Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Evliyiz Lütfen Yardım !

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yeni Evliyiz Lütfen Yardım !

Merhaba arkadaşlar. Ben bu konuyu daha öncede açan kişiyim nickimi unuttum tekrar üye okmak zorunda kaldım. Konuyu ilk açtığımda yeni evliydik bilen bilir önceki konuyu okursanız. Şimdi bir buçuk yıl oldu. Karımın erkek kardeşi hala bizde. Çocuğumuz oldu nur topu gibi bir oğlum oldu ellerinizden öper. Doğumdan 1 ay öncede eşimin annesi babası kız kardeşi geldi çocuğa bakmak için. Zaten kayınçom evliliğimizin ilk günlerinden beri bizimleydi. Bu kalabalığa hiç alışamadım. Zaten evcimen bir erkek değildim. Böyle planlamamıştım evliliği. Kayınçomla hiç konuşmuyoruz. Hiç kafa dengim değil anlaşamıyorum. Eşimden ve ailesinden dolayıda bişey diyemiyorum. Eşimle ikimizde çalışıyoruz. Eşim zor bir doğum yaptı. Lohusalığı çok zor geçti. Bebeğimiz sürekli ağlıyor ve ilk bebeğin acemiliği var bu yüzden ailesi geldi. Faydası olmadı desem yalan olur çok faydasını gördük kayınvaldemin. O bir tarafa zaten hiç başbaşa kalamamıştık. Şimdi hiç değiliz. Evliliğin ilk anlarını o heyecanı o canım ciicm aylarını bile yaşayamadım ben. Eşimin ailesi fikir ve yaşam tarzı olarak bana çok uzak. Hiç birisiyle pek muhabbetim yok. Nasılsın nbr okadar. Zaten ailece insanlara karşı soğuklar. Kimseleri yok kendi içlerinde bir dünya kurdukları için diğer insanlarla akrabalarıylada hiç konuşmuyorlar. Bulunduğumuz yerde iş olanakları hiç yok. Şu ana kadar oğlunu "Okulu bitir işin hazır" diye canım cicim büyüten kayınpeder şimdi oğlunu "eşşek kadar adam oldu kendi iş buldsun" diyor. Doğal olarak onuda ablası finanse ediyor ister istemez. Eşşek kadar adam ve hala bakıma muhtaç. Annesinin dizlerinde uyuyor. Ben bu kızı alırken yanında promosyonuda varmış meğer. Sonradan anladım. Benden büyük kayınçom hala bizimle kalıyor. Dersaneye gönderdik puan alamadı, burda bi kız arkadaşı vardı onun peşine gelmişti o işte olmadı. Korkuyorum burdan tayin istediğimizde oryada gelecek ve benim evliliğim bitecek. Çünkü artık dayanamıyorum. Anlayacağınız artık evimde kimseyi istemiyorum. Karım ben ve oğlum yaşamak istiyorum. Oğlum için katlanıyorum çünkü eşim tek başına yapamıyor. Anensi olmadan yapamıyor. Artık 4-5 ay içerisinde atamalar olacak. Bu ilden gidip yeni bir yerde sıfırdan başlayacağız. O zaman kadar da bebeğimiz ele avuca gelir. Anlayacağınız evliliğin her alanında "Mutsuzum". Oğluma baktıkça onunla ilgilendikçe biraz olsun unutuyorum işte. Zaten zorla başlattığımız, ilk gecelerde yan odaya kayınçoma ses gitmesin diye tedirgin olduğumuz çok zayıf ve zorla gerçekleşmiş olan cinsel hayatımızda doğudman 3 ay önce bitmişti. Hayallerimdekinin yanından bile geçmeyen bir cinsel hayatımız oldu. Beni anladınızmı arkadaşlar. Ne yapmalıyım. Sabrediyorum. Oğlum için.

