Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eşiniz size kari koca hayatimiz bitti ama çoçuklarimin başindayim derseniz ne yaparsi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eşiniz size kari koca hayatimiz bitti ama çoçuklarimin başindayim derseniz ne yaparsi

22 yıllık evliyim eşim çok yoğun çalışıyor pazar günleri dahil ve bu hafta şirket değişikliği yaptı biraz iş yerinde sıkıntısı vardı pazar günleri gitmek istemiyorum artık dedi bende gitme boşver dedim bak arkadaşında gitmiyor dedim demez olsaydım balkonda çay içiyorduk bütün bardaklarımı kırdı ve benim üzerime yürüdü bende 18 yaşında oğlum var oğlum bana yardım et dedim sonra bana oğlumu bana düşmanmı ediyorsun bu nedemek dedi ve bana bundansonra karı koca hayatımız bitti tamamı dedi bende tamam dedim tamammı diyorsun dedi bende tamam diyorum dedim ben çoçuklarımın başındayım ama seninle bütün ilişkimiz bitti dedi şimdi küsüz bende o da konuşmuyoruz yatakları ayırdık
    eskiden kavgalarımızda ben hep onun arkasından gidip aman yapma ben hatayaptım lütfen küs kalmayalım diyordum şimdi bunu yapmıyorum kavgalarımız hep kıskançlıktan çıkıyordu şimdi ne yapacağım bilmiyorum ufak tefek aldatmalarını yakaladım ama bir türlü ispat edemedim hep kıskanç kadın pozisyonuna düştüm iki çoçuğumuz var ben ne yapacağımı bilemiyorum

Orjinal yazı sahibi: melbo View Post
    22 yıllık evliyim eşim çok yoğun çalışıyor pazar günleri dahil ve bu hafta şirket değişikliği yaptı biraz iş yerinde sıkıntısı vardı pazar günleri gitmek istemiyorum artık dedi bende gitme boşver dedim bak arkadaşında gitmiyor dedim demez olsaydım balkonda çay içiyorduk bütün bardaklarımı kırdı ve benim üzerime yürüdü bende 18 yaşında oğlum var oğlum bana yardım et dedim sonra bana oğlumu bana düşmanmı ediyorsun bu nedemek dedi ve bana bundansonra karı koca hayatımız bitti tamamı dedi bende tamam dedim tamammı diyorsun dedi bende tamam diyorum dedim ben çoçuklarımın başındayım ama seninle bütün ilişkimiz bitti dedi şimdi küsüz bende o da konuşmuyoruz yatakları ayırdık
    eskiden kavgalarımızda ben hep onun arkasından gidip aman yapma ben hatayaptım lütfen küs kalmayalım diyordum şimdi bunu yapmıyorum kavgalarımız hep kıskançlıktan çıkıyordu şimdi ne yapacağım bilmiyorum ufak tefek aldatmalarını yakaladım ama bir türlü ispat edemedim hep kıskanç kadın pozisyonuna düştüm iki çoçuğumuz var ben ne yapacağımı bilemiyorum
    22 yıllık evlisiniz size akıl vermek benim haddime degil fakat evliliginiz de şiddet ve aşırı sorumsuzluk yoksa evliliğiizi kurtarmaya bakın derim.. Ve bilirim; yalnızlık ağırdır. Yalnızlık ağrıdır.
    Bunca yıllık bir geçmişiniz, bir alışkanlıklarınız var eşiniz çok yoğun çalışıyor pazarları dahil iş değiştirmiş hatta iş yerinden sıkıntısı olduğu için ayrılmış belli ki bu günler biraz agresif size tavsiyem ayrılmak gibi bir niyetiniz yoksa hayatı biraz daha eğlenceli hale getirmeye çalışın.

Eşini arkadaşıyla kıyaslaman da doğru birşey degil aslında. Sakin ol, sabırlı ol erkek milletini kandırmak kolaydır yeterki kadın maharetli olsun.

Yorum

evet hakılısınız ama yaptığı davranış ve söylediği sözleri kabulenemiyorum artık arkasından koşmak istemiyorum ben onun için değerli isem o benim peşimden koşsun istiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: melbo View Post
        evet hakılısınız ama yaptığı davranış ve söylediği sözleri kabulenemiyorum artık arkasından koşmak istemiyorum ben onun için değerli isem o benim peşimden koşsun istiyorum
        Bak ablacım adamın dişi ağrıyorsa senin kulağının ağrısına odaklanamayabilir.. O"na sorsan yahu benim karım amma sorumsuz benim şunca derdim var o gezme peşinde diyecektir belkide.. Hayat mücadele ister o ayrılalım diyorsa yapışacaksın yakasına gerekirse mücadele edeceksin oınurun için çocukların için..

Bu ülkede karısını satan erkekler var ve bu ülkede hergün şiddet gören kadınlar var.. Senin yapman gereken sezen aksunun şarkısında dediği gibi zaman sadece birazcık zaman.. Kafala şu adamı gerekirse alttan al 2 gün sonra borca sok al intikamını
        Last edited by Beni aşk a inandır; 10-05-2013, 12:17 PM.

