Duyuru

Collapse
No announcement yet.

anne-oğul ilişkisi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• anne-oğul ilişkisi

toplumsal olarak gözlediğim ;
    anneler oğullarına daha düşkün...normal sınırlardan fazla ..kızlarına aynı ilgi,destek,hizmet vs yok..madden - manen de kız çocukla erkek çocuk aynı değil..
    sınırsız hizmet alan oğul da haliyle anneci..
    neden böyle..??

helede evlenme aşamasına gelmiş yada evlenmiş oğulda ,ilişkiye ortak başka kadın yani gelin işin içine girince annelik yerine hakimiyetini kaybetmişlik ,kıskançlık vs gibi duygular giriyor..

kaynana-gelin ilişkisi ,damat-kayınpeder ilişkisinden daha çetrefilli..

kızlarda babaya daha düşkün..ama babalar ,anne gibi belirgin kız-erkek çocuk ayrımı yapmaz.

tuhaf..acaba sadece bizim memlektte mi boyle ?

Anneler gerçekten de erkek evlatları kayırıyor.En yakınımdan görüyorum,izliyorum ve biliyorum.

Yorum

allah allh bizim evdede tam tersi oluyor ...
      bizm vede kzları kayırıyorlar

Yorum

doğru birşey bnce, ancak tam tersinin baballar için söyliyebiliriz, babam mesala bni diğer kız kardeşime göre pek svmez annemde tam tersi.. yaşlada alakası var bence ..
        3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

bende katılıyorum mesala burda gördüğüm bir teyze var bir kaç kez gittim oğlunu kızından daha çok seviyo
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

ben hiçte babama düşkün değilimdir acayip anne kuzusuyumdur küçüklüğümden beri herp derler kızlar babasına düşkün olur aksine ben anneme düşkünüm ama babadan babaya değişir tabi bu durum

Yorum

Kesinlikle erkek evlat bizim ülkemizde hep kıymetli olmaya devam edecek. Annemler 2 kız 3 erkek olmak üzere 5 kardeş. Kızlardan miras kaçırmak için tüm mal varlık erkeklerin üstüne yapıldı bile. Ama bir hastalık vs olduğunda ya da ev işi hep annemle teyzemi ararlar.

Diğer bir örnek sevgilimin annesi. Sevgilimin 3 kız kardeşi var. Annesi bana açıkça oğlum bir tanedir. 4 çocuğum var ama onun yeri başka dedi. Babam da tek kızım olacağına oğlum olsaydı keşke der dururdu. Daha bu örnekler uzar gider. Maalesef bu durum üzücü gerçekten.

Erkeklerin kayrıldığı gibi anneler de gerçekten oğullarına daha düşkün oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aze View Post
                toplumsal olarak gözlediğim ;
                anneler oğullarına daha düşkün...normal sınırlardan fazla ..kızlarına aynı ilgi,destek,hizmet vs yok..madden - manen de kız çocukla erkek çocuk aynı değil..
                sınırsız hizmet alan oğul da haliyle anneci..
                neden böyle..??

helede evlenme aşamasına gelmiş yada evlenmiş oğulda ,ilişkiye ortak başka kadın yani gelin işin içine girince annelik yerine hakimiyetini kaybetmişlik ,kıskançlık vs gibi duygular giriyor..

kaynana-gelin ilişkisi ,damat-kayınpeder ilişkisinden daha çetrefilli..

kızlarda babaya daha düşkün..ama babalar ,anne gibi belirgin kız-erkek çocuk ayrımı yapmaz.

tuhaf..acaba sadece bizim memlektte mi boyle ?
                Kız çocukları doğuştan cilveli Aze..! Her koşulda kendisini sevdiriyor. Daha disiplinli, daha başarılı daha uyumlu vefalı vs..! Biz öyle değiliz işte bu yüzden anne sürekli bizi toparlama evrensinde. Anne neden yakın bize dersek içten içe bizim güçlü olmamız için bir tarafımızı eksik gördüğü tarafımızı örtmeye ya da güçlendirmeye çalışıyor. Toplumsal baskı yüzünden oğlum güçlü adam olsun yüklenmesiyle olabilir bu. Ya da babasına benzemesin gibi ya da kocasında göremediği sevgiyi , ilgiyi oğluyla tamamlamak bu kez de kendi eksikliğini gidermek gibi..!

Yani velhasıl her koşulda bir tamamlanma duygusu.
                ........

Yorum

İşleniyor...
                X