Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çok Kararsızım öyle ise sevmiyorum mu gerçekten ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çok Kararsızım öyle ise sevmiyorum mu gerçekten ?

Merhabalar ,

Sevgilimle çok güzel vakit geçiriyorum , keyifli , hoş sohbet biri , beni de çok seviyor , çok iyi niyetli bir insan herkez ce tavsiye ediliyor. bende onu seviyorum iyiliğini , hoş sohbetini , keyifli geçen vaktimizi

1 senelik bir beraberliğimiz var ve yaklaşık 3-4 aydır "Senin istediğin tam olarak bu kız değil" fikri aklıma giriyor ve sanki eskisi kadar beni çekmiyormuş gibi geliyor. Dışarıda başka bir kız görsem sanki bu tarz bir kızla daha mutlu mu olurum diye düşünüyorum.

Inanın kötü bir insan değilim ve neden böyle kötü düşünceler aklıma geliyor bilmiyorum ama çok korkuyorum çünkü artık evlenme kararı da almak istiyorum ancak bu şekilde sanki lerle de bir şey yapmak istemiyorum. Acaba gerçekten sevmiyorum mu diye düşünüyorum bazen bundan nasıl emin olucam bilemiyorum

Hiç bu tarz düşüncelere sahip oldunuz mu eşinizle yada sevgilinizle ?tşk

Samimiyetin için tşk.

Senin yaşadıklarında beni çok kararsız bırakıyor. bu kızdan ayrılıp beni sevmeyen birini de bulabilirim. bunlar da beni çok korkutuyor.

Ancak genede insan evleneceği birisi için bu tür sevgim bitti , bu kız tam istediğim kız değil , beni artık çok çekmiyor diye düşünür mü ? neden diye soruyorum kendi kendime ve acaba ben gerçekten aşık yada bu kızı sevmiyorum mu diye düşünüyorum.

Yorum

çok enteresan ya ..

cidden seviyorsan zaten oturup seviyormuyum sevmiyormuyum diye düşünmezsin. üzgünüm ama büyük ihtimal sevmiyorsun. dostluğu,arkadaşlığı iyi olabilir hoş sohbet olabilir bunlar ayrı bir neden biriyle birlikte olmak için. belkide alışkanlıkla sevmeyi birbirine karıştırıyor olabilirsin. bir yıldırda berabermişsiniz,bu süreçte sevip sevmediğini anlıyamadıysan ve evlilik kararı almaya yakın dönemde sevip sevmeme çelişkisine düşüyorum diyorsan dikkat et evlilikten korkuyor olmayasın....

diğer kızlar derken ortamında ilgini çeken başka biri mi var ??

Yorum

Labirent arkadaşım , kızı sevdiğimi biliyorum ama bu sevgi bana neden huzur vermiyor ve aklıma kötü düşünceler getiriyor onu bilmiyorum. Sevgimin derecesinden emin değilim tabi dereceyi sevgide kullanmak doğru mu bilmiyorum.

Başlangıçta çok daha yoğun duygular yaşadığım kesin ,ancak son aylarda sanki bu kız aradığım evlenmek istediğim kız değill fikri aklıma geliyor , bir yandan da onu kaybedersem başka birinde aynı güzellikleri bulamayabilirim korkusu yaşıyorum.

diğer kızlar derken hiç tanımadığım çevremde gördüğüm kızlardan bahsettim. dedim ya çekicilik olarakta son bir iki aydır acaba yaşıyorum. tşk

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cabloc View Post
          güzel vakit geçiriyorum , keyifli , hoş sohbet biri , beni de çok seviyor , çok iyi niyetli bir insan herkezce tavsiye ediliyor. bende onu seviyorum iyiliğini , hoş sohbetini , keyifli geçen vaktimizi
          "Senin istediğin tam olarak bu kız değil" fikri aklıma giriyor ve sanki eskisi kadar beni çekmiyormuş gibi geliyor. Dışarıda başka bir kız görsem sanki bu tarz bir kızla daha mutlu mu olurum diye düşünüyorum.
          Sevgilinizin;herkesce tavsiye edilmesini yani onaylanmasını mı seviyorsunuz ya da sevdiğinizi sanıyorsunuz?İyi,hoş sohbetli ve sizi sevdiği için mi seviyorsunuz ya da sevdiğinizi sanıyorsunuz?

