Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Paylasmam gerek yoksa...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Paylasmam gerek yoksa...

Arkadaslar,

Biliyorsunuz araniza yeni katildim, dun

Katildigimda tanisma bolumunde bazi arkadaslar``hayirdir psikolojik sorunlarin mi `` var demislerdi, yok demistim ama sanirim biraz daha icime atarsam artik olacagim:59:

Yeni evlendim.... 5 ay oldu... Esimle severek evlendik.. Buraya kadar bir problem yok... Fakat ailesiyle anlasamiyorum... Ailesi Istanbul disinda oturuyorlar ama oradan buraya benim ev huzurumu bozmaya yetiyorlar.. Gorumcem deseniz ayri bir dert..

Neyse en bastan anlatayim, iyica dagildim kusura bakmayin...

Esimle biz evlenirlen kendi imkanlarimizla evlendik... Gorumcem ise bize her konuda o zamanlar yardimci oldu... Her ikimizde calistigimiz icin ev ile tadilat vs. ilgilendi... Ve kayinpederim ve validem ist. disinda olduklarindan bu gorevi de ona verdiler...

Buraya kadar hersey guzel sorun yok... Ki ne zaman evlendik evliligimizin 10. gunu kaimiza dayandi, neymis efendim evlenmeden once bizim icin yaptigi her masrafi hatun kalem kalem yazmis bizden istiyor.... Esim kipkirmizi oldu... Ne diyorsun abla sen.. BABAM odeyecek onlari dedi.. Kayinpederde bu masraflar olurken bana ve aileme ben hepsini odeyecegim, bir arazi var satar satmaz odeyecegim demisti...

Aldigi perdeye, haliya, ic camasirlarina, igne iplik ne varsa yazmis... Ohaaa dedim bu ne yaa... Ben nereye geldim... Bir de bizim 1 sokak uzagimizdalar... Esimle ne kavgalar yasadik onun yuzunden... Bana 2 bilezik taktilar , esim iflas edecek bana ver dedi tamam dedim ama bu bilezikleri borca saymayacaksin onlar esimle senin aranda olan sey dedim tamam dedi kadin 2 gun sonra gotune guvenemediginden geri getirdi bilezikleri... Tamam ben baskasindan buldum diyeREK... Birde kendini zeki saniyor salak...Ben anlamadim sanki o borca sayacakti... Dini imani paraymis... Kayinvalideme aglayarak anlattim herseyi.. Boyle boyle diye... Haklisin dedi ama kizini tuttugu da belliydi....

Nefret ediyorum hepsinden... Esimden bile suphe etmeye basladim ... Esimle konustugumda takma kafana, gorusmeyiz olur biter merhaba merhaba diyor.. Ama ben benim en guzel zamanlarimda bana bunlari yaptiklari icin hicbirini affedemiyorum... Ve sahte gulemiyorum ama o anasi ve kizi bunu cok iyi basariyor.. Esime de soyluyorum... Kendilerini artik sevmiyorum diye... Hak veriyor... SADECE takma kafana diyebiliyor... Onu da anlamaya calisiyorum ama beceremiyorum...

Ne hayallerle evlendik, ne kadar mutlu olacaktik... Bu kisiler yuzunden esimi de kiriyorum... Vicdanen de ona sarfettigim cumleler icin pismanlik duyuyorum... O benim herseyim ama dayanamiyorum... Hep para meselelerinden bunaldim...

Birde sadece gorumcem degil cocuklari da ayni... Maas alirim ararlar hadi bizi yemege gotur hadi dayi bize telefon al... Ve kucuk de degiller... Biri 26 biri 18 yasinda, 26 yasindaki erkek esimi ariyor ve rahatca diyor ki dayi bana telefon almak icin tahahhut verir misin , o da diyor ki ben esime alacagim artik aramiyor biliyormusunuz, ne onu ne beni.... Paraci kopekler...

Nerde gorulmis yaa geline harcanan masrafin gelinden istendigi... Ben boyle birsey gormedim ve esime de 5 para verdirtmicem o kopeklere.. Herkes kendi evinin masraflarindan sorumludur...

Ben napicam arkadaslar, birde her ay ev kredisi oduyoruz, 1 maas oraya gidiyor zaten... Geri kalan da zaten anca yetiyor.....

