Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Güçlü Kadın...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Güçlü Kadın...

Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen. Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat,tadilat işlerinden anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler,dik durmayı da,güçlüdürler çünkü…

Aşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar.Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan,yansıtmazlar çünkü. Para var mı,işyerinde sıkıntı mı oldu, birine canı mı sıkıldı, hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği. Çünkü istemezler kimse onlara acısın.

Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz. Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür. Eskaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın,tahammül edilmez kadın damgasını yerler. Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar!

Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini, içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.

Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.

Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin. Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar,anlamazlar çünkü. Nerden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. Akşam eşleri eve geldiğinde,bugün nereye yemeğe gidelim,diye sorarlar. En kötü ihtimal dışardan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbirşeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar. Pek teşekkür etmezler,kıskançlık krizlerini de severler. Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. Erkekler bu kadınları asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz,kırılgan bir kadındır. Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur.Koruyup kollanmalıdır her an o!

Zayıf kadınlar hiç çökmez,buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar.

(A. KOTİL)
    Kimsenin seni üzemeyeceği kadar güçlü olduğunda ve sen kimseyi üzmeyecek kadar iyi olduğunda; mutlusun demektir .

Ne dersiniz yazıda anlatılanların doğruluk payı var mı?
    Kimsenin seni üzemeyeceği kadar güçlü olduğunda ve sen kimseyi üzmeyecek kadar iyi olduğunda; mutlusun demektir .

Yorum

hımmm ilginç bir yazıymış...erkeklerin güçlü kadınlarla beraber olmak istediklerini düşünürüm...çünkü zayıf kadın mutlu edemez,sürekli şikayet eder,mızmızlanır,tahammül sınırlarını zorlar...ancak erkek psikolojisinden anlamadığım için yazının doğruluk payı da var...ona kendisini aslanmış gibi hissettiren kadın çekici gelebilir...
      ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

Kesinlikle doğru,katılıyorum yazılanlara..
        Erkekler güçlü olduklarını hissetmek isterler. Zayıf kadınlar onların bu ihtiyacını karşılar.
        (genellemedir üstüne alınan saldırmasın yorumuma)
        cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

"Bir kadin güçlü oldugu zaman ,etrafindaki erkeklerin , kendilerini yeterince erkek hissetmemelerine sebep olur."

Nedersiniz beyler,doğruluk payı varmı bu mantığın ?

Yorum

erkeklerden ses çıkmaz tabi...aslanlıkları sadece güçsüz kadına
            ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

güçlü,zayıf farketmez ya güzel olsun yeter

Yorum

Aynı anda iyi bir evlat,iyi bir abla,iyi bir eş,iyi bir gelin, iyi bir anne, iyi bir ev hanımı, başarılı bir iş kadını ve öz bakımı yerinde, sağlıklı bir birey olma durumuyla karşı karşıya kalan kadın güçlü olmasında ne yapsın. :RpS_smile:

Yorum

Değil mi ya

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ruhsuz_birisi View Post
                    güçlü,zayıf farketmez ya güzel olsun yeter
                    Zaten sadece fiziksel güzellik arayan erkek böyle bir kadına denk gelemez. Gelsede idrak edemez

Yorum

Erkek arkadaşımla tekirdağa gidiyoruz. Silivri mevkiinde lastik patladı. Erkeklerin çoğu bilir. Lastik filmlerdeki gibi patlamaz sinsi sinsi iner. Sağa çektim.
                      -Hay Allah napıcaz ,dedi
                      -Sen stepneyi çıkar,dedim. Bagajın döşemesini kadlır altında. Bana krikoyu uzat ta önce
                      -ne kiyoyu?
                      -Allah iyiliğini versin, dedim. Bijon anahtarını çıkarırken.
                      Neyse lastiği değiştirdik. Biraz erkek kuvvetide ödünç aldım ondan.
                      Suratı beş karış. Konuşmuyo benle.
                      -Ayrılmak istiyorum, dedi.
                      Şaşırdım. Nedenini sordum. Kendini zayıf ve güçsüz hissetmiş. Halbuki güçlüymüş. Yolda kalınca panik yapıp ona bırakmam lazımmış çözümü. Erkek olarak onun görevi buymuş.
                      İyi tamam dedim evine bırakırken. "Valla" dedi ayrılırken "sen çişinide ayakta yapıyorsundur"
                      Gerçekten moralim bozuldu. Sonra biraz çıtkırıldım davranmakta fayda olduğunu gördüm. Erkekler güçlü kadından çekiniyorlar kendinilerini zayıf hissedeceklerinden...

Yorum

Bence kadınlar arasında sınıflandırma yapmak yada şoyle kadın boyle kadın diye ayırmak çok gereksiz, bana göre bütün kadınlar aynıdır. Lezbiyen dahi olsa, öyle anlar gelirki bütün kadınlar aynı özellikleri sergiler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: K i m y o n View Post
                          Zaten sadece fiziksel güzellik arayan erkek böyle bir kadına denk gelemez. Gelsede idrak edemez
                          erkeklerin nereden bakılırsa % 80 i fiziksel güzelliğe herşeyden fazla önem verir.Geri kalan sadece %20 lik dilimse manevi değerleri daha ön planda tutar.Kadında güzellik önemlidir.Sadece benim için söylemiyorum genel olarak erkekler için böyldir bu.Zayıflık ve güçlülük pek önemsenmez güzellik varsa.Ama bazı kadınlar vardır ki hem çok güzeldir hemde çok zekidir.Çok nadir rastlanır böylelerine (genelde ya güzel olurlar yada zeki ikisi bir arada zordur) İşte böyle kadınlardan uzak durulmalıdır.Çok tehlikelidir bunlar

Yorum

Bütün kadınlar aynı değildir.
                            Ona bakarsak bir an gelirki bütün insanlar aynı özellikleri sergilerler. Mesela hayatta kalmak gibi.

Yorum

evet aslında herşey üstünlük meselesiyle ilgili. erkek hep üstün olmak ister. ama kadında üstün olmak ister. aslında ben kadınında bazen üstün olmasını isterim. yanımda pısırık bir kadın olacağına haklı olduğu zamanlarda masaya yumruğunu vuren bir sert kadın olsun isterim. kadın bir mevzuyu benden iyi biliyor diye benden üstün diyemeyiz. başka konuları da ben ondan daha iyi bilebilirim.O kadar da çıtkırıldım olmaya gerek yok.

Yorum

İşleniyor...
                              X