Duyuru

Collapse
No announcement yet.

boşanmalı mı köle mi olmalı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• boşanmalı mı köle mi olmalı

eşimle 6 yıldır evliyiz.istanbulda tanıştık.4 yaşında oğlumuz var. kendi ailem başka şehirde. nişanlıyken kendi ailemi zor da olsa ikna ederek çocuk olursa ikimizde çalışıyoruz diyerek çocuğa kayınvalidem bakar diye düşünen eşime uydum. ve araba ile kaynanama 5 dakikalık mesafede olan aynı semtten ev aldırdım kendi aileme. özeldeydim. bir işte tutunamıyordum. çocuk doğana kadar haftanın 2-3 günü eşim annesinde kalıyordu. ses çıkarmadım.çocuk doğduktan sonra eşimin annesinde kalma süresi arttı.ve sürekli bi hal aldı. ben boş eve gittim geldim.çocuğu kendi evimize götürdüğümüzde anneannesini istedi.karımda dayanamadı.sürekli annesinde kaldı.ben ok demek zorunda kaldım.
    işim gereği kamuya geçtim istanbul dışında puanım ona yetti. eşim benle gelmedi. istanbul dışında hiç bir yerde yaşamam diyor.1,5 yıldır istanbul dışındaydım. bu süre yollarda geçti binbir eziyet 16 saat otobüsle git-gel. istanbula dönme ihtimalim doğduğunda senden soğudum çocuk olmasa çözüm kolay da dedi bi sefer gelişimde.onu da sineye çektim.peki çözüm ne dedim..ses yok. neyseki 3 ay önce döndüm tekrar. geldim bir surat..konuşalım dedi..şimdi çocuk bebeklikten çıktı. hadi artık gidelim diyorum kendi evimize. yok ben o eve dönmem diyor. ben çözümü buldum dedi. yeni bir eve kiraya çıkalım diyor. kaynanam hepten saçmalıyor: baban o evi satsın bize daha da yakın bi yeden ev alsın diyor. çocuk oyuncağına döndü bu iş.saçmalıyosun dedim. işten ayrıldı 2 ay önce. psikoloğa gönderdim 4 aydır gidiyor.bi değişiklik yok. inadım inat. illa da başka ev. psikolgla konuştuklarını bana söylemiyor ama yalnızca işine geleni söylüyor. psikolgta ona hak vermiş güya. anlayamadığım beni neden çağırmıyor bu psikolog efendi. durup durup her tartışmada ağlamaklı ses tonuyla beni anlayamıyosan boşanalım benim param yok dava açacak bile dedi. hem seviyorum diyor.seni kaybetmek istemiyorum diyor.hem de inadım inat illa da başka ev. ben de en son alaya vurdum sayısaldan para çıkarsa tamam diye.çünkü mantığı yok bu işin aldığım parayı da kiraya vereceksem. hazır ev varken.çocuğun okulu da var. bi de illa ev derken mesela kurumumun lojmanı var annesine araba ile 15dk. mesfade oraya olmaz diyor.
    evet dostlar tayinim tam kesinleşmedi. geçici görev ile geldim. boşanıp ilk görev yerime mi döneyim. kalmaya çalışıp eşimin dediğini mi yapayım? çok kararsızım. lütfen yorumlarınızı paylaşın.

özelde idi. memur değil ve şu an çalışmıyor. çalışma imkanı da olsa istanbul dışında yaşamam diyor. illa dediğim olsun diyor. annesine yakın olsunda ne olursa olsun. araba ile annesinin evi arası 15dk. mesafadeki lojmana bile gelmem diyor.

Yorum

bence eşinizde fazla ailesine bağlı olabilir buna fazla izin vermeyin boşanmayı son çare olrak görün ama hep kendi ailesine bağlı kalırsa ilerde daha büyük sorunlar çıkabilir
      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Bence bildiğini yap fazla yüz verme ama nazik bir şekilde.

Yorum

psikologla konusun eşiniz de olduğu zaman görüşşün sizle boşanmak kötü olur çocouğunuzun psikolojisi de bozulur sorunlar çözülebilir
          push push. you. can do it!

