Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aldatan birini affetmek hayatta yapılacak en YANLIŞ şeymiş,,,

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

kusura bakmayın sizi biraz güçlü görse ailen arkanda olsa keşke. bu böyle asla yapamaz. ciddiyim böylelerine başka türlü davranmak gerek size de yazık günah. ne desek bilmiyorum. gördüğüm kadar zorba bir insan galiba kendisi.
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Saolun arkadaşlar burada sizlerle sohbet etmek bile rahatlattı beni biliyorum benden başka kimsenin elinden birşey gelmez.benim öfkem ondan çok kendime sanırım.yaptığım aptallikları hazmedemiyorum onu her defasında affetmek yeminlerine göz yaşlarına inanıp tekrar tekrar sırtımdan vurmasına izin vermek benim seçimimdi..kafam karışık,hemde çokk..allah düşmanıma bile vermezin böyle bir şeyi hani herkesin derdi kendine büyüktür ya..biliyorum ki benden çok daha zor durumda insanlar var..sadece içim acıyor öfkem çok büyük ve çocuklarımı çok ama çok seviyorum..saçma sapan bir durumdayım yani..gurursuz gibi algılanmak kötü..burada çok duydum senin hiç kadınlık gururun yokmu dediler..inanın çoğu insandan daha gururluyum ama gururumun birilerine zarar vermesindense kendime zarar verrmesini tercih etmişim zamanında..haketmeyen bir insana yıllardır tek bir söz getirmeden gurur duyacağı bir eş çocuklarınada iyi bir anne oldum..elimden geldiğince..ama sanırım artık sona doğru geliyorum

Yorum

Gurur cok goreceli bir kavram tatlim.. Sen iyi ol gurur pek muhim bise degil..

Yorum

Kimsenin sana gurursuz demeye hakkı yok, hakkım var diyenin de kendi ezikliğidir, sen en azından bu konuda içini rahat tut, umarım hayat bundan sonra sıkıntılarını götürüp yerine sana güzellikler getirir
          Şeytanla dans edersen şeytan değişmez; seni değiştirir...

Yorum

Kendini hırpalama bu kadar.. Şansını kaybetmiş bir insanla uğraşıyorsun sen.. Senin derdin çocukların olsun onu umursayıp, kendi kendini değerli hissettirme ona..

KuzuZade
            Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
            BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
            Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Depresyondayım nickli bir ablamız vardi.
              Aynı kişimisiniz acaba?

Yorum

Konu anladığım kadarıyla şu : Aldatılan bir kadın var ve ne yapmalyım diyor?? Ayrılacaksın ablacım, aldattıysa ve bu konudan eminsen bırakacaksın. Durama göz yumarsan bu işin tekrarı gelir. Bu acının ilacı zaman , aynı şeyleri yaşamamak için hayata tutunacak sebep yarat , hayatını başkasının üzerine planlama.!!
                ........

Yorum

Evet çok zordur tahmin ederim ama ona olan bakış açınızı değiştirin derim,belki çok büyük bir boşluk olacak,annem ve babam ayrı,maddiyatı iyiyse sadece parasını kullanın derim,aslında sizinle özelden konuşmayı isterim,anlatabileceğim örnekleri var...

Yorum

Evli bir adamla yatacak kadar haysiyetsiz kadınlar olduğu sürece, vücut hatlarını ve dişiliklerini en cüretkar şekilde gözler önüne seren kızlarımız olduğu sürece, kocalarınızın aklının çelinmesi hiç de zor olmayacaktır. Etraftaki görüntü kirliliğine hiç dikkat ettiniz mi? Kadın bedeni inanılmaz yaygın kullanılan bir güç yada silah haline geldi. Herneyse. Aldatan bir eşe belki bir şans verilebilir ama ikinci kez asla. Kul hakkına girmiş. O çocukların, yuvanın hesabını elbet verecek.
                    Orjinal yazı sahibi: Bitiyorum View Post
                    Merhaba arkadaşlar...daha önce de yazılarım olmuştu burada aldatıldımm..ama klasik çocuklar ne olacak mantığı varya affettim..lanet olsun onu tanıdığım gune ,onu affettiğim güne..insanlar bukadar mı yalancı bu kadar mı sahtekar ya..dunyada bu uçkur belasından başka dert yokmu..insanlar neler le uğraşıyor evladını sırtında hastanelere taşıyan anneler babalar,çocuğu birşey isteyip te maddi imkansızlıktan alamayıp kahrolan göz yaşı döken anneler babalar,hasta yatağında ağrıdan sancıdan kıvranıp ölmek için dua eden insanlar var...neyine bunalıyor bu erkek milleti aradığınız ne???karınızda ne bulamıyosunuzda bunu yapıyosunuz..bu aldatma mantığını çözemedim ben..ama çok acı ne bileyim anlatamıyorum ki ne yapmalı ne etmeli aklım beynim durdu sanki başesemiyorum olmuyor denemediğim şey kalmadı varmı bi ilaci bu illetin!!!!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                      Evli bir adamla yatacak kadar haysiyetsiz kadınlar olduğu sürece, vücut hatlarını ve dişiliklerini en cüretkar şekilde gözler önüne seren kızlarımız olduğu sürece, kocalarınızın aklının çelinmesi hiç de zor olmayacaktır. Etraftaki görüntü kirliliğine hiç dikkat ettiniz mi? Kadın bedeni inanılmaz yaygın kullanılan bir güç yada silah haline geldi. Herneyse. Aldatan bir eşe belki bir şans verilebilir ama ikinci kez asla. Kul hakkına girmiş. O çocukların, yuvanın hesabını elbet verecek.
                      herkesin günahı kendi boynuna lakin söylemlerinizle sadece kadınlara yüklenmiş olmanız bana çok yanlış geldi.. bu aldatma mevzu bahsinde geçen evli kişidir olayın asıl kahramanı.. öyle ki onun sorumluluğundadır bi başkasıyla ilişki kurup kurmamak.. kişi istese başka kadınla birlikte olmayadabilirdi, etrafında çok güzel kadınlar olmasına rağmen bu tür ilişki yaşamayanlar da var mesela.. ayrıca yakın çevremden biliyorum ki bahsettiğiniz gibi sadece "açık seçik" kadınlarla değil gayet kapalı kadınlarla ve hatta evli kadınlarla bile aldatma olayları zannettiğinizden de çok.. burada suçu başka kadınlara atmamak lazım.. herkes kendi ilişkisinden sorumlu.. bir erkek aldatma yoluna gidiyorsa suçu başka yere atmaya gerek yoktur, tüm sorumluluk onun üstündedir.. nitekim allah herkese bi miktar akıl ve vicdan dağıtmıştır, kullanabilene.. affetme mevzuna gelince kimseye kin gütmemek gerekir ama affetmek de allah'a mahsustur bana göre..
                      "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
                      Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

