Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeni Evliyiz Lütfen Yardım !

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Türkçede bir atasözü ev üstüne ev olmaz der. Heleki bu devirde dahada zor.

Ayrıca evlenincede hemen çocuk yapmışınız ve kayınvalide çocuğa bakıyosa hakkınıda yememek lazım çocuk işi zor bir iş.
    I'm fine. I'm just not happy.
    G.House

Yorum

adamgibiadam bahsettiğin altın işinden nefret ediyorum.. mantığa bakar mısın ya.. sanki o altınlar sadece kadına takılmış.. insanlarda akıl olsa evlilik ve ana baba kavramını ayırır.. bu evlilik iki kişilik.. adam işini kurmak istemiş. o işten kazanacağı parayı çok afedersin ama gidip karı kızla mı yiyecek.. böyle cahillikler oldukça evlilikler yok olacak.. şu an 30-35 yaşında sürüyle bekar insan var.. neden bu zihniyet çoğalmaya başladı ve bu kişiler evlilikten soğudu..

Yorum

kişide bir yerden sonra kendi yaşamına bakmalı hep kendi ailem diye bakarsa o evliliğin sürmesi zordur
        Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
        sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Eskiden aileler yuvalar dağılmasın diye ellerinden geleni yapardı. Şimdi tam tersi. O kadar benciller ki, hep bizim dediğimiz olcak, olmadı mı, boşan gitsin oğlum, olmadımı boşan gitsin kızım. Yada sevmedilermi gelinlerini damatlarını, yada kıskandılarmı gelinlerini damatlarını boşayana kadar uğraşırlar. Boşandıktan sonrada arkarlından kendi pisliklerini örf pas etmek için türlü türlü iftiralar atarlar.

Acaba hiç mi düşünmüyolar, kendi çocuklarının da tüm dünyalarını alt üst ettiklerini. Yada elin çocuğunun günahına girdiklerini. Hiçmi vicdanları sızlamıyo..

Önce insanın kişiliği olacak. Evliliği kaldırabilecek kadar kişiliği oturmuş olacak. Kimse kusura bakmasın, kendi analarıda ailelerini bırakıp evlenmiş, eşine karı olmuş. Kendi babalarıda kadın sevdasına ailesinden ayrılmış, evlenmiş. Kendi ailelerinden uzaklaşmalarını düşünmeden çocuklarına karşı duygu sömürüsü yapıyolar. Yok ana baba bulunmazmış, cartmış curtmuş. Madem öyleydi ne demeye evlendin. Otursaydın ananın babanın dizinde! derler o ailelere.

Hep bi duygu sömürüsü, hep bencillik. Aileler düzgün çocuk yetiştirmiyo ki, o insanlarda evlenince düzgün yaşasın. Hep çarpık çurpuk düzenler. Bi boşanma varsa muhakkak birinden birinin ailesi incelenmeli. Kesin iki aileden birinde aşırı bencillik, hatta narsistlik oluyo.

Şahsen bi daha dünyaya gelsem, mutsuz bir evlilik yaşayacağıma, hiç evlenmem daha iyi. Bende boşananlardanım. Bundan sonrada kısmet ama evlenmek fikri bile miğde bulandırıcı geliyo bana.

Bence sende otur konuş, bitmesinden korkacak bişeyin yok. Bırak onlar korksun. İleride çok daha fazla pişman olmadan hamleni yap...

Yorum

şu işe bakya ne arsız yüzsüzler var,ben abimin evinde bir gün bile kalmadım,rahatsız olurlar diye çekindiğim için.senin yerinde olsam yüzyüze konuşurum bu böyle olmaz diye söyle bence kendisine.

Yorum

İşleniyor...
            X