merhaba,bu durumdan kurtulmak için eşinizinde sizin kadar rahatsız olması gerekiyor kardeşinin sizle yaşamasından,insanın eşiyle ve çocuğuyla başbaşa evinde özgürce yaşamak istemesinden doğal ne olabilir ki bunu istemek en doğal hakkınız,eşinizin sizi de anlaması ve biran önce kardeşini ailesinin yanına göndermesi gerekiyor aksi halde evliliği bitme aşamasına girmiş ,bunu nasıl göze alabilmiş ki,evlendikten sonra ne kadar kardeşi de olsa sizin özel hayatınız olmuş artık ,ayrı bir ev,aile olmuşsunuz,yetişkin bir insanın uzun süre sizinle yaşaması normal değil,eşinizle açık açık konuşun atamalardan sonra başka bir ilde sıfırdan başlıcaz demişsiniz bu iyi bir fırsat,eşinize kardeşinin sizinle yaşamaya devam ettiği sürece mutsuz olduğunuzu,evliliğinizin yıprandığını,beklentilerinizin karşılanmadığını,evliliği hayal ettiğiniz gibi yaşayamadığınızı ve evlilikten uzaklaşmaya başladığınızı söyleyin,,kardeşi kız çocuğuda değil ki erkek çocuğu her şekilde iş bulup başının çaresine bakabilir ama eşiniz ve ailesi bu konuda rahat davrandıkları işin olan size oluyor,,ailesinin durumu çok mu kötü de siz sahip çıkıyorsunuz bu çocuğa,,bütün iş eşinize düşüyor siz açık açık konuştuktan sonra halen kardeşini göndermezse senii kaybeder bunun bilincine varmasını sağlayın.
    " Önce hayaller ölür, sonra insanlar. "

- Shakespeare

Yorum

Eşin ve çocuğunla kalsanız, mutlu bir aile olacaksınız aslında.Kayınçoya gelince; ben de bir kıza bakmıştım bir gün.Beğendim.Neyse evine gittik ailesiyle tanışmak için.Babası ölmüş.Abisi ve annesi var.Abisi benden 2 yaş küçük.Bitirimlik, kabadayılık, koruyan abicilik yaptı bana.Ters tepti bu tavır.Hiç sevmedim oğlanı ve kıza dedim.Bu adamı evlenirsek evime sokmam.Seçim yap ya o ya ben.Kız da çaresi abisini seçmek zorunda kaldı ve bitti.Benim amcam da 15 sene bizde kaldı ama engelliydi amcam.Herneyse sen kozları çok pis vermişsin ellerine.2 günden fazla kayınço mu kalırmış evinde.Hayatını satmışsın.Yumuşak başlısın.Hayatta izin vermeyeceğim bir yaşantın olmuş.Üzüldüm buna nasıl izin verebildiğine.Keşke daha dik durabilseydin.Hayatını ellerinden almışlar.Konuş çocukla, seni bıçaklamaz merak etme.Artık burada kalmanı istemiyorum de.Zaten birbirinizin varlığından nefret ediyorsunuz.Nasıl bir teslimiyet bu.Asla izin vermem buna.

Yorum

Dreamer başta dik durmam gerekliydi. Haklısın. Baştan kabul etmeyecektim. Ama türlü entrikalarla, türlü duygu sömürüleriyle eşime baskı yaptı kardeşlik yetkilerini kullanarak anlıyormusun. Şimdiki kafam olsa diyorsun ama iş işten geçmiş oluyor. Ben taviz verdim. Vermemeliydim. Baştan kesmeliydim kuyduğunu işin. Çok sor çok. Yeni evli bir çift iken başka birisinin evde olması. Birde kpss ye girip geri dönecekti. Öyle anlaşmıştık. Dönmedi. EBen eşşeğim ben öküzüm arkadaşlar. Kabul ediyorum. Kafama sıçayım. Ama eşimi kıramadım. Evliliğimiz başlamadan bitmesinden korktum belki. Eşlimi sevdiğim için katlandım buna. Ama dahada çok yıprandım. Sibel sende haklısın. Ama şimdi bebek var ailesine kırıcı olamam. Bu yaz inş evli evine köylü köyüne gidecek. İsteyen istediğinin yanında yaşayacak. Tercihler o zaman yapılacak. Teslimiyet demişsin dreamer. Ama değil. Eşimi seviyorum. Ailesi ile benim aramda kalmasın diye yaptım. Gelir misafir gibi durur mahcup mahcup sıkışır dedim. Ama tam aksi oldu. Destek olmaya hazırım her zaman. Ama uzaktan. Eşimle bizi artık yanlız bırakın ne olur dmeek geliyor içimden. Evimde don paça gezmek rahatça uzanmak istiyorum. Eşim ben ve oğlumla biz bize olmak istiyorum.

