Duyuru

Collapse
No announcement yet.

dostluk nedir ki?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• dostluk nedir ki?

pamuk ipliğine bağlı ilişkilerim oldu hep. ben tutunduğumda da arkadaşım beni adam yerine koymadı. bilirsniz arkadaşlık basit kuruluyor. kuruluyor da bende devam etmiyor. alışverişe gitmek için partner ya da çay davetine partner gibi hissediyorum kendimibana arkadaş gibi davrananların yanında. eksiklik mi? şu an için bilemiyorum. tek bildiğim sanırım dostum yok.sizce nasıl olmalı? bilhassa dostluk:RpS_blink:
    dün yaşandı,bugün daha bitmedi, yarın ise daha yaşanmadı.bu telaş niye?

Orjinal yazı sahibi: tudem View Post
    pamuk ipliğine bağlı ilişkilerim oldu hep. ben tutunduğumda da arkadaşım beni adam yerine koymadı. bilirsniz arkadaşlık basit kuruluyor. kuruluyor da bende devam etmiyor. alışverişe gitmek için partner ya da çay davetine partner gibi hissediyorum kendimibana arkadaş gibi davrananların yanında. eksiklik mi? şu an için bilemiyorum. tek bildiğim sanırım dostum yok.sizce nasıl olmalı? bilhassa dostluk:RpS_blink:
    benim dostluklarim herzaman cok saglam olmustur.aslinda bana soylenen sóz(egom icin soykemiyorum)
    Sende gordugum dostlugu kimsede gormedim.
    tabi bazen yanlis kisilerle yakinlik kuruyorsun ama bununka bas etmeyi ogrenir ve dovru tercihler yaparsan dostluk kurmakta zorlanmazsin.bu arada dostluk kendiliginden gelisir.dostum bu benim sunu yapmaliyim diyerek dost olunmaz.ici den geliyorsa onu yapmak o senin dostun olmustur zaten.yani dost olacam diye bi ugras olmaz.sadece yakinlik duydugun icin bag olusur.gittigi yere kadar gider
    b

Hayat kúcúk seylerden olusur.
    Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Yanında kendini eksik hissetmiyorsan ve o seni tamamlıyorsa dostunu bulmuşsundur, ve gerçekten fedakarlık varsa ortada dostluk kaçınılmazdır....
      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Dostluk kendini bilmektir.. Bana göre bir insan ne kadar iyiyse beşeri ilişkilerinde ne kadar özveriliyse Dost aramasına gerek yok muhakkak yanında bir vefalı yürek bulacaktır.

KuzuZade
        Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
        BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
        Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

dostluk her insanla olur.mesele kardeşim dediğin adamlar.kardeşlik bir sigarayı kimse kimseden tiksinmeden 5 kişi dönmektir.

Yorum

Dost dediğin seni her halinle, her şeklinle, her söyleminle sana saygı duyan kişidir, seni iyisiyle kötüsüyle eleştirir, senin kötü yolda olduğunu bildiği halde susmaz, kıskanmaz aksine takdir eder, över, iyilik beklemeden iyiliğini gösterir, karşılık beklemez, dost senin her arayışında off yine mi arıyor demeyenn kişidir, sen aradığında hayır gitmemelisin değil ben de geliyorum diyen kişidir, dostluklarda aile de önemlidir, her iki insanın ailevi hayatı birbirini etkiler, yalnız kalmamak için çağırmaz dost, aksine desteğini fikrini önemsediği için yanında ister, çanta misali dostluklar kuruluyor artık, ben nereye sen oraya, ben ne yaparsam o da aynısını yapar misali, ne insanlar var bu hayatta, aslında yüzüne gülüp içinden gıpta eden, seni kendi içindeki sesle eleştiren, sırtını döndüğün an maskesini takanlar var. Dost olmak için önce içindeki sesleri en yakından duymak gerekir. Can sıkıntısını gidermek, gösteriş budalası gibi davranmak çok kolay. mesele lüks lokantalarda her gün buluşup en pahalı yemekleri yiyip iyiki varsınız sözleriyle çevrendekileri kıskandırmak değil, mesele az ve öz günlerde bi telefon kadar yakınında hissedip senin cümlelerine değer verip bir çay içip dertleştiğini hissedebilmek.
            Insanlar tilkiye benzer, koyunları avlamak için uygun zamanı bekler.

Yorum

Bir dostun yüz lirası var, dostunun da yüz lira borcu var. Dostu ondan yüz lira borç istiyor. Dostuna ne kadar borç vermelidir, yoksa hepsini hibe mi etmelidir?

Yorum

Günümüz dünyasında ancak fakirler ya da çok zenginler dost olabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ErJi_YAS
                  Yıllardır arayıpta bulamadığım yakınlıktır öyle ki başka birisi beni ona anu bana soracak kadar öyle ki konuşmadan derdini analayan seninle dertlenen seninle neşenelenen...
                  abi biz seninle anlaşırız gibime geliyor
                  ego sum qui sum ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: AzrailinMetresi61 View Post
                    dostluk her insanla olur.mesele kardeşim dediğin adamlar.kardeşlik bir sigarayı kimse kimseden tiksinmeden 5 kişi dönmektir.

küçük kardeşim doğru söylemiş hepimiz insanız neticede ortak noktalar bulunup dostluk kurulabilir sen nasılsan karşındaki de odur......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ErJi_YAS
                      öyle diyosan valar anlaşırız sende ben gibi arayıpta bulamayanlardansın heralde
                      1-2 tane buldum birini kaybettim
                      ego sum qui sum ...

Yorum

size şunu söyliyeyim en iyi kazığı dostlar atar çünkü sizin herşeyinizi bilirler düşmanından daha çok dostundan korkmalısın çünkü dost canını nasıl nereden acıtacağını daha iyi bilir dost kazığı yemiş biri olarak bi kaç tecrübe etmişliğim vardır

Yorum

Benimde en çok şikayet ettiğim konu budur.Hep senden beklerler,neden biri gelip senınle dost olmak için uğraşmasın ? Sonuçta ben ugrastıgımda karsımdakı bu konumda olacak.Bunu çözdüğümde herkesin derdine derman olacam

Yorum

İşleniyor...
                          X