Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gençliğim yitip gitti ne olur bu işin sonu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Gençliğim yitip gitti ne olur bu işin sonu?

ben eşimi çok seviyordum. bana azcık yüz çevirse yüreğim yanardı ki o suçlu da olsa küserdi bana. hep bende kusur bulurdu. evliliği hiç benimseyemedi sadece sevdi beni söylediğine göre. çocuğumuz oldu onda bile olgunlaşamadı. dışarıyı ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sevdi. ağzı pisti çok küfür ederdi. elinden çatal düşse ana avrat söver o çatalı alır camdan fırlatırdı. düşünün ben ağzımı bile açamazdım çoğu zaman. iyiliğine iyidir ama sinirliyim diye her zaman beni geri püskürtürdü. pazara gidelim evde bişey kalmadı demek 15 gün konuşmamak demekti. ne yemek yapacam derdim her gün makarna yap başka bişey yapma ama bana pazar deme derdi. kısaca karı koca el ele güler yüzle birileri geçse imrenirdim. hele bir de ortalarında bir eli babada bir eli annede olan bir çocuk varsa... onunla baş başa kalmaya bana özel bir yarım saatçik ayırmasına hasret kalmıştım. ama bir kerecik bir arkadaşına bugün gelemem işim var deyip de o gününü bana ayırmadı. bana hep olmaz arkadaşlara söz verdim der başından savardı. ama bana hiç söz vermezdi. işinin olmadığını bilirdim bugün bişey yapalım derdim ki işi gezmektir, yine de olur demezdi bakarız derdi. sonra o gün yine arkadaşı arardı ve benim işim yine iptal olurdu. açıkcası sadece yatakta tektim. herşeyi zamanında söyledim bana karşı böyle oldukça senden soğurum yapma etme iyi olalım dedim ama ciddiye almamış demekki. sadece yatakta karısı olduğumu hissettiğimi o yüzden cinsellikten de soğuduğumu söyledim. ama yine hafife aldı. standart kadın kaprisi sandı demekki. peki ne oldu durum bu işte. onu seven dibinden ayrılmayan gözünün içine bakan karısı yok artık. ben değiştikçe anladı tabi hatalarını. yine arkadaşlarından kopamıyor yine ben ikinci plandayım ama değiştim. istediklerimi çatır çatır söylüyorum. küsse de umursamıyorum. belki buna güçlenmek de denebilir dominant oldum da denebilir. oda yumuşadı benim değişikliğim karşısında. artık ben sinir krizine giriyorum o alttan alıyor. ama istediğim bu değil ki. benim gözünün içine baktığım günlerde bana dönüp gülmesiydi. daha çok şey var. ben ağlarken yanıma gelip karnımı ayağıyla iteklerdi kalk kalk ancak ağlamayı bilirsin derdi. asla anlaşamıyoruz. anlaşamadık. hala da aynıyız aslında. sadece ben değiştim. sessiz isteksiz oldum onu özgür bıraktım. istediği gibi oldum yani. pazara da kendim gidiyorum. gezmek de istemiyorum. ona evde dur biraz da demiyorum. istediği buydu ama ben bunlrı severken yapamıyodum. yapıyorum çünkü artık sevmiyorum. buraya yazdıklarımı ona okutmak yada söylemek isterdim ama boşanmaya kalkışacak. ben de bunu istemiyorum. kör topal yaşar giderim diyorum. ama kendi eseri de olsa şuan ki benden memnun olmayabilir. istemem sevgisiz birini diyebilir. hakkıdır. ama suç ebnde değil. bazen isyan edip hepsini yüzüne haykırmaktan korkuyorum. aslında eşim artık onu eskisi gibi sevmediğimi kısmen biliyo. cinsellikle alakalı problemlerimiz de var. ama ben artık isyan etmek üzereyim. mutluluk oyunu oynamaktan yoruldum. sürekli seviyor musun diye soruyor susuyorum. ayrılmak gibi bir niyetim yok ama rol yapmak beni feci huzursuz ediyor. hayatımın akışı değişti çok mutsuzum. SİZCE NE YAPABİLİRİM? NE YAPMALIYIM? SUSMAK ÇOK ZOR. ROL YAPMAK AĞIR. PSİKOLOJİK BOZUKLUKLARIM BAŞLADI. MUTSUZLUĞUM HERŞEYE YANSIYOR. ACABA BİLMEK İSTER Mİ? NOLACAK BENİM SONUM. AKLIMI KAYBETMEDEN HAYATIM DÜZENE GİRER Mİ? BAYAN ERKEK HERKESTEN YORUM İSTİYORUM.

