Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ne yapacağımı bilmiyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Berdest kadın mı? Ruh ikizi erkek mi? Yada tam tersi mi? Anlayan anlatsın lutfen.
    Konu cok ilginç.
    Bir cift yurek kitabinda isleniyordu

Yorum

Kusura bakmayın yazdıklarım benim tarafımdan silindi.

Berdest
      Last edited by berdest; 19-11-2014, 08:33 PM.

Yorum

yanlis yoldasiniz,saf ve temiz bir sekilde cocugunuz gibi davrandiginiz sorumluluklarini üstlendiginiz hatta esinizle bile tartistiginiz bir kiz var ortada ve siz bence ondan etkilenmissiniz..Belki de cocugunuz gibi görememeye basladiniz yillar gectikce..
        Ne hissediyorsaniz hissedin sadece o saf sekilde yaptiginiz yardima edicekseniz devam edin,,bu sekilde ki yorumlarnizla ne kizin ne kendinizin ne de esinizin kafasini bulandirmayin bence..Biraz da icinizde yasamayi bilin duygularinizi yoksa o kiza zor bir hayat yasatmaya basladiginizin farkina varamiycaksiniz,,
        cünkü o kiz sizin zamaninda yapmis oldugunuz fedakarlijlariniza karsi sizi kirmak istemeyip herseyi icine atarak hayata küsebilir..
        'Öldüm' der durur, yine de yaşarsın!...

Yorum

Berdest
          Last edited by berdest; 19-11-2014, 08:33 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berdest View Post
            Bu yorumu yapmakta yerden göğe kadar haklısınız. Ben de aynen sizin yaptığınız yorumu yapardım eğer bunları yaşamamış olsaydım İnşa'Allah yaşamazsınız. Yoksa kim ister kendisine ait olmayan acıyı, sıkıntıyı, hüznü yaşamayı?
            yasiyorsunuz anladim zor durumdasiniz bunuda anladim,sadece olgun kisiliginizi kullanin ve karsinizdaki kiza bu zor durumu yasatmayin demeye calisiyorum..
            O kizi ürküttügünüzün farkinda degilsiniz belki,,insanlar bazi duygu ve düsüncelerini iclerinde tutmasi gerektigi zamanlar vardir,,
            birine anlatmak zorundaysaniz psikologa gitmelisiniz,,cünk bu olayda etrafiniza anlattikca kayiplariniz cok olabilir ve bu kayiplarin icinde ailenizi ve kendinizi kaybedebilirsiniz,o kizi kaybedersiniz demiyorum;ionu kaybetmissiniz gibi görünüyor zaten..

Yorum

Berdest
              Last edited by berdest; 19-11-2014, 08:34 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elourlife View Post
                Berdest kadın mı? Ruh ikizi erkek mi? Yada tam tersi mi? Anlayan anlatsın lutfen.
                Konu cok ilginç.
                Bir cift yurek kitabinda isleniyordu
                Berdest erkek olan taraf. Ben bununla ilgili kitap bile okumamıştım hayatımda ki çok okuyan bir insanımdır.

Yorum

Ona yardımcı olmak istiyorsanız telefon ve iletişim numaranızı verirsiniz.ve onun sizden yardım almasını beklemek...ille zorla ben yardım edeyim herşeyine koşayım mantığını bırakmanız gerek...Onu seven hoşlanan biri olursa sizin onun çevresinde olmanız çok olumsuz sonuçlar verir...siz iyi niyetliyim diyorsunuz ama başkaları bunu öyle düşünmez ve kıza da zarar vermiş olursunuz...numaranı verirsin bak ne zaman zorda kalırsan bana söyle demeniz onun için yeterli olur.aksi durumda kız da korkması çok normal, zaten uygunda değil, bu yüzden üzüntüden gidip çatıdan atlasanız da bu durumu ona yansıtmadan kendi içinizde yaşamak zorundasınız...onun iyiliğini düşünüyorsanız...
                  "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                    Ona yardımcı olmak istiyorsanız telefon ve iletişim numaranızı verirsiniz.ve onun sizden yardım almasını beklemek...ille zorla ben yardım edeyim herşeyine koşayım mantığını bırakmanız gerek...Onu seven hoşlanan biri olursa sizin onun çevresinde olmanız çok olumsuz sonuçlar verir...siz iyi niyetliyim diyorsunuz ama başkaları bunu öyle düşünmez ve kıza da zarar vermiş olursunuz...numaranı verirsin bak ne zaman zorda kalırsan bana söyle demeniz onun için yeterli olur.aksi durumda kız da korkması çok normal, zaten uygunda değil, bu yüzden üzüntüden gidip çatıdan atlasanız da bu durumu ona yansıtmadan kendi içinizde yaşamak zorundasınız...onun iyiliğini düşünüyorsanız...
                    Ne dediğinizi anlayamıyorum! Sanırım siz konunun ortasından okumaya başladınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: berdest View Post
                      Ben de işte bunun cevabını arıyorum. Nasıl ona yardımcı olabilirim de bu zor durumu atlatabilir? Bundan sonraki hayatında yardımcı olabilmem için öncelikle onun bu durumu atlatabilmesi gerekiyor.

