Duyuru

Collapse
No announcement yet.

!!! özellikle erkekler cevaplasin lütfen!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: green_eyes View Post
    kazanmaya çalışan şu an eşim. duygusuzlaşan benim, ve ayrılmalıyız diyecek olan da benim. ben mi yanlış anladım bilemiyorum ama sanırım bir yanlış anlaşılma var. konunun sapmaması hakkındaki duyarlılığınız için de katre ve sana teşekkür ederim.
    Duygusuzluşanın siz olduğunuzun farkındayım...

Yorum

bir tanıdığıma yalnızca benim başka birini sevme kısmı hariç biraz konudan bahsettim.
      bence beklenti içinde olma kendi halinde yaşa ondan bişey isteme zamanla yalnız kalınca o senin peşine düşer, çocuk var sabret boşanmayı düşünme dedi. aslında mantıklı ama ben ilgisiz beklentisiz de davrandım artık ondan bişey istemediğimi kafasına göre takılmasını söyledim. sadece kavga gürültü olmasın yeter dedim. ama o zaman da üzerime geliyo. yüzün gülsün vs gibi baskı yapmaya başlıyo. ama görüyorum ki fazla samimi olmak yaramıyo suyu çıkıyo. bilmiyorum sabret düzelir gibi bir tavsiye ne kadar mantıklı sizlerce ???

Yorum

psikologla görüştüm. bana şimdikten sonra bireysel terapi mi yoksa evlilik terapisi mi almak istediğimi sordu. buna karar vermem gerek. eşiniz gelmezse bireysel devam ederiz dedi ama ne olacak sanki, sevdiğim kişiyi mi unutturacak bana? bir de eşinle beraber devam edeceksen de 3. kişinin devreden çıkması gerek bunu bir anda başarabilecek misin dedi. kararsız kaldım. eşim zaten istemiyordu ama tek başıma gitmek sorunu halleder mi? sizce ne yapayım??? çok acilll

Yorum

psikologla görüştüm. bana şimdikten sonra bireysel terapi mi yoksa evlilik terapisi mi almak istediğimi sordu. buna karar vermem gerek. eşiniz gelmezse bireysel devam ederiz dedi ama ne olacak sanki, sevdiğim kişiyi mi unutturacak bana? bir de eşinle beraber devam edeceksen de 3. kişinin devreden çıkması gerek bunu bir anda başarabilecek misin dedi. kararsız kaldım. eşim zaten istemiyordu ama tek başıma gitmek sorunu halleder mi? sizce ne yapayım??? çok acilll
          Bireysel terapi almanı tavsiye ederim şu an için ....
          GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

bir de dedi ki, bireysel terapide tek taraflı çalışıldığı için galiba, genelde boşanma kararıyla sonuçlanıyor dedi. hani ben zaten boşansam mı boşanmasam mı karasızlığıyla başvurdum ya. öyle dedi işte. yine bir kararsızlık içinde kaldım. belki de cahillik bilemiyorum

Yorum

Buna bir cevap vermek gerekirse şöyle derim ben:

Psikologun kendisi üçüncü kişidir, en nihayetinde bir meslek olarak bunu yapıyor. Sizin olaylara farklı bir pencereden bakmanız yardımcı olabilir fakat tamamen yok olmuş bir şeyi tekrar canlandıramaz.

Bunları söylediğim için daha önce çok tepki gördüm ve aynı tepkileri görmeyi göze alarak yazıyorum... Ortada bir problem varsa ve bu size aitse, kendiniz çözmeye çalışın. Psikolog veya bir başkasını sizin sorunlarınızı çözecek bir kurtarıcı olarak görmek bana pek mantıklı gelmiyor.

Psikoloğu bir sorun çözücü olarak değil de, sizi dinleyen bir arkadaşınız olarak görün derim...

Yorum

bir de dedi ki, bireysel terapide tek taraflı çalışıldığı için galiba, genelde boşanma kararıyla sonuçlanıyor dedi. hani ben zaten boşansam mı boşanmasam mı karasızlığıyla başvurdum ya. öyle dedi işte. yine bir kararsızlık içinde kaldım. belki de cahillik bilemiyorum
                Bunu diyen doktor mu ?? , bireysel terapi al dememdeki amaç 3. kişinin hayatındaki yerini, konumunu doktorunun da yardımıyla adını koymandı ...
                GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: KATTRE View Post
                  Bunu diyen doktor mu ?? , bireysel terapi al dememdeki amaç 3. kişinin hayatındaki yerini, konumunu doktorunun da yardımıyla adını koymandı ...
                  haklısın. eşime söyledim şimdi düşünürüz dedi. şu an boşanırsam ilerde sevdiğim kişiyle bir ömür uyumlu bir birlikteliğimin olacağını garanti edemesem de korkusuzca inanabilsem karar vermem daha kolay olurdu. pişman olmak istemiyorum giden benden gitsin ama evliliğimin arkasından göz yaşı dökeyim istemiyorum