Başka seçeneği olmadığı için bu evliliğe katlandığınızı anladım. Eğer maddi ve şartlar anlamında böyleyse kendi başınıza idare etmeye çalışın. Eşinize mutlak teslimiyet içine girmeyin, siz başlı başına bir hayatsınız onun size sunduğuğunu yaşamak zorunda değilsiniz.. Ekonomik yatırımlar yapın , bunun için çalışmanız lazım, yok o da olmuyorsa elinizin altında birikim yapabileceğiniz bir olanak sağlayın. Kendinizi sakın ezdirmeyin ve güçlenmeye çalışın.. Ben olsam..!!! Böyle bir evliliği asla yürütmem... Sizin yaşadığınız şartları bilemediğim için eğer ki boşanmanın yolu yoksa , kendiniz için , daha öz güven ve saygıyla yaşamanız için şartlarınızı oluşturun.. Siz bireysiniz ne yatakta köle ne mutfakta hizmetçi..
    ........

Yorum

acaba konuştuktan sonra hiç aklıma gelmeyen bir sonuç doğar mı ki. pişman olur muyum anlattığıma? ben sadece içimi bilsin istiyorum. herşeyi bilsin ve ben kendim olayım istiyorum. ben herşeye rağmen ayrılmak istemiyorum ki. sonuçta iyi kötü düzenimiz var. çocuğumuz var. hiçbişey olmasa onun için birlikte yaşamaya değer. şimdi o boşanalım derse günah keçisi gibi hem derbeder edilen bir de dürüst olmak uğruna yalnız bırakılan terk edilen olmak var işin ucunda. konuşmasam patlayacam aman nolursa olsun ya oof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
        Başka seçeneği olmadığı için bu evliliğe katlandığınızı anladım. Eğer maddi ve şartlar anlamında böyleyse kendi başınıza idare etmeye çalışın. Eşinize mutlak teslimiyet içine girmeyin, siz başlı başına bir hayatsınız onun size sunduğuğunu yaşamak zorunda değilsiniz.. Ekonomik yatırımlar yapın , bunun için çalışmanız lazım, yok o da olmuyorsa elinizin altında birikim yapabileceğiniz bir olanak sağlayın. Kendinizi sakın ezdirmeyin ve güçlenmeye çalışın.. Ben olsam..!!! Böyle bir evliliği asla yürütmem... Sizin yaşadığınız şartları bilemediğim için eğer ki boşanmanın yolu yoksa , kendiniz için , daha öz güven ve saygıyla yaşamanız için şartlarınızı oluşturun.. Siz bireysiniz ne yatakta köle ne mutfakta hizmetçi..
        yok ekonomik bağımlılığım yok. iyi bir işim yeterli kazancım var çok şükür.sadece manevi sorumluluklar için birlikte kalmayı seçiyorum.

Yorum

eşinizin size karşı tutumu bence yanlış şahsen ben evli olsam fırsatım oldukça eşimle çocuklarımla vkit geçirmeyi tercih ederim. doğrusu da bu sonuçta eş insanın yeri gelir en yakın arkadaşı olur yeri gelir sevdiği herşeyi olur yani bir arkadaşla gezip tozmaktan daha kıymetlidir bence. aslında evlenecek adam aslında benim ama kısmetim mi bağlı nedir arkadaş istediğim gibib irini bulamadım gitti ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Autotheist
            Nasip kısmet işi onlar birleşecekse birileriyle yolun her halükarda olur.Türk kızlarından ziyade yabancı hatunlarada bak derim

yok ya türkü bulduk ta yabancısı mı kaldı ? şu yalşıma geldim daha elime dişi sinek bile değmedi arkadaş bu nasıl iş anlamadım gitti ???