Bazen diyorum babamin evinde rahattim walla... Offff kafayi yicem ne yapmaliyim... Lutfen yardim ve onerilerinize ihtiycim var...:7:
    Ben ne oldugumu biliyorum

Ailemden sadece anneme anlattim... O da kizim esini seviyorsan biraz dayan... Hersey degisir daha hersey cok yeni.. Alismaya calisiyorsunuz sakin pes etme ve 5 kurus da para vermeyin. Alistirmayin diyor...

Kayinvalideme de sinir oluyorum artik... Bana daha nisanda soylemisti oglumu caliyosun benden die, tervbiyesiz saka zannetmistim.. Halbuki dogruymus, bana fazlalikmisim gibi davraniyorlar...

Kayinvalideme bu durumu anlatinca bana ne dedi biliyor musunuz gorumcem icin `` Belki kardesini kiskaniyordur`` dedi ya, inanabiliyor musunuz?

Yuhhhhh....

Yorum

Arkadaslar biri bisi yazsin ne olur..(((((

Yorum

Gorumceniz basta birseyler yapmis sonra geri istemis olabilir, ben olsam herseyi kurusu kurusuna oderdim sonra da iliskimi ayni onun yaptigi gibi surdururdum, digerleri icinse, bence esinizi suclamayin, yada kendinizi... Evlilik daha yeni baslamis, maddi problemler bugunlerde evliliklerin bitmesine neden olabiliyor, sirf bu yuzden borcunuzu harcinizi kapatin, zaten kimse kimseye bedava birsey vermez, esinizden maddi beklentileri olanlara da birsey vermeyin, verdirmeyin, onunla konusun, durumu anlatin, rahatsiz oldugunuzu...

Insanlara kopek vesaire diyererek bosu bosuna kin ve nefretle bakmayin sadece olmasi gerkeni yapin, gorumce parasini ve yaptiklarini geri mi istiyor ? Verin geri ve sonra da aranizdaki iliskiyi buna gore duzenleyin, evlilik icerisinde, esler disinda baskalari karisirsa, ozellikle de iki tarafin ailelerinden birileri, o evlilik yurumez.

Birbirinize sahip cikin, dis nedenlerle kirmayin esinizi, o da sizi anlayisla karsilar zaten.
        so you're saying there's a chance ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defiance View Post
          Gorumceniz basta birseyler yapmis sonra geri istemis olabilir, ben olsam herseyi kurusu kurusuna oderdim sonra da iliskimi ayni onun yaptigi gibi surdururdum, digerleri icinse, bence esinizi suclamayin, yada kendinizi... Evlilik daha yeni baslamis, maddi problemler bugunlerde evliliklerin bitmesine neden olabiliyor, sirf bu yuzden borcunuzu harcinizi kapatin, zaten kimse kimseye bedava birsey vermez, esinizden maddi beklentileri olanlara da birsey vermeyin, verdirmeyin, onunla konusun, durumu anlatin, rahatsiz oldugunuzu...

Insanlara kopek vesaire diyererek bosu bosuna kin ve nefretle bakmayin sadece olmasi gerkeni yapin, gorumce parasini ve yaptiklarini geri mi istiyor ? Verin geri ve sonra da aranizdaki iliskiyi buna gore duzenleyin, evlilik icerisinde, esler disinda baskalari karisirsa, ozellikle de iki tarafin ailelerinden birileri, o evlilik yurumez.

Birbirinize sahip cikin, dis nedenlerle kirmayin esinizi, o da sizi anlayisla karsilar zaten.
          Haklisin defiance... Yazin icin tesekkurler... Ve seni kirdigim icin kusuruma bakma... Hepimizin bir yarasi var ya belki ondan bu kadar tepkiliyiz... Bilemiyorum ki ama ben afettin dimi))) Hadi hadi affet...

Yazdiklarinda gercekten cok haklisin... Sorun su gorumcemin parasini babasi verecek o da arazinin satilmasini bekliyor, ben de o yuzden inat yaptim odemicem...oyle soyledi biz evlenirken simdi ise bunlarla karsilasmak gururuma dokunuyor sanki para icin beni evlendirmisler gibi, anlatabiliyor muyum?

Esim zaten ona kiyamiyorum ama icimdekileri kimseye kusamadigim icin hep o garibime soyluyorum sonra da uzuluyorum deliler gibi....

