Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çağın vebası YALNIZLIK

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çağın vebası YALNIZLIK

Merhabalar,
    Daha dun uye oldugum bu sitede belli ki cok dertlesip konusacagiz..
    Okudugum her blogda yalnizlik bas rolde oynuyor. O halde figuran olmaktan cikalim ve basrolu kapalim diyorum hepinizden sunu bekliyorum size yalniz oldugunuzu hissettiren ne ?

Yalnızlık ,bence modern hayatın bedeli .Hayat modernleştikçe insan ilişkileri kopuyor ,mesela diyelimki biriyle goruşmeniz gerekiyor hemen al cebi eline pıt pıt mesaj at gitsin ,oysa onun yerine o kişinin iki dakka sesini duysak daha iyi olmazmı ?

Yada yolda yururken veya mahallemizde başımızı onumuze egecegimize hiç tanımadıgımız insanlara bile selam versek ne kaybederiz ?

Kendi kendimize çevremizde koza öruyoruz ,elimizi etegimizi insanlardan çekip sonrada yalnızlıktan bunalıyorum diyoruz .Böyle diyeceginize çıkın sokaklara parklara ,gidin hiç tanımadıklarınızın yanına oturun iki çift laf edin bak nasıl kurtluyorsunuz yalnızlıktan .

Yeterki yalnız kalmak istemekten kurtulun biraz ,gerisi çorap sökugu gibi gelicektir .
    ANCAK ANLATABİLDİGİNİZ KADAR , ANLAYABİLİRİM .

Yorum

sizinle aynı görüşte aynı duruştaymış aynı hislerdeymiş gibi kendisini gösteren kişilerin aaslında öyle olmadıklarını anlamakla başlar yalnızlık
      Ah hayat ne çok aldın Yetmedi daha
      Hergünüm mahşer, her gece yara Yaşadım bir ömür uçurumda
      Vurgun, vurgun üstüne Hep düşe, kalka Şimdi nerde aşk, nerde sevda? Saramaz bu yarayı, kanamakta.
      Ne yarın var bana nede rüya Içim kırgın, içim isyanlarda
      Soldu bahar bak döndü kışa Bi masal var yaşar uzaklarda
      bi ömür yetmez ona kavuşmaya Ölmek için artık çok geç Belki başka hayatta,başka hayatta

Yorum

Sosyalleşmek adına haklısın bununla birlikte insanların maddeleri olduğu gibi duygularını da hızlı bir biçimde tüketmeye başlamalarının etkisi olabilir mi dersiniz ?
        Mesel ilişkilere ve evliliklere bakalım. İnsanlar paylaşmaktan çok önce ben demeye başladığından bu yana yalnızlıkla ilgili şikayetleri mi arttı acaba ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: backtoblack35 View Post
          sizinle aynı görüşte aynı duruştaymış aynı hislerdeymiş gibi kendisini gösteren kişilerin aaslında öyle olmadıklarını anlamakla başlar yalnızlık
          Bir soru insanlar aynı görüşte ve aynı bakış açısına sahip olmalılar mı ? Farklılık gösterdiklerinde olduğu gibi kabullenemez miyiz onları ?

Yorum

aynı görüşte tabiki olamayız ama burda insanların ikiyüzlülüklerini görmekten bahsedyrm ozaman yalnız hissedyrsun diyorum.
            Vurgun, vurgun üstüne Hep düşe, kalka Şimdi nerde aşk, nerde sevda? Saramaz bu yarayı, kanamakta.
            bi ömür yetmez ona kavuşmaya Ölmek için artık çok geç Belki başka hayatta,başka hayatta

Yorum

Orjinal yazı sahibi: backtoblack35 View Post
              aynı görüşte tabiki olamayız ama burda insanların ikiyüzlülüklerini görmekten bahsedyrm ozaman yalnız hissedyrsun diyorum.
              insanların ne düşündüğünü fazla umursuyorsun sen : ( Sana bir ödev vereceğim bunu yap bak insanların senin hakkında neler düşündüğünü göreceksin : )
              Ayrıca sakın ama sakın senden değerli ve üstün tutma kimseyi kendini sevmeyen başkalarını da sevemez. Hem etrafımızdaki herkes iyi niyetki hoş ve muhteşem insanlar olsalardı o zaman kötülüğün ve kendimizi kötü insanlardan nasıl korumamız gerektiğini nasıl öğrenecektik ?

