Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Karımdan ayrılmak istiyorum ama yapamıyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Karımdan ayrılmak istiyorum ama yapamıyorum

Eşimle 2 yıl flört ettik ve 2 yıldır da evliyiz, çoçuğumuz yok. Evlendiğimiz günden itibaren geçinemiyoruz ve tartışıyoruz, eşimin yüzü hiç gülmüyor. İşten gelip daha kapıdan girerken gerilimi hissediyorum. Sürekli bir asık suratla karşılaşıyorum fakat eşimin yüzünün asıklığı bazen benimle alakalı bazen benimle alakalı olmayan saçma sapan sebepler. Herşeyi takıntı haline getiriyor, ev ve iş arasında geçen bir hayatım olmasına rağmen sürekli onu aldattığımı düşünüyor. Beni kendinden o kadar uzaklaştırdı ki artık onu sevmiyorum, oda bunu biliyor. Benimle hiç ilgilenmiyor. O kadar pasif o kadar hayattan umutsuz br insan ki, onun böyle olması benimde yaşama sevincimi bitirdi. Cinsel hayatımız da vasat durumda çünkü cinselliğin evlilik için bir gereksinim olmadığını söylüyor. Artık bu yaşamadan çok bunaldım ayrılmak istiyorum bunu kendisine de söyledim fakat kabul etmiyor. Duygu sömürüsü yapıyor ve bende artık onu sevmediğim, istemediğim halde bu duruma katlanmaya çalışıyorum. Artık yaptığı herşey bana batmaya başladı. Onu üzmeyi, ona acı çektirmeyi istemiyorum, galiba ona acıyorum ama olmuyor. Artık sıkıntıdan saç ve sakallarım döküldü. Böyle nereye gidecek bilemiyorum.
    Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum defalarca ayrılma kararı aldık ama eşim bana duygu sömürüsü yaparak ertesi gün vazgeçiyor, böyle yapınca elim kolum bağlanıyor kıyamıyorum. Ona ve kendime daha fazla acı çektirmeden nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum.

Dostum yazdıklarının içerisinde eşinle ayrımana neden olacak ele avuca sığacak bir neden göremiyorum ben.. Eşinle neden geçinemiyorsunuz? Eşin neden asık suratlı? Bunların cevabını biliyormusun?

Yorum

Evlilik çok değişik bir müessese. Herkesin harcı değil. Eşin kaldıramamış galiba. Al karşına konuş demiycem konuştuğunu söylüyorsun. Sakinleştirici alıp ne derse kulağını tıkıcaksın, gidip şartlarını söyliceksin. diceksinki arkadaşım madem benim hayat arkadaşımsın, bunları bunları bunları yapıcaksın. bu bu bu bu yasak. ya bu deveyi güdersin, ya da bu diyardan gidersin. bir ömür bu şekilde geçmez. kabul ederse ne âla. etmezse o sağ sen selamet..
      Yak bi sigara...

Yorum

Esininizin belki soyliyemedigi bir problemi vardir, neden birlikte bir psikologa gitmiyorsunuz, belki depresyondadir. iki sene cikmissiniz o zamanlar size karsi cok iyiydi de sonradan mi degisti yoksa sevginiz gozunuzu kor etmisti de siz mi goremediniz. Khaos a katiliyorum bu anlattiklariniz incir cekirdegini doldurmaz, insanin sevgisi iki senede biter mi hic.
        "Dün sabaha karşı kendimle konuştum
        Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
        Yokuşun başında bir düşman vardı,
        Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum" O.A.

Yorum

Arkadaşlar incir çekirdeğini doldurmaz demeyin.. İnsan evine geldiğinde güleryüz bekler.. Eşi o sonuçta.. Yatağa yattığında sarılmak ister.. Zaman zaman cinsel duygular yaşamak ister.. eşine tv izlerken sarılmak istediğinde eminim bi neden uydurup geri itiyordur. Ya tvden bişey işaret ediyordur bak diye ya da başım ağrıyor dur üstüme gelme vs diyordur.. Ben bunları yaşayan biri olarak konuşuyorum.. Şu an benimde içimde sevgi yok ama acıyorum sadece.. Aynı konuları bende konuştum eşimle.. Defalarca ayrılık kararı aldık.. Ben ev, iş arasında gidip gelen biri olarak evimde de huzuru bulamazsam nerede bulacağım ? işte electronıx arkadaşımızda böyle düşünüyor.. Bir evlilikte huzur, mutluluk, güven ve cinsellik olmazsa olmazlardır..
          Bunlar olmadığında 3 gün sonra çiftlerin yaptıkları birbirine batmaya başlar.. Sonucuda ortada.. Bence eşin çocukça davranıyor.. Cinsellik konusunda da sizi cezalandırmaya çalışıyor bence.. Fazla naz aşık usandırır, asık suratlı olmasının nedeni sürekli ilgi beklemesidir. Ben eşim üzerinde denedim.. Sürekli ilgi gösteriyorum yüzü gülüyor.. ama ben ilgi gösterirken hiç ilgi görmedim.. Yani tek taraflı.. Evliliği kabul edememiş.. Ve şunu söyleyeyim sizinle konuşurken hep kabul ettirebileceği cümleler kuruyordur size.. Baskın taraf olarak görüyordur kendisini.. Böyle ömür geçmiyor maalesef.. ama acele etmeyin karar vermek için.. Kendinize süre verin.. Hakkınızda hayırlısı olsun..
          Son olarak kadın, kadınlığını bilmeli.. Bundan ne demek istediğimi anlayan anlamıştır..
          Bir kadın cinselliğiyle, güler yüzüyle kocasını memnun ederse, o koca o evde eşini nasıl mutlu etmek için çabalar o zaman görsün.. Kadın erkek gibi davranmaya başlar kocasını saymayacak dereceye geldiğinde ve cezalar vermeye başladığında önce kendisi mutsuz olur..
          Kadın mutlu olmaya çalışmazsa hiç bişey olmaz.. O bi ışık yaksın, erkeğin yapamayacağı şey yoktur.. Benim görüşüm bu.. Ama her isteği geri çeviren bir kadın mutsuz olmaya mahkumdur..
          Hakkınızda hayırlısı olsun..
          Last edited by by_chocolate; 23-01-2013, 12:33 PM.

