Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ALDATMAK

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ALDATMAK

Söyle bir cevreme bakiyorum, tv de internette gazetelerde, konu iliskiler, aldatanlar ve aldatilanlar. ôyle bir izleninm aldim ki, herkes bir birini aldatiyor. Ask iliskilerinde aldatma, bir kisinin sigara tiryakisi olmasi kadar normal bir olay gibi görunuyor bana, cunku bu olaylar cok sik oluyor ve hemen hemen herkesin basina geliyor.
    Bu sebeple dusunuyorumda, aldatmak neden normal bir olay gibi karsilanmiyor? Eger ben aldatilmis alsam, tabi ki bu normaldir deyip hic umursamamazlik yapamam, iste merak ettigim sey de bu! Neden bu kadar alisilmis bir olaya (aldatmak, aldatilmak) derinden bir aciyla tepki veriyioruz.
    Normalde cevremizde sik sik gördugumuz, duydugumuz ve yaptigimiz olaylar bize "normal" seylermis gibi algilaniyorda, Bu konu iliskiler icinde aldatma olunca tamamen baska bir boyut aliyor. Neden??
    0
    a:4:{i:7;a:5:{s:12:"polloptionid";i:7;s:6:"nodeid";s:6:"521924";s:5:"title";s:4:"Evet";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:8;a:5:{s:12:"polloptionid";i:8;s:6:"nodeid";s:6:"521924";s:5:"title";s:5:"Hayir";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:9;a:5:{s:12:"polloptionid";i:9;s:6:"nodeid";s:6:"521924";s:5:"title";s:25:"bir kereden bir sey olmaz";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:10;a:5:{s:12:"polloptionid";i:10;s:6:"nodeid";s:6:"521924";s:5:"title";s:35:"aldatmadim ama aldatmaya meyilliyim";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    Hayata gülümse ki, o da sana gülümsesin...

SÖYLEDİKLERİN BİRAZ SACMA GELDİ.cÜNKÜ EGER SEN BİRİNİN SENİ ALDATTIGNI DÜSÜNÜYORSAN ;O KİSİNİN SENİNLE OLAN İLİSKİSİ BİTMİSTİR ZATEN.DUYGUSAL VEYA TENSEL OLABİLİR AMA HER İKİSİNDEDE AYNI ANDA İKİ KİSİ OLMAZ.SN VARSAN ÜÇÜNCÜ YOKTUR YADA ÜCÜNCÜ VARSA SEN YOKSUNDUR

Yorum

Bence bunun nedeni sadece bizim "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" tarzında ki düşüncemizden kaynaklanıyor. Aynı olay bizim başımıza gelince kıyamet kopuyor.
      Her zaman toplumda revaçta görülen şeyler doğru olmayabilir bu durumdaki gibi. Bazı şeyler bize normalmiş gibi gösterilmeye çalışılıyor.
      Nereden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi unutturmaya çalışıyorlar.
      Bilirim ki yolların başı benim bittiğim yerde...

Yorum

BENCE HER OLAY BİRBİRİNDEN FARKLIDIR.AYRICA KİMSE SİGARA İÇMEYİDE NORMAL KARŞILAMIYOR HERKESİN ONA BİR TEPKİSİ VARDIR SİGAARA FİYATLARININ ARTTIRILMASI SİGARAYI BIRAKMA DERNEKLERİ GİBİ.Bİ DE HAYAT TA UĞRAŞILACAK O KADAR ÖNEMLİ ŞEYLER VAR KI KENDİNİ BENCE BÖÖLE ŞEYLERLE YORMAMAMNI TAVSİYE EDERİM.

Yorum

aşk

Peki insan iki kişiyide sevemez mi,çevremizde çok yaşanıyor,kişi iki sevgilisinin arasında kalıyor,ikisinden de vazgeçemiyor

Yorum

Aldatma ile sigara tiryakiligi arasinda baglanti kurmak ne kadar dogru bilemem ama aldatilma sonucu olusan guvensizlik duygusu, yada "benim neyim eksik" duygusu hos olmasa gerek. Aldatilmayi normal karsilayacak birilerinin olacagini ise dusunemiyorum. Sanirim "bana dokunmayan yilan bin yasasin" gercegi var burada. Aldatilmadan anlasilamiyacak bri duygu sanki bu.

Iki kisiyi sevmek ise bambaska bir olay. Ama burada ikisi birden aldatilmis olmuyor mu? yani ikisine de "seni cok seviyorum" derken?

Yorum

Herkesin fikrine saygılıyım ama: neden kimse; aldatmak kişinin isteği ile de olsa onu sonunda rahatsız eder demiyor.
              Böyle bir rahatsızlık duymamak için de: aldatmayı düşünmemek gerekir diyorum.
              Kendi adıma...Ben öyle gördüm...