Yorum

güzel yazmışsın ne denirki

Yorum

"Yalnızlık" durup dururken meydana gelmiyor... Alt yapısı, sebepleri var... Bencillik(egoizm), başkalarını düşünmeme, paylaşmadan, fedakarlıktan, yardımlaşmadan kaçma bu sebeplerin en önemlileri... Yine, sohbeti, birbirimizle konuşmayı unuttuk... (Şu bildiğimiz, "geyik muhabbetleri" bu "sohbet-konuşma" kategorisine tabii ki girmiyor) böyle olunca da giderek insan yalnızlaşıyor... Kendini soyutluyor... Bu, "yalnız"lığın sadece bir çeşidi... "Yalnızlığın" başkaca çeşitleri de var..
                  Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
                    "Yalnızlık" durup dururken meydana gelmiyor... Alt yapısı, sebepleri var... Bencillik(egoizm), başkalarını düşünmeme, paylaşmadan, fedakarlıktan, yardımlaşmadan kaçma bu sebeplerin en önemlileri... Yine, sohbeti, birbirimizle konuşmayı unuttuk... (Şu bildiğimiz, "geyik muhabbetleri" bu "sohbet-konuşma" kategorisine tabii ki girmiyor) böyle olunca da giderek insan yalnızlaşıyor... Kendini soyutluyor... Bu, "yalnız"lığın sadece bir çeşidi... "Yalnızlığın" başkaca çeşitleri de var..
                    tabi ama bu söylediklerin genelde insanların çok umrunda olmayan kısmı aslında haklısın bencillikle başlıyor herşey kulağa ne kadar kötü de gelse benciliz biz sevgi bencili, iyilik bencili vs.. herşeye bir beklenti ile yaklaşıyoruz hayatımıza birini sokma isteğimiz bile yalnız kalmamak adına.. Birine değer vermek, tanımak, hoş görmek adına değil. Sadece vakit geçirmek için

Yorum

Yalnız olduğumuzu hissettiren düşüncelerimiz ve onların sonucunda sahip olduğumuz duygulardır. Hayvanlar bizden daha yalnız ama yalnızlık çekiyorlar mı çünkü düşünmüyorlar adı üstünde hayvan.
                      Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: simurg34 View Post
                        tabi ama bu söylediklerin genelde insanların çok umrunda olmayan kısmı aslında haklısın bencillikle başlıyor herşey kulağa ne kadar kötü de gelse benciliz biz sevgi bencili, iyilik bencili vs.. herşeye bir beklenti ile yaklaşıyoruz hayatımıza birini sokma isteğimiz bile yalnız kalmamak adına.. Birine değer vermek, tanımak, hoş görmek adına değil. Sadece vakit geçirmek için
                        evet, benim de dikkat çekmek istediğim oydu... İnsanlar, yalnızlığını gidermeyi düşününce birisiyle diyalog kurmayı düşünüyor... Vermekten çok almayı düşünüyoruz... Bir de böyle bir ihtiyaç olmadan ilk vermeyi, ilk uzanan el olmayı düşünsek...
                        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
                          evet, benim de dikkat çekmek istediğim oydu... İnsanlar, yalnızlığını gidermeyi düşününce birisiyle diyalog kurmayı düşünüyor... Vermekten çok almayı düşünüyoruz... Bir de böyle bir ihtiyaç olmadan ilk vermeyi, ilk uzanan el olmayı düşünsek...
                          ilişkilerde nasıl olacak bu ? : )

Yorum

Orjinal yazı sahibi: simurg34 View Post
                            ilişkilerde nasıl olacak bu ? : )
                            yani hangi konuda? biraz açar mısın?
                            Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

yalnız doğdum , yalnız öleceğim ...

hayatıma giren her ne varsa canlı, cansız, yakın, uzak arkadaş, dost, akraba , eş , abla abi, kardeş, anne, baba tüm bunlar hayatıma girer çıkar, değişir, yok olur... bende yok olacağım onun için hayatımda değişken olabilen hiç bir şeye bel bağlamam " tabi saygı ve sadakat göstermek gerekir" ... değişmeyenden başka dostu olmamalı insanın. O'da tek bir olan Allah ondan daha sağlam tutunabilecek kimimiz var sizce değişmez, yok olmaz, en ulu azametli, koruyucu, hak bilir... ona güvenen sırtını o na dayayan arkasını sağlama almış demektir... o yüzden ben yalnızlığı severim ve yalnızım

KuzuZade
                              Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                              BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                              Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

İşleniyor...
                              X