Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şark görevime yalnız gitmeyi düşünüyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şark görevime yalnız gitmeyi düşünüyorum.

Sevgili arkadaşlarım ve değerli uzmanlarımız;

Ben bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım. Evliyim, eşim çalışıyor ve Mayıs ayında 3 yaşına girecek bir oğlumuz var.

Mesleğim gereği bu yıl şark hizmetine gitmem gerekiyor. Bu durumu dün eşimle birlikte konuştuk. Eşimi ve oğlumu şarka götürmeden 2 yılda görevimi tamamlayıp şuan ikamet ettiğimiz yere dönmeyi düşünüyorum.

Senelik izinlerimde ben ailemin yanına geleceğim, eşim de fırsat buldukça oğlumuz ile birlikte yanıma gelmeye çalışacak. Bu kararı vermek hiç de kolay olmadı ama tayin olacağım yerdeki şartlar, bakıcı bulup-bulamama durumumuz, eşimin tayin durumu nasıl olacak... gibi durumlar bizleri bu kararı almaya sevketti.

Bir süredir eşimle aramızda sorunlarda vardı. Çok şükür şimdi daha iyiyiz. Bu süreçte birbirimizin kıymetini daha iyi anlarız dedim, kendisi de bana katıldığını söyledi.

Sormak istediğim bu durumdan oğlumuz çok olumsuz etkilenir mi? Olumsuz etkilenmemesi için anne-baba olarak neler yapmalıyız?

Özellikle anne-babalardan ve uzmanlardan görüşlerini esirgememelerini istiyorum.
    Ya bir yol bul ya bir yol ac ya da yoldan cekil.

hergün fırsat uldukça arayıp sesinisi duymasını sağladığınıs sürece sorun olacağını sanmıyorum...

ilk 1ay çok üsülecektir ama sesinisi duyduğunda rahatlicaktır...

diye düşünüyorum ancak yaşı çok küçük olduğundan yardımda almanısda fayda var...

Yorum

Merhaba, bu konuda uzman değilim ama fikirlerimi paylaşmak istiyorum..

Konuyu siz, eşiniz ve çocuğunuz olmak üzere ikiye ayıralım.

Öncelikle sizden bahsedeyim.. ilk aşamada , yeni bir ortam ve yeni bir tempoya adapte olabilmek için yoğun günler sizi bekliyor. Bu açıdan yalnızlık hissiyatı kendini pek belli etmeyecektir..Üzerinizde bir aile sorumluluğu kalmayacak ve rahatlayacaksınız.İşte bundan sonrası önemli.. böylesi bir durumdan faydalanmaya çalışmak ve veya farkında olmadan içine düşmek tehlikeli sinyaller verir.Sakın kendinizi bu özgürlüğün sarhoşluğuna kaptırmayın.

Eşiniz ve çocuğunuz bu durumdan daha çok etkilenecek.. çünkü evde bir yokluk hissi dolaşacak.. sizin eşyalarınız ortalıktayken, her baktıklarında sizi anımsayıp iç çekecekler, eşiniz çalışıyorken daha rahat olacak lakin geceler sabah olmak bilmeyecek.Çocuğunuz kreşe vs gidiyorsa , akşamlarıda telefonla destekleme yapıp kendinizi ona hissettirip , özlemini bir nebze azaltabilirsiniz.

Şark olarak nereye gittiğiniz bu konudaki yorumlara da yön verecektir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gokche
        hergün fırsat uldukça arayıp sesinisi duymasını sağladığınıs sürece sorun olacağını sanmıyorum...

ilk 1ay çok üsülecektir ama sesinisi duyduğunda rahatlicaktır...

diye düşünüyorum ancak yaşı çok küçük olduğundan yardımda almanısda fayda var...
        Sevgili gokche;

Şarka gittiğimde ilk işim bir dizüstü bilgisayar almak ve internet bağlantısını sağlamak olacak, oğlum ve eşim ile sık sık görüşmek iyi olacaktır.