Yorum

merhaba,
                Iki kisiyi sevmeyi normal birsey olarak kabul edelim tamam ama sorun burda bu iki kisiyide oyuncak etmek olunca hepimizde etik anlayisa sigmadigini kabul ederiz cozum kendini geriye cekmek kimi gercekten ne icin sevdigini bulmak ve karar verebilmektir yoksa iki kisiyide kaybedecegi ortada yani bunu kabulleniyorsa yapar zaten fakat bazi olaylarin sonuclarina katlanarak davranislarimmizi ve ahlak anlayisimizi belirleyelim herkesin gonlu zengin once insan olmayi ogrenelim!Kimse kendini aldatmasin!

Sevgilerle,

Yorum

Çünkü kabullenemiyoruz.Hepsi bu.
                  gonca

Yorum

:roll: yayınlana yayınlana cinayet haberlerine artık şaşırmadığımız gibi artık aldatma haberlerine de şaşırmıyoruz iki olay da bizim başımıza gelinceye dek.aldatma olayını kabullenemiyoruz ki kabullenmek te mantıksız bence kaybetme korkumuzun suyüzüne çıkması ve paylaşmama isteğidir bence kabullenememe durumu.

Yorum

kimin midesi aldatmayı kaldırıyor ve kimin midesi aldatılmayı sindirebiliyor...bu yüzden ahlaki değerleri unutarak kendimizi de aldatmayalım derim ben.

iki kişi arasında kalmak da neyin nesi ? ilişkiyi alışverişteki karasızlık düzeyine indirenleri anlayamıyorum...[/b]

Yorum

birden fazla insanı sevmek veya eşlerden birinin diğerini başka bir insanla beraber olarak zamanını geçirmesi midir aldatmak...
                        satıcının kötü veya bozuk malı satması, annenin ve babanın almayacağı veya götürmeyeceği bir yere, alacağım, götüreceğim gibi sözleri sarfetmesi, en basitinden politikada siyasetcilerin olmayacak vaatlerde bulunması.... farklı alanlarda da olsa insanlar hergün bir şekilde birbirini aldatıyor.
                        kanımca; çıkar sağlamak veya menfaatleri icabı insanlar bilerek ve kasti olarak aldatıyor, bu durumda da biz aslında aldatıldığımıza değil, aslında akılsızlığımıza, nasıl böyle bir duruma düştüğümüze kızıyor veya üzülüyoruz. çünkü kendimiz de dahil olmak üzere hayatımızda kaç kere ne sebepten olursa olsun karşımızdakini aldatmışızdır. en basitinden küçük bir yalan bile aldatmak kabul edilirse.
                        basılı veya görsel basın yani medya insanların en büyük gafletini yakalamış ve bunun üzerine gidiyor. her şeyin daha fazlasını daha iyisini elde etmek için her yolu mübah sayan bir toplum oluşturduk. bir laf vardır "savaşta ve aşkta her şey mübahtır"; acaba bu sözün sahibi kimdir ki; herkesin diline ve aklına sokmayı başarabilmiş akılane bir söz ifa etmiş.
                        kendimizi hiç kandırmaya yani kendi kendimizi aldatmaya gerek yok, geçmişten gelen kültürümüzü, örf ve adetlerimizi, inançlarımızı bir kenara bıraktık ve ahlaksızlığı bir erdem saydık. sonrada kalkmış neden aldatılmayı hazmedemiyoruz diye soruyoruz.

Yorum

Ama sonucta herkes birbirini, oyle yada boyle aldatiyor degil mi?

Yorum

aldatmak

arkadaslar, bi insan ayni anla iki kisiye asik olamaz,bu olsa olsa sahiplenme duygusudur.iki kisiyi birden kaybetmek istemeyebiliriz bence ve bu ikisinede asik oldugumuz anlamina gelmez.

Yorum

evli insanlarin buyuk bir cugunlugu aldatiyor yada aldatiliyor .en azindan gecen yillar bazi seyleri yipattiktan sonra taraflarda bunu biliyor en azindan hissediyor cunku boyle bir seyin hissedilmemesi imkansiz gibi bir sey fakat ciftler kendi kendilerine bile itiraf edemeden bunu kabullenmek ZORUNDA kaliyor cunku koklesip yerlesmis degerleri alt ust edebilmek gercek bir cesaret isi bu cesaret kac insanda var allah askina nezamanki bu aldatma isi su yuzune cikiyor iste o zaman evlilikler catirdamaya basliyor bu yanlis degilmi COK YANLIS Ama bu ciftler sunu hic unutmasa EVDE SAMPANYA VARKEN KIMSE DISARDA BIRA ICMEZ .

Yorum

İşleniyor...
                              X