Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yalnızlık hissi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yalnızlık hissi

Öncelikle herkese merhaba,
    22 yaşında üniversite son sınıf öğrencisiyim. Son birkaç aydır çevremde hiç arkadaşımın olmadığını düşünmeye başladım. Çevremde beraber vakit geçirdiğim çok insan var ama hiçbirine arkadaşım gözüyle bakamıyorum. Bir geleceği olmayan arkadaşlıklar olduğunu düşünüyorum. Lisedeki arkadaşlarımın çoğu da benden uzaklaştı veya ben onlardan uzaklaştım. 1,5 yıldır süren bir ilişkim var ama onda da çatlaklar oluşuyor ve görüşmelerimiz gitgide azalıyor. Bende yalnız kalmaktan korkar oldum. Üniversite sonrası master programında yeni insanlarla tanışmayı umuyorum. Ancak bu hep böyle mi devam edecek? Her girdiğim ortamda bir arkadaş arayışına girip daha sonra elim boş mu çıkacağım bilmiyorum. Gerçekten arkadaşlarım olsun diye kendi davranışlarımın dışında mı davranmalıyım? Yani sırf insanlarla arkadaş olabilmek için onların huyuna gidip pohpohlamak mı gerekiyor? Çevremdeki çoğu arkadaşlık bu tipte, bana çok itici geliyor.

Çekingen veya asosyal birisi değilim, söylediğim gibi çevremde birçok insan var. Yine de hiçbiri bana gerçek arkadaşlık olarak gelmiyor. Her zaman ya bir çıkar oluyor ya da arada soğukluk - mesafe. Sizce ne yapmam gerekiyor? :22:

Onu da yapmışlığım var hatta biriyle gerçek hayatta da görüştüm çokta memnun kaldım. Ancak bu davranışımı da sevgilim onaylamadı ve ben bir tercih yaparak bu arkadaşımdan uzaklaştım. Gerçekten internet arkadaşlıklarının normal arkadaşlığın önüne geçmesi üzücü birşey. İnsan en azından bi kahve içecek, sohbet edebilecek birini istiyor hayatında.

Yorum

bende o bile yok işte

Yorum

aradığında bulamazsın aslında o seni bulur
        gerçek bir dost bulmak sevgili bulmaktan daha zor bu da kader işte karşına çıkacak
        ünv. benim çok arkadaşım vardı okul bittiği anda hepsi bitti o ortamlardan pek dost çıkmaz zaten
        akışına bırak
        cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eylultuna View Post
          aradığında bulamazsın aslında o seni bulur
          gerçek bir dost bulmak sevgili bulmaktan daha zor bu da kader işte karşına çıkacak
          ünv. benim çok arkadaşım vardı okul bittiği anda hepsi bitti o ortamlardan pek dost çıkmaz zaten
          akışına bırak
          peki nerden çıkar dost?

Yorum

.......................
            Last edited by hale46; 04-07-2015, 05:30 AM.

Yorum

benimde arkadaşım dostum diyebileceğim bir insan yok.önceden şikayet ediyordum yanlızlıktan.ama sonra baktım en iyisi buymuş.şu an öylesine alıştım ki yanlızlığa yanımda bir insanın varlığı rahatsızlık verir oldu.
              HAYAT.....

Yorum

tanıdıklarımda aynısını söylüyor, yalnızlığın daha iyi olduğunu - daha rahat olduğunu söylüyorlar. O halde akışına bırakmak lazım, gelecekse zaten gelir, gelmeyecekse yalnızlıkla mutlu olmayı öğrenmek lazım demek ki

Yorum

dostum gayet normal, değişmeyen tek şey değişimdir, insanlar değişir çevreleri değişir lisansta farklısındır, yüksekte farklı lisede farklı çevrendekilerde öyle olur, sürekli kabuk değişirsin, bu süreç çerçevesinde belki çok iyi anlaştığın bir dost çıkar o kalıcı olur, onun dışında böyle biri olması lazım diye bir arayış belkide olabilecek insanları gözden kaçırmana sebebiyet verebilir, ayrıca sırf böyle biri olma potansiyeli görmedin diye insanlarla ilişiğini falanda kesme, o eğer varsaki farketmeden olur, olma ihtimalini arttırmak istiyorsan daha spesifik ortamlarda takıl(ki yüksek yapınca lisansa nazaran alan daralıyor ortak yönler artabiliyor). Bundan kastım insan skalasının azaldığı, misal futbolu herkes sever ama tenisi değil. Benim fikrim bu şekilde

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ördek View Post
                    dostum gayet normal, değişmeyen tek şey değişimdir, insanlar değişir çevreleri değişir lisansta farklısındır, yüksekte farklı lisede farklı çevrendekilerde öyle olur, sürekli kabuk değişirsin, bu süreç çerçevesinde belki çok iyi anlaştığın bir dost çıkar o kalıcı olur, onun dışında böyle biri olması lazım diye bir arayış belkide olabilecek insanları gözden kaçırmana sebebiyet verebilir, ayrıca sırf böyle biri olma potansiyeli görmedin diye insanlarla ilişiğini falanda kesme, o eğer varsaki farketmeden olur, olma ihtimalini arttırmak istiyorsan daha spesifik ortamlarda takıl(ki yüksek yapınca lisansa nazaran alan daralıyor ortak yönler artabiliyor). Bundan kastım insan skalasının azaldığı, misal futbolu herkes sever ama tenisi değil. Benim fikrim bu şekilde
                    çok teşekkür ederim içimi rahatlattı bu cevap

Yorum

Yazıcaklarımı sevgilin onaylamayabilir o yüzden yazmıyorum.
                      Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

yaz yahu merak ettim

Yorum

benim de öyle valla.üniversite ortamı böyle galiba.yada bana mı denke geldi ne...ama bunu dert etmiyorum artık.

Yorum

bence sen kendin ol, kendine saygın olsun seni seven sen olduğun için sevsin...

Yorum

ınsanlar burda bişeylerini paylaşıyolarsa konuşuyolarsa bence gercekten dostları olmadıgından keşke hepımızın en zor anlarında veya en mutlu oldugu anlarında yanında bır kısı olsaydı burda bır kısı bıle sana cvp verdıgı zaman cok mutlu oluyosun tanımadıgın gormedıgın bırı ama kendını onemlı hıssetmene neden oluyor o an bıle olsa bu cok guzel bır duygu ... emın ol kı bır gun aradıgın ınsan sana kucak acıcaktır gercekten yanında olucak bır dostun olucaktır çünkü bende aynısını ümit ediyorum ..

Yorum

İşleniyor...
                              X