Yazdığınız için sağolun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilksen
          görev süresi sadece 2 yılsa isabetli bir karar vermişsiniz..
          Oğlunuza durumu detaylıca anlatıp, anlamasını sağladıktan sonra herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.. Burada eşinizin, onu ihmal etmemesi, ilgi ve sevgisini her zamankinden daha fazla göstermesi gerek..
          Bu süre zarfında siz de eşinizle bir araya geldiğiniz dönemlerde özellikle oğlunuzun görüş açısında, yakın ve samimi durmaya çalışın ki sizin sevginizden , beraberliğinizden ihtiyacı olan güveni alsın..
          İnternet, telefon ve sıkça bir araya gelişler muhtemel sorunları hafifletecektir..
          Hepinize kolaylıklar dilerim..
          Sevgili ilksen;

Kararımızı mantıklı bulmanıza sevindim Yazınızda belirttiğiniz gibi teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ailemle görüşme imkanlarını sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum. Eşim oğlumuzla çok ilgli (Ben de öyleyimdir ) ihmal edeceğini hiç sanmıyorum. Bir araya geldiğimizde hepimiz birbirimizi öyle özlemiş olacağız ki oğlumuzda fazlasıyla güven duygusunu alacaktır diye düşünüyorum.

Yazdığınız için teşekkür ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fregile
            Merhaba, bu konuda uzman değilim ama fikirlerimi paylaşmak istiyorum..

Konuyu siz, eşiniz ve çocuğunuz olmak üzere ikiye ayıralım.

Öncelikle sizden bahsedeyim.. ilk aşamada , yeni bir ortam ve yeni bir tempoya adapte olabilmek için yoğun günler sizi bekliyor. Bu açıdan yalnızlık hissiyatı kendini pek belli etmeyecektir..Üzerinizde bir aile sorumluluğu kalmayacak ve rahatlayacaksınız.İşte bundan sonrası önemli.. böylesi bir durumdan faydalanmaya çalışmak ve veya farkında olmadan içine düşmek tehlikeli sinyaller verir.Sakın kendinizi bu özgürlüğün sarhoşluğuna kaptırmayın.

Eşiniz ve çocuğunuz bu durumdan daha çok etkilenecek.. çünkü evde bir yokluk hissi dolaşacak.. sizin eşyalarınız ortalıktayken, her baktıklarında sizi anımsayıp iç çekecekler, eşiniz çalışıyorken daha rahat olacak lakin geceler sabah olmak bilmeyecek.Çocuğunuz kreşe vs gidiyorsa , akşamlarıda telefonla destekleme yapıp kendinizi ona hissettirip , özlemini bir nebze azaltabilirsiniz.

Şark olarak nereye gittiğiniz bu konudaki yorumlara da yön verecektir.
            Sevgili fregile;

Konuyu bölümlendirmeniz gayet iyi ve anlaşılır olmuş, sağolun. Benim açımdan da ailem açısından da zor olacak, bunun bilincindeyim. Ama durumu ve sonuçlarını öngererek bir karar verdik, bu süreçte sonuçlarına zorda olsa katlanmamız gerektiğinin farkındayım. Başarılı olacağımıza inanıyorum. Kendimi inançlı bir insan olarak tanımlayabilirim. Özgürlük ortamı bu açıdan Beni olumsuz etkilemeyecektir.

Evet haklısınız galiba ailem için daha zor olacak ama şarka gelmeleri, dönüşümüz daha zor olacağı için böyle bir karar vermek zorunda kaldık

Şarka gideceğimiz yerleri 5 tercih yapıp kurumumuza bildiriyoruz. Tercihlerimizden biride çıkabilir, bazen tercih dışı da olabiliyor :roll: ama tercihler doğrultusunda atama yapmaya gayret ediyorlar.

Tercihlerim ise 1- Tunceli, 2- Şırnak, 3- Hakkari, 4- Siirt, 5- Muş şeklinde olacak.

Hayırlısı olsun bakalım...

Yazdığınız için teşekkür ederim.

