Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bosanmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ailesinin ustune yapacagini sanmiyorum cunki ailesine guvenmez o..babasiyla kanclari birdi..ayirana kadar cok kavgalar ettiler..hersey onun olsun ister benimki..asla kimseye vermez..kadinlar haricc..arkadaslarindan birinin uzerine yapabilir onlara guvenir sevgililerinede guvenebilir o kadar aptal iste..ama onlarda bozdurulabiliyirmus avukat oylr demisti..

Yorum

• Fatosca durumuna cok uzuldum, ben de hep cocuklarim cok kucuk biraz buyusun diye bekledim, anne babamda asla geri donmeme musade etmediler.
      Last edited by berra2; 23-05-2013, 07:43 AM.
      "Dün sabaha karşı kendimle konuştum
      Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
      Yokuşun başında bir düşman vardı,
      Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum" O.A.

Yorum

• bende boşanmış bir kadın olarak, her zman şunu söylüyorum "iyi ki boşanmışım" oğlum küçüktü o zmanlar ana sınıfına gidiyordu herşeyin planını yaptım ve boşandım. çok korkuyodum aslında ben ne yaparım diye. bir celse kadr çok basitmiş. oğlumu babasına verdim her hafta sonu aldım düzenimi kurdum şimdi oğlum 11 yaşında benim yanımda kalmak istiyordu babası artık oğlumun baskısından sıkıldı ve çocuğu kendi elleriyle verdi hayatımı yaşıyorum... 5 kuruş nafakada talep etmedim.. kendim kazanıp kendim yiyorum.

Yorum

• Bir kadın için boşanmak çok zor bir durum olsa gerek.Ne kadar boşanmış kadın gördüysem, hepsi sitemkar ve kırgındı.Hiç mutlu olanını görmedim.Bence boşanmaya insan kendi karar vermeli.Herkesin hikayesi farklı.
          Orjinal yazı sahibi: Bitiyorum View Post
          Bosanan bayanlar pisman oldunuzmu sonradan yoksa keske daha once olsaydi mi dediniz???

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: berra2 View Post
            Fatosca durumuna cok uzuldum, ben de hep cocuklarim cok kucuk biraz buyusun diye bekledim, anne babamda asla geri donmeme musade etmediler, bir evin icerisinde hayvanlar gibi ust uste yillarca yasadim, esim varsa yoksa calissin, kalan zamanlarinda arkadaslariyla gezsin tozsun, inan tok evin ac kedisi misali yillarimi ac gecirdim, kayinvalide yemekleri ekmegi saklardim. zannettim ki evlatlar buyuyunce calisir
            yardim eder, ama oyle olmuyor, kizim evlendi gitti, oglum kendi havasinda, is yine basa dustu, kendim calip kendim kazanmam lazim, ne farketti ki sanki, o zaman bosanmis olsaydim simdiye kadar coktan bir duzen kurmus, bu kadar eziyeti de cekmemis olacaktim. O yuzden senin yerine olsam, asla vazgecmem, kim ne derse desin. Hayat senin hayatin, kimin karismaya hakki var ki.
            Böyle içten, gerçek düşüncelerinizi paylaştığınız zaman inanın içim rahatlıyor aksi taktirde onun yanında her geçen gün bir daha yapmayacakmış gibi inanıp içten içe affediyorum..

Yorum

• bende sorunları yaşıyorum senelerdir..ve boşanamıyorum..ama eşimide zerre kadar sevmiyorum..bir yıldır aynı yatağı bile paylaşmıyoruz...2 cocuğum var..uffff uffff..hani derlerya yazsam hayatımı roman olur die işte benim kide o ciznsten...kötü bir cocukluk kötü bir gençlik..ailenin şiddetinden baskısından kaçtım daha beterine yakalandım...BİTİYORUM arkadaşımın yazdığı gibi arkadamda dağ gibi bir kocam var diyemedim hiç bir zamn çünkü olmadı..