Yorum

Yapılan yorumları okumadım ama çok sinirlendim.. Hangi zihniyet sizin yanınıza gönderiyor o şahsı ?
          Bir kere sizde çok gevşek davranmışsınız.. Kusura bakmayın biraz açık konuşacağım. Siz eşinizle sevişeceksiniz ve kardeşi içerdeki odada olacak ! Siz eşinizle tartışacaksınız kardeşi olaya müdahale edecek.. Kusura bakmayın ama bu konuyu eşinize acilen açın ve artık istemiyorum diye açıkça belirtin.. Böyle evlilik olmaz.. İnsan evine kafa dinlemeye gelir. Her an istemediğiniz bir kişi tepenizde.. Siz bakıcı mısınız ? Bunu en baştan konuşmanız gerekiyordu. Çok geç kalmışsınız. Anlaşılan eşinizde bu durumdan rahatsız değil.. İşiniz zor.. Çocuk olmadan önce düşünseydiniz keşke bunları..

Benim eşimdende benzer sorunlar geldi ablasıyla ilgili.. Ben evliliğimin ilk aylarını böyle aptal diyaloglarla geçirdim. Kabul etmedim. Bu nedir ya özel hayat diye birşey var.. Siz siz olun kendinizden ödün vermeyin..
          Böyle saçmalık olmaz..

Söylediğime sakın alınma.. Sende benim gibi iyi huylusun, karşındakini kırmamak için kendinden ödün veriyorsun.. Sonucu ortada.. Kendim için söylüyorum bunu.. Aptalmışım diyorum.. Kendimden ödün vermeyi bıraktım artık.. Sende öyle yap derim.. Bitecek diye korkma sakın.. Eşin olgun olsun bu konuda.. Hata sende değil eşinde.. Hatayı üstlenme sakın, yanlış bişey yapıyomuş hissine kapılma.. Eşinin sorunu seni mutsuz ediyor.. Konuş ve gönder evdeki fazlalığı..
          Last edited by by_chocolate; 31-01-2013, 03:05 PM.

Yorum

Bir dönem bende ablamlarda kalmıştım yaklaşık 8 ay kadar. eniştemle o kadar iyi anlaşmamıza kanka olmamıza ragmen sürekli orada kalmak beni rahatsız ediyordu.Onların da özel hayatı vardı ve ben onları kısıtladıgımı düşünüyordum ve haftanın 2-3 günü gider arkadaşlarımda kalırdım ve ilk fırsattada kendime ev tuttum.Eniştem ne gereği var gitme kal diye defalarca ısrar etmesine ragmen.Yani burada eşinizin kardeşinin sorumsuzlugu düşüncesizliği var.Bu konuyu eşinize açsanız bile direk kardeşini savunacak sahip çıkacaktır.Bizim toplumumuzda şöyle bir bakış açısı vardır.Ben tekrar koca bulabilirim ama annem tekrar bir erkek evlat kardeş dünyaya getiremez.Ben bunu çocuklugumda çok duymuşumdur.O yüzden erkek kardeşler kıymetlidir.Geçenlerde bir arkadaşımın kaynı, ailesi ile tartıştıgı için ablasına yani eniştesinin evine sıgınmıştı.Arkadaşım 1-2 hafta idare etti sonra tavrını koydu ve burası otel mi ne zamana kadar burada kalabilirsin evine git artık dedi.Bence artık laf sokuşturmanın zamanı çoktan gelmiş bi tavır koymanız gerekiyor.Çocuk gerçekten zor durumdaysa atamaya kadar sabredin ama sorumluluk sahibi degil umarsızsa artık tavır koyun.Mesela arkadaşım kaynına seni yakında nüfüsuma alacam,sonrada burası otel mi diye durumu ilerletmiş ve sonuç almıştı...
            Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

adamgibiadam doğru söylemiş
              o tutum maalesef var.. bi daha gelmez ama koca bulunur diye.. günümüz kadınları bundan kaybediyor zaten..
              erkeklerde var tabiki aynı durumda.. evlilikte önemli olan evin içidir.. Anne baba kardeş tabi önemlidir. Ama mesafeli şekilde..

