Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce ailem ne yapmaya çalışıyor ???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sizce ailem ne yapmaya çalışıyor ???

Herkese cümleten merhaba arkadaşlar ;
    bir sorunum var ama ne olduğunu henüz bend eanlamış değilim ? Öncelikle biraz kendimdne bahsedeyim 23 yaşındayım yazılım bilgisayar elektronik üzerine çalışıyorum açık mesleki lisede okuyorum.
    Sorun şu ki ; ailem beni evlendirmek istiyor. Şaka gibi durmadan başımın etini yiyen iş bul iş bul diyen ailem iş bulmadan beni evlendirmek istiyor. Acaba ailem beni denemek için mi böyle söylüyor yoksa niyetleri ciddi mi ? Hatta şimdiden bir gelin adayı bile bulmuşlar . halamın görümcesinini benle emsal kızı varmış. onu istemeye gidecez felan diyorlar ama ben kendimi böyle bişeye hazır hissetmiyorum kaldı ki şu an benim doğru düzgün bir işim bile yok işi bırak henüz lise mezunu bile değilim ?
    Tamam herkes gibi bende evlenecem ama ben evliliği böyle hayal etnemiştim. ben üniverstede veya dışarda tanışıp flört ederek evlenmek isterim. Ama ailem bana bir ev kızı bulmuş tam bir fiyasko.
    hepsindne önce benböyle bişeye hazır değilim benim felsefeme göre bişr erkek 25 -26 yaşından önce evlenmemeli. Siz ne diyorsunzu arkadaşlar sizce bu durumda benim tutumumum ne olmalı ???

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
    Evlenecek olan sen olduğuna göre bu konudaki kararları kendin alman daha doğru olur.
    kendini hazır hissetmiyorsan ,kafandaki sorunları çözmeden evlendiğini düşün,bi sürü problem çıkarır evlendiğinde zaten ailen de pişman olur seni evlendirdiklerine.
    Evlenmek istemediğini belirttin mi?
    Bir de ev kızı bulmuşlar tam bir fiyasko demişsin sanırım çalışan bir eş arıyorsun bu kriterlerini de belirt ailene.

işte sorunda bu işimi bulayım evimi arabamı alayım ondan sonra evlenişrim dişyordum herzaman zaten o zaman kadarda biriyle tanışır flört ederim diyodum hep tamam illa çalışşın demiyorum ben ama en azından okumuş belli bir kültürün üstünde birisi olsun hem yaşım daha çok erken bilmyorum kafam çok karılık ...

Yorum

bence ailenden ayrı yaşa bu bütün sorunlarına kesin çözüm olur
      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
        bence ailenden ayrı yaşa bu bütün sorunlarına kesin çözüm olur

ahhhh ahhhh keşke öyle bir imkanım olsa .....
        ben aslında bulunduğum ilden gitmeyi çok istiyorum allah kahretsin imkanım yok bana bir imkan verseler varya ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: duhan571 View Post
          ahhhh ahhhh keşke öyle bir imkanım olsa .....
          ben aslında bulunduğum ilden gitmeyi çok istiyorum allah kahretsin imkanım yok bana bir imkan verseler varya ....
          bence 23 yaşındasın kendi ağırlığını ailene karşı koy derim seni istemediğin bişeye zorlıyamaz kimse
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
            kimse kimseye imkan vermez imkanları kendin yaratırsın...
            bunca yıldır yaşıyorum kimse bana durduk yerde bir şeyler bahşetmedi.Ya istemelisin ama o da insanın grurunu incitir ya da imkan yaratmalısın bu ikinci secenek her zaman iyidir.
            ailenden yana rahat değil misin ,yaşadığın çevre mi seni sıktı
            kendinden mi bunaldın?ama değişiklik iyidir,sıkıntılıysan ki öyle görünüyor bir kaç günlük seyehatlar iyi gelecektir sana.bir düşün.

evet aşşa yukarı haklısın . sıkıntılıyım sıkıntım büyük yaşadığım şehirden ailemden çevremden herkesden herşeyden sıkıldım bıktım usandım ....
            bazen öyle damarıma basıyorlar ki bu şehri bırakıp terkedesimn geliyor. ama cesaret edemiyporum işte imkan meselesi bu mesela burdan çıkıp tek başıma istanbuşa gitsem ne yaparım ne yer ne içerim nerd eyaşarım tmm akarabalar var ama onlarada gitmek istemem zaten şu hayatta akrabanın akrabaya yaptığını akrep yapmaz b unuda yeni öğrendim .ç...
            onun için imkandan kastım bu şöyle bana destek olan elimden tutan birisi olsa çok iyi olur gitmek istiyorum şehirden allah kahretsin ..

Yorum

ben 50 yaşındayım ve hala bekarım.
              istanbulda yaşadığım benim "ah bir istanbula gidebilem" gibi bir düşüncem yok.
              bende "ah bir new yorka gidebilsem" düşüncesi var.