Yorum

Bu gittiğiniz yerlerde sabit görevde olmayacağınızı düşününerek, en doğru kararı verdiğiniz kanısındayım..

Yorum

fregile, desteğiniz için teşekkür ederim.

Yorum

ben olsam değil 2 yıl, 2 ay eşimin yanında ayrılmazdım.

bir insanı çocuğu ile tek başına 2 yıl yalnız bırakmak pek akla uygun birşey değil

her zaman en kötü olasılıkları düşünüp ona göre tedbir alacaksın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sev_beni

bir insanı çocuğu ile tek başına 2 yıl yalnız bırakmak pek akla uygun birşey değil

Normal şartlarda evet bu doğru.. lakin burda düşünülmesi gereken şeyler var, güvenlik, eğitim , eş durumu.. işte bunların hepsinin sağlıklı olabilmesi için alınan karar mantıklı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fregile

Normal şartlarda evet bu doğru.. lakin burda düşünülmesi gereken şeyler var, güvenlik, eğitim , eş durumu.. işte bunların hepsinin sağlıklı olabilmesi için alınan karar mantıklı.
                      belki bilmediğimiz olasılıklar vardır mesela eşinin tayininide olduğu yere almak gibi

veya annesi varsa eşini bu sürede ailesinin yanında kalmasını ikna edebilir

ama ben bir eşin yalnız bırakılması taraftarı değilim hem erkek hem bayan içinde ve evliliğin selameti için

Yorum

belki bilmediğimiz olasılıklar vardır mesela eşinin tayininide olduğu yere almak gibi

ama ben bir eşin yalnız bırakılması taraftarı değilim hem erkek hem bayan içinde ve evliliğin selameti için
                        Şuanda ikamet ettiğimiz yerde benim annemler kalıyorlar (evlerimizin uzaklığı arabayla 10 dk.) ayrıca eşimin kız kardeşi üniversite sınavlarına hazırlanmak üzere yanlarında kalacak hafta içi oğlumuz ile ilgilenip hafta sonları dershaneye gidecek.

Eşimle aramızda güven problemi yok çok şükür. Eğer kastettiğiniz aldatmak ise böyle birşey benim için söz konusu dahi olamaz. Belirttiğim gibi eşimede güvenim sonsuz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adrenalin

Şuanda ikamet ettiğimiz yerde benim annemler kalıyorlar (evlerimizin uzaklığı arabayla 10 dk.) ayrıca eşimin kız kardeşi üniversite sınavlarına hazırlanmak üzere yanlarında kalacak hafta içi oğlumuz ile ilgilenip hafta sonları dershaneye gidecek.

Eşimle aramızda güven problemi yok çok şükür. Eğer kastettiğiniz aldatmak ise böyle birşey benim için söz konusu dahi olamaz. Belirttiğim gibi eşimede güvenim sonsuz.
                          yok sadece aldatmak olarak söylemedim oda var tabide ama yani dünya hali yalnız bir insanın başına herşey gelebilirir hırsızı var,kopuğu var yada allah korusun evde bir kaza olur yardım edecek kimse olmaz falan filan ben bunlarıda düşünerek söyledim.

peki ya sen 2 yıl bekar hayatı hayaşayacaksın sonra senden bir şey cıkmasın

Yorum

yok sadece aldatmak olarak söylemedim oda var tabide ama yani dünya hali yalnız bir insanın başına herşey gelebilirir hırsızı var,kopuğu var yada allah korusun evde bir kaza olur yardım edecek kimse olmaz falan filan ben bunlarıda düşünerek söyledim.

Allah korusun, gerekli önlemleri aldıktan sonra Allah'tan yardım istemekten başka yapabileceğimiz birşey yok.

Bu arada kendimede güvenim tam...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adrenalin

Allah korusun, gerekli önlemleri aldıktan sonra Allah'tan yardım istemekten başka yapabileceğimiz birşey yok.

Bu arada kendimede güvenim tam...

herşey tamamsa allah yardımcın olsun sağsalim görevini yapar gelirsin. inş.

Yorum

İşleniyor...
                              X