Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bekarları Evlendirmek İçin Ne Yapmalı!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: loreal View Post
    Eğer medeniyet kendi kendine yetebilmekse.Hayatının hiç bir safhasına kadın sokma.Bakalım kendi kendine yetebilcek misin?
    Hayatında bir karşı cinsin olması başka bir şeydir, hayatının tamamına hükmetmesi başka...

Elbette bir karşı cinsten hoşlanıp, aşık olup, onunla birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz. Fakat biz, kararları ortak almaktan bahsediyoruz. Ne erkek kadının, ne de kadın erkeğin sahibi olamaz diyorum...

Yorum

omen,

Ben, herkesin düşüncelerine saygı duyuyorum zaten. Sadece kendi düşüncelerimi ifade ediyorum. Yoksa hiç kimsenin kararlarına müdahale etmek gibi bir düşüncem yok. Ben, ne kimsenin işine karışırım, ne de kimseyi işime karıştırırım. Bana göre her koyun kendi bacağından asılır...

Yorumlarımın ortalığı bulandırdığını sanmıyorum. Farklı ve aykırı düşüncelerin olması, ortalığın karıştırılması anlamına gelmiyor. Bu, aksine çok güzel bir olaydır çünkü birbirine aykırı fikirler tartışılmazsa, tartışmanın keyfi çıkmıyor... Bakın mesela bana da çok uçlarda karşı çıkanlar oluyor ama ben onlara da saygı duyuyor ve kendi düşüncelerimle cevap veriyorum.

Neden bu kadar sert muhalefet ettiğinizi anlayamıyorum. Ben sadece kendi doğrularımı dile getirdim, hepsi bu...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omen
        Evlilik yıllar önce ortaya çıkmış bir gelenek olarak düşünülmemeli, ayrıca evlilik niye tehlikeli olsun ki birlikte yaşamakta tehlikeli değil, tabi eğer işin inanç boyutuyla bakarsan evet berebare yaşamak dine göre haramdır ve günahtır, yoksa genel anlamda evlilik ve evlilik dışı beraberliğin bir tehlikesi yok. Özgürlükten söz ediyorsan diğer insanların aldığı özgürce kararlara müdahele etmeyeceksin veya kötülemeyeceksin, özgürlüğün ana kurallarından biridir. Özgür olduğunu düşünüyor ve sana yaşam öyle kolay geliyorsa, diğer insanlar da sana özgürce gelmeyen yaşam şeklinden mutlu oluyorsu çok da ses etmeyeceksin.
        Konu nasıl bekarlar nasıl evlendirilmeli, konu insanlar evlenebilmeli mi değil? Yani yorumların ortalığı bulundırmasın, özgürlük sayı duymaktır.

Sırf aykırı olmak adına yazıyorsun ama bi dediğin bi sonrakinde otomatikman çürüyo,
        Medeniyetin neresi kendi kendine yetebilmektir yahu,
        Kendi çoraplarını yıkamayı medeniyet mi sanıyorsun sen?
        Evlenmeyerek tarihe geçeceğini sanıyorsan yanılıyorsun, tarih olursun en fazla.
        Ağzına sağlık OMEN ağzın dilin,elin dert görmesin..Ne güzel lafları dizmişin )
        Leyla ile mecnun,,
        Kerem ile Aslı,,
        Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
        ...Benimle kim?? )

Yorum

Burası Psikoloji Portalından çıkmış arena yerine dönmüş ......
          GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
            evlilik zor bir durumdur loreal arkadaşım. belliki evli değilsin copy-paste ile evliliği tanımlayıveriyorsun. evlendiğin zaman copy-paste yapamayabiliyorsun )) . psikolojik rahatsızlığın birçok sebebi vardır.ama tek sebep mutsuz bir ailede yetişmeler değil.
            Güzel bir konu da güzel yazıları paylaşmak copy-paste demeni ayıplıyorum.Sen evliliği sevmemiş olabilirsin.Ama aslında evlilik doğru insanla yapıldığında çok güzeldir.Elbet her şeyin zorluğuda var.Ben kafama göre birini bulsam anında nikahı basacam.Ben kendimi yarım hissediyorum.Hayatımın hiç bir safhasında böyle hissetmemiştim.Evlenmedende bir ömür geçirilebilir derdim.Ama şimdi kendimi evliliğe çok hazır hissediyorum.Ve ömrümün sonuna kadar da bekar yaşayamıcağımı biliyorum.Çünkü çevremdeki mutlu evlilikleri gördükçe onlara inanılmaz imreniyorum. Ve kendi yalnızlığım beni boğuyo.(

Aile her şeyin kökeni..Eğer mutlu bir aile hayatın varsa psikolojik rahatsızlıklara kapılma olasılığın çok azdır.Kapılmış olsan bile kolay atlatırsın.
            Leyla ile mecnun,,
            Kerem ile Aslı,,
            Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
            ...Benimle kim?? )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Buğra View Post
              omen,

Ben, herkesin düşüncelerine saygı duyuyorum zaten. Sadece kendi düşüncelerimi ifade ediyorum. Yoksa hiç kimsenin kararlarına müdahale etmek gibi bir düşüncem yok. Ben, ne kimsenin işine karışırım, ne de kimseyi işime karıştırırım. Bana göre her koyun kendi bacağından asılır...