Yorum

şartları başta belirleyemedim. körkütük aşıktım çünkü. ne derse eyvallah dedim ya zaten. memur olabilmek de çok zordu. özelden kaçtım. kurumumda tayin çok zor. geçici olarak geldim.kesinleşmesi en erken 1 yıl sürer. ev alacak ev satacak durumda değilim. çünkü ev babamın üstüne. babamın sağlık sorunları var. bunları benden duyunca çok üzüldü. sen bu kızı ne yapsan mutlu edemezsin anlaşılan dedi beni karıştırma ne yaparsan yap dedi. 3 gün sonra kiraladığımız evde de 2-3 ay durup annesine kaçmayacağının garantisi yok. ona güvenemiyorum.

Yorum

"bence eşinizde fazla ailesine bağlı olabilir buna fazla izin vermeyin boşanmayı son çare olrak görün ama hep kendi ailesine bağlı kalırsa ilerde daha büyük sorunlar çıkabilir"

beni dinlemiyo ki o eve gelmem diyor. zorla gel al çocuğunu deyip saçından sürükleyemem ki...

"Eşini seviyor musun?"

Malasef diyorum (mantığım öyle diyo) ama az da kalsa hala bi şeyler kalbimde..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: est1981 View Post
                "bence eşinizde fazla ailesine bağlı olabilir buna fazla izin vermeyin boşanmayı son çare olrak görün ama hep kendi ailesine bağlı kalırsa ilerde daha büyük sorunlar çıkabilir"

beni dinlemiyo ki o eve gelmem diyor. zorla gel al çocuğunu deyip saçından sürükleyemem ki...

"Eşini seviyor musun?"

eşinde ailesine karşı bağımlılık var bence onlar olmadan bir şey yapamicağını düşünüyo olabilir
                Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: est1981 View Post

"Eşini seviyor musun?"

Neden malesef, sevgi varsa hr meselenin üsesinden gelinir. Çocuğun da var iyi düşün derim. Ev meselesinden boşanılmaz. Belli annesinin yanında kaldığı süreçte bayağı alışmış ayrılmak istemiyor. Çözülmeyecek mesele değil. Mantıklı değil duygusal davran

Yorum

Ben de ebkem kardesime aynen katiliyorum, ortada cozulmeyecek bir mesele yok biraz sabirli biraz da akillica davranabilirseniz eger. Evli eslerin dusmemesi gereken bir hataya dusmussunuz, ister cocuk olsun ister hastalik ya da her ne sebep olursa olsun eslerin yataklarini asla ayirmamasi gerek, diger turlu araya mutlaka bir sogukluk giriyor. Size tavsiyem madem bu zamana kadar zaten esinizin her dedigini yapmissiniz, simdi yapabileceginiz tek sey yine alttan alacaksiniz, ozellikle bu birlikte gecirdiginiz gunlerde nelerden hoslaniyorsa tek tek yapip once gonlunu hos tutacaksiniz, sonra da bir kez olur bes kez olur tekrar tekrar o bunu anlayana kadar onsuz yapamiyacaginizi, yasayamayacaginizi oyuzden asla ayrilamiyacaginizi, bundan sonra her ne derse yapacaginizi vs. soyleyerek onu razi edecek ve calistiginiz yere gotureceksiniz yaninizda. Gerekiyosa cocuk icin yardimci tutariz, isten eve gelince senin elin deymez ben bakarim deyin, yapabiliyosaniz da yapin ama bir an once isler daha cok sarpa sarmadan esinizi ailesinden uzaklastirin, Kayinvalidenizle ya da kayinpederinizle de gorusun onlarin da huyuna gidin esinizi ve cocugunuzu yaninizda goturene kadar, sonrasi zaten zamanla duzelir.
                    "Dün sabaha karşı kendimle konuştum
                    Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
                    Yokuşun başında bir düşman vardı,
                    Onu vurmaya gittim, kendimle vuruştum" O.A.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gülben
                      Bence psikoloğa birde birlikte gitmelisiniz..(benimde eşim işine geleni anlatıyor, ama ben buna izin vermiyorum, hep yanındayım ) Ayrıca boşanmanız taraftarı da değilim.Çocuğunuz bir yana, eşinize karşı hala sevginizin olması büyük nimet.Evlilik öyle kolay yıkılacak bir kurum değildir..Dediğim gibi psikoloğa birlikte gitmeyi deneyin..belki de bu şekilde eşiniz doğru düşünmeyi öğrenebilir..
                      psikologa birlikte gitme isteğimi eşime söyledim geçen hafta. o bnm özelim diyor. akrep burcu kadını ya. sürekli bi gizem ve hep soru işaretleri olacak ya karşındaki insanda. ve bundan büyük zevk alacak ya..şu an kendisinin gittiği psikolog olmazmış. ona gitmem diyor. ancak başkasına aile danışmanı olan birine gidebiliriz ok dedi. bu arada kendi gittiği psikologta bu hizmeti veriyor bu arada. neyse.yalanı ortaya çıkar diye mi böyle yapıyo bilmiyorum. şu an gittiği psikologa bu isteğimi söyle dedim o zaman. 4 aydır gidiyorsun iki kelime etmedin dedim. beni çağırsın ben ne yapmalıyım bizim için anlatsın dedim. tamam dedi. pazartesi gitti görüştü. 3 gün geçti ne bahsediyo bu konudan. sormaya da çekiniyorum. çok doldum. açcam ağzımı yumcam gözümü.