Yorum

haklısın. eşime söyledim şimdi düşünürüz dedi. şu an boşanırsam ilerde sevdiğim kişiyle bir ömür uyumlu bir birlikteliğimin olacağını garanti edemesem de korkusuzca inanabilsem karar vermem daha kolay olurdu. pişman olmak istemiyorum giden benden gitsin ama evliliğimin arkasından göz yaşı dökeyim istemiyorum
                    bireysel terapi al eşinle sonra alırsın şimdi değil , önce senin halletmen gereken çözüme ulaştırman gereken düşüncelerin var onları çöz açıklığa kavuştur adını koy , unutma adını koyduktan sonra problemleri daha çabuk çözersin , bazı arkadaşlar psikoloğa gerek yok diyorlar var mutlaka var onların bakış açıları daha farklı ufkuları daha geniş sana mutlaka yararları dokunur ....
                    GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

SAYIN green-eyes.
                      ben erkekim. benzer sorunlar bende de var.
                      ilk 3 sayfayı okudum, devamını sonraya bıraktım.

somut bir olay bir mesele anlatır mısınz? neymiş bakalım eşinin anlamadığı ya da anlamak istemediği bir görelim bakalım diyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ender34 View Post
                        SAYIN green-eyes.

somut bir olay bir mesele anlatır mısınz? neymiş bakalım eşinin anlamadığı ya da anlamak istemediği bir görelim bakalım diyorum.
                        en son olayımı anlatayım mı? terapiste gitmek istediğimi biliyordu ama evlilik terapisinin eşlerle olması gerektiği için beraber gitmemizi istedim ondan. dün akşam aradım olmaz dedi. neden dedim ama kendi başımıza düzeltemiyoruz belki faydası olur benim için bu bir umut lütfen deneyelim dedim. olmaz gereği yok ben iyiyim sorun sende sen git dedi. ısrar ettim benim için yap beni yalnız bırakma dedim. bak zaten işler yoğun bir de senle uğraşmayım tepemi attırma benim dedi. ben de kızdım umrumda değil senin işin hergün yoğun ben yurt dışına tatile gidelim mi dedim. evliliğimi kurtarmak adına çaba sarfediyorum benimle ol ne olur sanki dedim. kabul et dedim. sonra parasını sordu ben o kadar para harcayamam mantık dışı dedi. ama bana git derken parayı bahane etmiyo anlayamadım o kısmı. neyse o bu aralar pahalı bi telefon almayı kafaya koymuştu. kızdım ve dedim ki o telefona 1000tl para vermek mantıklı geliyoda hayatımız için sağlığımız için para harcamak çok mu mantıksız senin için dedim. benim hatırıma harca paranı gereksiz bir iş yap belki pişman olmayacaksın faydalı olacak neden inat ediyosun dedim biz parayı neden kazanıyoruz cebimizdeyken daha mı huzurlu olacaz dedim.yine olmaz dedi. artık ben de cebinde paralarınla mutlu ol o zaman dedim. baya bağırıştık nuh diyo peygamber demiyo. teklif ettiğime pişman oldum. senden sabaha cevap bekliyorum iyi düşün dedim kapattım telefonu. sabah evden çıkarken sordum hayır diyosun demi dedim. bi ah çekerek gidelim bakalım nolacak dedi. ben de diyorum bakalım nolacak. bir de tartışma sırasında ara babanı konuş dedi ama lafı yarım kaldı. acaba yine ayrılalım mı diyecekti bilmiyorum.

Yorum

ne yap et, evlilik enstitüsüne götür onu.
                          inanılmaz faydalar göreceksiniz. tıkanmış durumdasınız.

Yorum

sizin yaşadıklarınızı bizlerin kendilerimiz yaşamış gibi değerlendirmemiz sonuca katkı yapabilecek bir yöntem değil.
                            ancak şu var ki duygular ya da duyguları harekete geçiren etkiler ve işleyiş mekanizmaları tüm insanlarda ortaktır.
                            bu yüzden size olan aramızdan kime olsa aynı duyguları aynı süreçleri yaşarız.
                            fark şurada ortaya çıkar; verdiğimiz tepkiler...
                            siz başka, başkası başka, bir başkası başka tepki verir. tepkiyi farklı verir vermesine de duyguyu aynen sizin gibi hisseder;
                            acı ise acı, çaresizikse çaresizlik.
                            yani şunu temel olarak bilmek gerekiyor;
                            duygular ortak tepkiler farklıdır. ve bizi biz yapan özellik son noktada verdiğimiz tepkilerden yani o olay karşısındaki davranışlarımzdan belirir ve kişileri kültür, birikim olarak ayrıştıran da sadece budur. yoksa herkes üzülür, herkes öfkelenebilir, herkes sevinir. ayrıştıran nokta nasılıdır.
                            yani sizin duygularınız doğru yani yaşanılması gereken duygulardır. tepkilerinize ve alacağınız kararlara ise sizin dışınızda kimse müdahalede bulunamaz;
                            psikolog dahi.
                            Bir diğerini anlamak, onun ruhunun en gizli köşelerine kadar onun ile iletişim kurabilmek Pleksus ile mümkündür. Pleksus karın zarının hemen altında duran sinir örgüsüdür. onun içindir ki insanlar arası iletişim çabaları boşunadır. o ya vardır, ya yoktur.

Yorum

umarım psikoloğa sert davranmaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ender34 View Post
                                SAYIN green-eyes.

benzer sorun derken eşim gibi biri misiniz? yada evlilik hakkında yardım görüp fayda buldunuz mu?

Yorum

İşleniyor...
                                X