ben aldatan insanları sırf buna göre yargılamam, çok iyi niyetli olan bir çok insanın da eşini aldatabileceğini biliyorum; fakat hem aldatmaya devam edip hem de ayrılmana izin vermemesi işte bu iğrenç bir şey. aldatılmak aşağılayıcı bir durum ve senin aşağılanmaya devam etmeyi kabul etmeni istiyor. bu nasıl bir yüzsüzlük anlamak mümkün değil diyeceğim ama toplumda o kadar yaygın ki bu da... tiksindim bu zihniyetten. mahkemeler boşanma durumunda maddi açıdan kadını mağdur etmiyorlar genelde duyduğum örnekler kadarıyla, ama sanırım senin eşin mal mülk ne varsa ailesinin üzerine yapmıştı boşanırsanız diye. çocukların için endişelenme, iki çocuğun zaten büyümüş kötü alışkanlık edinip edinmemeleri kendilerine kalmış bu saatten sonra ayrılmanız ya da evli kalmanız çok değiştirmez olacakları, küçük için daha zor ama annenin mutsuz olduğu evlilikler daha tehlikeli bence çocuklar için. maddi sorunu aşmanızın bir yolu varsa başka bir şey size engel olmasın.

Yorum

valla çok zor durum ne diyim ? benim halamda aldatıldı bizim enişte saolsun biraz zengindir halama seni10 senedir aldatıyorum demiş peki bu kadın neyapsın ha siz söyleyin ?

Yorum

ahlak, utanmak, acımak gibi aileden dayatılan kodların bazılarının hatalı olmasından dolayı gelişen bir durum. geri vites yapan insanların sıklıkla karşılaştıkları bir hadise.

önünüze bakın! sırtınızdaki mesuliyetin bilincini daha iyi kavrayabilirsiniz inşallah.

ha bir de, kocanız tehdit ediyormuş. havlayan köpek ısırmaz!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bitiyorum View Post
                              Hiç bir önemi yok inan bana duygusal anlamda hiç önemi yok benim için..elim kolum bağlı çalışmıyorum hiç çalışmadım maddi gücüm yok üç çocuğum var biri yeni üniversiteye gitti biri ergenlik çağında diğeri 4yaşında herşeyden habersiz baba delisi çok seviyor..hangisine kıyabilirim ki..büyük başka şehirde ya dendesi bozulur baba otoritesi olmazsa yanlış bişeyler yaparsa ben nasıl ilgilenirim ne yaparım diyorum,diğeri baba yok ya kötü arkadaşlar edinir kötü alışkanlık sahibi olrsa diyorum,e küçük babam nerde diyip duruyo biraz görmezse ben onu nasıl avuturum ben yanlışmı düşünüyorum???
                              Allah yardımcınız olsun çok zor durum nasıl zor bir durumda olduğunuzu az ok tahmin edebiliyorum .
                              3 çocukla bu yaştan sonra ne yaparsınız ?bu zamada babsız çocuk büyütmek zor ..

Yorum

Doğru..çok aldatıldım ve çok affettim..her defasında ayrılalım bana bunu yapma bana söz verme ben buyum elimde değil de bende başımın çaresine bakayım dedim..hepsinde yemin etti söz verdi çocuklarımızı düşün dedi seni seviyorum dedi..inandım her defasında belki bu defa sondur diye.

Yorum

İşleniyor...
                                X