Yorum

Nasılda bildiniz. Kardeşi gelmeden önce telefonda "Koca bulunur ama kardeş bulunmaz. Beni sattın. Evlendin değiştin. Kocanla mutlu ol" gibilerinden mesajlar atmıştı eşime. Şimdi düşünüyorum da. Çok safmışım. Çok cahilmişim. Sonradan aklı başına geliyor insanın. Ben şlimdi böyle konuşmış biri ile nasıl aynı evde yaşayayım. Nasıl muhabbet edeyim. canım çok sıkkın biliyormusunuz. Ailesine tavır yapamıyorum çünkü eşim hemen atmosferi değişiyor. Bazen ailesi için beni tek kalemde harcayabileceğini bile düşünüyorum.

Yorum

Arkadaşım benim eşimde ailesi için beni harcar.. Bunu yaşadım.. Boşanmamıza an kaldı.. Ama çocuk vs yok..
                  Son demlerimizi yaşıyorum hissediyorum. Hayatıma saygı diye bişey kalmadı.. Sen bunları duyduysan saygı bekleme hayatına.. Tahmin ediyorum ki kendi evinde kendini sığıntı gibi hissediyorsun ve söz sahibi görmüyorsun.. Bu olaylar bu psikolojiye sokuyor insanı.. Biran önce çözüm bul bu işe.. Bak çocuk var huzursuz olma.. Gerekirse sert çık ama çöz bu işi.. Öyle kolay değil başkasının hayatında böyle umursamadan yaşamak..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: guz_yagmuru View Post
                    Nasılda bildiniz. Kardeşi gelmeden önce telefonda "Koca bulunur ama kardeş bulunmaz. Beni sattın. Evlendin değiştin. Kocanla mutlu ol" gibilerinden mesajlar atmıştı eşime. Şimdi düşünüyorum da. Çok safmışım. Çok cahilmişim. Sonradan aklı başına geliyor insanın. Ben şlimdi böyle konuşmış biri ile nasıl aynı evde yaşayayım. Nasıl muhabbet edeyim. canım çok sıkkın biliyormusunuz. Ailesine tavır yapamıyorum çünkü eşim hemen atmosferi değişiyor. Bazen ailesi için beni tek kalemde harcayabileceğini bile düşünüyorum.

Valla kardeşim koca bulunursa kadında bulunur yani.Hatta kadın daha kolay bulunur.Benim sana tavsiyem kayınvaliden ile aran nasıl bilmiyorum onunla konuş tatlı dille düşüncelerini anlat.Anlayış gösterirse ne ala kızınıda yönlendirir ama kayınvalidenden bi anlayış olgun tavır gelmezse eşinden de hayır bekleme.Günümüzde evliliklerde ailelerinde tavrı çok degişti.Zamanında annemin babama canı sıkılıp babası evine gider ve rahmetli anneannem kızını evden kovar yerin kocanın yanı diye şimdilerde ise tam tersi en ufak problemde bile aileler kızlarına bırak gel diyor...
                    Last edited by adamgibiadam; 31-01-2013, 06:37 PM.

Yorum

"adamgibiadam" işte bende bu değişimden nefret ediyorum. bırak gel demeleri yokmu insanı nefret ettiriyor.. kadınlarda işine gelirse diyor artık. kapı orda muhabbeti varya artık kadınlarda bu söz
                      valla onlar erkek olsunlar, yanlız kalsın o zaman anlarlar..

