarılıp güzel bir film izleyin. Oğlunuz mümkünse o an yanınızda olmasın...
      İmzamda yazıyor ama dikkat etmezsiniz diye yazıyorum. Kışlar asla kalıcı değildir...
      Last edited by HurricaNe ~; 28-05-2012, 05:42 PM.

Yaşam ard arda gelen mevsimlerden oluşur.
      Her insan mükemmel yazların ihtişamına ulaşmak için
      birkaç şiddetli kışa katlanmak zorundadır.
      Ve unutmamak gerekir ki, kışlar asla kalıcı değildir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
        bence eşinizle sıkıntılı bir dönemden geçtiniz için sevgisinin azaldığını söylemiş olabilir bence bunu kızgınlık anında söylemiş olabilir her zaman yapıcı olan siz olmayın eşiniz size karşı çoğu zaman hatalarını kabul eden birimi yoksa haklı yada haksız kabul etmıyen birimi yani hep kendini haklı gören birimi
        Haklısını ben de kızgınlık anında söylenen bir söz olarak düşünüyorum ama beni çok yaraladı. Eşim eşe dosta çok önem veren birisi genellikle tartışmalar hep bu yüzden çıkıyor başkalrı yüzünden beni kırıyor suçunu ise asla kabul etmiyor. suçlanan taraf hep ben oluyorum. Aslında bir özür dilesem barışırız ama bu sefer dilemeyeceğim hatasını anlasın benden özür dilesin diye bekliyorum galiba daha çok bekleyeceğim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HurricaNe ~ View Post
          3 yıllık bir evlilik var sonuçta Gayet doğal bir durum. Kardeşiniz var mı bilmiyorum ama varsa eğer anlarsınız. Evlenmeden önce kardeşinizle doğdu doğalı aynı evde, aynı ortamda yaşarsınız. Canınızdan çok seversiniz ama sürekli onu ne kadar çok sevdiğinizi düşünemezsiniz. Ben kardeşimden nefret ettiğimi düşüneli daha sadece bir iki gün olmuştur herhalde. Ama o benim hayatta sahip olduğum en değerli varlık. Sürekli yakın ilişkiler içinde olduğunuz birini ne kadar çok sevdiğinizin farkına varmak zordur. Belki de imkansız Eşinizde sinir anıyla söylemiş bunu. Doğru olabilir ama inanın bu kadar takılacak bir şey değil. Evliliklerde kırıldım lafını ben asla kabul etmem. Kırılmaya hakkınız yok çünkü. Özellikle severek evlendiğiniz birine nasıl kırılırsınız ki? Kendinize gelin bence. Eşinizle bi pazar gününü sadece birbirinize ayırın. Birbirinize düşüncelerinizi anlatın. Sarılıp güzel bir film izleyin. Oğlunuz mümkünse o an yanınızda olmasın...
          İmzamda yazıyor ama dikkat etmezsiniz diye yazıyorum. Kışlar asla kalıcı değildir...
          Kesinlikle haklısınız ama ben bunu daha önce defalarca denedim ama yine başa döndük her tartışmada yapıcı olan taraf ben oluyorum bu sefer de ondan bekliyorum ne bileyim en azından ufacık bi özür gerçekten çok ihtiyacım var önemsenmeye

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tugram1 View Post
            Haklısını ben de kızgınlık anında söylenen bir söz olarak düşünüyorum ama beni çok yaraladı. Eşim eşe dosta çok önem veren birisi genellikle tartışmalar hep bu yüzden çıkıyor başkalrı yüzünden beni kırıyor suçunu ise asla kabul etmiyor. suçlanan taraf hep ben oluyorum. Aslında bir özür dilesem barışırız ama bu sefer dilemeyeceğim hatasını anlasın benden özür dilesin diye bekliyorum galiba daha çok bekleyeceğim.
            bence bu en baştan olması gereken bişey eşinizle evlendiğinizden günden yada sevgili olduğunuzdan davranışlarınızı en baştan kesin ve net diğil benim gördüğüm kadarıyla bence bundan sonra kararlarınızın arkadaşında durun eşiniz sizi ciddiye almadığından yada sizi kaybetmek korkusu olmadığı için böyle davranıyo bence
            Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
            sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

evi bu kadar sahiplenmeniz nedenonu anlayamadım. bu durum hem sizi hem eşinizi üzmüş olabilir.