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: gülay-shmanic View Post
                bende sorunları yaşıyorum senelerdir..ve boşanamıyorum..ama eşimide zerre kadar sevmiyorum..bir yıldır aynı yatağı bile paylaşmıyoruz...2 cocuğum var..uffff uffff..hani derlerya yazsam hayatımı roman olur die işte benim kide o ciznsten...kötü bir cocukluk kötü bir gençlik..ailenin şiddetinden baskısından kaçtım daha beterine yakalandım...BİTİYORUM arkadaşımın yazdığı gibi arkadamda dağ gibi bir kocam var diyemedim hiç bir zamn çünkü olmadı..
                gülay eşinizle aranız neden bu kadar açıldı peki

Yorum

• banane sizin iç yapınızdan delimisiniz nesiniz iç dünyanıza başkasının neden karıştırıyorsunuz
                  eğer çaresizseniz çare sizsiniz..

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: gülay-shmanic
                    sorumsuzluk... evliliğin ilk yılarında dayak... şu an dayak yok ama pskolojide yarattığı tahribat devam ediyor...boşanmaya karar vermek çok zor...
                    Anliyorum seni..ne kadar duzelirse duzelsin bir seyler,insan yasadiklarini unutamiyor..ve yasadigi her olay sonrasi esinden adim adim uzaklasiyor farkinda olmadan..ben cok soyledim cok konustum esim olacak kisiyle..bak her olayinda kendinden beni uzaklastiriyosun yapma dedim ama umursamadi..ve anladimki insan zamaninda ne kadar cok sevip guvendiyse sonrasinda okadar nefret ediyor ve ofke duyuyor..merhametsizlesiyorsunuz zamanla..acima duygusu bile kalmiuor.siparislede sonradan sevilmior iste..kendi kendime diyorum ki bi yontem olsa gecmisi tamamen silseler kafamdan hic birsey hatirlamasam..ne iyi ne kotu ona bile raziyim inanin..ama yok yasadigimiz surece kafamizin icinde dolasip duracak ugradigimiz haksizliklar,,

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: kadinkismi
                      Boşanma sürecinde tedbir nafakası bağlanabiliyor ve eşin mallarına tedbir koyduruluyor ki satamasın başkasına devremesin vs.
                      bitiyorum'un eşinin durumu iyi, bence çalışmasına bile gerek kalmayacak kadar iyi bir nafaka alabilir.
                      Zira elinde aldattığına dair sağlam delilller var.
                      Bilmiyorum bence herkese birşeyleri ispat etmekten vazgeçip bir an önce kendine bir durum planı çıkarman lazım, ve bu planın içinde mutlaka eninde sonunda bu adamdan boşanmak olmalı.
                      bence de ayrılmalı, hatta bu uyarıyı yapmadan ayrılması daha doğruydu çünkü henüz dava yok ve eşi mal varlığını ailesine geçirebilir. bitiyorum'un maddi gücü olsa sorun değil ama olmadığı için o zaman neler yaşanır hiç bilmiyorum...

Yorum

• [Bosanan bayanlar pisman oldunuzmu sonradan yoksa keske daha once olsaydi mi dediniz??? ]

Boşanmak ilginç bir süreç. Bunun sonucunu yaşamadan bilemezsin.Yürümeyen bir ilişki az çok sinyal veriyor bunu farkedip bitirmek en iyisi sanırım. Yıllar geçtikçe pişmanlıklarda artıyor. Ben evliliğimi eşimin isteğiyle bitirdim ve yıllar önce bir sürü sebep varken sabrettiğim için şimdilerde çok pişmanım.Boşanma sonrası en büyük sorun çocuğunuz varsa yaşıyorsunuz. Unutmak istediğiniz hiç bir şeyi unutamıyorsunuz. En azından bende öyle oldu.
                        Kısacasa ben bazen ilk yıllarda bitirseydim dediğim de oluyor, biraz daha deneseydim dediğim de aslında ben de ne istediğimi bilmiyorum sanırım((

Yorum

• Dunyaya neden geldim aceba bunları yasamak için mi?????

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: Bitiyorum View Post
                            Dunyaya neden geldim aceba bunları yasamak için mi?????
                            yaşanan herşey sana bu soruyu sordurdu demekki ne için yaşadığını bilmeden yaşıyormussun ........

Yorum

İşleniyor...
                            X