Ben gormedim canim kendi ailemden boyle seyler o y uzden garibime gidiyor. Biz para icin kardesimizi satmadik..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omen
            Merhaba..
            Şimdi zor bir durum eğer ki, eşin onlara tavır alırsa kalkıp elin kızı seni bize düşman etti diyecekler ve eşin sana da onlara da tepki gösterecek ve çekilmez bir hal alacak evliliğiniz. o yüzden atacağın adımlara dikkat et, çünkü daha çok yenisiniz..
            Kaynana görümce, şimdi biri onlara sorsa ne istiyorsunuz diye verecekleri cevap oğlumuzun mutlu olması derler, oysa herkes sadece kendini düşünür.
            Dikkatli olman lazım alttan al şimdilik, haklıyken haksız durumda olma sakın..ancak kendini de ezdirme.. yaptıkları ve söyledikleri karşısında mantıklı şeyler yap veya söyle..
            Iste ben de mantigimla hareket edemiyorum ki su an.. Polyannacilik da yapamiyorum kahretsin ama onlar bunu cok iyi beceriyorlar... Siz mutlu olun yeter diyorlar ama bakiniz evin huzurunu yine onlar kaciri yorlar... Araya mesafe koymaya calisiyorum, ne biliyim 3 gunde 1 ariyorum kayinvalidemi niye aramadin die firca atiyor... Ya hergun aramak zorundaymisim gibi... Esim de ben de calisiyoruz, hem de vardiya sistemi.. Aksam -sabah degisken... Ben mesela bu hafta ise 15;00 -24:00 calisiyorum, esim se 08:00 - 17:00 zaten esimi de goremiyorum... Isyan ediyoru iste, bunlari goremiyorlar sonra da hadi biz sizin mutlu olmanizi istiyoruz, be ne yaman celiskidir efendim?

Yorum

Sabrediceksiniz.
              Ve kimseye 5 kuruş vermeyin,bir defa alırlarsa alışırlar.
              Nasılsa akrabasınız çok küs kalmazlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sultance_24 View Post
                Haklisin defiance... Yazin icin tesekkurler... Ve seni kirdigim icin kusuruma bakma... Hepimizin bir yarasi var ya belki ondan bu kadar tepkiliyiz... Bilemiyorum ki ama ben afettin dimi))) Hadi hadi affet...

Yazdiklarinda gercekten cok haklisin... Sorun su gorumcemin parasini babasi verecek o da arazinin satilmasini bekliyor, ben de o yuzden inat yaptim odemicem...oyle soyledi biz evlenirken simdi ise bunlarla karsilasmak gururuma dokunuyor sanki para icin beni evlendirmisler gibi, anlatabiliyor muyum?

Esim zaten ona kiyamiyorum ama icimdekileri kimseye kusamadigim icin hep o garibime soyluyorum sonra da uzuluyorum deliler gibi....

Ben gormedim canim kendi ailemden boyle seyler o y uzden garibime gidiyor. Biz para icin kardesimizi satmadik..
                Estagfirullah affedecek bir durum yok ki, konuya geri donersek, iciniz rahat ediyorsa parayi odemeden hayatiniza devam edebiliyorsaniz (Gorumcenizin parasini istedigine dair yaptigi hareketler sizi uzmuyorsa) devam edin, odemeyin ama anlattiklariniz oyle gostermiyor.

Hayatinizin onemli donum noktalarindan birindesiniz, evlilik, eger esinizi seviyorsaniz, onunla mutluysaniz, disaridan sizi uzebilecek herseyi elimine etmeye calismalisiniz, rahat degilseniz, odeyin parasini, o paralari tekrar kazanacaksiniz ama eger sevdiginiz insanla aranizda maddi sorunlardan dolayi sogukluk olursa, bunu tamir etmeniz cok zor olabilir.

Kusamiyorsunuz icinizdekileri ama unutmayin esinize anlatiyorsunuz o sizi dinliyor ama o da bir insan, onun kisligi nasil bilemem ama eger benim gibiyse bir yerde patlama yasayabilir, o yuzden onu bunaltmasaniz iyi olur.

Sorunlar cozulmek icindir, gorumce parasini mi istiyor, verin gitsin ama esinizle konusun durumu anlatin ki daha sonra maddi durumlarda hep sizin yaninizda olsun. Karsisinda ailesi bile olsa artik onceligi siz olmalisiniz, bunu ona anlatin ama onu bogmayin.

Hepsi bu, kendiniz de bogulmayin, hickimse kimseye bedava iyilik yapmaz bu donemde, geri isteme ihtimali vardi ve ortaya cikti, simdi yapilacaklar ortada, ya vermeyeceksiniz yada vereceksiniz, hangisine hazirsaniz, hangisi sizi huzurlu yapacaksa onu secin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RecepSolar
                  Bencede yuhh .

