Duyuru

Collapse
No announcement yet.

rusya'dan sorunlar ve selamlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

mesajim karman corman olmus konular birbirine girmis. kusura bakmayin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hadid View Post
      tesekkurler tavsiyeleriniz icin. evet beni asiri seviyor, hatta ben boyle bir sevgiyi hayatimda ilk defa goruyorum. 28 yasindayim, hayatimda 2 kez asik oldum diyebilirim. platonik. ve hicbir zaman kiz arkadasim olmadi (asik oldugum biriyle birlikte olmadim). anne babam hep kavga gurultu icindeydiler. babam annemi hep aldatti ve hor gordu, annem de babami hep asagiladi. kisacasi insan gibi iliskiye dair bir ornegim, dayanagim olmadi.

ote yandan esim sevgi dolu bir insan. genc yasta babasini kaybetmis, ailesinin diger uyeleri ise hic sevgi ve sefkat gostermemis. sevgiye ve sefkate ac. ama kendine guvensiz. mesela benim begendigim bir yemegi sana da tattirmak istiyorum gibi bir cumle kursam ilk dusunecegi ne kadar iyi bir es oldugum degil, ne ara bensiz bir yere gidip yemek yedin? acaba hangi kizla yedin? olur.

dun gece yine kavga ettik, sebepse tamamen iyi amaclar icin gittigim ve erkek arkadaslarimla oldugum bir bulusmadan eve 15 dakika gec gelmem. ortam musait olmamasina ragmen telefonu acip hayatim biraz gec kalacagim merak etme dedim. o ise "dalga geciyorsun herhalde benimle" diye mesaj atiyor. benim yaptigim adimlari karsiliksiz birakmasi da beni delirtiyor. egosu cok yuksek bir insanim normalde, onun icin egomu indirdim, indiriyorum ama o bunu gormeyince gururum volkan gibi patliyor. yuzune bakasim gelmiyor. esim boyle ufak seylerle barut gibi oluyor, bazen o kadar hiddetleniyor ki endiseleniyorum. bir defasinda kolumu oyle bir tirnakladiki yara izi hala duruyor.

aslinda problem hep ayni gibi geliyor, deger vermek verildigini hissetmek ve guven. ama bu konuda hangimize ne kadar pay dusuyor onu anlamak istiyorum.
      15 dakika için kavga çıkarılmaz ama bunu sık sık tekrarlıyorsanız eşiniz sorun etmiş olabilir.
      arkadaşlarınızı ona anlatmanız onları tanımaları size olan güvenini artıracaktır.eve geldiğinizde arkadaşlarınızla yaptıklarınızı ve ilginç detayları konuşarak paylaşımı artırabilir ve onu rahatlatabilirsiniz.eğer arkadaşlarınızı tanıyıp güvenirse 15 dakika deil 1 st geç kalma için bile sorun çıkarmayacaktır.
      sürekli öfkeli ve gergin olması pireyi deve yapması ortada bi huzursuzluğun olduğunu gösteriryor.onu bu hale siz getirmiş olabilirsiniz size güvenmemesi sizn üzerinizde hakimiyet kuramaması onu bağırmaya itiyor.öncelikle sizin eşinize olan sevgi ve bağlılığınızı kanıtlamanız gerekli.sizi seviyor ama onu çok öfkelendirmişsiniz.tartışmalarda alttan almanızın bi süre sonra onun da öfkesini azaltacağını düşünüyorum.

hepimiz bu tip şeyler yaşıyoruz...tüm ilişkiler bu imtihanlardan geçiyor...yalnız değilsiniz....
      Gemiler gibi dünya, gemiler gibi hayat
      Gemiler gibi yıllar, geçip gidiyor, geçip gidiyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kestane şekeri View Post
        hepimiz bu tip şeyler yaşıyoruz...tüm ilişkiler bu imtihanlardan geçiyor...yalnız değilsiniz....
        bunu duymak istemistim. tesekkurler.

Yorum

bence eşiniz karşınıza alın konuşun ben değişmek istiyorum ama seninde yardımını istiyorum tek sizin yapmanızla olmaz eşinizle birlikte hareket ederseniz daha iyi olur tek başınıza deniceğinize
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Iki gundur defalarca kusup baristik. Ve esim defalarca benden bosanacagini soyledi. Evden kovdu, sonra gitmemem icin intihar edecegini soyledi. Baristik tekrar kavga ettik bu seger ben gitmeye kalkinca bebegi kotu hissettigini soyledi. Gercekten de deliler gibi karnini tekmelemeye basladi cocuk. Yine kaldim, sarilip uyuduk uykuda her nedense tekrar kusup salona gitti yatmaya. Ufacik seylerden kapris yapip kusmeye basladi. Sabah aradigimda beni tersledi ama oglen arayip ozledigini soyledi. Ben de ozledim dedim ama ozlemedim aslinda. Cok bunaldim, is yerinde de evde de huzurum kalmadi. Artik ne yapacagimi bilmiyorum.