Yorum

Teşekkür Ederim

Yorum

Eminim yaşanan olumsuzluklar vardır. Bunların sonucunda buraya gelmiştir iş. Belkide çevresindeki biri sizin onu aldattığınıza ikna etmiştir. O sebepten depresyona girmiştir. Bence ayrılmadan önce bir psikoloğa görünün. Eminim bir kaç seansta epey yol katedeceksiniz.

Ayrıca sevgi hemen bitermi diyenler : Biter.. Sevgi beslenirse devam eder, yerini başka duygulara bırakır. Beslenmezse ve araya huzursuzluklar girerse o kadar çabuk biterki...

Yorum

anladığım kadarıyla eşinizle flört döneminizde iyi anlaşırken, evlenmenizle birlikte kısa zamanda problemler çıkmış. şuanda varolduğunu söylediğiniz bu umutsuzluk, mutsuzluk vb. ruh hali eşinizde flört dönemlerinizde az da olsa var mıydı? özelinize pek girmek istemem ama eğerki flört döneminizde iyi ve mutluyken bir anda (evlendiğiniz ilk günden itibaren) bu noktaya geldiyse ve cinsel konularda bir kaçınma olduğuna göre eşinizde vajinismus adlı rahatsızlık olabilir. psikolojik bir rahatsızlıktır ve Türkiye'de her 10 kadından birinde görülmektedir. cinsellik malesef ülkemizde bayanlara yanlış telkinlerle öğretildiği için, evlilik olsa da bilinçaltı devreye giriyor ve kadın ya birlikteliğe giremiyor ya da cinsel birlikte sadece acı hissediyor ve bir süre sonra işkence olarak görüyor. sorunun sadece kendisinde olduğunu düşündüğü için de yetersizlik ve çaresizlik hissi beraberinde birçok sorunu getiriyor. umutsuz ruh hali, saldırgan tavırlar, uzaklaşma vs. eşiniz sizden ayrılmak da istemediğine göre sorununuz bu olabilir. atlatılamayacak bir problem değil. hatta çok kolayca hallolabildiği de görülmüştür. ama bu tür konularda konuşmak zordur ve sizin gerçekten sabırlı olmanız gerekli. inş kısa zamanda sorununuz neyse bulur ve düzeltebilirsiniz. ona kıyamamanız sadece acımaktan değil ayrıca verdiğiniz değerden de olabilir ve son zamanlardaki tavırları nedeniyle bezmişsiniz. çareyi bulup düzeltebilirseniz herşey daha iyiye gidebilir ve boşanmak istediğiniz için üzülebilirsiniz. 3 ay çok kısa bir süre. (1 sene deneyin, sonra düşünün, bu arada çocuk falan yapmayın bence) (ayrıca film günleriniz vs varsa eşinizle birlikte 'All About My Wife – Karım Hakkında Herşey' filmini de izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. komedi tarznda çekilmiş ama kendinizden çok şey bulabilirsiniz )
                Last edited by terim; 31-01-2013, 03:03 AM.
                :65:
                Orjinal yazı sahibi: V. HUGO
                İYİ OLMAK KOLAYDIR, ZOR OLAN ADİL OLMAKTIR.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: electronx View Post
                  Ona ve kendime daha fazla acı çektirmeden nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum.
                  Selam dostum ; Senin yaşadıklarını bende yaşadım... derken cocuk oldu... sonra bıçak kemiğe dayandı...ayrıldık... zamanında bir kere acı çekip ayrılsaydım... belki bugün başka bir hayatım olacaktı ve onu sadece zamanla anımsayacaktım.. şimdi her gece düşünüyorum... her hafta çocugu alırken yüzünü görmek zorunda kalıyorum vb.. bir sürü duygusal travmalar... kararı forumla falan değil git saatlerce yalnız kal gerekirse 1 hafta tek başına tatile çık kendinle yüzleş.. bu insanla bir ömür boyu yaşamaya inanıyorsan (mutlu olmaya demiyorum) devam et.. inanmıyorsan bitir..her gün acı çekeceğine bir kere çek..

Yorum

İşleniyor...
                  X