O bu duyguları kendi içinde yaşıyor, benden herhangi bir girdi olmasına gerek kalmıyor. Tamam, ilk başta anlatarak onu tedirgin ettim ama bunun onu araştırmaya ve duygularını tanımlamaya sevk etmesi gerekmekteydi, inşa'Allah öyle de olmuştur. Eğer tespit yanlış ise tedavi de yanlış olur ve istenmeyen sonuçlara neden olur. Bu da benim hiç ama hiç istemediğim bir şey.

Bu konuda hem haklısınız hem de beni tanımadığınız için boşuna endişeleniyorsunuz. Benim bütün her şeyim açık olduğu için insanların yanlış anlamalarına mahal vermeyecek tedbirlerimi de alırım. Dolayısıyla kimseyi kaybedeceğimi düşünmüyorum, ama biri beni yanlış anladığı için hayatımdan çıkarsa, doğrusunu anlatırım. Devam ederse ne âla, etmezse yapabilecek bir şey yoktur. Kaybetme korkusuyla yaşayan kişi kendisi olamaz ve kaybetmekten korktuğu kişiyi de muhakkak kaybeder. Ailem konusuna gelince; yaptığım her şeyi ama her şeyi bilirler. Kendimi kaybetme konusunda ise haklısınız, en azından normal yaşantıma devam edebilmem için bir tıbbi destek almam gerekebilir. Bu konuda çalışmam da var zaten.
                      onun yasi sizden epey kücük ve bu yasta kafasini karistirmis olabilirsiniz,,arastirma yapmak yerine kendi fikirleriyle hareket ediyor ve durum onu ürkütüyor olabilir..Bir destek almak icin arastirmalariniz bencede iyi olmus.

Yorum

Onunla nasil konusacaginiz ya da bu sorunu nasil cözeceginiz..kizin yasina göre de degisir.mesela 15 yasindaki kisiyle 20 yasindaki kisiye konusur gibi konusamazsiniz.ya da 25...bu zamanlar kisiligin sekillendigi zamanlar..o yüzden bu reddedilmeyi özgüveninde hasar birakabilirsiniz.daha öce de dedigim gibi duygularindan utanabilir.kendini suclar.sanki soyle bir sey sezdim.onun hayatinda babasindan fazla söz hakki veya babasindan daha fazla onu etkileme yeteneginizin oldugunu..ama siz onun babasi degilsiniz.disardan bi erkeksiniz.

sizin guclü statünüzden bile etkilenir.kiz coxugu baba sicakligi,babanin güvenli kollarini onun gücundeki güveni huzuru arar ama bunu sizden yani disardaki bir erkekten aldigi zaman buna farkli anlamlar yükleyebilir.

bendeki de galiba böyle olmustu ama ben babamda hic bu güveni bulamadim.yasanan duygu cinsellik degil..sadece karsindaki kisiden beklentilerin babadan bekledigin seyler ama tabi insan sonucta kocasindan da ayni duygulari bekliyor.o ihtiyaci kimde tatmin ediyorsa ona baglaniyor.iste bu baglanma ask mi yoksa duygusal tatmin veya baska bir sey mi bilemiyorum..

bence simdilik rahat birakin.sadece hayati boyunca babacan bi destegin arkasinda olacagini bilsin.aramayin.o konusmaya hazir oldugunda sizi arayacaktir.
                        ayrica siz hala bir seyler yapma pesindesiniz.birakin bu süreci deneyimlesin.yasamasi gereken bir tecrübe..siz cok fazla mudahaleci olursaniz.tecrube kazanamaz.kendi kendine atlatmasi gerekir.kendi cözmezse.kesin bi sonuc elde edemezsiniz.birakin acisini yasasin.bebeklerin bagisikligi küvezde olusmaz..

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                        Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Berdest

Yorum

Berdest

Yorum

Bi uzmanla görüsmenize sevindim..
                              bu arada ailenizi de ihmal etmeyin.sizden ilgi bekleyen cocuklariniz ve esiniz var.esiniz cok anlayisliymis.herkes böyle sakin bakamaz bu olaya..
                              Size iyi şanslar..
                              saglikli yasamlar..

Hayat kúcúk seylerden olusur.
                              Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

İşleniyor...
                              X