Yorum

bence iş hayatına pek müdahil olmayın. ona tavsiyeler v.s. vermeyin. bunu işlerine müdahale olarak algılayabilir.
          belki, iş yerinde zor zamanlar geçiriyor olabilir. bilemiyorum. alttan almasını bilin ve tartışma başlatacak pozisyonlara izin vermeyin.
          belki de çok kıskanç yapıda birisi de olabilirsiniz. bunu bilemeyiz.
          Arkadaşlarının eşleri ile sohbet edin, tavsiyeler isteyin. belki faydası olur.
          Oğlunuzdan (her hangi bir tarafa) taraf olmasını istemeyin. Bir süre bekledikten sonra, onunla baş başa bazı şeyleri konuşabilirsiniz.

Yorum

benim de kıskanç bir karım vardı ve onu derhal boşadım. kıskançlığa hiç katlanılmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beni aşk a inandır View Post
              Bak ablacım adamın dişi ağrıyorsa senin kulağının ağrısına odaklanamayabilir..
              Bu benzetme gayet özetlemiş olayı.Yada biriniz Ateş iken digeriniz su olun.
              Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

Nedir bu öfke anlamiyorum ki konuşmak varken
                push push. you. can do it!

Yorum

Benim evliliklerde yadırgadıgım eşlerin birbirlerini küçümsemesi.Siz bir laf söylersiniz azarlanırsınız,aynı sözü başkası söylese çok makul gelir.
                  Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

Kimse farklı anlamasın ben de bir bayanım, aman kendini düşün ama senden önemlisi yok, bas tekmeyi gitsin.. Hayır arkadaşım beyler zaten hayatın yükünü sırtlanmış dışarıda hem işten güçten hem de kadınlardan çekiyorlar. Yuvasına geldiğinde bir tatlı dil, güler yüz görsün bunu onlara çok görmeyin. Siz anladığım kadarıyla güç zamanlar geçirdiği işleri arasında arkadaşı ile kıyas etmeniz onu kızdırmış. Biraz alttan alıverin ablacım 22 yıl ne demek benim yaşım neredeyse elbette tavsiye haddim değil. Ama çocuklarınızın huzurunu düşünün gencecik yaşlarında bu sıkıntıyı siz de evladınıza cektirmek istemezsiniz.

Ölümlü dünya ablacım, gidin o da neymiş yatak ayırmak. Bakın her soğukluk bundan kaynaklanıyor. Ne olursa olsun kadın sıcaklığından ve güler yüzlülüğünden eşini mahrum etmesin. Sonra Allah muhafaza dışarıya akar gözü falan, o ufak aldatmalarında dahi hoş görmüşünüz.. Dua edin, ben sanmıyorum ki kadın tüm özverisiyle kendini eşine yuvasına adasın da yine karşılığında hep hor görülsün..

Aman ablacım az daha alttan alın. Dışarıda ne hin kadınlar var evli barklı demiyor kur yapıyor sahip çıkın eşinize.

Yorum

Artık sağlam evlilikler kalmadı. Siz bunu 22 yıl sürdürebilmişsiniz. Bu aşamada inatlaşmanın kimseye bir yararı olmaz. Eskiden olsa boşayın gitsin derdim. Her şeyden önce 22 yıl, iyisiyle kötüsüyle... Konuşmanın sonu yok, konuşun.

Yorum

ebkem ve fragile sizin yazdıklarınızı ben bir erkek olarak yazmış olsaydım konu rapor üstüne rapor edilir omene şikayet mesajı yağmuru başlar forum üyeleri meclise dilekçe yazar taksim meydanın da yürüyüş düzenlerlerdi forum da sağ duyulu insanların olması sevindirici.. Merci.

Yorum

ayrıl gitsin..

Yorum

ebkem ve fragile sizin yazdıklarınızı ben bir erkek olarak yazmış olsaydım konu rapor üstüne rapor edilir omene şikayet mesajı yağmuru başlar forum üyeleri meclise dilekçe yazar taksim meydanın da yürüyüş düzenlerlerdi forum da sağ duyulu insanların olması sevindirici.. Merci.
                            Ahaha güldürdünüz ilahi..

Biraz fazla feminem bakıyor kadınlar ondan. Kitabın ortasından konuşmak gerek. Eyvallah.

Yorum

Aslına bakarsanız, bu cevabı yazdığımdan beri aklımla ruhum çatışıyor. Diğer bir başlıktaki değişim konusunda bahsedildiği üzere, değişim çok kolay olmuyor, ben hırçın ruhumu terbiye etmeye çalışıyorum ve böyle bir cevap yazdım. .. lakin normalde çek git bile demem, kapıyı göster gitsin derim.

Bu konuda arkadaşımıza en çok yardımcı olacak kişi bence oğlu, oğlu ayrıl diyorsa hiç düşünmeden ayrılsın ama oğlu böylesi bir karardan dolayı mutsuz olacağını söylerse, orta yolu bulma adına çözüm üretsin vs..

Yorum

İşleniyor...
                              X