Duyuru

Collapse
No announcement yet.

evlilikten beklediğimi bulamadım...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

neden vurgu yaptın dostum! evli değilsin anlaşılan.

güvenlik olmuş güvensiz.ben bana yabancı,ayna bana yabancı.
    doğruyum diyenler gördüm yalancı,tabip sordum derdime,
    lakin çare bulamadı lokman bile kendine.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: okb.takinti View Post
      ben evleneli yaklaşık 3 ay olacak ama çok mutsuzum.ben mantık evliliği gibi bişey yaptım.eşimin tutumları yüzünden ondan çok soğudum ne yapmam lazım.ayrılmak istiyorum ama o istemiyor.çocuk istemiyorum o istiyor.kendimi kötü hissediyorum.aşık olup evlenmeyi istemiştim olmadı.eşimi zamanla severim dedim onun yaptığı bisürü şeyden sonra ısınamıyorum.kendimi berbat hissediyorum.napıcam ben tam bir çıkmazın içindeyimmm
      Valla şu durumda sana değilde eşine üzülüyorum.. Ne suçu vardı garibin, neden evlendin madem gönlün yoktu?? Evlilik işini evcilik oyununa çevirdiniz.

Petshop'a gidin minik bir kedi veya köpek alın aldığınız hayvanın bile size alışması aylar sürebiliyor.. Yıllarca beraber yaşadığınız anne,baba, abinizle bile anlaşamıyorken henüz 3 aylık eşinizle anlaşamamanız doğal değilmi?

Bir birlerine aşkla bağlı hatta çocukluk aşkı çiftlerin evlilikleri çok kısa sürebiliyorken, görücü usulü evlenip zamanla bir birlerine alışan çiftlerin evlilikleri uzun sürebiliyor.. Evlilikte önemli olan karşılıklı sevgi, saygı, anlayış ve zaman.. Kanunen boşanma davasının reddi halinde yıl fiili ayrılık süresi uygulanıyor, sebebi çiftlerin tekrar bir araya gelme ihtimali.

Peki neden 3 yıl? Çünkü bir evliliğin tam oturma ve çiftlerin bir birlerinin huyu, suyunu öğrenebilmesi için minimum gerekli süre 3 senedir. (genelde böyledir)

Eşinizin tutumlarına problem olarak bakmak yerine onları kendinizde eğlenceli bir hale getirmeye çalışın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Khaos View Post
        Valla şu durumda sana değilde eşine üzülüyorum.. Ne suçu vardı garibin, neden evlendin madem gönlün yoktu?? Evlilik işini evcilik oyununa çevirdiniz.

Petshop'a gidin minik bir kedi veya köpek alın aldığınız hayvanın bile size alışması aylar sürebiliyor.. Yıllarca beraber yaşadığınız anne,baba, abinizle bile anlaşamıyorken henüz 3 aylık eşinizle anlaşamamanız doğal değilmi?

Bir birlerine aşkla bağlı hatta çocukluk aşkı çiftlerin evlilikleri çok kısa sürebiliyorken, görücü usulü evlenip zamanla bir birlerine alışan çiftlerin evlilikleri uzun sürebiliyor.. Evlilikte önemli olan karşılıklı sevgi, saygı, anlayış ve zaman.. Kanunen boşanma davasının reddi halinde yıl fiili ayrılık süresi uygulanıyor, sebebi çiftlerin tekrar bir araya gelme ihtimali.

Peki neden 3 yıl? Çünkü bir evliliğin tam oturma ve çiftlerin bir birlerinin huyu, suyunu öğrenebilmesi için minimum gerekli süre 3 senedir. (genelde böyledir)

Eşinizin tutumlarına problem olarak bakmak yerine onları kendinizde eğlenceli bir hale getirmeye çalışın.
        Aynen öyle, yazdıkların öyle mantıklı ki, sadece altına imzamı atıyorum...

Yorum

ben ne yazacağımı bilmiyorum kısacası bir yanlış yaptım.sevmeden evlendim.karşımdaki insan anlayışlı olsaydı belki sevebilirdim ona alışabilirdim.ama o buna izin vermedi.gönlüme giremedi.eşim ayrılmaktan çok korkuyor çünkü onun ikinci evliliği bu.şu anda kendimden çok ona üzülüyorum.ayrılırsak onun kaldıramamasından çok korkuyorum.ama onun yanında da kalmak istemiyorum bu bana büyük sıkıntı veriyor.neden böyle oldu.keşke hiç evlenmeseydim.tam bir çıkmazdayım napıcam ben?

Yorum

Neden esinle konusmayi denemiyorsun?

Ondan seni sogutan hareket ya da davranislari soylemiyorsun?

Seni aldatti mi , kufur mu etti, kotu mu davrandi, ayriligi hakedecek ne yapti?

Bunun cevabini kendine soyle ve vicdanin elveriyorsa kararini ver derim...
            Ben ne oldugumu biliyorum

Yorum

3 ay kısa bir süre...
              ama bazen bir insanı deliler gibi sevmeyede yeter neftet etmeyede...
              aranızda ciddi sorunlar yoksa güzelce tatlı tatlı tartışmadan bi konuşmanızı öneririm...
              birbirinizin sevmediğiniz huylarını söyleyin ve düzeltmaya çalışın...
              eğer o ayrılmak itemiyor sizide seviyorsa size biraz uayk uydurması kendini sevdirmesi lazım...
              tatlı dille bunuda belirtin...

Yorum

yaptığı bir sürü şey derken nelerden bahsediyorsunuz ki. sanırım sorun eşinizle alakalı değil. kendinizle alakalı.

Yorum

İşleniyor...
                X