"Dışarıda başka bir kız görsem sanki bu tarz bir kızla daha mutlu mu olurum diye düşünüyorum."Dışarıda gördüğünüz kızların tarzından kastınız dış görünüşleri olmalı,aksi halde tanımadığınız birinin yapısı hakkında bilgi sahibi olmanız olası değil,dolayısıyla sadece fiziksel özellikten yola çıkarak daha mutlu olacagınız kanısına nasıl varıyorsunuz ?

Bence bir süre ayrı kalın,görüşmeyin.Ne hissettiğinizi,ne istediğinizi bu süreçte tartın,düşünün.
          Kimsenin seni üzemeyeceği kadar güçlü olduğunda ve sen kimseyi üzmeyecek kadar iyi olduğunda; mutlusun demektir .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cabloc View Post
            Merhabalar ,

Sevgilimle çok güzel vakit geçiriyorum , keyifli , hoş sohbet biri , beni de çok seviyor , çok iyi niyetli bir insan herkez ce tavsiye ediliyor. bende onu seviyorum iyiliğini , hoş sohbetini , keyifli geçen vaktimizi

1 senelik bir beraberliğimiz var ve yaklaşık 3-4 aydır "Senin istediğin tam olarak bu kız değil" fikri aklıma giriyor ve sanki eskisi kadar beni çekmiyormuş gibi geliyor. Dışarıda başka bir kız görsem sanki bu tarz bir kızla daha mutlu mu olurum diye düşünüyorum.

Inanın kötü bir insan değilim ve neden böyle kötü düşünceler aklıma geliyor bilmiyorum ama çok korkuyorum çünkü artık evlenme kararı da almak istiyorum ancak bu şekilde sanki lerle de bir şey yapmak istemiyorum. Acaba gerçekten sevmiyorum mu diye düşünüyorum bazen bundan nasıl emin olucam bilemiyorum

Hiç bu tarz düşüncelere sahip oldunuz mu eşinizle yada sevgilinizle ?tşk
            tipik doyumsuz ne istediğini bilmeyen erkek hata biz kızlarda kendimizi emin olmadığımız bir sevgiye hemen teslim ediyoruz ...kız biraz ulaşılmaz olsa emin ol bu gel gitler olmayacak...aşk felan hikaye... karşılıklı oldu mu böyle oluyor demek ki... birinin sizi çok sevdiğini görmek onu değersizleştiriyor demek ki...bir erkeğe onu hiç bırakmayacakmış gibi her an bırakacakmış gibi davranacaksın
            ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

hıım acaba kendine sordun mu neden başka biriyle daha mutlu olabileceğimi düşünüyorum. şu an birlikte olduğum kızda bulamadığım ne var o bayanlarda vs diye basitten başla sorulara ve dürüstçe cevapla yoksa kendini kandırırsın bunları bi düşün.

sanırım görsel olarak pek hitap etmiyor sana ki sen o gördüğün diğer kızları düşünüyosun.dostluğu,arkadaşlığı iyi diye güzel anlaşıyorum diyemantıkla hareket etmişsin,kısacası sende alışkanlık olmuş bu birliktelik.görsellik senin için önemli onu anladık bide şunu dene makyaj,giyim kuşamla falan bu görsellik çözülecekse bunu isteyebilirsin birlikte olduğun kişiden. yok bu öle olacak gibi değil diyorsan hiç evlilik lafını falan açma yok yere ümitlendirme.

ohooo sen çoktan kararını vermişsinde uzatmaları oynuyo gibisin .ondaki güzellikleri bulabilirmiyim vs şimdiden başlamışsın şu anki kız arkadaşınla hayalindeki kızı ya da gelicekteki kız arkadaşını kıyaslamayı bırak,böyle düşünürsen çok yanlış yaparsın. her ilişki bir başka kişiliktir.çünkü karşındaki başka biridir ve ilişkinin rengide ona göre belirir. hatta her yeni ilişkide sen bile farklı biri olursun.

umarım kendini ve bu birlikteliği yıpratmadan doğru bir karar verirsin.
              Last edited by labirent; 23-02-2011, 11:52 PM.