Yorum

cinselliği boşver çok fazla cinsellik kullanmıssın kelimelerinde onu birkenara bırak daha farklı seyler dene bırsuru guzel sey var bu hayatta onları bul gercekten ıstersen bulursun

Yorum

oyy sarılıp uyuduk diyorsunuz ya öyle güzel geliyor ki. aah ah biz de bir evleneydik

peki bu iki günde, dediğim şeylerden herhangi birini yaptın mı?

eşinle konuşmadan düzelmesini bekleyemezsin

yatağa geldi seninle ama belki de sadece sarılıp uyumana kırıldı artık şu cinsellik konusunu çözmelisin bence
                forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

Yorum

Evet dediklerini yapmaya calistim ofpuf, once arayi duzelttim sonra alsam yemege cagirdim ama evden almaya giderken cicek almaya yetisemedim ve koptu kiyamet. Yemege bile gidemedik arabadakavga edip eve donduk. Bu arada forumdan ayrilmadigina sevindim. Umarim cok mutlu olacagin bir evlilik kapinda bekliyordur

Yorum

teşekkür ederim. inşallah. her şeyi bi yerli yerine oturtsak inşallah evlencez de bekliyoruz işte öyle

bunca şeyi yapmana rağmen çiçek almadığın için mi sorun etti? doğru anladıysam, işte ben kadınların bu davranışlarına kızıyorum

ayrıca erkek odun bir varlıktır, bu kadarını bile yapman ne kadar değer verdiğini gösterir. erkeklerin empati yapmasını istiyor kadınlar ama kadınlar da bunu yapmalı. çok şey beklememeli erkekten

o zaman bence sen evde zonk diye konuşmaya başla, ama sen şöylesin, ben böyleyim tarzında ilerlemesin konuşma. o zaman herkes kendini savunmaya ve karşıdakini suçlamaya başlar ve tartışmaya döner olay
                    forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

Yorum

ilginc bir olay yasandi. hatta mucize. esim bugun ruyasinda rahmetli babasini gormus. babasi ruyasinda ona isim aradigini, ismini degistirmesi gerektigini soylemis ve Kurani acip karistirmaya baslamis. "bak 49. sureye, Hucurat suresi demis" 49. sure, Hucurat suresi, bu surede insanlarin Hz. Muhammed'le (s.a.v) iliskilerinde nasil saygili olmalari gerektigi, kendi aralarinda birbirlerine saygili olmalari gerektigi ve birbirlerine hos olmayan sozler soylememeleri, kisaca bagirip cagirip lakaplar takmamalari gerektigi anlatiliyor. ayrica babasi bana karsi daha saygili olmasi gerektigini soylemis. isin garibi esim kendisi tatar ve islmaiyete inaniyor ama ismi rusca, Islamiyet bilgisi cok az ve Kurani bir kez olsun okumamis. ben sok oldum. hala inanamiyorum. belki de atiyordur dedim yemin bile ettirdim neyse cok sukur esim kuzu gibi oldu su anda aramiz masallah cok iyi

Yorum

hocam biraz mesafe koyarsanız daha iyi olur gibi geliyor bana. Sonuçta eşiniz hamile evliliğiniz bellli bir yola girmiş Siz değişik özlemlerinizi ve dışarıdaki herkesi feda ederek kalbinizi ona açmşsınız meseleyi fazla büyütmemek de yarar var bence.

mesela kendi işlerinizi kendiniz yapmaya çalışsanız ona emir cümleleri kullanmasanız onsuz da yasanabileceğini hissettirseniz ama siz fedakarlıktan çekinmeseniz ve manevi yaşamınızı güçlendirseniz...

ama sonuçta sizleri çok tanımıyorum sizi ve eşinizi tanımadan üstün körü ifadeler bunlar meseleler çok önemli ve değerli çok dikkat etmek gerekli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kadinkismi
                          Sevgili hadid,
                          Son mesajında aramız çok iyi demişsin, çok sevindim.Allah bozmasın..
                          Bu bence sadece ona değil sana da mesaj veriyor. Artık harama göz ucu ile bile bakmamalı evindeki eşinle ilgilenmeli onun güvenini yeniden kazanmalısın.
                          Eşin şu anda hamile olduğu için aşırı duygusal davranıyor, ögleyin kovup akşama gelmezsen intihar ederim demesi gibi örnekler bunu gösteriyor. Eşiniz doğum yapıp lohusalığını atlatana kadar size çok iş düşüyor.Sabır gösterin, yuvanız cennet bahçesin olsun...
                          Bebeğiniz melez olacak galiba çok şeker oluyor melez bebekler.Allah sağlıkla dünyaya getirsin.
                          cok tesekkurler tavsiyeleriniz icin. Allah sizden razi olsun.

Yorum

İşleniyor...
                          X