Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kayınvaldemle Konuştum Yıkıldım (Yeni Evliyiz Lütfen Yardım !)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Hala eşimin ailesi bizde. Akşam kavga ettik. Kayınçom ile hiç konuşmuyorduk evde zaten. Eşimin ailesine artık bu evde mutlu olmadığımı söyledim. Kayınçomun psikolojik sorunları var. İşsizlik onu piskopat hale getirmiş. Artık eşimin ailesinin dertlerini kendi evimde yaşamak istemiyorum. Evimden gitmelerini istiyorum artık. Bebeğimize bi şekilde bakabiliriz ama eşimin kendine güveni yok annesi olmadan bebeğe bakabileceğine inanmıyor. Annesi bizde olunca bütün ailede bizde. Artık eve gitmek istemiyorum. O eve giderken ayaklarım hep geri gidiyor. Eşimin ailesine saygısızlık etmek istemiyorum ama sabrım kalmadı artık. Beraber sofraya oturmuyorum. Kahvaltıya oturmuyorum onlarla. Çünkü muhabbetli insanlar değiller. Hala ısınamadım eşimin ailesine. Eşimle yemek yemek eşimle kahvaltı yapmak istiyorum. 2 yıldır bunun özlemini çekiyorum artık had safhaya vardı. Akşam kavga oldu evde. Kayınçom ağzına geleni söyledi niye benimle konuşmuyorsun diye. Daha 1 aylık evlikyen eşimi türlü laflarla kardeşlik borcunu ödemekle, ben sana destek oldum sen abla olarak beni sattın sözleriyle, koca bulunur kardeş bulunmaz sözleri ile, benim hiç fikrim alınmadan kendini zorla getirten, daha halvet olmayı beceremeden çıkıp gelen, evdeki kurallarıma uymayan, odaya girdiğim zaman topralanmayan, enişte saygısı göremediğim bir adamla daha nasıl konuşayım arkadaşlar. Evliliğim bitme noktasına geldi. Bu yazı bekliyoruz. Tayinler var çıkmasa bile ücretsiz izine ayrılacağız. Eşimin aileside o zaman gidecek. Kaynım benden 1 yaş büyük 32 yaşında. Gezdiği bir kız var onunla problemleri var işsizlik beni ne zaman isteyecen ne zaman evlenecez falan bunları hep bize yansıtıyor. Ben baştan yanlış yaptım. Bunu ilk anda hiç evime sokmayacaktım. Büyük hata ettim. Eşimede söyledim ilk başta bak gelmesin dedim biz yeni evliyiz. Gelsin bşi olmaz misafir gibi durur kPSS ye çalışır dedi. Ah eşşek kafam. Oda pişman bende. Hiç biz bize kalamadık hiç. Hiç eşimle ıssız bir evde kendimizi dinleyemedik. Eşimde 2 senedir yaptığı bu ahta yüüznden ailesi ve benim aramda kaldı. Zaten kaynmım bize gelirken bana kimse bişey sormadı. Çünkü eşim çalışıyor maaşı var o yüzden eşimin içinde oluğu herşeyde ailesininde söz hakkı var. Ailesi öyle düşünüyor. Bebeğimiz olduğudna sadece annen gelsin dedim kardeşin zaten bizde. kırkı çıkana kadar kalsın soora gitsin biz bakabiliriz dedim. Toplandı hepsi birden geldiler. Yüzümü asıyorum yanlış anlıyorlar. Eşim bu sefer niye aileme trip yapıyorsun diyor. Keşke çocuk yapmasaydım. Keşke evlenmeseydim. Eşimin böyle bir ailesi olduğunu bilseydim. Dünyada 5 kişiden ibaret olan bir aile. Hiç akrabaları yok. 6.kişiyi kabul etmiyorlar aralarına. Kayınpederimle muhabbet sıfır. Konuşabilmem için hep gaz vermem lazım. Hep övmem lazım siz iyi insanlarsınız ne iyi ettinizde geldsiniz siz olmasanız biz ne yapardık gibi. Ama bende insanım hep gaz ver nereye kadar. Benim ailemde gelmek istemiyor bebişi görmeye. Aileler birbirlerinden nfret ediyor. Babam gelmek istiyor fakat bunların gitmesini bekliyor. Bazen eşim ailesi için beni bitireceğini düşünüyorum. Ama ben herşeye psikolojimi hazırladım. Kritik 3 ay var önümde. B evide zaten kayınpederim tutmuş ilk onlar yerleşmnişti. Ben tayinimi sonradan aldırdım bu eve. Hiç ısınamadım o yüzden bu eve. Nefret ediyorum evimden. Bütün bu kötü düşünceleri silen tek bir şey var. Oğlumun o tatlı gülüşleri. Korkuyorum. Gün gelecek o gülüşler bile yetmeyecek. Yuvam yıkılsın istemiyorum Bir yuva kurmak çok zor. İnsanı tanımak. Ona alışmak. Maddi manevi topralanmak. Eşimi sevmesem bi dakka tutmazdım bu evliliği. Ama oda yaptığı hatanın farkında. Atamalara3 ay kaldı. O zaman ayrılacağız başka bir ilde kendimize yeni bir hayat kuaracağız. Allah kimseyi benim durumuma düşürmesin. Çook dertliyim çok. Offffffffffffffffffff........

Yorum

Merhaba sizin hikayenizi baştan sonra okudum.Diğer kısımları da okudum Allah yardımcınız olsun ne diyeyim.Eşiniz siz ve oğlunuz bir aile olmuşsunuz başka bir aile nasıl olur da buna müdahil olur.Benim annem nişanlımın yanında aramazdı bile karışmak istemezdi.Sen evlensen asla kalmam diyor ne gerek var sen de rahat edemezsin ben de edemem.Allah beni muhtac etmesin diyor.Bunlar nasıl insanlar anlamadım.6.kişi olmak çok zor bu aileye.Keşkeler malesef cok kötü keşke cocuk olmasaydı haklısın..Kanunlar var boşanınca da bebeği elbette göreceksin.Bırak kışkırtsınlar sana karşı elbet o zamanı gelince seni anlayacaktır.

Yorum

İşleniyor...
      X