Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ailesinden ötürü soğudum gitti...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ailesinden ötürü soğudum gitti...

Merhabalar,
    .
    Eşimle uzun süren ilişkimiz sonucunda evlendik. Ancak ailesini çok tanıma imkanım olmamıştı. Hele ki eşim ve ailesini birlikte gözlemleme şansım hiç olmamıştı. Bu süreçte her ikisinden de soğudum. Zaten ailesinden yana çok bir öyle aman aman beklentim yoktu. Ama eşim ailesinin yanında tuhaflaştı. Ezmeye, üzerimde gereksiz bir hakimiyet kurmaya, baskın olmaya çalışıyor. Ve de annesi ile birlikte müşkülpesentlik yapıp, herkesin her şeyine kusur buluyorlar. Annesinin zaten apayrı bir dünyası var. Birde ailesinin bazı rahatsız edici tutumları var. Örneğin evlenmeden önce almış olduğum evi bile sahipleniyorlar. Onlara göre tek başıma almadım ben o evi, oğulları ile aldık. Zaten bunu da çoğul kullanarak ifade etmekten çekinmiyorlar. Eşim ile benim statüm farklı, birisiyle tanıştırırken bizi aynı statüde imiş gibi tanıştırıyorlar (eşimi kayırıyorlar ). Ne bileyim çok komiğime gitti. Eşim de bunda bir gariplik görmüyor. Ayrıca onların yaşadığı yere gelmemiz konusunda da ısrarcı bir tavır içerisindeler. Hatta annesi baş başa kaldığımızda açıkça söyledi. Bende hiçbirşey demedim. Önceden istiyordum ama şimdi tereddütlerim var. Geçenlerde araba aldık vede büyük bir kısmı benim yapmış olduğum birikim ile alındı ancak eşimin ailesi de onun 3' te biri civarında borç (adı üzerinde borç, geri ödenecek yani) verdi. Arabayı neden şu renk almadınız? Fiyat farkımı var? gibi soruları duydum 2 defa. Teşekkür beklemiyordum zaten, ama bu derece müdahil olmasınlar istiyorum.
    Aslında bunlar takılacak sorunlar değil, hiç değil, ama eşimin benim aileme karşı gözlemlediğim tavirları beni çok rahatsız ediyor. Ailemin yanında iken eline alıyor telefonu, ciddi bir ifade ile birşeylerle uğraşıyor sürekli, gülmüyor, konuşmuyor.
    Asla saygısızlık yapmadım, yapmayacağım da. Gülüyorum, konuşuyorum, "anne, baba" diye hitap ediyorum hep onlara, en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyorum. Ama anlayın işte bunlar neticesinde çok soğudum eşimden. Kızamıyorum bile böyle tiksinme gibi birşey var...

kötü.. düşüncelerini , duyduğun rahatsızlıkları eşinle konuşmayı düşündün mü?herşey daha kötüye gitmez konuşursan. eğer kötüye giderse herşeyi yeniden düşünürsün.

Yorum

Herhangi birşeyi konuşmaktan kaçınıyorum eşimle. Çünkü çok fazla tepki veriyor ve beni yoruyor. Rahatsız olduğum bir şeyi anlatamıyorum ona. Ona göre doğrudur o yaptığı ve ben rahatsız olmamalıyımdır. Beni sadece aşırı alınganlıkla suçlasa (ki suçluyor) olur ama konuşulmuyor onunla, insanların farklı yapıda olduğunu kabul etmiyor, çok fazla savunmaya geçiyor anlamadan dinlemeden ve empati yapmadan...
      Ben rahatsız olduğum bir davranışını söylediğim zaman duyduğum cümleler direk "Sen" ile başlıyor. Sende şunu yapmıştın, bunu yapmıştın ben bişey dedim mi vb. Madem rahatsızdın ben söyleyince mi aklına geldi? Neden söylemedin? diyorum ben böyle şeyleri sorun yapmam diyor.Buyur burdan yak...
      Dolayısıyla rahatsız olduğum birşeyi söylemek şöyle bir yana dursun düşünmüyorum bile.
      Gündelik hayatımızda böyle tepkiler alırken bu konuyu açsam ne olur acaba?
      Burada yazdıklarımı söylediğimi düşünün...

Yorum

boşanın bence derhal. böyle iletişimsizsiz ilişki ömür boyu sizi hasta eder.

Yorum

İşleniyor...
        X