Yorum

masallar kadar efsanevi aşklar istemiyoruz ama en azından başladıklarımız ölene kadar sürse...

Yorum

napacam ben yaa ilaca başlamam şart oldu düşüne düşüne her gün baş ağrısıyla yaşıyorum

Yorum

Sizin yasadiginiz bence duygusal bagimlilik, bende buna benzer seyler yasamaktayim .Onun gözünün icine bakiyordum bir olumlu onay almak icin
                  Onsuz ne biryere giderdim ne ilgilenirdim, hatta evin icinde bile rahat davranamiyordum acaba birsey söylermi diye.Malesef ne yapsanizda degerinizi bilmedigse ögretemiyorsunuz
                  Bende calisiyorum ve ondanda iyi kazaniyorum ve bir türlü gidemiyorum.
                  Bu bir madde baglimligi gibi kendinizi güclendirmedikce onsuz olmazsiniz
                  Benim gencligim böyle bitti bile , iki de oğlanlarim var babalarini cok seven , birde tabi onlara kiyamadim
                  Ben cok ama cok mutsuzum ve kendimi cok degersiz hissediyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viraj
                    Psikoloğa gidin evlilik danışmanları filan var ancak durumun geldiği hal pek iç açıcı gözükmüyor. Tabi yine de ümitli olmak lazım.
                    Yani evlilik danışmanına tepkisi nasıl siz daha iyi bilirsiniz..
                    danışman buldum aradım ilk kendim gittim. eşimin gelmesinin daha iyi olacağını söyledi ama anlatamadım. problemli olan sensin git de düzel dedi. kabul etmedi geçimsizliğini. sonra ben de devam etmedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pelargonium View Post
                      Sizin yasadiginiz bence duygusal bagimlilik, bende buna benzer seyler yasamaktayim .Onun gözünün icine bakiyordum bir olumlu onay almak icin
                      Onsuz ne biryere giderdim ne ilgilenirdim, hatta evin icinde bile rahat davranamiyordum acaba birsey söylermi diye.Malesef ne yapsanizda degerinizi bilmedigse ögretemiyorsunuz
                      Bende calisiyorum ve ondanda iyi kazaniyorum ve bir türlü gidemiyorum.
                      Bu bir madde baglimligi gibi kendinizi güclendirmedikce onsuz olmazsiniz
                      Benim gencligim böyle bitti bile , iki de oğlanlarim var babalarini cok seven , birde tabi onlara kiyamadim
                      Ben cok ama cok mutsuzum ve kendimi cok degersiz hissediyorum
                      az önce iş yerime geldi. evdesin boşken biraz evi toparla dedim. sen bu gazı kimden alıyosun dedi. annem babam bana akıl veriyo da benim aklım yok sanki. eminim ona gaz veren çok. bizi kıskananlar var. aramıza giren kişileri temizleyemezsek bize gülmek yok. hafta sonuberaber temizleyelim diyo. benim bi hafta sonum var. gel bigün de gezdireyim seni demez de beraber temzileyelim diyo. ben her hafta temizlik yapmak zorunda mıyım dedim kızdım. astı suratını gitti. hem paranı teslim et hem hiçbir şekilde dışarı çıkma arkadaşlarınla görüşme evden ie işten eve git. hafta sonu pazara çık ev temizle. ama sesin çıkarsa kötü olursun. kendisi kafa dağıtıyorum diye haftanın her gününe bi aktivite koymuş ben kafayı mı yiyeyim. bu ne erkeklik egemenliğidir ya salak yerine koyulmuşum yıllarca.

Yorum

bence tüm bu düşündüklerinizi bir kağıda yazın ve duygusallaştığı bir anda ona verin,ayrıca paranızı vermeyi de çok sorun olmayacaksa kesin,geziyorsa o kadar kendi imkanlarıyla gezsin!ne gazıysa,kendine baksın,eşini ne hale getirdiğine baksın!ya da onun anlayabileceği bir üslupta bir mektup yazın ve dediğim gibi bir anda bu mektubu ona verin ancak ayrılmak istemediğinizi,mücadele ettiğinizi ama tükendiğinizi,ilgiye ihtiyacınız olduğunu,hepsini yazın derim,kolay gelsin...