Yorum

Labirent arkadaşım ne kadar güzel yazmışsın , ben bu ilişkide bambaşka biri oldum inan. önceleri hiç kafama takmam dediğim şeyleri şimdi takıyorum ve beni deli ediyor bunlar. bu kızla gerçekten mutlu olmak istiyorum. ama mutluluğu engelleyecek ve beni huzursuz edecek şeyler var bunları aşamıyorum. Çok detay vermeden yazmak istiyorum
                Soru işaretlerim
                1-) Cinsel olarak problem yaşıyoruz. ( seviyosan önemli değil derdim eskiden ama başıma gelince öyle diyemedim)
                2-) Görsel olarak önceleri çok daha ilgimi çekiyordu ( seviyorsan görsellikte önemli değil bence ama aklıma geliyor nedense)
                3-) Bir şekilde yaşam tarzı ve bana ilgisini belli etmesi sanki bana bu kız senin aradığın kız değil mutlu olamayacaksın diyor içimden bir ses.
                4-) Eski erkek arkadaşı ile olan ilişkiside bazen negatif olarak düşüncelerimi etkiliyor malesef.

+ yönleri
                1-) Gerçekten çok iyi bir insan , bir evet desem belki de bir ömür boyu mutlu olabiliriz
                2-) Beni seviyor.
                3-) Acayip güzel vakit geçiriyoruz. Keyifli ve hoş sohbet
                4-) Bende onu seviyorum ( her ne kadar soru işaretlerim olsada )

Sonuçta çok fazla git gel yaşıyorum tek isteğim doğru kararı vermek ikimiz içinde. Bazen bu kızı kaçıracağına herşeyi göze al olmuyorsa o zaman olmasın ama ilişkiye bir fırsat tanı diyorum. Bazende kafanda soru işaretleri varken ve böyle hissederken neden zorluyorsun ayrılmak en doğrusu diyorum. yaklaşık 2-3 aydır bu git gel ler oluyor.

Yorum

Öncelikle bu durum benım başımdanda geçti ama farkımız ben karşı tarafım bu durumda.. Eğer ayrılırsan çok gel gıt yaşayabilirsin yani geri dönüş isteği olucaktır ilişkini kurtarmak ıstıyceksındır ama öyle bır duruma düşmemelisin ! Anladıgım kadarıyla sen gerçekten sevmıyorsun bu durumda evlılık cok sakıncalı bence cunku ınsan evlenıcegı kışının ruhunu sevmeli bedenını degil bence ilişkini bitirmelisin çünkü sadece kendini değil karşı tarafıda düşün inanıyorum ki bukadar düşünceli bı ınsanken gercekten hayatını paylaşabılıceğin birini bulucaksın unutmakı senın mutluluğun herkezden daha önemli sen mutlu olmadıkça kımseyi mutlu edemezsin çünkü...

Yorum

insanlar bazı anlarında herşeye evet derler.çok güçsüz ,çok mutsuz oldukları anlarda,duygusal boşluk yaşadıkları anlarda ya da çok sevinçli oldukları anlarda alınan kararlar çokta sağlıklı olmayabilir.öyle bir anınamı denk geldi bu ilişkinin başlaması? ve o anda herşey gizemliydi kimse kimseyi tanımıyordu herşey yeni başlıyordu burdaki gizem ve heycan artık bitti. yeteri kadar bir tanışıklık oldu belkide nerde ne diyeceğini hangi durumda ne yapacağını dahi kestirir oldun.senide çok aşırı seviyor çok üstüne düşüyor bu yoğun ilgiden boğuldun belkide.senin idealindeki tipleme nasıl onu bilmiyorum ama önce görsellik sonrada karakter gelio sanırım. ikisi bir arada olmadığı zaman sende böle çelişkiler başlıyo.karakteri çok iyi süper anlaşıyoruz,eğleniyoruz vs diyorsun ama bu durum senin için yeterli değil.senin için görselliğinde olması gerekiyor.o ilgini çeken kızların şu andaki kız arkadaşının karakterini taşıdığını düşün o zaman senin için tamam olur mu,evet evlenirim der misin?