Yorumlarımın ortalığı bulandırdığını sanmıyorum. Farklı ve aykırı düşüncelerin olması, ortalığın karıştırılması anlamına gelmiyor. Bu, aksine çok güzel bir olaydır çünkü birbirine aykırı fikirler tartışılmazsa, tartışmanın keyfi çıkmıyor... Bakın mesela bana da çok uçlarda karşı çıkanlar oluyor ama ben onlara da saygı duyuyor ve kendi düşüncelerimle cevap veriyorum.

Neden bu kadar sert muhalefet ettiğinizi anlayamıyorum. Ben sadece kendi doğrularımı dile getirdim, hepsi bu...
              Ben burada gençleri evlenmeye teşvik ediyorum.Sen ise tam tersi.Sen öyle düşünebilirsin.Ama bu konuda ortalığı bulandırmaktan öteye gidemedin.Ben bu konuyu evliliğin güzelliklerini konuşmak için açtım.Evlilikten soğutmak için değil.
              Leyla ile mecnun,,
              Kerem ile Aslı,,
              Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
              ...Benimle kim?? )

Yorum

Tamam ama bu konu tartışma amaçlı açılmamış ki, hep yanlış yerden vuruyorsun.
                Tartışma amaçlı değil sadece öneri alma amaçlı açılmış bir başlık, o yüzden bulandırdın dedim.
                Bak mesela ben orta yaşlarda biriyim ve evlenmeyi sevmiyorum, hiç evlenmedim de ama evlilik ile alakalı konulara öyle çok ateşli yorumlar yapmam.
                Hani gerek yoktur.
                Tartışılacak konu vardır, öneri yapılacak konu vardır bunun ayrımını yapmak gerekir önce.
                Moderatör olduğum için konulara müdahele etmek zorundayım, ki zaten izim sitemiz bir tartışma sitsi değil, insanlar zaten sorunlarıyla buraya gelirler, ortalığı tartışmayla germenin anlamı yok. tamam sen evliliği sevmiyorsun, sana göre tu-kaka kabul ama bırak başkasına da sana olduğu gibi olmasın senin aklın kadar diğer insanların da aklı var değil mi? Herkes kendi aklına işine geldiği gibi kullanır.
                Tartışmayı seviyorsun ama tartışmayla asla bir yere varılmaz, herkes kendi doğrularını ölümüne savunur değil mi?
                Rahat ol yav, özgür adaksın kasma o kadar boşver, illa aykırı olma adına girişme yani, yanlış anlama engelleme değil amacım, özgürlük diğer insanlara kendi düşüncelerni kabul ettirme çabası da değildir.
                Omen konumun dışında gereksiz tartışmalara girildi.Ben burada evliliğin güzel yönlerinden bahsederiz diye açtım.Arkadaşta tam tersi ortamı gerdi.Omen güzel anlatımların için sana teşekkür ediyorum.Konunun tartışma ortamına dönüşmesini ben hiç istemiyorum.Çünkü ben bu niyetle açmadım.
                Arkadaşın konumu bulandırmamasını rica ediyorum.
                Leyla ile mecnun,,
                Kerem ile Aslı,,
                Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
                ...Benimle kim?? )

Yorum

bende,, kafama göre birini buldum diye gittim bastım nikahı.. 3 yıl geriden gidiyorum...

sana bakınca kendimi gördüm ))

copy-paste konusunda hala ısrarcıyım.. siteden aldığın bir yazıyıolduğu gibi kopyalamışsın..
                  Kendinizi benimle kıyaslamayın.Ve konumda görüntü kirliliği istemiyorum.
                  Leyla ile mecnun,,
                  Kerem ile Aslı,,
                  Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
                  ...Benimle kim?? )

Yorum

Arkadaşlar evliliğe karşı olanların yorum yapmalarını istemiyorum.Tartışma istemiyorum.
                    Leyla ile mecnun,,
                    Kerem ile Aslı,,
                    Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
                    ...Benimle kim?? )