Yorum

Seni anlıyorum arkadaşım. Eşin sadece ikinizin olduğu, sadece ikinize ait bir dünya kurmaktan çok uzak. Ailesinin esiri olmuş anlattığın kadarıyla. Eşinde biraz anlayış ve mantık olsa bu psikologlara bu tantanalara hiç gerek kalmaz biliyormusun. Sende benim gibi hatayı ailesine yaklaşmakta yapmışsın.Bayanlar hamilelik zamanlarında özlelikle annelerine ihtiyaç duyarlar. Ama annesine sürekli gitmesi, senin boş eve gelmen. Kayınvalden hiçmi düşünmüyor arkadaş bunlar evli. Bu kızın bir kocası var. Söyliyim şuna gitsin kendi evinde dursun. Gelinecekse ben geliim 5 dk yol diyorsun. Senin iş te benişmkine benzemiş. Bir bebeğe 5 kişi birden geldiler benim. 6 aydır bizdeler. Evliliğimin ilk anındna beride kayınçom bizdeydi zaten. Bu ailelerden ben nefret ettim biliyormusun. Kendi ailemden bile bir mesafe uzakta kalmak istiyorum. Dostum sen kızı ailesinden uzaklaştırmaya bak. Uzak bir yere taşınmaya razı et. yoksa aileye yakın yaşanmaz. Zırt pırt gidecek yine sen gelcen boş eve. Allah belasını versin böle anlayışsız ailelerin. O kayınvalden insan olsa bu duruma düşmezdin. Eşiyle yuaşamak çok mu zor ben anlamıyorum. Evlilik için g.tlerini yırtarlar sorada annenin g.tündne ayrılamazlar. O zaman evlenmeseydin be kardeşim madem koca yanında duramıyorsun. Adamı deli ederler. Fıttırmak üzereyim yaa.

Yorum

heyt be güz yağmuru gürlemişsin bir birine uyuşamayan eşler adapte olunamayan aileler evlilik kolay iş değil... sabır sebat birazda ilm-i siyaset bilmeli insan , alınganlık ortadan kalksa belkide doğru çözüm üretilebilir bu konularda...

KuzuZade
                          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                          BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                          Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

kendinden habersiz eşimin 4 aydır gittiği psikologa bir seans gittim. psikologun da haberi yoktu. konuştum derdimi anlattım. rahatladım biraz. eşime söyledim durumu. söyledikten 1-2 saat sonra artık soğuduğunu söyledi o psikologtan hep aynı yerde dönüp duruyolarmış.aynı şeyleri konuşuyomuş. artık ona gitmesine gerek yokmuş):RpS_bored: ben gitmesem acaba ne olacaktı. ne zamana kadar devam edecekti psikoloğa gitmeye. psikolog yeni ev olayında beni haklı gördü demişti. benim açımdan olayı anlattığımda aynı psikologun neden boşanmıyosun kardeşim demediği kaldı.

Yorum

Sen bu kadar fedakarlık yapmışken karşılık bulamaman çok üzücü ... Yazdıklarından anlayacağım çok sinirbozucu bir durum var ortada ... Bu evlilik seni mutlu etmiyorsa ayrılmayı düşünebilirsin tabi ki ... Sen bu dünyaya kendin için geldin sonuçta bunlara katlanmak zorunda değilsin ... Evlenmek hak ise boşanmak da hak ... Haddim olmayarak yaptığım yorumum budur ...

Yorum

İşleniyor...
                              X