şu anda tamam evleneyim dersen mantık evliliği yapmış olucaksın.sebep;çok iyi anlaşıyoruz,hoş sohbet biri.sonrada dışarı yöneliceksin kendini onu aldatırken bulucaksın.daha fazla yıpranıcaksınız.fiili olarak aldatmış olucaksın. şu anki çelişkinde de düşünce olarak zaten aldatıyorsun.

sorun olarak ifade ettiklerin konuşularak ya da uzaman yardımı ile çözülecek mevzular.seviyor olsaydın bunlar problem olmazdı çözülebilir ayrıntılar olurdu.asıl neden sevmiyor olman ve bunu kendine dahi itiraf edememen.alışkanlıktan başka bişe değil sadece bir alışılmışlık .alışkanlıkları yıkmak kolay değil zorlanırsın,birde kendinede fazla güvenmiyorsun ki böle ikilem içinde kalıyorsun ayrılık düşünceside korkutuyor seni sonuçta bi kayıp yaşıcam diyorsun.sanki sıkı bir dostluğu duygusal bir birlikteliğe çevirerek çıkmaza sokmuşsun gibi.

Yorum

Labirent arkadaşım,
                      Biraz yalnış anlaşıldım bence , öncelikle ben kimseyi aldatamam , bu saygısızlığı yapmam birlikte olduğum insana. Gözü dışarıda bir insan hiç değilim. Dışarıdaki kızlarla ilgili düşüncelerim bir iki kere aklıma gelen anlık şeytani düşünceler bunlara kapılıp bir kızı aldatamam.
                      Şu an içimde bulunduğum durumda inanın beni çok rahatsız ediyor ve bir yalnış yapmak istemiyorum. Kız arkadaşıma zaten ona karşı neler hissettiğimi söyledim. yani kendisi benim kafamın net olmadığını bir takım şeyleri sorun olarak gördüğümü biliyor.
                      Şu an kendime sorduğum soru şu seven yada aşık olan biri acaba diye düşünür mü yoksa hiç bu soru işaretlerini yada kararsızlıkları yaşamadan mı geçirirdi bu süreci.
                      benim yaşadıklarımın sağlıklı olmaığını biliyorum ama karşımdaki insanı kaybetmek istemiyorum onu sevdiğimi de biliyorm çünkü.
                      Çok kez ikimiz içinde en iyisinin olması için dua ettim.

Yorum

Cabloc yanlış anlaşılmadın,anlatmak istediğin gibi anlaşıldın. sadece sen karşımdaymışsın gibi konuşma havasında yazdığım için farklı anlaşıldı.

seven ya da aşık olan biri böle acabalara takılır mı demişsin.sanırım hiç aşık olmadım demek istemişsin.aşk sevgidende baskın bir duygudur. aşıkken karşındakinin olumsuz özelliklerini göremezsin. yani en güzel o kunuşur,en güzel o güler,herşeyi en iyi o yapar,o harikadır hatta doğaüstüdür,o A dese bile ondaki tını kimsede yoktur vs vs . kısaca o mükemmeldir ne zamana kadar dersen ona olan aşkın bitene kadar. aşk bitince yerini sevgi alır. o zamanda seversin ancak olumsuz özelliklerinide fark etmeye başlarsın ama bir şekilde orta yolu bulmaya,anlaşmaya çalışırsın.yani ayrılıyım ,acaba ayrılsam mı,düzelir mi gibi olumsuz düşünmezsin.kesin düzelir ve sen kesin bi çözüm bulursun ya da bulursunuz. sevgiden sonraki aşamada artık ne yapsa gözüne batar,hep olumsuz yanları dikkatini çeker bu seferde bitirsem mi ayrılsam mı derken ayrılmış dahi bulabilirsin kendini.

şu anda aşık olduğunu düşünmüyorum tabi bu benim görüşüm. herkesin aşkı tanımı ve yaşayışı farklıdır.kız arkadaşınla sıkı bi dost iyi anlaşan iki arkadaşsınız bu ilişkide aranan bir özellik zaten.ama kendi içinde yaşadığın bazı sıkıntılarınıda kız arkadaşınla paylaşıp bu konularda da uzlaşma sağlayabilrsen sorun çözülebilir.eğer olmazsa uzmandan yardım alırsınız.güzel sonuçlanırsa mutlu birlikteliğinizi evlilikle pekiştirirsiniz.olumsuz sonuçlanırsa her ikinizde ben bu birliktelik için elimden geleni yaptım dersiniz ve kafanızda soru işaretleri kalmaz.

hakkınızda hayırlısı olsun.

Yorum

Yüz verme arsız olur, az verme hırsız olur .

Eşek hoşaftan ne anlar.

Yorum

bence onu gerçekten sewmiorsun..ya da geçmişte unutamadığın biri mi var acaba..

Yorum

İşleniyor...
                            X