Duyuru

Collapse
No announcement yet.

keskelerim var

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• keskelerim var

keske evlenmeseydım. Bana değer vermiyor.ailesinin yanında akrabalarının yanında arkadaşlarının yanında beni küçük düşürüyor.boşansam aileme nasıl diyeceğim.of of çok dertliyim.
    Ve tüm çabam yok etmek varettiğim acılarımı...

haklısın daha başka sıkıntılara maruz kalmamk için devam ediyorum.ailemi üzmemk için devam ediyorum.Daha kötü durumlarla karşı karşıya kalmamk için devam ediyorum.Şanssızım çok.

Yorum

Bu durumu oturup konuştunuz mu eşinizle? Severek mi evlendiniz?

Yorum

oyle düşünme ihtimalimi de düşünüyorum. sanırım bundan sonra hep keşkelerle yaşıyacağım.Keske evlenmeseydim.Keşke doğru insanı bekleseydim...Karşı taraf hata yaparken çözüm için adım atmakta içimden gelmiyor.biraz böyle küs kalalım bakalım sonuç nereye götürecek.Günlük aktivitelere takılıp canımı sıkmayayım engüzeli.teşekkür ediyorum gueensyche.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Luiss View Post
          Bu durumu oturup konuştunuz mu eşinizle? Severek mi evlendiniz?
          konuştuğumuz zaman beni suçlayıcı tavırlar sergiliyor.Bende susuyorum konuşmuyorum artık.% 100 haklı olduğum herkesçe kabul edilebilinecek bir olayda hayır sen yanlış anlamışsın öyle yapmaz diyor.Herkes haklı ben suçluyum. ona göre.Benim kötü niyetli olduğumu ima ediyor.Bu yaşıma kadar bilerek isteyerek kimseye kötülük etmedim.empati duygum normalin çok üstünde .birinden kötülük gördüysem bile karşılık vermem.İletiişimi keserim.Durum böyleyken.beni anlamıyor.evlilik yaşı gelince en uygun olduğunu düşündüğüm insanla evlendim diyelim. Düşünceme küfür edesim geldi.Küfür etmediğim için edemiyorum.

Yorum

bence her insan birbirinden farklıdır. iletişim en büyük silahtır evlilikte. aile danışmanı size yardım edebilir eşini ikna etmeye çalış. onunla sorunlar üzerine suçlayıcı değilde objektif bakabileceği şekilde sohbet etmeye çalış ne kadar iletişiminiz artarsa o kadar anlamaya çalışır çözüme ulaşırsınız. bence sen eşine ailesini yakınmak yerine tatlı dille girmeye çalış mevzuya onun anladığı dilden konuşmayı dene. erkekler şikayet eden eşlerine karşı hep cephe alırlar.

Yorum

"Keşke doğru insanı bekleseydim" fazla ütopik. Emin olun bir başkası olsa yine sorun yaşanacaktı. Çünkü problemsiz neredeyse evlilik yok. Hem bu doğru insanı anlama ya da bulma.. Belki de karşımızdakini yolunu yordamını bilerek o kalıba sokmamız gerekir. Toplayan olur, vaz geçmeyin.

Evlilik, yuna kutsal kavramlardır..İç huzuru sağladınız mı kendinizde eşiniz de boş yere diretmez sorun çıkarmaz. Daha sevimli bakmayı deneyin. Mesele bir küçük düşürme hadisesinde akşam evde dile getirin uysal bir şekilde, "konusun" hatasını fark etmeye çalışın. Böyle meselelerde hassas davranın be "sen" dili ile konuşmayın, "ben olsam böyle davranırdım" şeklinde olsun eleştirileriniz.

Çözülmeyecek şeyler değil. İdareyi siz elinizde tutmalısınız.

Yorum

«Kadın dört özelliğinden dolayı nikahlanır : Malı için, soylulu*ğu için, güzelliği için ve dindarlığı için. Aman sen dindar olanına za*fer bul (onunla evlen) ki ellerin bereketle dolsun!» (Buhari - Müslim : Ebû Hüreyre (r.a)'den.)

Yorum

İşleniyor...
                X