Yorum

evlenecek olan sensin o yüzden başkasının sözünü dinleme bence
                liseni bitir güzel güzel sonrasında bir iş bul açıköğretim oku ya da iyi hazırlan bir üniversiteyi kazan hayallerini yaşa..
                ama ev araba demişsin eğer ailenin bu konuda maddi desteği yoksa onları almak ne yazık ki yıllar gerektirebiliyor
                Konuşma bozukluğu ve kekemelikle ilgili sorularınız için mesaj atabilirsiniz :5:

Yorum

yav evlenmenin canı cehenneme onlar istediği kadar beni evlendirmek istesin ben Ok demedikten sonra hiçbişey yapamnazlar....
                  ayrıca evet mesejaımda istanbula gitsem dedim ama istanbul şart değil ben istanbulu sadece örnek gösterdim. istanbul olmazda ankara olur izmir olur v.s v.s...
                  ayrıca 50 yaşına kadar neyi bekledin ? hi. mi karşına uygun biri çıkmadı ???

Yorum

Herkese cümleten merhaba arkadaşlar ;
                    bir sorunum var ama ne olduğunu henüz bend eanlamış değilim ? Öncelikle biraz kendimdne bahsedeyim 23 yaşındayım yazılım bilgisayar elektronik üzerine çalışıyorum açık mesleki lisede okuyorum.
                    Sorun şu ki ; ailem beni evlendirmek istiyor. Şaka gibi durmadan başımın etini yiyen iş bul iş bul diyen ailem iş bulmadan beni evlendirmek istiyor. Acaba ailem beni denemek için mi böyle söylüyor yoksa niyetleri ciddi mi ? Hatta şimdiden bir gelin adayı bile bulmuşlar . halamın görümcesinini benle emsal kızı varmış. onu istemeye gidecez felan diyorlar ama ben kendimi böyle bişeye hazır hissetmiyorum kaldı ki şu an benim doğru düzgün bir işim bile yok işi bırak henüz lise mezunu bile değilim ?
                    Tamam herkes gibi bende evlenecem ama ben evliliği böyle hayal etnemiştim. ben üniverstede veya dışarda tanışıp flört ederek evlenmek isterim. Ama ailem bana bir ev kızı bulmuş tam bir fiyasko.
                    hepsindne önce benböyle bişeye hazır değilim benim felsefeme göre bişr erkek 25 -26 yaşından önce evlenmemeli. Siz ne diyorsunzu arkadaşlar sizce bu durumda benim tutumumum ne olmalı ???
                    Senin Bedenin.Senin Kararın...Neyse..!!!

Duhan sen değilmiydin. senin yaşındakiler evleniyo çocuğa karışıyor diye..Ne oldu şimdi..Hem ayağına kısmet gelmiş tepiyon..?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bedbin View Post
                      Senin Bedenin.Senin Kararın...Neyse..!!!

Duhan sen değilmiydin. senin yaşındakiler evleniyo çocuğa karışıyor diye..Ne oldu şimdi..Hem ayağına kısmet gelmiş tepiyon..?

bilmiyorum evliliğe hazır hisstemiyorum kendimi ...

Yorum

[QUOTE=mihrimah;351210]
                        bilmiyorum evliliğe hazır hisstemiyorum kendimi ...[

seni silah zoruyla evlendirmicklerine göre istemediğin birşeyi yapmak zorunda değilsin çok çok tartışırsınız hepsi bu olur ama en baştan ağırlığını koyy yoksa işin içinden hiç çıkamazsın

evet öyle yapacam haklısın ama evlilikten öncebenim adam akıllı bir iş bulmam laızm ... ??

Yorum

allah kolaylık versin.. kendini sıkıstırdıkça üstüne gelir biraz daha zamana yaymaya çalış.
                          Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

evet haklısınız arkadaşlar yardımınız için hepinize tşk ederim ...

Yorum

kendine şunu sor öncelikle? ben nasıl biriyim. insanlarla özellikler kızlarla aram nasıl? psikolojik olarak hayatım nasıl? yalnız kaldığımda nasıl davranıyorum? hayatımda biri olsa nasıl olur? gibi sorular sor. kararını ver. evlilik kısmet işidir aslında ama bence eğer kızdan hoşlanırsan elektriği alıırsan sözlen-nişanlan-evlen. hayat tek başına yani sevgilisiz aşksız çekilmiyor. ne bir yere gidesin oluyor ne eğlenesin yalnız olunca. nede seni davet edenler, konuşanlar oluyor( herkes evlenipte sen sap gibi gezince en yakın arkadaşların bile uzaklaşıyor senden bekar adamsın diye )) yaradan insanları çift yaratmış ki bi sebebi olduğu için.. bilmem anlatabildim mi? benim tavsiyem evlen fırsat varken. sonra çok pişman olabilrsin fırsat kaçınca? hayat fırsatlar sunmuyor her insana şimdiden hayırlı uğurlu olsun. bir ömür boyu mutluluklar.. yok evlenmem diyosan ilerde kısa zaman sonra face de arkadaşlarının etkinlik davetlerini alırsın. onların söz nişan evlilik çoçuk resimlerine yorumlar yazarsın. beğenirsin. kendini bırakırsın kilo alırsın , kötü giyinirsin, vs...yanisi tek başına mal mal gezersin bu dünyada anlamsız manasız.. iş konusunda da; yurdumuz şartlarına devlet memuru değilsen her an işsiz biri olabilirsin. yani iyi bir iş bulayım kurayım da evleneyim diye diretirsen işin zor ..
                              Last edited by sorular_; 13-06-2012, 12:23 PM.

Yorum

İşleniyor...
                              X