Senide gaza getirmeyelimde bu arada 2 bileziğede az gitmişsin bence Bizim buralardaki kızlar normalde 5 bilezikten aşağısı kurtarmıyor diyorlar

Görümcen ile kayınpederini görüştür onlar aralarında borç konusunu konuşup sözleşsinler. Kayınpederin sizin evliliğiniz için görümcenizin harcadığı parayı kendi kızına

- "Bu borç benim borcum ben sana ödücem oğlum ve gelinimle alakası yok desin , onları hiç bir şekilde bu konuda rahatsız etme lafını dahi açma" desin

Sende bunları duy ve görümcenede artık bundan sonrası beni ve kocamı ilgilendirmez de.

Eşinin annesinede yalandan da olsa iyi davran. Nasılsın anneciğim keyiflerin nasıl vb sorular sor. Herhangi bir hastalığın var mı yardımcı olmamı istermisin vb de. Kayınvaliden sizin oturduğunuz ilin dışında imiş . sorun olmaz merak etme .Sen sadece hal hatır sor zaten senden bir şey istemez. İyi gelin olursun o zaman.

Eşinde ve sende kendi ev taksitleri borçlarını ödersiniz.Geri kalanı klasik ev giderlerine ayırırsınız.

Şimdi bu durumda kayınpederinizin görümcenize kaç tl borcu var ?
                  Tesekkurler Recep, walla benim para pulda gozum yoktu ki hala daha da yok sadece haksizliga gelemiyorum iste..

Kayinpederime soyledim zaten kendisi ben kizimla konustum sizi rahatsiz etmicek para benim borcumdur dedim dedi... Beni ARADI...Aradan 1 gun gecti, gorumcem yine geldi ve ayni mevzular yok kardesine askerde bakmis da su kadar para gondermisDe utanmasa benden sut parasi isteyecekler... Tovbe yaaa... Bu yasa kadar getirdik masraf yaptik die yaa , trajikomik walla...

o GUN GELDIGINDE kayinpederimin aradigini ve bana benim borcum dedigini ve ablaniz sizi birdaha bu konu icin rahatsiz etmicek dedigini soyledim, bana ne dedi biliyormusununz?

SIKI durun `` BENI KIMSE ARAMADI KI!!!~` Ben sok tabi , nasil olur yaaaa.... Biri yalan soyluyor ama kim? Bunu cozemedim walla kafayi siyirdim artik... Kim beni oyaliyor, kim yalan kim dogru soyluyor bilemiyorum...

Borc 5 milyar....Sen mi verecen)))

Yorum

Butun bunlar 5000 TL icinmiydi ? Yahu iki kisi calisiyorsunuz, odeyin gitsin, gorumceniz sussun, sizde huzura erin, ben olsam hic dusunmezdim bile, aile huzurunu bozmaya deger mi yahu ? Amaaaa o parayi verdikten sonra, o sahislarla olan iliskimi de buna gore duzenlerdim.

Yorum

Estagfirullah affedecek bir durum yok ki, konuya geri donersek, iciniz rahat ediyorsa parayi odemeden hayatiniza devam edebiliyorsaniz (Gorumcenizin parasini istedigine dair yaptigi hareketler sizi uzmuyorsa) devam edin, odemeyin ama anlattiklariniz oyle gostermiyor.

Hayatinizin onemli donum noktalarindan birindesiniz, evlilik, eger esinizi seviyorsaniz, onunla mutluysaniz, disaridan sizi uzebilecek herseyi elimine etmeye calismalisiniz, rahat degilseniz, odeyin parasini, o paralari tekrar kazanacaksiniz ama eger sevdiginiz insanla aranizda maddi sorunlardan dolayi sogukluk olursa, bunu tamir etmeniz cok zor olabilir.

Kusamiyorsunuz icinizdekileri ama unutmayin esinize anlatiyorsunuz o sizi dinliyor ama o da bir insan, onun kisligi nasil bilemem ama eger benim gibiyse bir yerde patlama yasayabilir, o yuzden onu bunaltmasaniz iyi olur.

Sorunlar cozulmek icindir, gorumce parasini mi istiyor, verin gitsin ama esinizle konusun durumu anlatin ki daha sonra maddi durumlarda hep sizin yaninizda olsun. Karsisinda ailesi bile olsa artik onceligi siz olmalisiniz, bunu ona anlatin ama onu bogmayin.