Yorum

Mesela ailelerin evliliğe müdahele ettiği yakın bir örnek vereyim bir tanıdıgımdan.4 aylık evliler severek evlendiler.Kız çok fakir bir aileden yokluk sefalet içinde yaşamaktaydı.erkek tarafı ise çok zengin garajında 5-6 araç bulunduracak kadar lüks yaşıyorlar.Erkegin işlerinden dolayı başka bi şehre taşınması söz konusu oldu.Kızın ailesi biz kızımızı bi yere bırakmayız boşanın o zaman tavrı geldi.Kızın evde hizmetçileri varken şimdi markette reyonda çalışıyor.Ve şimdi boşanma sürecindeler.Ailenin evliliğin sürmesindeki etkisini yakın zamanda yine şahit oldugum başka bi olay daha var.Yine iş çevremden bir arkadaşım 6 aylık evli ve eşine altınları bozduralım kendi işimi kurayım dedi.Kız kendi ailesine danıştı ve arkadaşımın aldıgı cevap şu bizde altın bozdurulmaz dendi ve boşandılar.Aileler bu denli etkili özellikle boşanma konusunda.Dediğim gibi forumu açan arkadaşın eşinin ailesinin tavrı bu durumu netleştirecektir...

Yorum

Bence kayinbiraderinize, esinize yada alilesine laf sokma, ima etme vs. evresini coktan gecmis bu is, boyle birsey olurmu ya, kocaman kazik kadar adam durduk yerde yeni evli ablasi yada kardesinin yaninda yasarmi bu kadar zaman. Esiniz bebege neden tek basina bakamiyor onu da anlamis degilim, siz yardim edin. Illaki birini istiyorsa yardimci bulun o da olmadi mi kendi annezi varsa kiz kardesinizi getirtin ve tutun yaninizda bir de esiniz tatsin sizin sulalenizle yasamak nasil oluyormus. Bu hayat boyle gecmez kardesim, oyle yeni dogmus bebegi alip anasinin evine donmek kolay birsey degil, eger ki esinizin sizinle baska bir problemi yoksa tabii. Bence yazi falan beklemeyin kestirin atin, guzel guzel anlatin esinize yol versin hepsine birden.
                          "Dün sabaha karşı kendimle konuştum
                          Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
                          Yokuşun başında bir düşman vardı,
                          Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum" O.A.

Yorum

Allah kolaylık versin ,işin oldukça zor .Ama atama olduktan sonra durumun degişecegi yonunde biraz tereddutluyum .Tamam belki kayınçodan kurtulursun ama kayınvalide yine sizinle beraber olmaya devam edicektir .Nasıl olsa mazeretleri hazır ,el kadar çocuk sizler çalışıyorsunuz nasıl bakıcaksınız diyecektir .

Çocuk yapmakta çok acele etmişsiniz ,daha evliligin tadını çıkarmadan birbirinize doymadan bir de çocuk olmuş ,çocuk buyuyunceye kadar yalnız kalmanız duşledigin evliligi yaşaman çok zor .

Çunku çocuk buyudukçe sorunları da buyuyor ,zaman içinde ne dedigimi yaşıyarak goreceksin .
                            ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

Bazen ailesi için beni tek kalemde harcayabileceğini bile düşünüyorum.
                              Eşlimi sevdiğim için katlandım buna. Ama dahada çok yıprandım.

Ailesi ile benim aramda kalmasın diye yaptım. Gelir misafir gibi durur mahcup mahcup sıkışır dedim. Ama tam aksi oldu.

Destek olmaya hazırım her zaman. Ama uzaktan. Eşimle bizi artık yanlız bırakın ne olur dmeek geliyor içimden. Evimde don paça gezmek rahatça uzanmak istiyorum. Eşim ben ve oğlumla biz bize olmak istiyorum.

Eşinle otur açık açık duygularını duşuncelerini konuş ,ne kadar çok içine atarsan o kadar kötu olur .İçindeki öfke birikimi gunun birinde hiç ummadık bir anda patlar ve sonuçları çok daha kotu olabilir ,o yuzden buna fırsat vermeden uygun bir zamanda eşinle konuş .

Eşline içinde oldugun çıkmazı anlat hiç çekinmeden gerilmeden ,her gun ölüp bitecegine bir kere öl .
                              ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

İşleniyor...
                              X