Yorum

Selam!
                          Kendimi- hayatım kadar sevdiğim eşimi ve on yıllık evligimi gördüm anlattıklarınızda.
                          Sanırım doktor haklı Benim gitmem lazım.
                          Su an bosanma asamasındayız aklım basıma geldi ama simdi roller degisti...
                          Tek bir şeyi merak ediyorum HALA BENİ DELİLER GİBİ SEVİYORMU?
                          Degismeye karar verdim. Umut ediyorum insallah son birdefa daha kandırabilirim onu.
                          Yasadıklarınızı bilmesini istiyorsaniz önce bosanmaya karar verin.
                          Eger şanlıysanız oda benim düştügüm pikoloji düşer dogruyu bulmaya calısır. dogru yoluda bulamazsa bosanın gitsin
                          Ha bu arada ben hala topun agzındayım.
                          Tek umudum var oda doktorun yardımı eger degisebileceksem degisecegim.
                          Degişemiyorsam da bosanacagım... En azından esimin cocuklarımın saglıgı icin.

Yorum

Hayatı birbirimize zehir zindan etirenın SUÇLUSU O büyük Aşkımız degilmi zaten.

Yorum

eşim pazara gitmemek için büyük bir kavga çıkardı tartışma öyle büyüdü ki arabayı yakmaya kendini bıçaklamaya kalktı. tabiki karakteri gereği üzerine gitmemem için beni korkutmak püskürtmek içindi bunlar. tam 1 hafta barışmasını bekledim umut dolu mesajlar attım ama barışmadı en sonunda geri gelmeyebilirim memlekete gidiyorum dedi. kızımı öptü allaha emanet olun hakkını helal et senden tek isteğim evlenirsen kızımı başkasına muhtaç etme dedi. bu sefer tutmadım. bu sahneyi bi çok kez yaşadım ama adam yerine koymadım kızdım ve geri getirttim her zaman. bu sefer sessiz kaldım gitmesine izin verdim. ertesi gün bitti gelme dedim. zaten 1 ay kaar önce keşke beni zamanında çağırmasaydın affetmeseydin ayrılsaydık dedi. defalarca dedi. ve hep dediği bişey daha vardı. ben evliliğpe göre biri değilim evlilik bana göre değil. çocuk sahibi olmak bana göre değil derdi hep. artık umudumuz yok yapacak bişey kalmadı dedi giderken. ben de şimdi boşanmaya karar verdim. bütün çabalar çırpınmalar böyle sonuçlandı. dostlarım diyorki şimdi o şoka uğradı senden böyle bişey beklemiyodu geri isteyeceğini sanmıştır. bu şok ona yeter akıllanır diyor ama ben inanmıyorum. en fazla 1 ay dayanır ve özüne döner. kızım bile 4 yaşında daha ama anne sen ve ben babamla ayrı evlerde yaşamalıyız diyor. kavga ederse onu hapse atalım diyor. durum çok ciddi boşansam sanırım yanlış bir karar vermiş olmam. siz ne dersiniz? şuan 5 gündür evde değil. gelmesini istemiyorum uzun uzun düşündüm ve duygularım şöyle. onu hiç özlemedim. eksikliğini hissetmedim. zaten sabah yok akşam yok kahvaltıda yok akşam yemeğinde yok eve gelirim ya uyur ya çay içer çıkar gider. konuşuruz güleriz aramız iyidir ama adam evde yoktur. kahveye gider. çarşıya gider maça gider yazın balığa gider kafa dağıtır ihtiyacı vardır. haftanın 3 günü vardiyalı işe gider acilde çalışıyor hem yoğun der hem ordan başka yere geçmeyi reddeder. nöbetlerini ayarlarlar ve beraberce gezip tozarlar. bana ve çocuğuna hiç zaman ayırmaz. pazara gitmek gerektir yada başka bir iş yapılacaktır ama o isyan eder yeter artık yetişemiyorum hayata diye. ailesi hariç herkese verilmiş bir sözü ve ayıracak zamanı vardır. inanın evdeki yokluğu hiç farkedilmedi.

Yorum

İşleniyor...
                              X