Yorum

Tamam ama bu konu tartışma amaçlı açılmamış ki, hep yanlış yerden vuruyorsun.
                      Tartışma amaçlı değil sadece öneri alma amaçlı açılmış bir başlık, o yüzden bulandırdın dedim.
                      Bak mesela ben orta yaşlarda biriyim ve evlenmeyi sevmiyorum, hiç evlenmedim de ama evlilik ile alakalı konulara öyle çok ateşli yorumlar yapmam.
                      Hani gerek yoktur.
                      Tartışılacak konu vardır, öneri yapılacak konu vardır bunun ayrımını yapmak gerekir önce.
                      Moderatör olduğum için konulara müdahele etmek zorundayım, ki zaten izim sitemiz bir tartışma sitsi değil, insanlar zaten sorunlarıyla buraya gelirler, ortalığı tartışmayla germenin anlamı yok. tamam sen evliliği sevmiyorsun, sana göre tu-kaka kabul ama bırak başkasına da sana olduğu gibi olmasın senin aklın kadar diğer insanların da aklı var değil mi? Herkes kendi aklına işine geldiği gibi kullanır.
                      Tartışmayı seviyorsun ama tartışmayla asla bir yere varılmaz, herkes kendi doğrularını ölümüne savunur değil mi?
                      Rahat ol yav, özgür adaksın kasma o kadar boşver, illa aykırı olma adına girişme yani, yanlış anlama engelleme değil amacım, özgürlük diğer insanlara kendi düşüncelerni kabul ettirme çabası da değildir.
                      Bakın, söylemek istediğim şu...

Ortam gerilmesin diye yazmamak, söylememek ve sessiz kalmanın hiç kimseye bir faydası yoktur. Buraya bir başlık açılmış ve herkes düşüncesini söylüyor. Ben de öyle yapıyorum. Bundan fazlası yok...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: loreal View Post
                        Ben burada gençleri evlenmeye teşvik ediyorum.Sen ise tam tersi.Sen öyle düşünebilirsin.Ama bu konuda ortalığı bulandırmaktan öteye gidemedin.Ben bu konuyu evliliğin güzelliklerini konuşmak için açtım.Evlilikten soğutmak için değil.
                        Ben insanları herhangi bir yönde teşvik etmeye çalışmıyorum... Bunu asla yapmadım ve yapmam...

Kaçıncı kez tekrar ediyorum bilmiyorum ama yineleyeyim: Sadece düşüncelerimi söyledim. Siz insanları bir yöne teşvik etmeye çalışıyorsunuz, ben ise bunu yapmaya çalışmıyorum. Bu yüzden siz bana, sizin düşüncenize aykırı düşünce belirtmememi söylüyorsunuz.

Bir kişi, sizin söylediğinizin aksini söylüyorsa, bu ortalığı bulandırmak değildir. Şimdi ben bir başlık açıp insanları bir yöne teşvik etsem ve siz de öyle düşünmediğinizi gerekçeleriyle dile getirseniz, ortalığı bulandırmış mı olacaksınız? Elbette hayır...

Yorum

Tamam omen tamam...

Bu başlık altına bir daha tek kelime yazmayacağım...

Yorum

bende,, kafama göre birini buldum diye gittim bastım nikahı.. 3 yıl geriden gidiyorum...

sana bakınca kendimi gördüm ))

copy-paste konusunda hala ısrarcıyım.. siteden aldığın bir yazıyıolduğu gibi kopyalamışsın..
                            fobik herhangi bir siteden koplaya yapıştır yapması kötü bir şey mi, sana saygısızlık mı yapmış oluyor???
                            Bir insanın nette okuyup hoşlandığı bir yazıyı üye olduğu forumda paylaşmak istemesi kötü bir şey mi???
                            Bunu ısrarla söylemenin sana, konuyu açan kişiye ya da foruma bir katkısı var mı???
                            Lütfen bu üç soruma cevap verir misin, cevap vermeden başka yorumlar yapmazsan sevinirim.
                            Her şey güzel olacak...

Yorum

Bekarları evlendirmek için ne yapmalı''
                              başlığa okuduğunuz da eminim üzerinizde bir baskı oluşmuştur.Halbuki herkes evliliğe uygun olmayabilir.Bi deliyi evlendiremezsiniz ya da evini geçindiremeyecek birisi de zaten evlenmez.Ama evliliğe uygundur , maddi sıkıntısı vardır düüğünü yapamaz,onun için bazı politikalar uygulanabilir,o ayrı dava.
                              hiçbir şey için her şeyimiz olsun istiyoruz.
                              ne kadar içi boş,göremiyoruz..yk

Yorum

evlenen de pişman..evlenemeyende..nasıl birşeyse bu..

Yorum

İşleniyor...
                                X