Eşinizin eve misafiri size sormadan getirmesi ve bunu sizin sevmediğiniz bir durum olduğunu bilerek yapması psikolojik davranıştır.

belki size ağır gelebilir ama eşinizin hayatına ne kadar müdahil olduğunuzu kendinizde sorgulasanız fena olmaz.
              Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Tartışmalarda her zaman sen özür dilediğin için onu şımartmışsın sanırım...

Duygusallığın alemi yok, hayatın gerçeklerine bakmak lazım. Eğer karşındaki kişi ile yaşadığınız her problemde, durum sadece sen özür dilediğinde çözülüyorsa, ortada büyük bir yanlışlık var demektir. İnsan psikolojisidir bu; cepte keklik olarak görülen hiç bir şeye önem verilmez. Karşındaki insana, o insan için cepte keklik olduğun hissini verirsen, sana olan sevgisinin de ilgisinin de azalması olağandır.

Nacizane fikrim şudur: Ona karşı kararlı bir tutum sergile ama bunu kabalaşmadan yap. Kendine olan güvenini ve geri adım atmamaktaki kararlığını ona açıkça göster. Unutma ki sürekli ağlayıp özür dileyen ve bir şeyleri düzeltmeye çabalayan insan, zayıf insan olarak adledilir ve zayıf insanlar kimsenin ilgisini çekmez.

Yorum

bu sorunu ancak eşinizle birlikte çözebilirsiniz..
                  bende 3 yıldır evliyim..arkadasında dediği gibi kararlı davranmakta fayda var..
                  bunun dışında söyleyebileceğim sevgisinin azaldıgını sanmıyorum zira öyle olsa dahi evlilikler sadece sevgiyle yürümüyor zaten..bir arada olmak için birçok nedeniniz var..insanların kalbine hükmedemezsiniz fakat size verilen vasıfları kullanarak saygısını ve hürmetini kazanabilirsiniz..
                  ...............

Yorum

3yıllık evlisiniz 3 yılda insan ancak birbirini tanımaya başlar sizin aceleniz ne bu ? biraz frene basın ...
                    ayrıca bir eşin diğerine söyleyeceği en son şey bu ols agerek sana olan sevgim azaldı ? bşilmiyorum eşinizin yada sizin başka sorunlarınız olabilir. bence evlilik terapistne gidin...

Yorum

türk dil kurumuna yeni bir kelime kazandırmışşınız an itibariyle.....keşke bu meseleyi evlenmeden önce konusma cesaretini göstermiş olsaydınız eşinizle....çalışan biri olarak pek misafirperver olamayacağınızı belirmiş olsaydınız kafadan...

Yorum

Çalışan bir kadın için misafir ağırlamak gerçekten zor, ve eşinin sana bilgi vermeden müsait olup olmadığını sormadan eve misafir kabul etmesi çok büyük bir kabalık vede bunu seninle tartışıp birde üste çıkması ....
                        GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

yaptığınız yorumlar için teşekkürler, sanırım bu mısafir konusu yanlış anlaşıldı. Misafiri çok seven bir insanım bu yüzdendir ki misafire evet denmeden önce bana da haber verilmesini misafire için hazırlık yapmayı daha doğrusu misafirimi dört dörtlük ağırlamayı isterim. Düşünün bir kere; sabah işe geliyorsunuz evinizi tam toparlayamadınız ve eşiniz öğleden sonra arayıp misafir geleceğini söylüyor. Bu sinir bozucu ve kırıcı bir olay değil mi? hem çalışan bir anne olarak bu konularda benim de fikrim alınmış olması gerekmez mi? kaldı ki biz bu tartışmayı daha önceleri de yaptık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dıskokralı View Post
                            türk dil kurumuna yeni bir kelime kazandırmışşınız an itibariyle.....keşke bu meseleyi evlenmeden önce konusma cesaretini göstermiş olsaydınız eşinizle....çalışan biri olarak pek misafirperver olamayacağınızı belirmiş olsaydınız kafadan...
                            Evlenmeden önce hiç aklıma gelmedi bu konuyu konuşmak hem evlenmeden önce taraflar herşeye olumlu bakıyor sonraları iş değişiyor.Yine söylüyorum ben misafirperverim ama hazırlıksız misafir davet edildi mi üstelik bana hiçbirşey sormadan işte o zaman sinirler bozuluyor.

Yorum

Bir bayan olarak beni anladığınız için teşekkürler

Yorum

İşleniyor...
                              X