Hepsi bu, kendiniz de bogulmayin, hickimse kimseye bedava iyilik yapmaz bu donemde, geri isteme ihtimali vardi ve ortaya cikti, simdi yapilacaklar ortada, ya vermeyeceksiniz yada vereceksiniz, hangisine hazirsaniz, hangisi sizi huzurlu yapacaksa onu secin.
                      Haklisiniz cok guzel ve mantikli tavsiyeler... Ama uygulamak icin biraz yurek lazim sanirim, ahh su cenemi bir tutabilsemm.. Evet esimin uzerine bu zaman zarfinda cok gittim dogru, onu cok uzdum... Yapisi naiftir, sakindir ve icine atar... Tipki soylediginiz gibi... Sevgisiniz azalmasindan da korkuyorum ama bu dirdirla sanirim azalacak...

Ben olsam ben de patlardim su ana dek sabirli bir esim var Allah`tan, ama O da hak veriyor ve ondan baska kimseye de bunalri anlatamayacagimi biliyor , o yuzden sabirla beni rahatlatmak icin dinliyor...

Yorum

Haklisiniz cok guzel ve mantikli tavsiyeler... Ama uygulamak icin biraz yurek lazim sanirim, ahh su cenemi bir tutabilsemm.. Evet esimin uzerine bu zaman zarfinda cok gittim dogru, onu cok uzdum... Yapisi naiftir, sakindir ve icine atar... Tipki soylediginiz gibi... Sevgisiniz azalmasindan da korkuyorum ama bu dirdirla sanirim azalacak...

Ben olsam ben de patlardim su ana dek sabirli bir esim var Allah`tan, ama O da hak veriyor ve ondan baska kimseye de bunalri anlatamayacagimi biliyor , o yuzden sabirla beni rahatlatmak icin dinliyor...

Valla bende cok sabirliyimdir ama birikince patlama oluyor o anda da karsisinda olmak istemezsiniz, esiniz bu anlattiklarima uyuyor sanirim, hani derler ya "Tersim pistir" diye, iste o noktaya getirmemelisiniz, hele hele 5000 lira icin hic degmez, odeyin paralarini sussunlar bence. Sonrada bu insanlarla asla para pul alisverisine girmeyin, diger iliskilerinizi devam ettirin tabi.

Yorum

Butun bunlar 5000 TL icinmiydi ? Yahu iki kisi calisiyorsunuz, odeyin gitsin, gorumceniz sussun, sizde huzura erin, ben olsam hic dusunmezdim bile, aile huzurunu bozmaya deger mi yahu ? Amaaaa o parayi verdikten sonra, o sahislarla olan iliskimi de buna gore duzenlerdim.
                          Haklisin degmez tabi ki ... Ama bana dokunan neden biz oduyoruz ya meblag onemli degil... 5 ya da 10 onemsiz o... Ama inat yaptim odemicem...

Oldu hem uzerine gelinleri olcam bi de uste para vercem aaaa tovbeeeeee.....

Yorum

Valla bende cok sabirliyimdir ama birikince patlama oluyor o anda da karsisinda olmak istemezsiniz, esiniz bu anlattiklarima uyuyor sanirim, hani derler ya "Tersim pistir" diye, iste o noktaya getirmemelisiniz, hele hele 5000 lira icin hic degmez, odeyin paralarini sussunlar bence. Sonrada bu insanlarla asla para pul alisverisine girmeyin, diger iliskilerinizi devam ettirin tabi.
                            Peki paralarini verip hayatimdan da cikarsam olmazmi :102: ISTEMIYORUM onlari yakinimda bile, esime diyorum ablandir git sen gor ama benden eski samimiyeti bekleme diye, o da senin olmadigin yerde benim ne isim var diyo) Offfff....

Yorum

Haklisin degmez tabi ki ... Ama bana dokunan neden biz oduyoruz ya meblag onemli degil... 5 ya da 10 onemsiz o... Ama inat yaptim odemicem...

Oldu hem uzerine gelinleri olcam bi de uste para vercem aaaa tovbeeeeee.....
                              Gelinleri olmakla bir hak mi elde ediyorsunuz ? Yani size o parayi vermek zorundalar mi ? Bence hayir. Iki insan birbirinizi sevdiniz ve evlendiniz, aileler size hicbirsey vermek zorunda degil...

Bu bir sirket kurulusu degil, paralarini istiyorlarsa geri vermek bana gore mantikli olan ama siz nasil rahat ediyorsaniz oyle yapin, ben karsimda surekli bana yaptigi maddi yardimlari hatirlatan insanlarla yasayamazdim dogrusu ama insanlarin kisilik yapisi farkli tabi.

Yorum

İşleniyor...
                              X